Episodios
-
Aizbraukt uz darbu, veikalu vai bezmaksas koncertu – pat tiem, kam nav sava personīgā transporta, kaut ko tādu izdarīt nav sarežģīti, ja vien ir pieejams sabiedriskais transports. Bet cik vienkārši pārvietoties pa Latviju ir cilvēkiem ar invaliditāti? Vai nenākas atteikties no iespējas strādāt tikai tāpēc, ka līdz darbam nokļūt nav iespējams? Kā nokļūt pie ārsta? Par to runājam raidījumā "Šķēršļu josla".
-
Iekļaujoša sabiedrība, kurā visiem ir vienādas iespējas – par tādu nākotni Latvijā runā laiku pa laikam. Cik daudz no šāda uzstādījuma cilvēkiem ar invaliditāti ir realitāte? Kas joprojām palicis kā nepiepildīts sapnis?Kas ir galvenās problēmas, ar kurām saskaras cilvēki ar invaliditāti? Kuri jautājumi jau tiek risināti? Par to runājam raidījumā "Šķēršļu josla".
-
¿Faltan episodios?
-
Šogad nedaudz palielināts asistenta atalgojums. Tiesa, salīdzinot ar minimālās algas kāpumu, pieaugums ir niecīgs, jo alga paaugstināta tikai tik daudz, lai sasniegtu minimālā atalgojuma līmeni. Kā tas ietekmēs asistenta pakalpojuma pieejamību un kvalitāti? Cik viegli ir atrast asistentu un kā praksē iedzīvojušās iepriekš pieņemtās izmaiņas asistenta pakalpojuma modelī?
-
Tiesības strādāt, brīvi pārvietoties un saņemt pakalpojumus daudziem no mums šķiet pašsaprotamas, bet cilvēkiem ar invaliditāti to ievērošana var šķist nesasniedzams sapnis. Kāda pašlaik ir situācija Latvijā? Vai cilvēki ir informēti par savām tiesībām? Kā tās tiek ievērotas? Kādas ir galvenās problēmas un iespējamie risinājumi? Par to runājam raidījumā "Šķēršļu josla".
-
Ierobežotas iespējas atrast darbu un iegūt augstāko izglītību – tāda šobrīd ir realitāte daudziem jauniešiem ar dzirdes traucējumiem. Kāda ir situācija vispārējā izglītībā, un kā tā ietekmē bērnu nākotnes iespējas?
-
Cilvēki ar invaliditāti garīgās attīstības traucējumu dēļ Latvijā atrodas patiešām neapskaužamā situācijā. Viņu nodarbinātības līmenis ir ļoti zems, un regulāri nākas saskarties ar aizspriedumiem no līdzcilvēku puses. Kāda īsti ir situācija pašlaik, un vai to ir iespējams mainīt? Par to runājam raidījumā "Šķēršļu josla".
-
Lai arī pieaug to cilvēku ar invaliditāti skaits, kas ir iekļāvušies darba tirgū, pieaug arī cilvēku ar invaliditāti īpatsvars bezdarbnieku vidū. Kāpēc tā? Kādas ir galvenās grūtības, lai cilvēks ar invaliditāti iekļautos darba tirgū, un vai viņa nodarbināšana uzņēmumiem ir izdevīga?
-
Pēc administratīvi teritoriālas reformas aprūpes mājās pakalpojums kļuvis pieejamāks, liecina dati. Tomēr cilvēku nepieciešamība pēc ziedojumiem šajā jomā nav mazinājusies. Kāpēc tā? Kāda ir situācija reģionos? Kādām vajadzībām visbiežāk nepieciešams līdzcilvēku atbalsts? Kā situācija varētu mainīties tuvākajā laikā? Par šiem un citiem jautājumiem runājam raidījumā "Šķēršļu josla".
-
Atklāta ēka, atjaunota iela vai rekonstruēts tirgus, tomēr daļa sabiedrības par jaunajiem objektiem var priecāties tikai attālināti, jo vides pieejamība tajos nav nodrošināta. Kāpēc joprojām daudzi objekti pēc rekonstrukcijas daļai sabiedrības nav pieejami? Vai tiešām šo jautājumu neviens nekontrolē? Kādi ir iespējamie risinājumi, lai situācija mainītos?
-
Aprūpes pakalpojuma pieejamība ir ļoti būtiska problēma daudziem, kuru ģimenē ir smagi slims tuvinieks. Vēl salīdzinoši nesen Latvijā bija vairāki novadi, kurā tas nebija pieejams. Vai un kā situāciju ir mainījusi Administratīvi teritoriālā reforma – par to spriedām jaunajā "Delfi TV" raidījumā "Šķēršļu josla".
-
Raidījumā “Šķēršļu josla” divas reizes mēnesī runāsim par un ar cilvēkiem, kuriem ikdienā ir jāpārvar vairāk birokrātisku un fizisku šķēršļu nekā lielākajai daļai sabiedrības. Ne visi no tiem ir viegli pārvarami vai nojaucami, bet daži ir. Raidījuma mērķis ir identificēt grūtības, lai tās pārvarētu un neapzināti neradītu jaunas.Raidījumu "Sķēršļu josla" portālā “Delfi” līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.