Episodios

  • У новому епізоді подкасту «Наукасти» говоримо про корупцію із детективом та кандидатом юридичних наук Олександром Скомаровим.

    Олександр досліджує корупцію, навчався в Академії ФБР у США, а зараз працює заступником керівника головного підрозділу детективів керівником другого підрозділу детективів у Національному антикорупційному бюро – НАБУ.

    Подкаст «Наукасти» створює команда науково-популярного проекту NEED science & education.

    🔥 Бути нашим патроном і отримувати подарунки та доступ до розширених версій подкастів, а головне – підтримувати нашу роботу: https://www.patreon.com/need_science

  • Сподобався подкаст? Підтримай NEED на Patreon: https://www.patreon.com/need_science

    Філософи – перші, хто взялись за концепцію штучного інтелекту. 

    Вони практично описали століттями тому все те, що ми створили сьогодні. І продовжуємо створювати, але чи не дарма продовжуємо? Розумні технології, в тому числі штучний інтелект, створюються з найкращими намірами полегшити і вдосконалити життя людей. Але «добрими намірами вимощена дорога до пекла».

    Розбираємось із нейрофілософинею Оленою Комар. 

    Олена – доцентка і лекторка КНУ імені Т.Шевченка та Культурного проєкту, учасниця програм Книжкового Арсеналу, досліджує когнітивну науку, нейрофілософію, епістемологію, аналітичну філософію і методологію науки. 

    Щоб дізнатись ще більше і ще ґрунтовніше про нейрофілософію: 

    – Реєструйтесь на авторський онлайн-курс Олени: https://culturalproject.org/neurophil...

    – Додавайте до читанки журнал проєкту: https://culturalproject.org/article12

    А щоб до всього ще й виграти науково-популярну книгу від команди Наукастів – розкажіть про цей епізод у ваших соцмережах, використавши хеш тег #наукасти.

    Подкаст «Наукасти» створює команда науково-популярного проекту NEED science & education.

  • ¿Faltan episodios?

    Pulsa aquí para actualizar resultados

  • У новому епізоді Наукастів говоримо про Чорнобильську зону, бактерії та унікальну роботу радіобіологині Олени Паренюк.

    Олена досліджує вплив радіації на мікроорганізми. Вже більше 8-ми років науковиця працює в зоні відчуження, а з 2014-го по 16-й роки проводила дослідження в Інституті радіоактивності навколишнього середовища Університету Фукусіми.

    Як Олена збирає зразки для досліджень?

    Чому бактерії легко пристосовуються до радіаційного забруднення?

    Навіщо науковцям знати, що відбувається в четвертому енергоблоці ЧАЕС?

    Чи можемо ми швиденько вичистити від радіонуклідів забруднену зону?

    Окей Японія, а чому Норвегія інвестує в дослідження радіобіології?

    На яке запитання російська науковиця змовчала перед радіобіологами зі всього світу?

    Щира і легка розмова з Оленою про вплив радіації на організми. Будь-де, у навушныках и без: вмикайте новий епізод щоб глянути на звичну тему з нової точки зору.

    Подкаст «Наукасти» створює команда науково-популярного проекту NEED science & education.

    Підтримати створення нових епізодів на Patreon: https://www.patreon.com/need_science

    Сторінка Chornobyl Insight: https://www.facebook.com/Chornobylinsight/

  • Сподобався подкаст? Підтримай NEED на Patreon: https://www.patreon.com/need_science

    Короткий подкаст, який вселяє надію успішної наукової кар’єри. Десь так можна охарактеризувати новий епізод. У ньому ми говоримо з Віталієм Кліщевніковим, студентом Кембріджського університету. Віталій зацікавився біологією в школі, вже в десятому класі він почав читати підручники з молекулярної біології (МОЛЕКУЛЯРНОЇ!). В Інституті біології (КНУ ім. Шевченка) йому було доволі скучно, проте він завжди шукав можливість навчатись більшому, тож спочатку практикувався в українських лабораторіях, а згодом закордонних. А як відомо, наполегливість і до Кембріджу приведе.

    Корисні ресурси, які Віталій згадує у Наукасті та не тільки: https://drive.google.com/file/d/1zXtYXKyLw5lprcnFEzFyOoDMk4xTYuPQ/view?usp=sharing

    Шановні слухачі, у подкасті Віталій спілкується російською, оскільки хвилювався за зв’язність мови. Останні роки він у повноцінному англомовному середовищі. А оскільки саме російська – мова з дитинства, то на жаль йому складно доносити інформацію українською. Просимо вибачити цю ситуацію і наголошуємо, що в ній немає жодної зневаги. Лише бажання якісно поділитись досвідом.

  • Багато, дуже багато інформації, яку треба брати і використовувати! А по-іншому у розмовах із Ольгою Масловою і не буває.

    Оля – вчена у галузі клітинної біології. У наукасті ми говоримо про хронобіологію (заворожуюче звучить, правда ж?). Саме ця наука знає, чому той чи інший місяць в році може бути улюбленим, або наші думки і події – повторюватись? Чому хтось прокидається бадьорим, а комусь потрібно щонайменше півгодини скролити стрічку? Як на нас впливає освітлення в час, коли за вікном вже темнота? Що таке соціальний джетлаг і як ми його для себе створюємо? І як жити парам, у яких дуже різні добові ритми? Давайте і ми станемо на 50 хвилин хронобіологами!

    Дослухайте до кінця, даруємо науково-популярну книгу від нашого партнера – видавництва Наш Формат.

    Наукасти створює команда науково-популярного проекту NEED.

    Ставайте нашим патроном, щоб підтримати створення нових епізодів: https://www.patreon.com/need_science

    І розповідайте про #наукасти на ваших сторінках!

  • Віктор Досенко – патофізіолог, генетик. Вивчає закономірності виникнення, розвитку та завершення хвороб, у тому числі нового коронавірусу. Є співавтором проєкту Молекула клуб та співзасновником громадської організації Українська вища медична школа. 

    В наукасті говоримо з Віктором: що таке «патофізіологія», чому в Україні неможлива поява власних вакцин, як пандемія реалізувала мрії антивакцинаторів і чому в головному медичному закладі країни досі немає нормального керівництва.

    Дослухайте до кінця, даруємо науково-популярну книгу від нашого партнера – видавництва Наш Формат.

    Наукасти створює команда науково-популярного проекту NEED. Ще більше цікавих форматів ви можете знайти на нашому каналі: http://youtube.com/NecessaryEducation

    Підтримайте нас на Patreon: https://www.patreon.com/need_science

  • Наукасти - покадсти про науку, яку хочеться розуміти. У цьому епізоді говоримо з Даркою Озерною – науковою журналісткою, біологинею і популяризаторка здорового способу життя. Дарка пише колонки для «ВВС Україна», «Український тиждень», «Повага» та «НогибОги», входить до комунікаційної команди Уляни Супрун, ведуча програм про здоров’я і науку на Радіо «Культура». 

    Говоримо про її першу книгу – «Ви це зможете! 7 складових здорового способу життя». А також, про хвороби націй і конкретних людей, причини вигорання, ознаки депресії, механіку психотерапії та психосоматику. Дослухайте до кінця, щоб взяти участь у розіграші науково-популярної книги від нашого партнера – видавництва Наш Формат.

    Також, дякуємо за надану локацію Освіторія Хаб.

    Наукасти створює команда науково-популярного проекту NEED. Ще більше цікавих форматів ви можете знайти на нашому каналі: http://youtube.com/NecessaryEducation

    Підтримайте нас на Patreon: https://www.patreon.com/need_science