Episodios

  • Ми живемо в нестерильному світі. А тому небезпека заразитись гепатитом С, зрештою, як і В, туберкульозом та Віл, стосується кожного. Що треба знати здоровим та інфікованим, аби мінімалізувати ризики,- про це наступний епізод подкасту «Трохи Мович». Його автор Сергій Трухімович зібрав в студії фахівців - Галину Бойчук, лікарку-інфекціоністку І міської поліклініки Львова,
    Юрія Войналовича, керівника ГО “BCD” та
    Андрія Орфіна, координатора лікування ВГС у Львівському регіоні, щоб донести загалу експертну думку:
    ✅ Гепатит С стосується кожного, бо хвороба має безсимптомний перебіг, а ризики заразитися високі: у стоматолога, в тату і манікюрних салонах тощо;
    ✅ Рекомендації здоровим людям, як вберегтися від зараження гепатитом С;
    ✅ Покроковий алгоритм для тих, у кого виявлено гепатит С: аналізи, безоплатна державна програма тощо.

  • Як сталось, що Трухімович перестав курити цигарки і взявся за люльку,- так коротко про новий епізод «Трохи Мовича». Спитаєте, навіщо нам то знати? Почнем з того, що в автора за кожним спогадом - цікава розповідь і неабияка наука. Цього разу Сергій розповідає про:
    ✅ Перестати курити цигарки та почати курити люльку;
    ✅ Львівський клуб файкарів – найстаріший клуб в Україні;
    ✅ Чемпіонати з повільного паління люльки: як все відбувається і наскільки повільно треба курити, щоб перемогти у змаганні.
    Слухайте і дивіться на зручних майданчиках:

    https://youtu.be/QrtZDxkn07I

  • ¿Faltan episodios?

    Pulsa aquí para actualizar resultados

  • Ви можете мужньо битись на фронті; день і ніч волонтерити в тилу, а водночас бути рукою москви. Це коли своїми дописами в соцмережах чи розмовами в ближньому колі розносите меседжі російської пропаганди. Бо слово - то зброя наймасовішого враження. Ворог це знає і продукує ІПСО не менш потужно, аніж боєприпаси.
    Не думайте, що ви особливі і не можете стати жертвою ворожого ІПСО, - застерігає Влодко Лучишин, програмний директор радіо «Львівська хвиля», і Сергій Трухімович - автор подкасту «Трохи Мович». В цьому епізоді знайдете поради, як цього уникнути. А також дізнаєтесь:
    ✅ Що таке ІПСО і навіщо його застосовують, особливо до цивільних;
    ✅ Ознаки того, що ІПСО має на мене суттєвий вплив;
    ✅ Що робити, щоб не вестися на ІПСО і не поширювати його.

  • Як 10 тисяч комп’ютерних мікропроцесорів одночасно – так працює головний мозок людини, стверджують вчені. Це лиш один із 13 шокуючих фактів про наш мозок, які зібрав Сергій Трухімович в цьому епізоді подкасту «Трохи Мович».

    Для чого нам знати ці факти? Принаймні, щоб підтримувати свій мисленнєвий центр в найкращому стані. А тому слухайте і дізнавайтесь:
    ✅ Що впливає на розвиток мозку і чи можна його тренувати;
    ✅ Як допомогти мозку прокинутися зранку і не заснути протягом дня;
    ✅ Чому мозок легше сприймає чоловічий голос і чи справді музика Моцарта робить дітей розумнішими;
    ✅ Скільки частин мозку потрібно задіяти, щоб зрозуміти жарт і посміятися з нього.

    Бачити цей епізод можна тут:
    https://youtu.be/512pBqXVN9w

  • На Марсовому полі у друга Зеника половина знайомих прізвищ – когось записував у списки на евакуацію, когось привозив до Львова сам. Серед тих сотень і сотень героїв найважче було везти знайомих – Богдана, з яким мобілізувався 24 лютого; Андрійка, що перейшов потім у розвідку 24 бригади; друга Хамера і друга Руфа, з якими перетинався на війні ще з 14-го. Тоді Зеник, приватний підприємець і будівельник, на волонтерських засадах започатковував службу «Евакуація 200». Спершу своїм бусом, згодом – волонтерським рефрежератором віз на схід всю необхідну допомогу, зі сходу – тіла полеглих захисників. Щоб на вічний спочинок герої таки повертались додому, у любові та пошані родини і вдячної громади.

    Волонтерська ініціатива давно трансформувалась в нормативну процедуру, якою опікується Центр забезпечення командування СВУ. В його лавах друг Зеник, уже як мобілізований військовослужбовець, продовжує возити додому полеглих.

    Яка вона, служба «На щиті», без пафосу розповів журналістці і волонтерці Ірині Вовк/Iryna Vovk.

  • Репутація – це як імунітет: не гарантує, що ваш бізнес не втрапить в халепу, але допомагає здолати важкий період інформаційних атак без відчутних втрат,- переконана Наталія Улинець, засновниця і керівниця агенції публічних комунікацій Perfect PR. Вона і Сергій Трухімович, ведучий подкасту «Трохи Мович», одностайні в тому, що репутацію можна та треба намазувати на хліб. А як робити це фахово, покроково розбирають в цьому епізоді:
    ✅ Щоденна медійна робота стає подушкою безпеки у випадку інформаційної атаки;
    ✅ Приклад розробки нішевої теми у межах певних проєктів впродовж шести років;
    ✅ Про небезпеки перебування в ілюзорних медійних бульбашках на кшталт «всі про нас все знають»;
    ✅ Навіщо компаніям і брендам писати про себе книжки, записувати подкасти та знімати фільми.

  • - Я дуже сумую за рідним Львовом. За дітьми, дружиною, за попереднім життям, за тою свободою, яка в мене була. Але я розумію, що ми не здобудемо перемоги, якщо кожен з нас не вийде із зони комфорту, не переступить через свій страх і не візьме на себе більше відповідальності,- з цим сьогодні Михайло, мобілізований в прикордонні війська підприємець, що зараз у відрядженні на посаді заступника голови ВОА впроваджує цифрову трансформацію Херсонщини.&Про хаос перших днів війни і пізнання своїх-чужих;&nро пластовий вишкіл і базові цінності громадянина;&nро свідому мобілізацію і кадрові ротації в сучасному військуслухайте в цьому епізоді воєнного подкасту «Тримаю небо».Невигадані історії наших героїв для Львівського радіо пише журналістка і волонтерка Ірина Вовк/Iryna Vovk

  • Звідки береться любов… до брендів,- вчить в цьому епізоді подкасту його автор і ведучий Сергій Трухімович. Хоча відступ про любов в буквальному смислі теж буде повчальним. Бо вміння подати себе і отримати бажане теж набуваються через навчання і тренування. Тож слухайте і дивіться далі:
    ✅ Чому usage brands скоріше викличуть любов покупців, аніж purchase brands;
    ✅ Usage brands vs. purchase brands. Основні відмінності;
    ✅ Наявність у людей purpose, pride, partnership, protection, personalization у стосунку до вашого бренду свідчать про їхню до вас любов.

  • Я зараз не бачу перемоги: вийти на кордони 91-го року в нас немає ресурсу. А зупинитись там, де зараз – це не буде перемогою,- гірко констатує друг Форест.
    Він оператор дронів 35 обрмп. На війну пішов не відразу – важко було відмовитись від налагодженого життя успішного тімліда в іт-сфері. Але коли донати перестали діяти, сказав собі « моє місце не тут» і пішов задовбувати військкомат…
    Він з тих комп’ютерних геніїв, що придумали і запустили наші перші бомбери. «Літає» на всіх типах бпла, проте не ставить все на технології. Щиро переконаний: в першу чергу йдеться про війну людей. І саме люди, їх сила, згуртованість й мотивація вирішать долю цього поєдинку.
    Про ворога сильного і більш оснащеного;
    Про втрати найближчих друзів;
    Про швидке вигорання і знов мотивацію воювати далі
    слухайте в цьому епізоді воєнного подкасту «Тримаю небо».
    Історії справжніх героїв записує для Львівського радіо волонтерка і ведуча Ірина Вовк.

  • У Славка Нудика немає межі між професійною діяльністю і хобі. Він робить тільки те, що подобається. Ну і за що береться, робить завжди досконало: «Пікардійська терція», радіопостановки книг, театр «Старенький трамвай». Власне, історія створення самобутнього театру спонукала Сергія Трухімовича запросити Нудика в гості, щоб розпитати:

    ✅ Чи страшно в 50 років з 30-ти літнім сценічним досвідом зіграти у п’єсі вперше;
    ✅ Яким чином зійшлися зорі і чому назвали театр “Старенький трамвай”;
    ✅ Чи мають різницю акторська й співоча сцени;
    ✅ Про яку роль мріє Славко Нудик.

  • Щоб генерувати проривні ідеї, потрібен не мозок, а мрії і фантазії,- так коротко про наступний епізод «Трохи Мовича». Його автор Сергій Трухімович пропонує ще один блискучий майстер-клас для тих, хто дбає про розвиток творчого мислення. Бо, переконаний наш ведучий…
    ✅ Щоб бути креативним у своїй професії не обов’язково бути поетом, письменником чи художником;
    ✅ Страх - це бар’єр для прояву творчості та генерації нових ідей;
    ✅ Для генерації ідей мозок не потрібний;
    ✅ Перетворюйте помилки та факапи на оригінальні інфоприводи.

  • Чи не всі чоловіки Іриної родини – військові: батько, свекор, чоловік, старший син. Саме коли сина призвали в АТО у 2014-мі, Ірина вирішила: «Я теж можу. Я теж хочу». Склала валізу й прийшла у військкомат… Змогла і служила, хоча від стресу за перший місяць втратила понад 30 кг. Після поранення і протезування її більше не беруть на фронт, але жінка не полишає військової орбіти – зараз шиє для посестер однострій.&Про відступ перших днів вторгнення і оголене Запоріжжя; &Про батьків в окупації і допит 9-річного внука;&Про страх, який зовсім полишив з війною, і віру в неодмінну перемогу слухайте в цьому епізоді воєнного подкасту «Тримаю небо».Справжні історії наших героїв для Львівського радіо документує волонтерка і журналістка Ірина Вовк/ Iryna Vovk.

  • У Гордія Остаповича, гостя нинішнього епізоду «Трохи Мовича», незвичне хобі – спортивне запам’ятовування. Як воно знайшлось і що дає в цьому житті, він охоче розповів ведучому Сергію Трухімовичу. Ну і ,звісно, слухачам Львівського радіо. Ось короткий конспект їх студійної зустрічі:
    ✅ Запам’ятовування цілком собі спорт на рівні з іншими видами. Але не в Україні;
    ✅ Чи можна повноцінно заробляти на життя, займаючись спортивним запам’ятовуванням;
    ✅ За кулісами змагань: виклики, дисципліни, виснаження, нервові зриви, психологічний пресинг. "

  • -Тут один не воює. Тут воює колектив. І якісна робота базується на підтримці один одного – психологічній, вогневій…Всякій, - ділиться своєю наукою війни друг Художник. Вони з Іриною Вовк\Iryna Vovk, волонтеркою і ведучою воєнного подкасту «Тримаю небо», ще рік тому разом возили машини на фронт. А потім дорогою на роботу його, дійсно художника, запросили на розмову в ТЦК. І в один день доля розвернулась на 180 градусів: навчальний центр, десантно-штурмовий підрозділ, пекельні позиції на Донецькому напрямку. За півроку пройшов різне. Тож не з розповідей інших знає про страх і зміну цінностей на війні;& nро силу молитви і відповідальність тих, хто поруч;& nро два дні в окопі з однією пляшкою води і банкою консерви на всю групу.Ще одну історію справжнього героя слухайте на наших платформах

  • Найкоротший авторський епізод «Трохи Мовича» розповідає про найдовшу в світі рекламну кампанію. Заінтриговані? Сергій Трухімович розповідає далі:

    ✅ Absolut perfection — геніальна рекламна кампанія, що тривала 25 років;
    ✅ На ринок США виходив ноунейм зі столітньою історією;
    ✅ Звідки взялася культова пляшка, в якій й досі продають легендарний напій.

    Слухати і дивитись можна на зручних платформах:
    https://youtu.be/jaBXgpUs3Jc

  • Вона називає себе поганим магом, що розвінчує вічну людську мрію про диво. «Дива не станеться. Ми маємо діяти тихою невпинною працею. І маємо працювати за себе, і за ту людину, що загинула на війні», - спресовує Наталія Карпенчук-Конопацька свою програму про розвиток людського капіталу. Президентка Жіночої ділової палати України, вона опікується створенням мережі професійного навчання і перенавчання задля покращення якості підприємництва в нашій країні.
    Автор і ведучий подкасту Сергій Трухімович розпитує гостю:
    ✅ Коли і для чого була створена Жіноча Ділова Палата України;
    ✅ Що таке людський капітал і наскільки він розвинутий в Україні;
    ✅ Як кожен з нас може вплинути на розвиток людського капіталу в Україні.

    Слухати і дивитись цю розмову можете на зручних платформах:
    https://youtu.be/R76qUHr8Bvs

  • Поза війною Санта пише книжки – такі собі гусарські історії, сповнені чоловічих пригод і любові. І немає війни. Бо на війні немає романтики. Взагалі. Тільки бруд і робота. Важка робота…
    Санта в цій темі експерт. Він воює десять років. Це було неспонтанне, виважене рішення, хоча коли «по блату» попав на лінію фронту, не знав, з якого боку брати до рук гранату. Нині вчить побратимів. Переконаний: військову справу може здолати кожен. Лиш треба це прийняти і тоді будеш успішно робити свою роботу.
    Про ворога професійного й лютого, що швидко вчиться і виправляє помилки;
    про наші злети і втрату переваги;
    про брак людей, техніки, а тому необхідність досягати технологічної переваги розповідав десь на прифронтових дорогах Ірині Вовк\Iryna Vovk, ведучій воєнного подкасту «Тримаю небо».

  • Очевидні речі не завжди помічні. Особливо, коли треба знайти покупця на свій товар. Звичні, правильні кроки, а фактично – шаблони швидше можуть відштовхнути потенційного клієнта, аніж збільшити бажаний результат. Як це працює, почуєте в новому епізоді свого подкасту «Трохи Мович». Його автор Сергій Трухімович говорить далі:
    ✅ Чи мав би вродливий переважати над потворним?
    ✅ Три приклади, коли недолік ставав перевагою: Guinness, Buckley's, Dr. Martens;
    ✅ Як подолання перешкод і випробування зміцнюють лояльність до бренду.

  • Коли буде перемога - не знаю. Але вона буде. Або не буде нас, - спокійно каже мінометник 116 омбр Кактус. Він не уточнює, але його розповідь не залишає сумніву: «нас» - це всієї України, а не тільки нинішніх військових. Кактус набував цього усвідомлення буквально потом і кров’ю, бо на війні – з травня 2014-го. Нещодавно під Роботиним втратив ногу. Як отримає нову, знову збирається в стрій. А тим часом тримає інформаційний фронт.& Про рубікон Зеленопілля і війну як шанс для України бути;& про ворога сильного, жорстокого і підлого& та українську звитягу бити цю нечисть слухайте в цьому епізоді воєнного подкасту «Тримаю небо»Справжні історії героїв документує для Львівського радіо журналістка і волонтерка Ірина Вовк/ Iryna Vovk.

  • Радіоведучим бути легко. Просто коли ти надаєшся до цього і вмієш бути щирим, - щиро переконаний Влодко Лучишин, програмний директор радіо «Львівська хвиля» і гість нинішнього епізоду «Трохи Мовича».

    Його ведучий Сергій Трухімович пропонує колезі разом порозмірковувати…
    ✅ Без радіо не було би й подкастів. Але чому не варто виставляти подкасти на радіо;
    ✅ В чому магія радіо і зокрема “Львівської хвилі”;
    ✅ Чи легко бути радіоведучим і де навчають на радійника в Україні;
    ✅ Радіо підіймає інтелігентність чи опускається до рівня
    стереотипів?"

    Слухати і дивитись цю бесіду можна на зручних платформах:
    https://youtu.be/5gOw0N6x4ZQ