Episodios
-
Prinášame vám rozhovor so slovenským gréckokatolíckym kňazom Petrom Krenickým, ktorý dodnes už 31 rokov pôsobí na Ukrajine. Začiatok vojny ho zastihol v Melitopoli, kde mu ruské vojská a ukrajinskí kolaboranti ďalších deväť mesiacov znepríjemňovali život, až ho napokon mučili a deportovali. V rozhovore sa dozviete nielen o vojne, ale aj o tom, prečo by sme nemali nenávidieť, ako čeliť zlu, ako prekonať stratu blízkeho a mnoho ďalšieho.Aktivity Petra Krenického na Ukrajine môžete podporiť prostredníctvom bankového účtu SK 13 0200 0000 0027 1862 3951.
Projekt Hoaxy a podvody môžete podporiť tu.
Merch Hoaxov a podvodov môžete zakúpiť tu.
-
¿Faltan episodios?
-
Takéto projekty vieme realizovať aj vďaka Vašej podpore cez www.podpora.hoaxyapodvody.skSpustili sme merch, cez ktorý nás viete tiež podporiť na www.merch.hoaxyapodvody.sk
-
Štartujeme prvú sériu 12-dielneho podcastu Hoaxy sa na mňa nelepia s Janou Krescanko Dibákovou. Nielen o dezinformáciách súvisiacich s Nežnou revolúciou, ale aj ďalších udalostiach tvoriacich československé dejiny hovoril náš prvý hosť, sociológ a významná osobnosť boja za demokraciu Fedor Gál.V prvej epizóde sa dozviete:
- o zlyhaní politických elít
- o dôvodoch, prečo Slováci tak veria hoaxom
- o tom, ako sa Fedor Gál stal obeťou hoaxov a nenávisti
- o pozadí šírenia hoaxu o Milanovi Kňažkovi
- o dezinformáciách sprevádzajúcich Nežnú revolúciu aj dnes
- o zmene režimu a ďalších dejinných témach
-
Vladislav Cuper bol starostom obce Ladomirová, ktorá sa stala centrom informačnej operácie Veľvyslanectva Ruskej federácie na Slovensku v roku 2022. V rámci špeciálneho dielu kampane Hoaxy sa na mňa nelepia sa s exstarostom priamo na cintoríne stretol David Púchovský, ktorý ako štátny úradník tento hoax objavil.
-
Vo svojom prvom podcaste sa projekt Hoaxy a podvody venuje téme okupácie Československa, ktorá vypukla v roku 1968 a trvala až do odchodu posledného sovietskeho vojaka o 23 rokov neskôr. Moderátorka Jana Krescanko Dibáková sa zhovárala s historikom Ústavu pamäti národa Tomáš Klubertom a herečkou Táňou Pauhofovou, ktorá stvárnila hrdinskú reportérku Československého rozhlasu vo filme Vlny.