Episodios
-
Bez ní prostě není život možný. Tvoří ¾ planety, 60 % každého z nás. Používáme ji na milion způsobů. Víte, kolik jí spotřebuje takový průměrný Evropan? A kolik Čech? Nebo kolik je jí třeba potřeba na jediné spláchnutí? Krom toho se podíváme i na vodní stopu džín, masa či čokolády. Ač by se mohlo zdát, že je vody dost, opak se stává pravdou. Sice máme technologie, ale rozhodně je nutné jí i začít šetřit. Šetřit vodou = šetřit přírodu a peněženku! Jak na to?
-
Dobroty i běžné potraviny dovážené přes půl planety jako mořské plody, exotické ovoce nebo třeba i jen obyčejné brambory? Zjistěte, proč je udržitelnější lokální produkce než ta, co cestuje z předalekých míst. A proč se občas zamýšlet i nad tím, kolik zdrojů jídlo stojí? Zároveň neopomene ani jeden ze zásadních problémů u jídla, a to ten, že ho dost vyhazujeme... a často zbytečně! Tak klik na „▶️“ & nasosej tipy, jak se chovat, že ušetříš Zemi i peníze.
-
¿Faltan episodios?
-
V čem je zakopaný problém #1 celosvětově oblíbeného „šopování“? Je samozřejmě nejeden, ale jedním z těch nej je nadprodukce věcí a s tím související obaly a doprava. Přitom za nákupy často utrácíme těžce vydělané výplaty. Co to má za důsledky? Probereme nejen to, ale mrkneme se na zub i vodní stopě, udržitelnému oblečení, odpadu, značkovému greenwashingu, recyklaci, tzv. zelenému chování, ... a samo, že nahodíme i tipy, co s tím! Let’s „play“.
-
Nikoho asi nepřekvapí, že taková doprava má na svědomí pěkný kus koláče emisí, které naše klima „rozbourávají“. Kolik z toho má na svědomí ta silniční? A proč je problém automobilismus jako takový? Probereme i to, zda bude spásou často zmiňovaná elektromobilita nebo jestli náhodou už teď neexistuje levnější a dostupnější moto-přístup. A nezapomínat, že se přepravují nejen lidé, ale i zboží. Tak jak teda? Musíme všichni vytáhnout koloběžky, nebo...?
-
Zaklínadlo „udržitelná energie“ zní dost dobře, ale co přesně se za ním skrývá? Jde hlavně o to nečerpat všechny zdroje na dřeň a trochu se chovat. Jenže které podporovat a jak? Dotkneme se i otázky, zda jsou ty fosilní opravdu takový problém a co odborník na přínosy a rizika elektřiny z jádra. Navíc probereme i energetický mix ČR a jak ho namíchat lépe. Plus nabídneme triky na snížení spotřeby elektřiny doma. Menší spotřeba ⇢ víc $$$ v peněžence