Episodios
-
„Láska je pro mě důvěra, loajalita, společný smích a zážitky. Zároveň je to nehmatatelná věc, která vás může nakonec bolet víc než cokoli jiného, ale i naplňovat čirým štěstím a radostí,“ říká ve vánočním dílu hotcastu Pot Jan Solfronk, o jehož srdce bojuje v televizní reality show Bachelor osmnáct žen. Kromě romantiky v seriálu není nouze o dramata i polonahá těla, takže v rozhovoru český Bachelor mluvil i o tom, co doopravdy vyhledává v životě, ve vztahu i posteli.
-
¿Faltan episodios?
-
„Skutečný dárek vznikl, protože na světě existují potřeby, u kterých jsme viděli, že na ně čeští dárci chtějí reagovat. Chtějí přispívat k jejich řešení. Situace ve světě jim není jedno. Hledali jsme konkrétní cestu, jak jim tu pomoc představit. Tak aby si sami mohli zvolit, jak chtějí někomu pomáhat. Jestli chtějí přispět na zdraví, pitnou vodu nebo třeba na nový zdroj obživy,” říká Petra Vránová z neziskové organizace Člověk v tísni.
-
White Wigwam a Rouilleux letos na podzim vydali další společnou nahrávku nesoucí název Ending spaces. Album, které vyšlo pod hlavičkou pražského kolektivu Klang-und-Krach, je plné ambientních ploch a imaginativních zvuků. Pozvali jsme proto Martina s Lubošem, kteří za projektem stojí, do studia, abychom mohli nahlédnout za závěs do jejich tvůrčího procesu a při té příležitosti i zabrousili trochu do historie.
-
Tradice zahájení vánoční besídky kultovním bangerem Flight of the Conchords byla dodržena, a tak „Too Many Dicks on the Dance Floor“ vyprovodilo hned šestici čelistních bohatýrů na marné cestě za hledáním jakéhokoli kréda. Kde nic není, ani Chaun nebere!
-
České Budějovice získaly loni v létě titul Evropské hlavní město kultury 2028. Titul je udělován pod záštitou Evropské komise od roku 1985. Prestižní ocenění má podpořit rozvoj komunitních aktivit, exitující kulturní infrastruktury, ale i zviditelnit specifickou kulturu města. Šest let příprav vyvrcholí v roce 2028, kdy má město doslova rozkvést kulturou. Budějovice totiž vyhrály s odkazem na zemědělskou tradici města s programovým konceptem (PERMA)KULTURY.
-
Single život častěji už není vnímán jako stigma, ale jako vědomá volba, která může přinést svobodu i prostor k naplněnému životu. Psycholog a psychoterapeut Jiří Procházka v podcastu Moderní láska mluvil o tom, proč být single neznamená být osamělý a jak důležité je respektovat životní styl i mezi odborníky. Smysluplný život by neměl stát jen na hledání vztahu, ale i na budování přátelství, rodinných vazeb a naplnění skrze další aktivity.
-
Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly designérky Terezu Drobnou a Kristýnu Mikoláškovou, které se zabývají produktovým designem. Takže navrhují třeba mopy nebo židle.
-
„Rodiče se nám ozývají s tím, že mají strašnou spoustu informací. Něco se povídá v kavárně, na pískovišti, něco se píše na internetu,“ říká Zuzana Zikmundová. S manželem Martinem jsou autory podcastu 13 hříchů rodičovství – Jak z toho ven. Otevírají různá témata pro rodiče i bezdětné lidi a dávají si záležet na tom, aby byla jejich tvrzení podložená studiemi a relevantními daty.
-
„Druhý ročník Art Weeku jsem zahajovala ve vlněném obleku ze sekáče. Je to pro mě takový power dressing. Pořád si ještě nemůžu zvyknout na to, že jsem paní ředitelka,“ směje se Lenka Bakešová.
-
CRASH v Podhoubí, to je spolupráce Radia Wave s Galerií Rudolfinum. K aktuální výstavě Antony Gormley / Pavla Melková vzniklo živé natáčení podcastu Podhoubí přímo ve výstavních prostorách. Diskutovali publicista a spisovatel Jonáš Zbořil a socioložka vědy a medicíny Tereza Stöckelová. Z křoví a odpadu, přímo ze srdce antropocénu se zrodila literární bytost Flora. Zachrání nás návrat k přírodě? Jak vypadá život, který vyrůstá z podivných míst, jako jsou pražské Slatiny?
-
Světelný a audiovizuální design pro živá umění je první vysokoškolský studijní program v České republice, který propojuje světelný, zvukový a projekční design. Dvouletý magisterský program se zájemcům a zájemkyním otevře poprvé v říjnu 2025 na Katedře scénografie DAMU v Praze. Zaměřit se má zejména na praxi.
-
Se sílící debatou o duševním zdraví se stále více lidí vydá do psychoterapie. Je to specifická forma pomoci, velmi intimní, někdy se pracuje s tělem, doteky, objevují se silné emoce. Někteří lidé zažijí hluboké porozumění a zdravý vztah poprvé, není neobvyklé, že se zamilují. Na druhé straně sedí člověk, kterému se to může stát také. Jak se k tomu stavět a co je v psychoterapii přípustné? Odpovídá Petr Štípek, psycholog, psychoterapeut a supervizor.
-
Letos v červenci jsme na Radiu Wave dali dohromady redakční selekci těch nejzajímavějších nahrávek uplynulých měsíců. Teď, s rokem 2025 na spadnutí, na ni navazujeme. Epizodu podcastu Vlna o uplynulém půlroce v hudbě i nejzajímavějších nahrávkách roku 2024 připravili hudební dramaturg Filip Černý a hudební redaktor Matěj Dvořák.
-
Může se křesťanská teologie vážně zajímat o populární kulturu? Teolog Tomáš Sixta je o tom bytostně přesvědčen. Do aktuálního čísla revue Salve na toto téma napsal editorial a také do něj přispěl svým článkem Hudba pro smutné kluky kolem 30. Písně kapel Dukla a post-hudba z pohledu spirituality a teologické antropologie. Co všechno takový pohled může vyjevit, přišel objasnit do pořadu Hergot!.
- Mostrar más