Episodios
-
Jaký je rozdíl mezi řemeslnou a průmyslovou pekárnou, jak vzniká zvonivá kůrka čerstvého chleba, jak probíhá výroba cukrovinek a vánočních kolekcí? A co ty vánočky? Nejen na tyto otázky odpovídá Martin Kočí, odborník na potravinářské technologie ze Siemens Digital Industries.
-
Proč se vlastně Česko stalo pivní velmocí? Jak vypadá česká pivovarnická scéna, o který druh piv roste zájem, jaká technologie v posledních letech nejvíce ovlivnila výrobu piva? Nejen na tyto otázky odpovídá Martin Kočí, Siemens odborník na technologie v potravinářství a zejména v pivovarnickém průmyslu.
-
¿Faltan episodios?
-
Vydejte se s námi tak trochu na výlet – naším tématem je totiž elektromobilita. O elektrických vozidlech a především o jejich dobíjení si budeme povídat s Martinem Šilarem, odborníkem společnosti Siemens na elektromobilitu.
-
V tomto díle se podíváme především na to, jak před útoky zlosynů, záškodníků a padouchů ochránit výrobní technologie. Hostem podcastu je Miroslav Kuric, Siemens konzultant pro digitalizaci průmyslu, odborník na kybernetickou bezpečnost ve výrobě a bojovník na světlé straně síly.
-
Většina podniků by mohla být efektivnější, flexibilnější a udržitelnější díky digitalizaci. Přesto se jen část z nich odhodlala na cestu digitální transformace vykročit. A právě o digitální transformaci a platformě pro tuto oblast, Siemens Xcelerator, hovoříme s Františkem Podzimkem, odborníkem ze společnosti Siemens na strategie digitální transformace v oblasti průmyslu.Siemens Xcelerator je otevřená digitální obchodní platforma, která přináší nové příležitosti pro všechny hráče na poli digitalizace průmyslu. Svým rozsahem pokrývá také chytrou infrastrukturu, budovy nebo třeba energetiku. Siemens Xcelerator propojuje zákazníky, partnery a vývojáře a poskytuje unikátní prostředí a standardy pro efektivní spolupráci na poli digitalizace a inovací.
-
Bez vody člověk vydrží maximálně dva dny. Rozhovor o tom, jak mohou technologie přispět k tomu, aby české vodohospodářství bylo spolehlivé, odolné a udržitelné s Oldřichem Kupou, prodejním specialistou pro vodohospodářství společnosti Siemens.
-
Magdalena Bazalová-Carter, laureátka Ceny Wernera von Siemense z roku 2008, je docentka a vedoucí výzkumné skupiny zabývající se experimentální léčbou rakoviny na kanadské University of Victoria.V současné době považuje za hlavní cíle svého výzkumu zlepšení detekce rakoviny navržením nových diagnosticko-zobrazovacích metod, zlepšení léčby rakoviny kombinací nanočásticové terapie a radioterapie a snížení nákladů na radiační terapii navržením levnějších radioterapeutických přístrojů schopných léčit současně i více druhů rakoviny. Nové přístroje by rovněž měly minimalizovat vedlejší účinky ozařování, tedy vyslat potřebnou dávku záření mnohem přesněji a rychleji, než je tomu nyní. Jestliže dnes absorpce jedné ozařovací dávky trvá jednu až dvě minuty, cílem Magdaleny Bazalové-Carter je zkrátit tuto dobu na zhruba 500 ms.Náš rozhovor je o tom, jaká je akademická cesta z gymnázia v Moravské Třebové na elitní severoamerické univerzity, jak důležitá je fyzika pro výzkum v medicíně nebo o tom, jaké je postavení žen v akademických kruzích.