Episodios

  • Kompletní video verze této epizody trvá 49 minut a můžete si ji koupit na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠forendors.cz/makejvoletrenink⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Video ukázku této epizody najdete na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Youtube kanále trailrun.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠.

    Máte zájem o tréninkové služby?

    Pokud máte zájem o individuální tréninkové služby, tak mrkněte na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠atraining.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠.

    O čem je tahle epizoda?

    Trénink funkční síly je třetím dílem v naší sérii o silové přípravě běžců. Funkční síla hraje v běžeckém tréninku zásadní roli, protože pomáhá běžcům zlepšovat celkový výkon, prevenci zranění a ekonomiku běhu. Mezi hlavní přínos funkčního tréninku patří prevence zranění, zlepšení stability a taky zlepšení ekonomiky běhu. Trénink funkční síly zahrnuje cviky, které napodobují přirozené pohyby těla při běhu, jako jsou dřepy, výpady, mrtvé tahy, planky nebo balanční cvičení. Tím se posilují svalové skupiny, které jsou nejvíce zatížené při běhu. Tento typ tréninku by měl být nedílnou součástí přípravy každého běžce.

    Součástí této epizody je opět praktický workshop s ukázkami cviků. Pro názornost jsme tedy video nechali nesestříhané včetně komentářů figuranta Honzy, který komentuje své pocity a upozorňuje na to, jak by cvik provedl, aby splnil svou funkci.

    Mohlo by vás zajímat:

    ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.atraining.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.forendors.cz/makejvoletrenink⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.trailrun.cz/cs/m-272-trenink⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.facebook.com/groups/18350⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ - Facebook skupina (poradna)
  • Kompletní video verze této epizody trvá 49 minut a můžete si ji koupit na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠forendors.cz/makejvoletrenink⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Video ukázku této epizody najdete na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Youtube kanále trailrun.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠.

    Máte zájem o tréninkové služby?

    Pokud máte zájem o individuální tréninkové služby, tak mrkněte na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠atraining.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠.

    O čem je tahle epizoda?

    V této epizodě jsme se podívali na další část silové přípravy běžců/vytrvalců a tou je trénink vytrvalostní síly.

    Vytrvalostní síla je fyzická schopnost těla vykonávat dlouhodobou svalovou práci bez výrazného snížení výkonu nebo vyčerpání. Tento druh síly je nezbytný při aktivitách, které vyžadují opakované nebo dlouhodobé svalové úsilí, například běh na dlouhé vzdálenosti, cyklistiku nebo plavání.

    Vytrvalostní síla se liší od maximální síly tím, že se zaměřuje na udržení středně vysoké intenzity výkonu po delší dobu, zatímco maximální síla se soustředí na jednorázový, co nejvyšší výkon. K rozvoji vytrvalostní síly jsou často využívána cvičení s nižšími váhami a vyšším počtem opakování.

    Trénink vytrvalostní síly zlepšuje svalovou kapacitu, okysličení tkání, metabolismus a celkovou vytrvalost, což pomáhá tělu lépe snášet fyzickou zátěž po delší dobu.

    Součástí epizody je opět praktický workshop s ukázkami cviků. Právě rozsah a provedení cviků je pro kapilarizační trénink zásadní. Pro názornost jsme tedy video nechali nesestříhané včetně komentářů figuranta Honzy, který komentuje své pocity a upozorňuje na to, jak by cvik provedl, aby splnil svou funkci.

  • ¿Faltan episodios?

    Pulsa aquí para actualizar resultados

  • Kompletní video verze této epizody trvá 55 minut a můžete si ji koupit na ⁠⁠⁠⁠⁠forendors.cz/makejvoletrenink⁠⁠⁠⁠⁠ Video ukázku této epizody najdete na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠Youtube kanále trailrun.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠.

    Máte zájem o tréninkové služby?

    Pokud máte zájem o individuální tréninkové služby, tak mrkněte na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠atraining.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠.

    Touhle epizodou začíná naše série o silové přípravě běžců, což je dost opomíjené téma. Většina běžců a sportovců obecně vědí, že by asi měli nějak posilovat, ale buď nevědí jak na to nebo silovou přípravu zaměňují za jakési posilování „core systému.“ Často si to také sportovci pletou s nějakým těžkým posilovacím tréninkem, který je vysílí a díky tomu přijdou o klasický běžecký trénink. Což ale není pravda, když se na silovou přípravu jde chytře.

    Pro běžce jsou dle nás nejdůležitější tyto typy silové přípravy:

    Kapilarizační trénink Trénink vytrvalostní síly Trénink funkční síly ve vytrvalostním režimu. Trénink funkční síly v dynamickém režimu.

    Kapilarizační trénink

    V této epizodě vám vysvětlíme, proč je silová příprava běžců důležitá a podíváme se na kapilarizační trénink. Kapilarizace má ve sportovním tréninku významnou roli, zejména v disciplínách, které vyžadují vytrvalost a efektivní využívání kyslíku ve svalech.

    Součástí epizody je také praktický workshop s ukázkami cviků. Právě rozsah a provedení cviků je pro kapilarizační trénink zásadní. Pro názornost jsme tedy video nechali nesestříhané včetně komentářů figuranta Honzy, který komentuje své pocity a upozorňuje na to, jak by cvik provedl, aby splnil svou funkci.

    Mohlo by vás zajímat:

    ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.atraining.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.forendors.cz/makejvoletrenink⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.trailrun.cz/cs/m-272-trenink⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.facebook.com/groups/18350⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ - Facebook skupina (poradna)
  • Kompletní video verze této epizody trvá 55 minut a můžete si ho koupit na ⁠⁠⁠⁠forendors.cz/makejvoletrenink⁠⁠⁠⁠ Video ukázku této epizody najdete na ⁠⁠⁠⁠⁠Youtube kanále trailrun.cz⁠⁠⁠⁠⁠.

    Máte zájem o tréninkové služby?

    Pokud máte zájem o individuální tréninkové služby, tak mrkněte na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠atraining.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠.

    Skladba sportovního tréninku

    Sportovní trénink je systematický proces zaměřený na rozvoj fyzických schopností sportovců. Cílem tréninku je zlepšit výkonnost a dosáhnout co nejlepších výsledků v daném sportu. A pokud chcete, aby měl trénink nějaký smysl a někam směřoval, tak potřebujete plán. Ten je rozdělený do různě zaměřených cyklů (period), které zajistí postupný a systematický rozvoj sportovce. Tento tréninkový plán by měl být také přizpůsoben individuálním potřebám a schopnostem každého sportovce.

    Bez dat se nepohnete

    Jedna věc je poskládání tréninkového plánu a druhá věc je jeho plnění a analyzování. Aneb bez dat se nepohnete. Pro analyzování tréninku vám ale postačí třeba excelovský graf, díky kterému uvidíte aktuální stav plnění tréninkového plánu.

    Co jsme v této epizodě probrali?

    Stanovení cíle tréninkového plánu. Definice vstupních parametrů. Rozdělení tréninkových period. Vysvětlení zaměření jednotlivých period. Objem vs intenzita – stupňování. Příklady stupňování před závodem. Příklady a pravidla plánování týdne – tempo, síla, vytrvalost. Kdy zařadit posilování, stanovení intenzity. Jak analyzovat tréninky v křivkách (např. v Excelu). Jak kontrolovat aktuální formu. Jak řešit výpadky (zranění či nemoc). Ladění formy. A mnoho dalšího.

    Mohlo by vás zajímat:

    ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.atraining.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.forendors.cz/makejvoletrenink⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.trailrun.cz/cs/m-272-trenink⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.facebook.com/groups/18350⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ - Facebook skupina (poradna)
  • Kompletní video verze této epizody trvá 80 minut a můžete si ho koupit na ⁠⁠⁠forendors.cz/makejvoletrenink⁠⁠⁠ Video ukázku této epizody najdete na ⁠⁠⁠⁠Youtube kanále trailrun.cz⁠⁠⁠⁠.

    Máte zájem o tréninkové služby?

    Pokud máte zájem o individuální tréninkové služby, tak mrkněte na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠atraining.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠.

    O čem je tato epizoda?

    Optimální tréninkový plán by měl kombinovat trénink jak v aerobním, tak v anaerobním režimu. Důležitá informace je, že tyto režimy se plynule prolínají a neexistuje tedy jasně definovaný práh, který by je odděloval. To, v jakém režimu se právě pohybujete, může ovlivnit více aspektů a může se vám stát, že jeden den běžíte na stejnou tepovou frekvenci více v aerobním režimu a druhý den v anaerobním. V této epizodě jsme mimo jiné probrali právě to, proč to tak je a jak při tréninku poznat, ve kterém režimu se pohybujete.

    Co všechno jsme probrali:

    Anaerobní práh neexistuje. Je to tepová zóna. Co se děje ve vnitřním prostřední v anaerobní zóně? Kde vzniká energie v anaerobní zóně? Jak stanovit anaerobní zónu? Mýty a nepřesnosti o anaerobní zóně, které mezi sportovci kolují. Typy tréninků v anaerobní zóně. Vliv tepové frekvence, tempa a kadence na vnitřní prostředí. Trénink laktátové tolerance. A mnoho dalšího.

    Mohlo by vás zajímat:

    ⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.atraining.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠ ⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.forendors.cz/makejvoletrenink⁠⁠⁠⁠⁠⁠ ⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.trailrun.cz/cs/m-272-trenink⁠⁠⁠⁠⁠⁠ ⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.facebook.com/groups/18350⁠⁠⁠⁠⁠⁠ - Facebook skupina (poradna)
  • Kompletní video verze této epizody trvá 80 minut a můžete si ho koupit na ⁠⁠forendors.cz/makejvoletrenink⁠⁠ Video ukázku této epizody najdete na ⁠⁠⁠Youtube kanále trailrun.cz⁠⁠⁠.

    Máte zájem o tréninkové služby?

    Pokud máte zájem o individuální tréninkové služby, tak mrkněte na ⁠⁠⁠⁠⁠atraining.cz⁠⁠⁠⁠⁠.

    O čem je tato epizoda?

    Rozvoj aerobního systému je zásadní nejen pro vytrvalostní sportovce. Pokud totiž máte vybudovaný kvalitní aerobní základ, máte prostě na čem stavět. V této epizodě se tedy tak trochu vrátíme ke staré známé poučce, která zní „Když chceš běhat rychle, tak se musíš naučit běhat pomalu.“ Pro stanovení správného tempa respektive tepové zóny vám opět velmi pomůže zátěžový test, který jsme probírali v předešlých dvou epizodách. Při tréninku je pak zásadní nepřekročení maximální tepovky v dané zóně a samozřejmě doba strávená v této zóně. Při běhu v aerobních zónách byste měli být více unaveni z délky tréninku než z intenzity, což si málokdo uvědomuje. Občas je takový trénink zdlouhavý a psychicky náročný, ale pokud vydržite, tak přinese své výsledky.

    Co se v této epizodě dozvíte?

    Vše o rozdělení tréninků dle aerobního a anaerobního systému. Konkrétní modely tréninků. Co je to speciální tempo, tempová rychlost a tempová vytrvalost. Obecná vytrvalost a regenerační tréninky. Jak by mohl vypadat týdenní trénink zaměřený na rozvoj aerobního systému? A mnoho dalšího.

    Mohlo by vás zajímat:

    ⁠⁠⁠⁠⁠https://www.atraining.cz⁠⁠⁠⁠⁠ ⁠⁠⁠⁠⁠https://www.forendors.cz/makejvoletrenink⁠⁠⁠⁠⁠ ⁠⁠⁠⁠⁠https://www.trailrun.cz/cs/m-272-trenink⁠⁠⁠⁠⁠ ⁠⁠⁠⁠⁠https://www.facebook.com/groups/18350⁠⁠⁠⁠⁠ - Facebook skupina (poradna)
  • Kompletní video verze této epizody trvá 94 minut a můžete si ho koupit na ⁠forendors.cz/makejvoletrenink⁠ Video ukázku této epizody najdete na ⁠⁠Youtube kanále trailrun.cz⁠⁠.

    V minulé epizodě jsme vám ukázali, co všechno obnáší zátěžový test a nyní se mrkneme na všechny změřené parametry. Vysvětlíme si, co znamenají a probereme výsledek konkrétního testu našeho kamaráda Honzy, který se specializuje na horské běhy a rád by se taky připravil na svého druhého Ironmana. Ze začátku vám to možná bude připadat složité, ale vydržte, až se Josef prokouše tabulkou a uvidíte, že to zas tak složité není.

    Z rozboru výsledků testu je zcela zřejmé, že stanovení tréninkových zón nestojí pouze na laktátu, ale i na další parametrech, jako je např. respirační kvocient. Pro správné definování tréninkových zón je tedy potřeba zvolit vhodnou sportovní laboratoř respektive správně nadefinovaný typ testu.

    Máte zájem o tréninkové služby?

    Pokud máte zájem o individuální tréninkové služby, tak mrkněte na ⁠⁠⁠⁠atraining.cz⁠⁠⁠⁠.

    Mohlo by vás zajímat:

    ⁠⁠⁠⁠https://www.atraining.cz⁠⁠⁠⁠ ⁠⁠⁠⁠https://www.forendors.cz/makejvoletrenink⁠⁠⁠⁠ ⁠⁠⁠⁠https://www.trailrun.cz/cs/m-272-trenink⁠⁠⁠⁠ ⁠⁠⁠⁠https://www.facebook.com/groups/18350⁠⁠⁠⁠ - Facebook skupina (poradna)
  • Kompletní video verze této epizody trvá 61 minut a můžete si ji koupit na forendors.cz/makejvoletrenink Video ukázku této epizody najdete na ⁠Youtube kanále trailrun.cz⁠.

    Vše o zátěžovém testu

    O zátěžovém testu jste už určitě slyšeli nebo jste dokonce nějaký absolvovali. Pokud chcete systematicky pracovat na své výkonnosti, tak se bez zátěžového testu neobejdete. Tento test prověří aktuální stav vaší výkonnosti a ukáže vaše silné či slabé stránky. Hlavním cílem zátěžového testu je tedy poskytnutí komplexních informací o fyzické kondici a výkonnosti za účelem optimalizace tréninkového režimu respektive dosažení lepších sportovních výsledků.

    V následující epizodě pak rozebereme výsledky testu a pobavíme se o tréninkových doporučeních.

    Co se v této epizodě dozvíte?

    Jak se na test připravit. Jak by měla vypadat struktura testu. Co znamenají sledované parametry. Kompletní průběh zátěžového testu. Co by mělo být cílem zátěžového testu. Jak funguje aerobní a anaerobní režim. A mnoho dalších informací.

    Máte zájem o tréninkové služby?

    Pokud máte zájem o individuální tréninkové služby, tak mrkněte na ⁠⁠⁠atraining.cz⁠⁠⁠.

    Mohlo by vás zajímat:

    ⁠⁠⁠https://www.atraining.cz⁠⁠⁠ ⁠⁠⁠https://www.forendors.cz/makejvoletrenink⁠⁠⁠ ⁠⁠⁠https://www.trailrun.cz/cs/m-272-trenink⁠⁠⁠ ⁠⁠⁠https://www.facebook.com/groups/18350⁠⁠⁠ - Facebook skupina (poradna)
  • Správná technika běhu je naprostý základ. Můžete mít naběhánou spoustu hodin respektive kilometrů, ale pokud nebudete mít správnou techniku běhu, tak nedosáhnete takového výkonu, jako když budete běhat technicky správně. Jednoduše řečeno - se správnou technikou běhu dosáhnete vyššího výkonu s nižší kilometráží a ušetříte svaly a klouby.

    Praktický workshop s ukázkami na Forendors

    Na tenhle mluvený úvod navazuje hodinový video workshop, ve kterém jsme se podívali na přehled nejčastějších chyb v běžecké technice.

    Ke každé chybě vám ukážeme drily, kterými se dá chyba napravit. Ve videu najdete nejen drily, ale i chyby, které se při nich dají napáchat. Prostě přirozeně tak, jak se to při tréninku děje. :-)

    Tento workshop je dostupný v placené formě zde - https://www.forendors.cz/p/d9f3f8403d9a3ff95f9b42d3e81528e1

    Máte zájem o tréninkové služby?

    Pokud máte zájem o individuální tréninkové služby, tak mrkněte na ⁠⁠atraining.cz⁠⁠.

    Mohlo by vás zajímat:

    ⁠⁠https://www.atraining.cz⁠⁠ ⁠⁠https://www.forendors.cz/makejvoletrenink⁠⁠ ⁠⁠https://www.trailrun.cz/cs/m-272-trenink⁠⁠ ⁠⁠https://www.facebook.com/groups/18350⁠⁠ - Facebook skupina (poradna)
  • Na předchozí epizody o tréninku techniky běhu navazuje tahle ultimátní epizoda o chodidle, ve které se dozvíte, proč je při běhu chodidlo důležité, že by mělo být funkční a jak by vlastně chodidlo mělo při běhu fungovat.Na úvodní blok s teorií navazuje téměř dvouhodinový workshop, ve kterém vám ukážeme jak aktivační, tak posilovací cviky zaměřené právě na chodidlo. Mimo jiné vás naučíme cvičit se zajímavou podložkou Ideal Move, kterou už jsme dříve zmiňovali.

    Tento workshop je dostupný v placené formě zde - https://www.forendors.cz/p/6764301d4a48e2d228f20bc27859734a

    Po zhlédnutí téhle epizody budete asi překvapeni, co všechno jste v tréninku neřešili a jak jednoduše můžete svůj trénink zkvalitnit. Budeme proto rádi, když nám napíšete, jak se vám tato epizoda líbila :)

    Co všechno se dozvíte:

    Evoluční vývoj chodidla. Chodidlo by mělo být funkční. Jak by mělo fungovat? Jak to vnímá běžec? Jak pomůže stav chodidla v běhu. Vady na chodidle a co s nimi? Běh v méně nebo více odpružených botách? Jak můžeme chodidlo rozvíjet? Co u chodidla sledujeme - citlivost, funkčnost, balanční složka a síla chodidla. Co teda je potřeba dělat před tréninkem a po tréninku? Ukázky cviků. Závěr.

    Máte zájem o tréninkové služby?

    Pokud máte zájem o individuální tréninkové služby, tak mrkněte na ⁠atraining.cz⁠.

    Mohlo by vás zajímat:

    ⁠https://www.atraining.cz⁠ ⁠https://www.forendors.cz/makejvoletrenink⁠ ⁠https://www.trailrun.cz/cs/m-272-trenink⁠ ⁠https://www.facebook.com/groups/18350⁠ - Facebook skupina (poradna)
  • Jak jsme slíbili v minulé epizodě - dnes se mrkneme na to, jak může vypadat trénink běžecké techniky. K natáčení jsme si pozvali také trenéra běhu Zdeňka Stěpánka, který je jedním z trenérů Atrainingu. A jako figuranta jsme přizvali legendu českého ultra Pavla Paloncýho, jehož neortodoxní téměř dvoumetrová postava nabízí hned několik běžeckých chyb k nápravě :)

    Co v této epizodě uvidíte?

    Úvod do problematiky - Josef Andrle popíše, co je cílem takového tréninku (zdarma na Spotify, Apple Podcast a Youtube).

    Chcete si pustit kompletní epizodu?

    Na tuto část navazuje placený video workshop s technickými drily.

    Workshop si můžete pustit zde - https://www.forendors.cz/makejvoletrenink

    Obsah video workshopu:

    Natočíme si Palonce na video. Rozbor jeho techniky a upozornění na chyby. Ukázky technických drilů, kterými se dají chyby odstranit. Ukázka Pavlovy techniky po provedených drilech. Závěrečné shrnutí.

    Máte zájem o tréninkové služby?

    Pokud máte zájem o individuální tréninkové služby, tak mrkněte na atraining.cz.

    Mohlo by vás zajímat:

    https://www.atraining.cz https://www.forendors.cz/makejvoletrenink https://www.trailrun.cz/cs/m-272-trenink https://www.facebook.com/groups/18350 - Facebook skupina (poradna)
  • Na tuto část navazuje praktický video workshop, kde vám ukážeme, jak pracovat s natočeným videem.

    Kompletní 5. epizoda tedy obsahuje víc než 60 minut informací o tom, jak běhat rychleji, ekonomičtěji a taky se dozvíte, jak se u toho nezranit.

    Workshop si můžete pustit zde - https://www.forendors.cz/makejvoletrenink

    Co se v této epizodě dozvíte?

    V minulé epizodě č. 4 jsme vás naučili, jak natočit videoanalýzu běžecké techniky aniž byste potřebovali nějaké drahé vybavení. A v dnešní epizodě vám ukážeme, jak s takovou videoanalýzou pracovat. Tato epizoda je rozdělená na tři části:Úvod - zde vám vysvětlíme, jak k natočenému videu přistupovat, co sledovat a proč. Workshop - zde vám pustíme natočený materiál z poslední epizody, kde jsme točili naši kolegyni Pavlu a probereme jednotlivé záběry. Závěr - závěrečné shrnutí a doporučení.

    Co je Makej vole! Trénink?

    Makej vole! Trénink je unikátní vzdělávací platforma pro sportovce, trenéry a vlastně všechny, kdo se zajímají o chytrý trénink. Profesionální trenér Josef Andrle a tvůrce Makej vole! Podcastu Honza Dvořáček zde vedou rozhovory nad odbornými tréninkovými tématy - srozumitelně a vtipně, prostě tak, aby tomu rozuměl profík i amatér.

    Máte zájem o tréninkové služby?

    Pokud máte zájem o individuální tréninkové služby, tak mrkněte na atraining.cz nebo trailrun.cz, kde nás můžete kontaktovat pomocí nezávazného formuláře.

    Mohlo by vás zajímat:

    ⁠⁠⁠https://www.atraining.cz⁠⁠⁠ https://www.trailrun.cz/cs/m-411-makej-vole-trenink⁠⁠⁠https://www.trailrun.cz/cs/m-411-makej-vole-trenink⁠⁠⁠ - informace o projektu ⁠⁠⁠https://www.facebook.com/groups/18350⁠⁠⁠ - Facebook skupina (poradna)
  • Chcete zapracovat na svém tréninku?

    Plné verze epizod Makej vole Trénink! - tréninkové tipy, rozhovory, instruktážní videa a další najdete na české platformě Forendors - https://www.forendors.cz/makejvoletrenink

    Co se v této epizodě dozvíte?

    Proč je videoanalýza tak důležitá? Jakou techniku k tomu můžete použít? Jaké záběry je potřeba natočit? V jakém prostředí natáčet? Na co si dát pozor? A mnoho dalších tipů.

    Co je Makej vole! Trénink?

    Makej vole! Trénink je unikátní vzdělávací platforma pro sportovce, trenéry a vlastně všechny, kdo se zajímají o chytrý trénink. Profesionální trenér Josef Andrle a tvůrce Makej vole! Podcastu Honza Dvořáček zde vedou rozhovory nad odbornými tréninkovými tématy - srozumitelně a vtipně, prostě tak, aby tomu rozuměl profík i amatér.

    Máte zájem o tréninkové služby?

    Pokud máte zájem o individuální tréninkové služby, tak mrkněte na atraining.cz nebo trailrun.cz, kde nás můžete kontaktovat pomocí nezávazného formuláře.

    Mohlo by vás zajímat:

    ⁠⁠⁠https://www.atraining.cz⁠⁠⁠ https://www.trailrun.cz/cs/m-411-makej-vole-trenink⁠⁠⁠https://www.trailrun.cz/cs/m-411-makej-vole-trenink⁠⁠⁠ - informace o projektu ⁠⁠⁠https://www.facebook.com/groups/18350⁠⁠⁠ - Facebook skupina (poradna)
  • Chcete zapracovat na svém tréninku?

    Plné verze epizod Makej vole Trénink! - tréninkové tipy, rozhovory, instruktážní videa a další najdete na české platformě Forendors - https://www.forendors.cz/makejvoletrenink

    Co se v této epizodě dozvíte?

    Problematika supinace, pronace a neutrálního došlapu. Jak funguje chodidlo. Proč je důležitá aktivace chodidla před během. Jak funguje karbon v botách. Vliv dropu boty při běhu. Běžecká technika a zranění. Jak pracovat na běžecké technice. Jak zjistit chyby v běžecké technice a jak je napravit.

    Co je Makej vole! Trénink?

    Makej vole! Trénink je unikátní vzdělávací platforma pro sportovce, trenéry a vlastně všechny, kdo se zajímají o chytrý trénink. Profesionální trenér Josef Andrle a tvůrce Makej vole! Podcastu Honza Dvořáček zde vedou rozhovory nad odbornými tréninkovými tématy - srozumitelně a vtipně, prostě tak, aby tomu rozuměl profík i amatér.

    Máte zájem o tréninkové služby?

    Pokud máte zájem o individuální tréninkové služby, tak mrkněte na atraining.cz nebo trailrun.cz, kde nás můžete kontaktovat pomocí nezávazného formuláře.

    Mohlo by vás zajímat:

    ⁠⁠https://www.atraining.cz⁠⁠ https://www.trailrun.cz/cs/m-411-makej-vole-trenink⁠⁠https://www.trailrun.cz/cs/m-411-makej-vole-trenink⁠⁠ - informace o projektu ⁠⁠https://www.facebook.com/groups/18350⁠⁠ - Facebook skupina (poradna)
  • Chcete zapracovat na svém tréninku?

    Kompletní obsah Makej vole Trénink! - tréninkové tipy, rozhovory, instruktážní videa a další najdete na české platformě Forendors - https://www.forendors.cz/makejvoletrenink

    Co se v této epizodě dozvíte?

    Proč je běžecká technika tak důležitá? Jak je možné, že má začínající běžec problém uběhnout minimální vzdálenost? Jak pracovat s kadencí, vertikální oscilací, délkou kroku a dalšími hodnotami, které nám naměří sportovní hodinky? Proč je důležitý odraz a proč je těžké ho natrénovat? Proč neexistuje ideální běžecká technika? Proč jsou při běhu důležité ruce? Technika běhu v sebězích a v terénu. Proč a kdy trénovat běžeckou abecedu? A mnoho dalšího.

    Co je Makej vole! Trénink?

    Makej vole! Trénink je unikátní vzdělávací platforma pro sportovce, trenéry a vlastně všechny, kdo se zajímají o chytrý trénink. Profesionální trenér Josef Andrle a tvůrce Makej vole! Podcastu Honza Dvořáček zde vedou rozhovory nad odbornými tréninkovými tématy - srozumitelně a vtipně, prostě tak, aby tomu rozuměl profík i amatér.

    Máte zájem o tréninkové služby?

    Pokud máte zájem o individuální tréninkové služby, tak mrkněte na atraining.cz nebo trailrun.cz, kde nás můžete kontaktovat pomocí nezávazného formuláře.

    Mohlo by vás zajímat:

    ⁠https://www.atraining.cz⁠ https://www.trailrun.cz/cs/m-411-makej-vole-trenink⁠https://www.trailrun.cz/cs/m-411-makej-vole-trenink⁠ - informace o projektu ⁠https://www.facebook.com/groups/18350⁠ - Facebook skupina (poradna)
  • Chcete zapracovat na svém tréninku?

    Kompletní obsah Makej vole Trénink! - tréninkové tipy, rozhovory, instruktážní videa a další najdete na české platformě Forendors - https://www.forendors.cz/makejvoletrenink

    Co je Makej vole! Trénink?

    Makej vole! Trénink je unikátní vzdělávací platforma pro sportovce, trenéry a vlastně všechny, kdo se zajímají o chytrý trénink. Profesionální trenér Josef Andrle a tvůrce Makej vole! Podcastu Honza Dvořáček zde vedou rozhovory nad odbornými tréninkovými tématy - srozumitelně a vtipně, prostě tak, aby tomu rozuměl profík i amatér.

    Máte zájem o tréninkové služby?

    Pokud máte zájem o individuální tréninkové služby, tak mrkněte na atraining.cz nebo trailrun.cz, kde nás můžete kontaktovat pomocí nezávazného formuláře.

    Mohlo by vás zajímat:

    https://www.atraining.cz https://www.trailrun.cz/cs/m-411-makej-vole-treninkhttps://www.trailrun.cz/cs/m-411-makej-vole-trenink - informace o projektu https://www.facebook.com/groups/18350 - Facebook skupina (poradna)