Episodios
-
Studenti a senioři – dvě velké demografické skupiny, které jsou skloňované v předvolebních programech snad nejčastěji. Podle jakého klíče ale ony samy chodí volit, v čem jsou odlišné a v čem se naopak jejich názory setkávají? Poslechněte si záznam diskuze dvou generací, s Politkou (nejen) pro mladé a organizací Život 90. Proběhla na festivalu United Islands of Prague a řeč byla nejen o nadcházejících evropských volbách.
-
Důvěřujeme stále médiím? Jakým výzvám média čelí? Jak vypadá jejich vlastnická struktura? A hlavně - prochází si česká média krizí? Nejen o tom byla debata s šéfredaktory předních českých médií v rámci Korza Národní.
Záznam ze 17. listopadu z Divadla X10. Hezký poslech! 💌
-
¿Faltan episodios?
-
Zvládla se média adaptovat na digitální prostředí? Kde nastupující generace bere informace? Jsou pro ně věrohodnějšími zdroji média nebo sociální profily influencerů? A jak jsou na tom tyto profily s novinářskou etikou? Nahradí umělá inteligence novináře? Na to a mnohem víc jsme se ptali při debatě Média na prahu digitální revoluce. Tu jsme pořádali v rámci akce NeverMore 68, která připomínala vpád vojsk Varšavské smlouvy do Československa.
Naše pozvání přijali: Jiří Burýšek (Jirka vysvětluje věci) – novinář a youtuber, Evel Beníšková (HeyFOMO) – novinářka a Vít Svoboda (Deník N) – novinář
-
Co mají společného Sergej Skripal, Zelimchan Changošvili a Alexej Navalnyj? Všech se ruský režim pokusil zbavit, jednoho dokonce úspěšně. Nejen o tom, jak se ruský režim zbavuje svých kritiků píše novinář Ondřej Kundra v knize Novičok nebo kulka: Jak umírají Putinovi kritici. V knize se věnuje i pozadí kauzy Vrbětice nebo otrávení Sergeje Skripala. Popisuje také, jak s novinářskou skupinou Bellingcat spolupracoval na odhalení jednoho z agentů v kauze Skripal.
Poslechni si úryvek z knihy, který četli 17. listopadu na Korzu Národní Klára a František Trojanovi.
-
🇪🇺 V jaké kondici je demokracie v jednotlivých státech Evropské unie? Je pro nás všechny důležitá nezávislost soudnictví a médií, dodržování lidských práv nebo demokratická dělba moci? Nejen na to jsme se ptali našich hostů při debatě Kde končí Evropa?, kterou jsme uspořádali 1. prosince v Kasárnách Karlín.
💬 Naše pozvání přijali: Věra Jourová – eurokomisařka pro hodnoty a transparentnost, Štěpán Černý – náměstek pro řízení Sekce pro evropské záležitosti, Pavlína Janebová – ředitelka pro výzkum z Asociace pro mezinárodní otázky, Lucie Zachariášová právnička z iniciativy Jsme fér a Vojtěch Boháč – šéfredaktor serveru Voxpot.
-
Dobrý novinový sloupek je…? Lehký, ale na těžké téma. Krátký, ale obsáhlý. Jednoduchý, ale odborný. Vtipný, ale vážný? Nebo možná úplně jiný?
O tom, jak napsat sloupek, který čtenáře chytne a nepustí v podcastové sérii k literární výzvě Sametu na školách mluví novinářka, americká zpravodajka a autorka sloupků z redakce Deníku N Jana Ciglerová.
sametnaskolach.cz/literarni-vyzva
Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
-
Můžeme v demokratické společnosti psát a říkat, co chceme? A co v médiích? Má novinařina svá pravidla a má cenu se jich držet? O zdrojích, informacích, novinářské i osobní etice v podcastové sérii k literární výzvě Sametu na školách mluví šéfredaktor Deníku N Pavel Tomášek.
www.sametnaskolach.cz/literarni-vyzva
-
🇪🇺 Jaká jsou pro mladou generaci zásadní evropská témata? Jsou dostatečně reflektována v české politice? Jak může členský stát ovlivnit evropské dění a jak ho můžeme ovlivnit my? Co pro Českou republiku předsedání Radě Evropské Unie znamená? Je to příležitost, jak prezentovat českou vizi Evropy? Jaká je tato vize? A máme ji vůbec? Poslechni si sestřih debaty „O Evropě společně?” 🎧