Episodios
-
„Kui inimene lõpetab oma tööelu või lõpetatakse temaga töösuhted, siis varsti pärast seda saab ta rõõmsalt maha surra – kas siis infarkti, vähi või ükskõik millega,“ põrutab näitleja ja laulja Andres Ots, kes on viimastel aastatel ka ise tervisemuredega kokku puutunud.
-
„Olen terve elu otsinud teravusi, mille peal elada. Kui ei ole pinget sees, siis tundub elu väga leige soolata supp. Kui leiad jälle mingi pinge, siis sul on millegi nimel elada. See on üks asi, millega ma praeguseni töötan,“ räägib kirju minevikuga kunstnik Toivo Freeman Pilt (44).
-
¿Faltan episodios?
-
„Minu hirmud võib-olla realiseerusid kohati ehk osa publikust ei tulnud minuga kaasa, täiesti mõistetavatel põhjustel,“ räägib lauljatar Synne Valtri (42), kuidas tal on läinud pärast ülimenukast ansamblist Patune Pool loobumist ja omanimelise bändi loomist. „Kuid mul läheb oodatust palju paremini juba seetõttu, et olen teinud iseendaga rahu. Mulle meeldib endiselt, kui inimesed pidutsevad rajult, aga seda mitte minu hinnaga.“
-
„Tegelikult ei ole üldse kerge suurt sammu tundmatusse teha. Sul on vaja inimesi, kellele sa oled enne selle mõtte juba maha müünud, sest üksinda enda mõtetega kaugele ei jõua,“ räägib komeedina Eesti moetaevasse lennanud disainer Mariann Saar, kes otsustas pärast kümmet aastat restoranimaailma ukse sulgeda ja pühenduda moekunstile, mis on teda juba noorusest paelunud.
-
„Ma pole 15 aastat kellast kellani tööl käinud ja arvan, et see ei sobi tegelikult kellelegi,“ arutleb vabakutseline digi- ja fotokunstnik Ed Labetski. „Kujutan ette, et paljud inimesed lähevad tööle ja teesklevad seal, et teevad tööd. Istuvad arvuti taga ja teevad nii vähe kui võimalik, peaasi, et päev lõpuni saaks.“ Nüüdseks on endine seltskonnategelane raputanud pealinna tolmu jalgelt ja naudib tšilli elu oma lapsepõlvelinnas Kohtla-Järvel, seltsiks elukaaslane Sonya.
-
„Olin Eesti uudiste toimetaja ja kui lehte mingi auk tekkis, mõtlesin välja täiesti totraid uudiseid. Õhtuleht oli siis linna uudisteleht, soliidne. Seal mõjusid võõrkehadena sellised artiklid nagu „Purjus meremees jäi erootikapoodi magama“ või „Isa ja poeg uputasid Tartu lennuvälja taha ekskavaatori“,“ meenutab 28. juulil 50. sünnipäeva tähistanud Juku-Kalle Raid aega, mil Õhtulehes töötas.
-
„Iga naine üritab meest oma käe järgi ümber kasvatada. Sa oled nagu lõvi tsirkuses – seisad oma paku peal ja vaatad äreva pilguga ringi: mida te nüüd teete, kuhu ma hüppan, mis saab?“ arutleb Arbo Tammiksaar, režissöör ja produtsent, enda sõnul tuntud eelkõige kui Tuuli Roosma mees. Tõsi, nüüd juba eksmees.
-
„Ma lähen hea tujuga tööle ja teen hea meelega raadiosaadet, aga ühel hetkel, kui see tunne võib-olla ära kaob või teised tunnevad, et ei ole enam päris see, siis tuleb ära lõpetada. Praegu mul igal juhul lõpetamise mõtteid ei ole,“ räägib Sky Plusi raadiohääl Andi Raig (46), kel täitus Sky Plusis veerandsada aastat. Mehel on tagataskus siiski põnev hobi, millega võiks vabalt magusat äri ajada.
Saadet juhib Anu Saagim. -
„Kui oleksin võtnud endavanuse naise, kellel on kõvaketas igasugust kraami täis, oleks meie kõvakettad võib-olla omavahel lühisesse läinud. Puhas leht on alati parem. Inimestel tekib elu jooksul igasugu komplekse ja foobiaid. Noortel tüdrukutel seda ei ole,“ arutleb värvikas ärimees Lauri Viikna (57), kelle töö- ja eraelu on pöörelnud täistuuridel nagu karussell tema kuulsas Tivolis.
Saadet juhib Anu Saagim. -
„Toit on minu teema ja ma teengi seda,“ teatab staarkokk Joel Ostrat. „Ma tahan ise tomatit kasvatada ja restorani pidada ja toitu karpi panna. Tahan teha Gustavi torte, catering’i ja saadet ja kokaraamatut. See on minu loomus, aga ka suur taak, sest vahel läheb elukaaslane Laura väga vihaseks, et „miks me ei saa rahulikult Netflixi vaadata, miks sa pead kogu aeg nagu Duracelli jänes olema“. Mul on ülikeeruline lihtsalt istuda.“
Saadet juhib Anu Saagim. -
„See on asi, mida ma olen mõelnud – ei ole lihtsalt võimalik, et teater on olnud sinu ainuke passion ja sa ei saa lavakasse sisse. See oli minu trauma, aga lõpuks ma ei kujutaks täna ette, et oleksin näitleja,“ pihib kunstnik ja režissöör Marta Vaarik. „Mu isa Andrus Vaarik ütleb, et teatrikool on kutsekas, sa saad sealt orja mentaliteedi, et oskaksid karjas liikuda,“ lisab ta. Martaga koos on hilisel hommikusöögil muusik, kultuurikriitik ja modell Gregor Kulla, kellega neil on endi sõnul polüamoorne ja aseksuaalne suhe.
Saadet juhib Anu Saagim. -
„Ma ei sobi võib-olla tõesti poliitikasse, sest ma ei suuda kalanägu teha, ebaõiglus ajab mul lihtsalt juhtme kokku,“ räägib välisminister Margus Tsahkna, kes oli koos abikaasa Anna-Gretaga paar nädalat tagasi saate „Hommikusöök staariga“ külaliseks. Aga täna räägivad Margus ja Anna-Greta vaid pisut poliitikast, hoopis enam keskendume õnneliku kooselu saladustesse ja nelja lapse kasvatamisele.
Saadet juhib Anu Saagim. -
„Tunnen, et kui olen laval, olen see versioon, kes tahaksin ka päriselus olla: enesekindel, ei huvita, mida keegi arvab, hästi eneseteadlik. Kuid päriselus nii ei ole. See on aastatega hullemaks näinud,“ nendib Elina Born, kel täitub 29. juunil 30 eluaastat. Enda sõnul kehastab ta laval justkui teist tegelast. Kuid ühel päeval loodab laulja tunda end sama enesekindlalt ka siis, kui parasjagu laval ei ole.
Saadet juhib Anu Saagim. -
„Emaarmastust ei ole mu elus liialt palju olnud. Elu temaga on olnud korralik seebiooper ja see on ka mõjutanud väga palju meie omavahelist suhet ning minu elu. Mulle teatati 16aastaselt, et sinu isa ei ole üldse sinu isa, ja tehti mingi mehega tuttavaks, kellele on 16 aastat öeldud, et see ei ole sinu poeg, kuid kes lootis ja soovis minuga suhelda,“ avaldab meelelahutusärimees Sten-Erik Jantson, kes tähistab 14. mail oma 40. sünnipäeva, karmi tõe.
Saadet juhib Anu Saagim. -
„Mingil hetkel pidin otsustama, kas tahan tiksuda ja teha asja, mis tegelikult enam ei motiveeri, või proovin mujal. Tegelikult oli see tol hetkel julge otsus – mul ei olnud tagataskus mingit kokkulepet,“ meenutab Roald Johannson (45), kes lahkus üheksa aastat tagasi „Pealtnägijast“ ja alustas seejärel juba vabakutselisena saatega „Roaldi retked“. Peagi lõppeb aga seegi teekond. Uurisin, mis tegusal mehel tagataskus või kuluks hoopis jupike hingetõmbepausi marjaks?
Saadet juhib Anu Saagim. -
„Kuidas ütleb Boccaccio oma „Dekameronis“ – parem teha ja siis kahetseda, kui mitte teha ja ikka kahetseda,“ sõnab 29. märtsil 70aastaseks saav kunstiteadlane, kriitik ja luuletaja Linnar Priimägi, et elada tuleb kirglikult. „Elu ei ole inimesele karistus. Vaatad mõnda inimest ja tema elu paistab küll olevat karistus. Ta karistab ennast ise sellega, et ta ei ela huvitavat elu.“
Saadet juhib Anu Saagim. -
„Mul on olnud elus aegu üles-alla ja sain ühel hetkel aru, et võib-olla peaksin professionaaliga rääkima. Mul on väga hea meel, et ma seda tegin, sest ta oskas mulle kohe seletada, mis seoseid ja miks aju loob,“ räägib 16. märtsil 40. sünnipäeva tähistav lauljatar Nele-Liis Vaiksoo, et temagi jaoks ei ole rasked hetked ega läbipõlemine võõrad teemad.
Saadet juhib Anu Saagim. -
„Minus on päris mitu külge ja Indrek teab seda väga hästi. Ma olen pigem temperamentne ja Indrek pigem rahulik, aga samas, kui tal midagi öelda on, siis ta ikka ütleb niimoodi, et kõigil on suu kinni. Meil on lihtsalt väga võimsalt vedanud, et oleme üksteist leidnud ja me üksteist täiendame,“ räägib laulja Birgit Sarrap, kes tähistab 15. märtsil abikaasa Indrekuga 9. pulma-aastapäeva.
Saadet juhib Anu Saagim. -
„Arvan, et suurim viga, mida osa seltskonnainimesi teevad, on see, et kui nad on sattunud skandaali, siis pool aastat hiljem võtavad selle vana teema taas üles ja kommenteerivad uuesti,“ õpetab sisulooja, laulja, näitleja ja reporter Desiree Mumm. „Kui küsida, kuidas diplomaat lahendaks keerulist olukorda, siis kindlasti mitte nii rumalalt.“
Desireegi on oma skandaalide tuleristsed saanud ning neist õppust võtnud. Oma eraelu hoiab kaunitar kiivalt endale. „Ma tõesti usun, et kõige paremad asjad elus on need, millest sa avalikult ei räägi. Püüan seda joont hoida,“ põhjendab ta. Siiski õnnestus seekordses intervjuus nendelt parimatelt asjadelt pisut saladuskatet kergitada.
Saadet juhib Anu Saagim. - Mostrar más