Episodios
-
AGNĖ RIMKUTĖ perskaitė tai, ką skaito Gentys ir kitos vyrų savitarpio pagalbos grupės.
Straipsnis publikuotas GPB.LT 2024 10 31
Muzika: Blue Dot Sessions - Greylock
GPB.LT galite paremti per Patreon (https://www.patreon.com/gyvenimasperbrangus), Paypal (https://paypal.me/perbrangus) ir Contribee (https://contribee.com/gpb)
-
TOMAS MARCINKEVIČIUS pasakoja įspūdžius iš Genčių festivalio. Taip, jis ten buvo.
Straipsnis publikuotas GPB.LT 2024 07 22
Muzika: Blue Dot Sessions - Greylock
GPB.LT galite paremti per Patreon (https://www.patreon.com/gyvenimasperbrangus), Paypal (https://paypal.me/perbrangus) ir Contribee (https://contribee.com/gpb)
-
¿Faltan episodios?
-
Tikriausiai jau labai pasiilgote džiaugsmo žudikių. Nemažai laiko nutekėjo po antros serijos. Trečiojoje džiaugsmo žudikių serijoje Agnė ir Austėja kalbasi apie grožio industriją, kuri neatskiriama nuo kino industrijos, televizijos ir socialinių tinklų pasaulio. Feminizmo joje labai sunku atrasti, užtat patriarchalizmo – su kaupu.
Taigi, apie nejudančius veido raumenis, liberalaus feminizmo grimasas, Kardashian užpakalio madas, šluoteles and akių, nukarusią odą, plastinės chirurgijos normalizavimą ir tą amžiną klausimą – kodėl? Rekomenduojame susivėlusioms, apsileidusioms ir nesusitvarkiusioms. Tinka ir garbingai senstanstiems.
-
TADAS JANUŠAUSKAS susirūpino Lietuvos moraliniu stuburu žudynių Gazoje akivaizdoje.
Šis komentaras buvo parašytas 2024 m. gegužės 28 d. ir kartu su audio įrašu buvo išsiųstas LRT Radijo laidai „Ryto garsai“ su prašymu jį publikuoti laidos rubrikoje „Komentaras“. Nesulaukęs atsakymo, autorius po maždaug paros dar kartą kreipėsi į radiją, tačiau jokio atsakymo nesulaukė dar tris paras. Tekstas publikuojamas po GPB kalbos redakcijos.
-
„Džiaugsmo žudikės“ sugrįžta su pirmąja serija apie gausiai apdovanotus, bet iki galo nesuprastus Kanų auksinės šakelės ir auksinio Venecijos liūto nubučiuotus „Kryčio anatomija“ ir „Prasti reikalai“ filmus.
-
ŽYGIMANTAS MENČENKOVAS kviečia pažiūrėti į negalios problematiką iš ekonominės, kairiosios perspektyvos: kaip gimsta negalios reiškinys, kokios yra pagrindinės su disfunkcija susijusios sąvokos, kas yra socialinis modelis ir kodėl turėtume jo siekti bei kokia yra žmonių su disfunkcijomis padėtis Lietuvoje.
Straipsnis publikuotas GPB.LT 2023 07 31
Muzika: Blue Dot Sessions - Greylock
GPB.LT galite paremti per Contribee (https://contribee.com/gpb), Paypal (https://paypal.me/perbrangus) ir Patreon (https://www.patreon.com/gyvenimasperbrangus).
-
[VIDEO - https://youtu.be/30hrnl6LhuM]
Kaip atsirado, kaip veikia ir kam reikalingas GPB? Kodėl turėtumėte būti jo dalimi, prisidėdami prie jo išgyvenimo?
Tadas buvo išėjęs pasivakščioti, kilo minčių ir nusprendė jas iškart išsakyt. Taigi neypatingai rišlus, su minčių šuoliais, bet nuoširdus monologas apie kritiškos žiniasklaidos svarbą.
Už grafiką dėkojame Aleksandr Biriukov.
PARAMA:
* Geriausias variantas (jokių papildomų mokesčių ir tarpininkų): per banko sąskaitą LT884010051004941641 (gavėjas – Asociacija „GPB medija“)
* Antras pagal gerumą (mažiausiai atsiriekia platforma) PayPal: [email protected]
* Trečias: Contribee: https://contribee.com/gpb
* Didžiausią dalį pasiima platforma Patreon: https://www.patreon.com/gyvenimasperbrangus
Bonus parėmimas: pasidalinti šiuo straipsniu su draugais ir kaimynaisTURINYS
00:00 Kodėl toks video?
03:34 GPB ištakos
06:40 Finansai
08:37 Nefinansinė pusė
14:14 Kokiame kontekste kalba GPB?
18:19 Kur mūsų auditorija?
21:17 Kanarėlė šachtoje
-
Pilotinė džiaugsmo žudikių serija. Tikimės nepaskutinė. Kalba Austėja Banytė ir Agnė Bagdžiūnaitė. „Džiaugsmo žudikės“ nevyniodamos į vatą feministiniais peiliais išpreparuoja dviejų serialų - „Tikras detektyvas“ (True Detective) ir „Fargo“ - paskutinius (naujausius) sezonus ieškodamos, bet ne visada rasdamos, feminizmo apraiškų. Jeigu domina autopsijos rezultatai - kviečiame paklausyti! Įspėjame, kad pokalbyje yra spoilerių. Iliustracija - P. Puck @fluff.faun
-
KAROLIS DAMBRAUSKAS IR TOMAS MARCINKEVIČIUS perskaitę Ievos Koncevičiūtės pamąstymus apie naują šiaurietišką Lietuvą pirmiausia norėjo juoktis ir lengvai pasišaipyti. Atrodė, kad jie juos pasiekė iš alternatyvios realybės, kito pasaulio, kuriame gyvena Ieva. Visgi traukti per dantį ir pirštu rodyti į kvailybę – malonus, bet nelabai produktyvus užsiėmimas. Tad netruko dingtelėti mintis, kad jie turėtų būti savotiškai dėkingi Ievai už jos tekstą. Mat jis suteikia pagrindą atsispirti ir pagalvoti, kokioje šalyje norėtume gyventi ir kokioje gyventi galbūt pasirašytų net ir pati Ieva.
Ievos koncevičiūtės tekstas - https://www.facebook.com/ievako/posts/pfbid02jdiEdVMfx9grcjEXi5MaQWBSsxupkBPxeuvipSDVV1JVcekqMBneQuNrgPAamFPXl
Straipsnis publikuotas GPB.LT 2024 01 31
Intro muzika: Blue Dot Sessions - Greylock
GPB.LT galite paremti per Contribee (https://contribee.com/gpb), Paypal (https://paypal.me/perbrangus) ir Patreon (https://www.patreon.com/gyvenimasperbrangus).
-
TOMAS MARCINKEVIČIUS atsako Pauliui Gritėnui - ne viskas taip paprasta su populizmu, o kur dar "antipopulizmas".
Straipsnis publikuotas GPB.LT 2023 12 14
Muzika: Blue Dot Sessions - Greylock
GPB.LT galite paremti per Contribee (https://contribee.com/gpb), Paypal (https://paypal.me/perbrangus) ir Patreon (https://www.patreon.com/gyvenimasperbrangus).
-
TADAS JANUŠAUSKAS kviečia išsigryninti paramą Izraeliui - pasmerkite Izraelio politiką palestiniečių atžvilgiu, taip pat kaip diskusijos priešininkai smerkia Hamas, tuomet bus galima susikalbėti.
Tekstas pirmą kartą publikuotas GPB.LT 2023 10 18
-
Kaip vyrų radikalizacijos reiškinys persidengia su socialine atskirtimi? Kokius pavojus sau ir visuomenei kelia internetinis incel judėjimas? Kaip galime šiuos klausimus atliepti iš kairiosios perspektyvos?
Diskusijoje pašnekovai svarsto šiuos sudėtingus klausimus ir dalinasi savo patirtimi. Dalyviai: filosofas ir mokytojas Algirdas Davidavičius, jaunimo darbuotojas Gytis Valatka, psichologas Julius Burkauskas. Moderuoja Augustė Dudutytė.
Diskusija vyko 2023 m. rugpjūčio 13 d. kairiųjų idėjų festivalyje „Kombinatas”.
Video versija - https://youtu.be/BZpXMwZ1zns
-
In this panel, we raise the question: What is typically overlooked when discussing mental health? Feminism has taught us that personal matters often are related to political (social) matters – but do we recognise it in the case of mental health? In our own mental health, in the mental health of our families and communities?
Our main question today is how mental health is related to social and political issues. After having identified collective sources of distress, we will seek to find some collective tools to address these. In other words, we’ll try to answer the question: How can we politically mobilize on the issue of mental health?
Panel speakers: psychotherapist Paulius Garmus (UK/LT), psychology student and activist Marivi Bauer (DE), expert by experience and writer Elena Gasiulytė (LT) and moderator Monika Višnevska (LT/DE).
-
Prasidedant mokslo metams, mokytojai vėl gyvena artėjančio streiko nuotaikomis. Jei jis įvyks, bus pratęsta sena švietimo darbuotojų tradicija: visuotiniai mokytojų streikai vyko ir 2007–2008, 2014, 2016 ir 2018 m.
Pasak mokytojų, susitarimų, pasiektų 2018 m. streiku ir ministerijos okupacija, Vyriausybė taip ir neįvykdė. Atlyginimai nepakilo iki sutarto lygio, mokinių klasėse nesumažėjo. O Vyriausybės atstovai tvirtina, kad mokytojų reikalavimus išpildyti yra „visiškai neįmanoma“.
Kaip ir anksčiau, streike dalyvauti žada ir ikimokyklinio ugdymo mokytojai, kurių atlyginimai, nepaisant ankstesnių Vyriausybės įsipareigojimų, vis dar mažesni, nei mokyklose. Apie situaciją ikimokykliniame ugdyme ir mokytojų darbo sąlygas kalbamės su priešmokyklinio ugdymo mokytoja, lopšelio-darželio „Aušrelė“ profesinės sąjungos pirmininke Onute Orlauskiene. O plačiau apie mokytojų reikalavimus pasakoja Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas.
Su mokytojais kalbasi Jurgis Valiukevičius.
-
Keynote speech from "Kombinatas Festival" (https://kombinatasfest.org) which took place on the 10th-13th of August, 2023, at "Saugus atstumas" in Lithuania.
Ian Parker is a Fellow of the British Psychological Society, Emeritus Professor at the University of Leicester and Editor-in-Chief of the Annual Review of Critical Psychology.
Parker is also a practising psychoanalyst, a member of the Centre for Freudian Analysis and Research and the London Society of the New Lacanian School. In this presentation for the Kombinatas 2023 festival, he analyses the Psy professions (psychiatry, psychology, psychoanalysis etc.) and presents some of the progressive and even anti-psy alternatives to the established psy-practices.
-
Ar dabartinis mokslas geba pasiūlyti sprendimus spręsti klimato krizei? Ką reiškia tvarumas ir kodėl vien technologinis progresas neišspręs gilėjančios klimato krizės? Kodėl namie užaugintas pomidoras yra žymiai vertingesnis nei atvežtinis?
Pasak Jungtinių Tautų nepriklausomos mokslininkų grupės nario, KTU aplinkos inžinerijos instituto profesoriaus Jurgio Kazimiero Staniškio, reikia transformuoti mokslą, kad šis gebėtų kurti tarpdisciplinines žinias grįstas visapusiško tvarumo principais.
Jurgį Kazimierą Staniškį GPB pokalbių rubrikoje kalbina Jurgis Valiukevičius.
Reguliariai GPB galite remti:
https://contribee.com/gpb
https://www.patreon.com/gyvenimasperbrangus
Vienkartinė parama:
https://www.paypal.com/donate?token=R0emDlKmL5ND8-VcWQCVh_j0SrWUJXaIT62uJiCJx34sQ5KhCCYPppoTBZvx1xqgfZn8EFxBUbyy045J&locale.x=EN_US
Banko sąskaitos nr.: LT884010051004941641
Gavėjas: Asociacija „GPB Medija”
-
Vėl kilus diskusijoms apie kertamus medžius Vilniuje, kviečiame prisiminti prieš du metus GPB publikuotą pokalbį su dokumentaliste, LRT portalo laidos „Spalvos“ kūrėja, Elena Reimeryte. Net dvi savo dokumentines laidas paskyrusi medžiams mieste ir jų kirtimui, Elena GPB redkolegijos nariui Tomui Marcinkevičiui tuomet sudėjo pagrindinius temos akcentus, kuriuos labai verta vėl prisminti.
ANONSAS: GPB tinklalaidėje „Chat GPB“ kitą penktadienį pasirodysiančiame epizode kalbėsimės ir apie ažuolo nukirtimo atgarsius.
Tomo ir Elenos pokalbyje taip pat girdisi Rūtos Mur ir Karolinos Mikutaitės muzika, iškarpos iš Elenos laidos „Spalvos“ ir LRT Radijos laidos „Ryto garsai“.
GPB intro muzika - Blue Dot Sessions - Greylock
NUORODOS:
Visas pokalbis su Elena: https://gpb.lt/pokalbiai-elena-reimeryte/
Spalvos. „Medžių naikinimas yra skonio reikalas“, – vilniečiai apie miesto permainas – https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000141283/spalvos-medziu-naikinimas-yra-skonio-reikalas-vilnieciai-apie-miesto-permainas
Chat GPB pirmas epizodas: https://gpb.lt/chat-gpb-apie-andriu-tapina/
-
JURGIS VALIUKEVIČIUS pasakoja „Alytaus tekstilės“ darbuotojų istorijas, apie įmonės privatizaciją ir kokius nepatogius politinius klausimus „tekstilės“ istorijos pabaiga.
Šis tekstas pirmą kartą publikuotas kultūros ir politikos žurnale „Lūžis“ nr. 5
GPB.LT tekstas publikuotas 2023 05 16
Muzika: Blue Dot Sessions - Greylock
GPB.LT galite paremti per Contribee (https://contribee.com/gpb), Paypal (https://paypal.me/perbrangus) ir Patreon (https://www.patreon.com/gyvenimasperbrangus).
-
„Vartydamas XX a. pradžios Vilniaus ir Kauno laikraščius, archyvinius dokumentus ir memuarus, tarsi patenki į rūsčią distopinę visatą, perskeltą į du pasaulius – žemutinį ir viršutinį. Didžiuliame žemutiniame sunkiai dirbama po 10-14 valandų per parą, gyvenama gausiomis šeimomis ankštuose butukuose, skurstama, daug geriama, kivirčijamasi ir nusikalstama. Laikraščiuose šis pasaulis vos įžiūrimas, atsispindi tik kriminalinėse ir teismo kronikose.“ Taip savo straipsnyje „Anarchistinių grupių veikla Vilniuje ir Kaune 1904 - 1907 metais“ rašo Darius Pocevičius.
Kauno menininkų namuose iki gegužės 1 d. veikia paroda „Pirmiausia veiksmas buvo!". Parodos proga išleistame zine – Aleksander Laniewski, Tomo Marcinkevičiaus, Dariaus Pocevičiaus ir Viktorijos Kolbešnikovos tekstai-tyrimai apie Lietuvos ir Lenkijos anarchistų judėjimų istoriją, radikalaus pasipriešinimo dalyvių biografijas, ir Bundą – visuotinę Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos žydų darbininkų sąjungą.
Balandžio 12 d. 18 val. socialinio centro erdvėje „Emma“ Kaune, Darius Pocevičius, Viktorija Kolbešnikova ir Tomas Marcinkevičius kalbėjosi apie pasipriešinimo istorijų rašymo perkeltine ir tiesiogine prasme patirtis. Pokalbį moderavo Agnė Bagdžiūnaitė.
Darius Pocevičius – rašytojas, publicistas, Vilniaus miesto tyrinėtojas. Parašė tris didelės apimties knygas apie istorinius Vilniaus reliktus.
Tomas Marcinkevičius - vertėjas, redaktorius, publicistas, lietuvių kalbos mokytojas, portalo GPB.lt redkolegijos ir Gegužės 1-osios profsąjungos narys.
Viktorija Kolbešnikova - Lietuvos queer archyvo koordinatorė, portalo GPB.lt ir žurnalo „Lūžis“ redkolegijos narė, viena iš socialinio centro „Emma“ įkūrėjų ir queer festivalio „Kreivės“ organizatorių komandos narė.
- Mostrar más