Episodios
-
Dorota to niezwykła kobieta, sportowiec, pasjonatka roweru, ultra i biekpackingu …
Mówi: "Wychodzisz z za drzew i już zaczyna się przygoda. To jest fajne. Pierwsze moje wycieczki były wokół komina" Posłuchajcie jak na jednym z biwaków podczas biekpacking'owej wyprawy walczyła z leśnym drapieżnikiem.
Jeździ, pisze, opowiada - prawie wszystko kręci się wokół dwóch kółek. Wyciska życie jak cytrynę a podczas kolarskich podróży daje z siebie wszystko, do ostatniej kropli potu. W kilka minut wchłoniesz w rowerowy świat jak woda w gąbkę.
Podczas rozmowy podsunie Wam kilka sprawdzonych patentów na pakowanie oraz wiele cennych wskazówek dotyczących bikepackingu oraz ultra maratonów. Jednym ze jej startów w 2023 roku jest Ultra Race Roztocze, dlatego że lubi poznawać nowe miejsca, nowych ludzi.
Zapraszamy również do odwiedzenia bloga Doroty - mambaonbike. Znajdziecie tam mnóstwo inspirujących relacji, opisów wypraw i atrakcyjnych rowerowych miejsc.
-
Drugi sezon podcastu Damska Łyda to więcej ciekawych rozmów z ekspertami i nowymi gośćmi.
W styczniowym odcinku rozmawiamy z Agatą Sobota o bikefitingu i bikesizingu. Dlaczego ważne jest aby bikefiting zrobić zaraz po zakupie roweru oraz jak można zaoszczędzić kilkaset złotych decydując się na bikesizing przed zakupem roweru. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzieli się podczas naszej godzinnej rozmowy. A na końcu opowie o swoich doświadczeniach z ultra maratonu rowerowego Bałtycka 500.
Naszym ekspertem od newsów z peletonu zawodowego jest Mariusz Czykier - dziennikarz Eurosportu. Streści ciekawe transfery, opowie o roli Michała Gołasia jako dyrektora sportowego w teamie Bahrain Victorius oraz o pierwszych wyścigach w sezonie 2022. Co piszczy w rowerze - to cykl rozmów o najważniejszych elementach roweru, który prowadzi Grzegorz product manager Merida Polska. Jak dbać o swoje 2 kółka, jak dobierać komponenty, kiedy je wymieniać, jak serwisować. Tematem pierwszej rozmowy jest łańcuch. Specjalista i sprzedawca BikeAtelier Nowy Sącz Janek opowiada o nowościach w kategorii osprzętu i nowych technologii w rowerach. Brak podstawowych komponentów do rowerów sprawił że pojawili się nowi gracze w tej kategorii. Integracja systemu bezpiecześntwa z ramą roweru kolarza zaczyna być coraz bardziej popularna. Rosną ceny aluminium, carbon staje sie jednym z tańszych surowców do produkcji ram. Czyżby pojawiła się moda na rowery down country, większość prodcentów ma już je w swojej ofercie. Rozmawiamy z organizatorami ultramaratonów Ultravelo Bartkiem i Marcinem. W maju startuje Baltic Bike Challang a w sierpniu Diabelski Bike Challang. Opowiedzą czego spodziewać się na trasie, jak się przygotować, jakie oponki dobrać. Jazda przez małoposlkę czy wzdłuż Bałtyku na pewno dostarczy wspaniałych wrażeń widokowych a organizatorzy zapewniają o świetnej atmosferze na trasie zawodów. Ania Lewandowska Turboskrzat opowiada na żywo prosto ze swojej kuchni o przepisie na Zielone Curry. Obiad prosty, zdrowy i wartościowy a do tego gotowy w 30 minut. Idealny po treningu. A curry jak mówi Ania: to bomba smaku i zdrowia. -
¿Faltan episodios?
-
Martą Lach z entuzjazmem i uśmiechem opowiada o swoim kolarskim życiu, treningach, rodzinie, kolejnych studiach, o wojsku. Zawodniczka World Tour drużyny Ceratizit–WNT Pro. Dzieli się swoimi przeżyciami i doświadczeniami z wyścigów. Jest utalentowaną, młodą, polską kolarką z dużymi sukcesami min: Wicemistrzyni Europy, Mistrzyni Polski 2020, uczestniczka Olimipady w Tokyo 2020.
Marta podczas rozmowy mówi dlaczego nie gra w szachy i nie pije epsresso. Opowiada o swoich marzeniach oraz o rytuałach przed wyścigiem.
"Wyścig w 80% wygrywasz głową, a nie nogami. W sporcie nie wolno być mięczakiem, trzeba walczyć. A gdy masz słabsze momenty, trzeba umieć się podnieść, wstać i iść do przodu." - to słowa Marty.
Rozmowa, której słucha się jednym tchem. Swobodna, szczera i naturalna.
-
Planujecie ultramaraton w roku 2022 lub dłuższą kolaską podróż polecamy Wam rozmowę z Pauliną w podcaście Damska Łyda. Opowiada jak wyglądają przygotowania do kilkudniowej jazdy rowerem oraz jak wygląda jazda w trakcie maratonu kolarskiego. Warto posłuchać jakich wskazówek udziela Paulina. Ta rozmowa to dużo praktycznych rad popartych tysiącami przejechanych kilometrów. Patrycja nie jeździ aby się ścigać, lubi przy okazji ultramaratonu zrobić fajną fotke, zjeść coś dobrego, spotkać nowych ludzi, zobaczyć nowe miejsca. Podzieli się z nami swoimi doświadczeniami, radami i przeżyciami.
-
Nie ma talentu do robótek ręcznych, więc wybrała sport.
Poranny rozruch jest jak mycie zębów, wpisany w każdy poranek. Ania opowiada o swoim uzleżnieniu od aktywności fizycznej w pozytywnym znaczeniu i nie walczy z tym. Świadoma swojego ciała i jego funkcjonowania zachęca do wsłuchiwania się w swój organizm i analizować je dla swojego dobra i korzyści z tego płynących.
Posłuchaj turbo opowieści o harmonii w życiu ze sportem, rodziną i obowiązkami. Jako szkoleniowiec miękkich kompetencji poleca znaleźć swój rytm dnia i grać kartami, które mamy.
-
Agata opowiada o triatlonie i kolarstwie. Dlaczego zrezygnowała z tego pierwszego i zakochała się w szosie. Bardzo skrupulatnie przedstawia cienie i blaski triatlonu, streszcza swoje treningi i zawody. Jej pierwszy sezon w kolarstwie pod okiem trenera to bardzo wiele sukcesów.
Agata nigdy się nie poddaje, wyznacza sobie bardzo ambitne cele i skrupulatnie je realizuje. Rower stał się treścią jej życia. Kluczem do sukcesu jest działać i powoli dochodzić do celu. Stara się poprzez swoje doświadczenia i sukcesy nakręcać innych do działania.
-
Połączyła miłość do roweru oraz do pianina. A może odwrotnie, bo pianino było pierwsze. Poznajcie kolarską pasję Wiktorii.
Jest utalentowaną, młodą polską pianistką, uczestniczką wielu konkursów i koncertów. Ma na swoim koncie udział w trasie koncertowej jako solistka z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej. Opowiada o ogromnej radości z jazdy rowerem, która szybko i dynamicznie rozwija się. Dzieli się swoimi emocjami, przeżyciami i doświadczeniami z bycia kolarką i pianistką. Posłuchajcie o wyrzeczeniach jakie trzeba ponieść aby połączyć dwie najbardziej ukochane pasje w swoim życiu oraz o tym jak jazda szosą uzupełnia grę na pianinie i odwrotnie.
-
Posłuchaj jak wygląda kolarskie życie kobiety z tęczową koszulką. Anna Rząsowska - w swoje kolekcji posiada min. złoty medal Mistrzostw Świata Masters w kolarstwie Torowym w scratchu, srebrny medal w wyścigu punktowym, brązowy medal Mistrzostw Świata w kolarstwie torowym w konkurencji wyścig na dochodzenie. Jest Mistrzynią Polski w jeździe indywidualnej na czas z 2020 roku.
Przed nami bardzo konkretna rozmowa z Anią o prawie zawodowym kolarstwie, z treningami, wyrzeczeniami i jasno postawionymi celami. Nie ma tutaj miejsca na kolarstwo romantyczne czy też kręcenia tylko dla radości. U Ani jest ostra jazda od początku do końca. Ania nie owija w bawełnę, mówi o swoim kolarskim życiu bardzo bezpośrednio i szczerze.
-
Dzisiaj naszym gościem jest Ania Małecka. Dla niej kolarstwo zaczęło się od "W spódnicy na szosie". Kolarstwo ultra i bikepacking są na pierwszym miejscu. Jak mówi - Rower daje mi niepohamowaną radość i wolność, możliwość odpoczynku i medytacji. Ania uważa, że dla własnego dobra trzeba umieć czasami odpuszczać. Zimą rower odpoczywa a Ania uprawia narciarstwo biegowe i wycieczki górskie.
Obiecała nam rozmowę po przejechaniu Race Trogh Poland, po zmianie daty na wrzesień jednak będzie się przygotowywać do ultrawyścigu. Posłuchaj jakich cennych wskazówek i przykładów ze swojego doświadczenia jazdy szosą daje Ania. Zanurz się w kolarskie przygody z Anią. To jest opowieść, która płynie i meandruje, niespiesznie. Wspomnienia, doświadczenia, pasja.
-
To już trzecia rozmowa. Gościem podcastu Damska Łyda jest Kasia, twórczyni dynamicznie rozrastającej się kolarskiej inicjatywy w Zielonej Górze - min. Yolobike, Yologirls, Yoloride oraz Stowarzyszenia Amatorów Kolarstwa. Jej osobista misja to: promocja kobiecego kolarstwa, która zrodziła się w niej po przejechaniu na rowerze kilku tysięcy kilometrów. Poprzez swoją jazdę i aktywność społeczną chcę pokazać, że w kolarstwie amatorskim jest również miejsce dla kobiet.
Na początku była sama a już po 2 latach w jazdę z Yolo angażuje się kilkadziesiąt dziewczyn. To wszystko dzieje się w Zielonej Górze. Posłuchaj w czym tkwi tajemnica i sukces rowerowego szaleństwa z YoloGirls.
-
Poznajcie kobietę, która jako pierwsza w Polsce zrobiła everesting oraz jako pierwsza podwójny everesting na świecie. Jest pasjonatką roweru oraz długich kolarskich podróży. Dzieli się swoimi wspomnieniami oraz doświadczeniami. Pięknie opowiada o ultrakolarstwie, pasji do roweru, zbliżaniu się do swoich granic. Rozmowa jest jest szczera i bezpośrednia. Bożena uważa, że 200 km zrobi każdy i nie trzeba mieć wcale łydy ...
-
Ania Tkocz
Zanurz się w opowieść o kolarstwie przygodowym, o fotografii, o Morawach.
Posłuchaj o tym jak się jedzie w kierunku słońca i jest to jedyny cel.
O tym jak 100 km jest fajne, ale 200 km jest jeszcze fajniejsze.
Autorka wyjątkowego bloga 25/7