Episodios
-
Mind az életünk, mind egy csapat vezetéséhez az önismeret a legfontosabb eszközünk és egyben lehetőségünk. Ugyanis általa érhetjük meg a tapasztalásainkat és a kapcsolatainkat, sőt, gyümölcsözővé tehetjük őket. Hogyan érhetjük el az önismerettel, hogy úgy vezethessük önmagunkat és másokat, ahogy eddig álmodni sem mertük? Erről beszélgetünk.
-
Több ezer munkavállalóval beszéltem életemben. Mind vágyott volna olyan vezetőre, akit szívesen követne. Több mint 80% viszont aligha tapasztalt ilyet. Ott is hagyták rendre a cégeket, mert a vezető nem úgy cselekedett és bánt velük, ahogy kellett volna. Így hát a megtartás egyre drágább lett és lesz is, amíg pont az hiányzik a vezetőkből, ami semmibe nem kerülne: az érzelmi intelligencia. Miért az EQ a megtartás kulcsa és egyben legolcsóbb módja? Erről beszélgetünk.
-
¿Faltan episodios?
-
Csapattagból lett (kezdő) vezetők figyelem! A Ti kérdéseitekre válaszolok: Hogyan érhető el kezdő vezetőként a tisztelet? Hogyan kérjek számon hatékonyan? Mivel érhetem el, hogy megközelíthető maradjak? Mivel mérhető a vezetői minőségem? Hogyan érdemes viselkedni a csapattal a kinevezés után? Most megtudhatjátok! :)
-
Tóth Gábor a Papír- és Nyomdaipari Műszaki Egyesület (PNYME) ügyvezető igazgatója. Kiemelte, hogy sok-sok szerepe közül elsősorban apa és férj. Emellett imádja a szakmáját, és elhivatottan képviseli az utóbbi időben kissé háttérbe szorult “printed” médiát. Szeret emberekkel együtt dolgozni, motiválni és vezetni őket. Ezúttal vele beszélgetek.
-
Két vezető, több mint két évtized, egy igazi szövetség. Pelle Dávid és Majer Balázs az MP Solutions alapítói mindig is az embert helyezték a figyelmük középpontjába. Hogyan váltak ezáltal a magyar piac méltán sikeres és meghatározó szereplőjévé a HR szolgáltatók között? Kedden 11-kor erről beszélgetek velük.
-
Megesik, hogy egy csapat legtöbbet dolgozó tagja maga a vezető. Bár elsőre azt hihetnénk, hogy ezzel követendő példát mutat, amennyiben ez állandósult, akkor destruktív hatású jelenségről van szó. Mi ennek az oka? Mit tehetsz dolgozóként, ha kvázi elvárás a túlóra, ha félsz nemet mondani a sok plusz munkára, ha vágysz egy optimális munkarendre, szabadidőre, de a felettesed a munka rabja? Erről beszélgetünk.
-
Mire van szüksége egy csapatnak ahhoz, hogy igazán hatékonyan és eredményesen működjön? Mitől lesz egy szervezet stabil és szervezett? Mi az, amit minden vezetőnek biztosítania kell(ene) a munkavállalók számára, mégis oly kevés munkahelyen kapják meg az emberek? Erről mesélek ebben a podcastban.
-
A következő vendégem Hevér Tamás, aki egy korábban introvertált, visszahúzódó, csendes srácból vált egy lendületes, agilis, emberközpontú vezetővé, méghozzá egy elképesztően pörgős iparágban, ahol a változás a ‘mindenpercek’ része. De hogyan lehet mindezt nemcsak hogy túlélni, hanem két évtizeden keresztül ‘élvezni’, szörfözve a változás hullámain? Mert hogy valójában jelenleg mindnyájan egy ilyen változásokkal teli világban élünk. Erről beszélgetünk.
-
A vezetés alapja az ember maga: a jelleme, az értékrendje, a világlátása, az önmagához és a másokhoz való viszonya... No de ki alkalmas, és legfőképp ki méltó arra, hogy másokat vezessen? Milyen tulajdonságokkal rendelkezik, és hogyan viselkedik az a vezető, akire az emberek felnéznek, példaként tekintenek, és akit mindezért önszántukból követnek? Erről beszélgetünk.
-
Dr. Ternovszky Ferenc évtizedeken át foglalkozott a szervezetek világával, vezetésével és szervezésével, nemcsak vezetőként, hanem vezetési tanácsadóként, egyetemi tanárként, a BGE Külkereskedelmi Karának tanszékvezetőjeként és a BGE tudományos rektor helyetteseként is. Számos könyvet szerzett, köztük a „Munka-Család-Egyensúly” kötetet, amely azt is jelzi, milyen fontos szerepet tölt be az életében a család. Igazi megtiszteltetés számomra, hogy egykoron nemcsak tanulhattam tőle, hanem Vendégemként üdvözölhetem őt a következő interjúban.
-
Életünk jelentős részét munkával töltjük, ezért nagyon nem mindegy, hogyan éljük meg a dolgos mindennapokat. Milyen szempontok alapján választunk munkát? Mennyire fontos a pénz? Lehet a munka örömforrás is? Mi a különbség a munka és a hivatás között? Erről szól ez a podcast.
-
Csapat lelkesítés. A tehetségek támogatásának módja. Kudarcok, sikertelenségek kezelése. Vezetőként új munkahelyen. Senior vs. junior: avagy tudás vs. lelkesedés. Nőnek maradni vezetőként. Miért félünk a felelősségtől?
-
Vendégem Román Richárd, aki itthon megalapította, majd tizenöt éven át nagy sikerrel vezette az Interactive Brokers hazai leánycégét. Hogyan tette mindezt? Mit jelent számára a vezetői lét? Mi viszi őt előre a szakmában és az életben? Ilyen kérdésekről beszélgetünk.
-
Akkor mondhatjuk magunkat vezetőnek, ha szolgálatot végzünk. Azonban vannak, akik belecsúsznak a vezetés helyett a „szolga” működésbe, vagy a „szolgatartó” szemléletbe, majd eszerint bánnak a munkavállalókkal. Mit jelent a gyakorlatban a szolgálat, a szolgaság és a szolgatartás? Ezzel foglalkozunk.
-
Vezető beosztású ember sok van, hiteles vezető kevés. Holott, csak az utóbbi képes egészséges munkahelyet, valamint tartósan eredményes és elkötelezett csapatot teremteni. A hiteles vezető ugyanis tudja, mit jelent vezetőnek lenni. Te tudod? Ha érdekel, ez a podcast neked szól.
-
Egykori vezetőként megtapasztaltam, hogy ha jól bánok az embereimmel, és megfelelő kereteket biztosítok nekik, akkor szárnyalni fognak. És sokáig azt hittem, hogy más vezetők is hasonlóképp tesznek, de sok ezer álláskereső teljesen másról számolt be nekem… Mi hiányzik manapság számos vezetőből? Mire vágynak a munkavállalók? Erről mesélek.
-
Egykori vezetőként megtapasztaltam, hogy ha jól bánok az embereimmel, és megfelelő kereteket biztosítok nekik, akkor szárnyalni fognak. És sokáig azt hittem, hogy más vezetők is hasonlóképp tesznek, de sok ezer álláskereső teljesen másról számolt be nekem… Mi hiányzik manapság számos vezetőből? Mire vágynak a munkavállalók? Erről mesélek.