Episodios
-
Dziś zapraszam Was do wysłuchania rozmowy z moją przyjaciółką Anią. Nasza rozmowa to zapis szczerych przemysleń i wymiany doświadczeń dwóch koleżanek, więc jest trochę prywaty, a trochę konkretu.
Ania zwiedziła przeszło 40 państw, od już prawie 2 lat mieszka i pracuje we Włoszech, na Sycylii.
Rozmawiamy o przełamywaniu siebie, procesie rozwoju i dorastania podczas samotnych wojaży. Jak zwykle, pytam, jak to się stało, że zamieszkała właśnie w Italii,dlaczego jej serce z wszystkich krajów właśnie ten. Chociaż obie pałamy ogromnym sentymentem do półwyspu apenińskiego, zauważamy jego mniej zrozumiałe i trudne dla nas aspekty. Opowiadamy nasze anegdotki, które przytrafiły nam się podczas mieszkania na południu.
Przyglądamy się włoskiej branży nieruchomości i odpowiadamy na pytanie: dlaczego Polacy tak chętnie wykupują włoskie posiadłości? Z czym trzeba się liczyć, decydując się na taki krok?
#nieruchomosciwewloszech #domwewloszech #sycylia #palermo #jakzyjesiewewloszech #zyciewewloszech
-
Dziś przychodzę do Was z bardzo osobistym dla mnie odcinkiem, ale ważnym i poruszającym moje serce. Jak zawsze wszystko, stąd też sytuacja społeczna kobiet, bierze się na tym świecie z KOMUNIKACJI, czyli tego co do siebie MÓWIMY i jak kreujemy rzeczywistość.
Co mówiono mi jako młodej dziewczynie? Jak się czułam? Co jeszcze zdarza mi się słyszeć o innych kobietach? Zapraszam do słuchania i refleksji, a potem zmieniania świata za pomocą komunikatów, które tworzymy na co dzień :)
-
¿Faltan episodios?
-
Deskorolka i pasja jako metafora życia, najważniejszych wartości i narzędzie do zmiany świata.
Patetycznie? Być może, ale ta rozmowa wykracza daleko poza tematykę jeżdżenia na desce i prowadzenia biznesu. Jest o szukaniu swojego miejsca w świecie, wzlotach i upadkach, rezygnacji z prestiżowej posady, czasowym poczuciu “cofnięcia się”, aby w końcu odbić się założyć wymarzony biznes w słonecznej Hiszpanii. akich niesamowitych historii i osób poznałam już zbyt dużo, by myśleć już, że naprawdę się nie zdarzają. I nie chodzi o to by je kopiować, ale by poczuć siłę, energię i pracę tych osób,aby przekuć je w coś tylko naszego.
Wojtka początki z deską nie były łatwe,ale dziś jest instruktorem, który wyszkolił tysiące osób oraz założył szkołę START Skate w Walencji, gdzie w kilku językach uczy jeździć dzieci, expatów i każdą osobę, która tylko chce spróbować tej aktywności. O wartościach, którymi kieruje się Wojtek i jego szkoła posłuchacie w tej rozmowie. Mam nadzieję, że bedzie dla was rownie inspirujaca jak dla mnie.
#erasmusenterpreneurship #erasmusdlaprzedsiebiorocw #erasmusdlamlodychprzedsiebiorcow #eye #erasmuslife #erasmusinternship #erasmuspraktyki #deskorolka #startskate #skatevalencia #skateboarding #businessideas #passion
-
W dzisiejszym odcinku porozmawiam z Olą znaną w sieci podniebemmalagi, bo jak możecie się domyślić Ola od kilku lat mieszka w Maladze, czyli hiszpańskim mieście na samym południu, w rozpalonej słońcem i flamenco Andaluzji. Ola razem wraz ze swoim hiszpańskim kompanem José zajmują się tworzeniem kursów hiszpańskiego online. Kładą nacisk na żywy zmieniający się język, kulturę i wielobarwność Hiszpanii.
Porozmawiamy dzisiaj o tym, jak żyje się na południu, co to jest właściwie flamenco, czy każdy Hiszpan się nim zajmuje i jakie są różnice pomiędzy północną a południową częścią kraju.
Poruszymy temat nauki języka. Ola jako wieloletnia ekspertka, w nauczaniu i ja, jako dorosły samouk języka włoskiego odpowiemy na pytania: czy da się nauczyć języka w każdym wieku, nie wyjeżdżając za granicę? Jak można praktykować język z nativami mieszkając w Polsce? Czy rzeczywiście, żeby nauczyć się języka obcego, zawsze potrzebny jest konkretny plan nauki?
Część o Hiszpanii: od 03:07 do 21:30
Część o nauce języków: 21:30
Zapraszamy na media Oli:
https://www.podniebemmalagi.com/
https://www.instagram.com/pod_niebem_malagi/
Linki do mojego TT, Instagrama i YT tutaj:
https://linktr.ee/zofiadzien
#hiszpania #andaluzja #malaga #życiewhiszpanii #życiewmaladze #jaknauczycsiejezykaobcego #jaknauczyćsięjęzykaobcego #językobcy #językhiszpański #językwłoski -
W dzisiejszym odcinku rozmawiam z Iwoną, absolwentką studiów na politechnice, które mogłyby jej przynieść intratną pracę i rozwój kariery.
Iwona zamiast tego wybrała życie nomadki, “dorywczy” zarobek i kilka miesięcy w podróży po świecie.
“No to CO DALEJ?”, “Ale no to jakie masz plany?”, “No a praca?”, “Co, nie udało się za tą granicą?”, “Nie szkoda ci roku?”, ”A, no to teraz już emigracja?” to tylko część pytań, z którymi mierzą się na co dzień osoby, które postanowiły w jakiś sposób “wyłamać się z systemu” i pomieszkać za granicą na jakiś czas, bez planów, za to z dużym głodem przygód i ciekawości, co przyniesie najbliższy czas.
W odcinku poruszamy problemy, stresy i niepewności nomadów z wyboru, głodnych przygód i żyjących najbliższą przyszłością.
Poruszamy temat inicjatywy Autostop Rejs i dajemy rady, gdzie można szukać inspiracji do przełamania się i podróżowania.
Pytam Iwonę o doświadczeniu życia na Islandii, o to, jacy są “Włosi północy”, co jedzą, w co wierzą i jakich aktywności można spróbować na tej lodowej wyspie.
#podroze #podróże #nomad #islandia #autostoprejs #autostop #jakpodrozowac
-
Jak żyć życiem studentów Erasmusa?
Kolejny odcinek dla wszystkich chcieliby zacząć więcej podróżować, poznawać ludzi z całego świata, angażować się w ważne dla świata inicjatywy, rozkręcać swoją karierę lub po prostu dobrze bawić w międzynarodowym środowisku.
Razem z Magdą, specjalistką od wymian, opowiadamy o tygodniowych Erasmusach, czyli w pełni finansowanych przez UE krótkoterminowych wyjazdach za granicę. Przedstawiamy inne możliwości wyjazdów, w tym m.in wolontariat europejski, work&travel, Erasmus dla młodych przedsiębiorców.
Czy rzeczywiście trzeba mieć jakieś konkretne skille, żeby wyjechać? Czy można angażować się w międzynarodowe inicjatywy, nie wyjeżdżając z kraju? Odpowiadamy na wszelkie obawy i wątpliwości!
Poniżej linki do wszystkich facebookowych grupek, gdzie możecie szukać inicjatyw i wyjazdów:
https://www.facebook.com/groups/YouthOpportunitiesPL/ -
https://www.facebook.com/groups/1473558456241290/
https://www.facebook.com/groups/2053384771639249/ -
https://www.facebook.com/groups/EVS.vacancy/ -
https://www.mojestypendium.pl/
#erasmus #erasmuspraktyki #erasmusdlaprzedsiebiorcow #erasmustrainingcourse #youthexchange #wymianamlodziezowa #podrozowanie #taniepodrozowanie #wolontariat #wolontariateuropejski #stypednium #wymiana
-
W tym odcinku posłuchacie 3 historii osób, które rozpoczęły przygodę z wymarzonymi w dzieciństwie hobby jako dorośli.
Jako dzieci, często słyszymy komentarze, które mogą nas zniechęcić do danej aktywności na wiele, wiele lat.
Jak do niej wrócić? Czy rozpoczynanie nowych sportów, zajawek, których nie praktykujemy od 5 roku życia, ma sens? Czy da się uprawiać sporty tylko amatorsko i nie zwariować od poczucia bezsensu? Jak zmienić nastawienie, przestać traktować wszystko superoważnie i czerpać fun?
Na wszystkie te pytania odpowiadamy z Kacprem i Dominiką, splatając opowieści o balecie, piłce nożnej, gitarze, deskorolce i akrobatyce.
Balet dla dorosłych
-
Chcielibyście zacząć podróżować i spróbować życia za granicą, ale nie wiecie, jak zacząć? Stypendia i finansowane programy (nie tylko dla studentów!) to świetny początek, aby zacząć swoją przygodę z wyruszeniem w wielki świat.
W dzisiejszym odcinku porozmawiam z Adą, digital nomadką, która miała okazję mieszkać w wielu południowych europejskich krajach oraz w USA.
Poruszymy wątki wymiany
Erasmus na Uniwersytecie oraz mniej znanych wymian Erasmus praktyki oraz Erasmus dla przedsiębiorców. Poza tym wspominamy o możliwościach takich jak European Solidarity Corps (wolontariat europejski) oraz przygodzie Ady z programem AuPair.
Czy Erasmus jest dla każdego? Czy trzeba do tego szczególnych umiejętności i znajomości języków obcych? Jak wpływa na naszą wiarę siebie i na szanse u przyszłych pracodawców? Z jakimi trudnościami trzeba się zmierzyć?
Odpowiedzi na te pytania znajdziecie właśnie w tej historii. Zapraszam do wysłuchania!
-
Ciao!
1 odcinek podcastu poświęcony jest mojemu pobytowi na wymianie Erasmus we Włoszech na Sycylii. Opowiadam w nim o tym, jaka naprawdę jest słoneczna wyspa, ile czasu trzeba na poszukiwanie odpowiedniego bakłażana do sosu i jaką lekcję otrzymamy podczas pierwszej wizyty na sycylijskim uniwersytecie.
Podcast składa się z:
1. Przywitanie, dlaczego chcę nagrywać podcast i jak znalazłam się na Sycylii.
2. od 07:15 min. część o tym jak żyje się w Palermo i moje doświadczenia.