Episodios
-
Dlaczego zarówno zakup, jak i sprzedaż nieruchomości musi odbywać się przy udziale notariusza.
Czym jest depozyt notarialny, jak działa i w jaki sposób zabezpiecza interesy stron umowy sprzedaży? O tym w kolejnej odsłonie cyklu „Poradnik Prawny" zatytułowanej "Z wizytą u notariusza” Bartłomiej Pograniczny rozmawia z notariusz Eweliną Wachowską-Giers i notariuszem Robertem Dorem z Izby Notarialnej w Warszawie.
Z podcastu słuchacze dowiedzą się, na jaki rachunek przelany jest depozyt, dlaczego zabezpieczenie to nie może być zastosowane w przypadku transakcji kredytowanych, czym są akty notarialne przerywane i jakie niebezpieczeństwo stwarzają dla stron umowy oraz co oznacza, że depozyt jest czynnością akcesoryjną.
Eksperci wyjaśnią także, jakie dane muszą zostać przygotowane do aktu notarialnego z depozytem notarialnym, w jaki sposób depozyt przyspiesza transakcję sprzedaży, czy może być wpłacony w gotówce oraz jaki jest koszt depozytu i kto go ponosi.
Na podcast zaprasza Izba Notarialna w Warszawie
„Głosem eksperta" to podcast, w którym rozmawiamy na ważne tematy, opowiadamy o istotnych zjawiskach, wyjaśniamy trendy i zastanawiamy się nad tym, co warto wiedzieć tu i teraz, a także już za chwilę, w przyszłości. To rozmowy przygotowywane przez uznanych i doświadczonych dziennikarzy, które zawierają lokowanie marki. -
Ministerstwo Infrastruktury pokazało propozycje zmian na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Czy prawo jazdy kat. B dla siedemnastolatków to dobry pomysł?
-
¿Faltan episodios?
-
Halny to wiatr fenowy występujący w Tatrach. Wieje z dużą siłą i kumuluje w sobie kilka intensywnych zjawisk atmosferycznych. Zdarza się, że sieje spustoszenie w przyrodzie i w samym Zakopanem. Górale są jednak przekonani, że halny wpływa także na ludzi. Legendy głoszą, że zwiększa ryzyko samobójstw, wzmaga szaleństwo, sprawia że ludzie stają bardziej nerwowi, skorzy do bójek i awantur. Czy te opowieści to tylko miejscowe legendy, czy też jest w nich ziarno prawdy? O tym w kolejnym odcinku „Półki z książkami” Anna Sobańda rozmawia z Dawidem Górą autorem książki „Halny. Wiatr, który niesie obłęd”.
Z podcastu dowiemy się, jak halny wpływa na artystów, dlaczego policjanci przed jego nadejściem mają więcej pracy i kim są „ludzie barometry”
Zapraszamy do słuchania -
Wiele przesłanek wskazuje na to, że Izrael dostarcza Ukrainie broń przejęta od Hezbollahu. "Mimo wielu spekulacji i niedopowiedzeń, upadek reżimu w Syrii rozwiązał Izraelowi ręce w sprawie pomocy Ukrainie" - mówi Agnieszka Zagner.
-
W piątek, 31.01.2025 r., Zbigniew Ziobro powinien zostać doprowadzony przez funkcjonariuszy policji przed oblicze komisji śledczej ds. Pegasusa. Czego po posiedzeniu komisji spodziewa się jej wiceprzewodniczący, Tomasz Trela? Posła Lewicy pytamy o możliwy scenariusz na jutrzejsze przesłuchanie byłego ministra sprawiedliwości. Co, jeżeli Zbigniew Ziobro odmówi jutro odpowiadania na pytania albo nie stawi się w Sejmie?
-
Chińscy twórcy twierdzą, że nowa technologia DeepSeek, może być konkurencją dla Chata GPT.
Specjaliści zastanawiają się, czy udowodnienie słabej jakości zabezpieczeń nie spowoduje spadku popularności usługi. -
Ceny jajek biją w Stanach Zjednoczonych historyczne rekordy. Do tego stopnia, że stały się w USA tematem politycznym: Donald Trump obiecał obniżyć ceny żywności już pierwszego dnia swojego urzędowania. Nie obniżył, co więcej, zamiast tego jajka drożeją w coraz szybszym tempie: w miesiąc o jedną trzecią! Wszystko przez ptasią grypę, która dziesiątkuje stada niosek. Ich odbudowa potrwa miesiącami, więc szacunki mówią, że jajka podrożeją jeszcze o 20 procent, a razem z nimi - wszystko, co jajka zawiera. O ten produkt już biją się amerykańskie restauracje, a Amerykanie publikują w mediach społecznościowych zdjęcia pożegnalnych omletów i sadzonych. I choć europejski przemysł drobiarski uniknął najgorszego, to lepiej długo nie będzie.
Sponsorem odcinka jest OANDA TMS Brokers. -
A także: gdzie w Polsce można poczuć się jak w Skandynawii?
-
Człowiek, który pozostawił piętno na humorze Polski.
Minęło pół wieku od powstania największych hitów Toeplitza: scenariusza do "Czterdziestolatka" oraz tygodnika "Szpilki". Realia świata zdecydowanie zmieniły się od tego czasu, ale humor zawarty w dziełach nadal pozostaje aktualny.
W 92. rocznicę urodzin wspominamy Krzysztofa Teodora Toeplitza oraz jego twórczość wraz z autorem książki "Czterdziestolatek - kulisy kultowego serialu" - Rafałem Dajborem. -
Do Izraela powróciły kolejne zakładniczki porwane przez Hamas. Szacuje się, że w Strefie Gazy przebywa około 90 zakładników, część z nich nie żyje. W międzyczasie do swoich domów, po zakończeniu walk Izraela z Hezbollahem, zaczęli powracać Libańczycy. Część z nich została zatrzymana, są również ofiary.
Rząd Benjamina Netanjahu twierdzi, że Liban nie wypełnia porozumienia pokojowego. -
Z Dominiką Długosz z "Newsweeka" podsumowujemy politycznie kończący się tydzień. Zaczynamy od startu Krzysztofa Stanowskiego w wyborach prezydenckich. Czy start Stanowskiego może "wywrócić stolik" i rozbić istniejący układ? Wracamy również do tematu zrzeczenia się immunitetu przez Mateusza Morawieckiego. Czy to sposób Jarosława Kaczyńskiego na unikanie trudnych tematów rozliczeń w czasie kampanii wyborczej. Komentujemy także doniesienia o zajmowanie przez Karola Nawrockiego apartamentu w Muzeum II Wojny Światowej. Odnosimy się także do powołania specjalnych zespołów przez Prokuraturę Krajową, która ma rozliczyć śledztwa z czasów Zbigniewa Ziobro. Ostatni temat, który poruszamy to 800+ dla dzieci z Ukrainy.
-
Na temat szwedzkiego systemu socjalnego wśród imigrantów powstało wiele mitów. Tym, co przeraża nie tylko polskich rodziców najbardziej jest przekonanie, że tamtejsi urzędnicy odbierają dzieci z byle powodu i wtrącają się w życie rodzinne. Obraz ten wzmacniany jest przez nagłaśniane w naszych mediach historie rodzin, którym Szwedzi rzekomo bez żadnego racjonalnego powodu odebrali dzieci. Ile w tych historiach jest prawdy i skąd wziął się taki wizerunek skandynawskich urzędników socjalnych? O tym w kolejnym odcinku „Półki z książkami” Anna Sobańda rozmawia z Maciejem Czarneckim autorem książki „Dla dobra dziecka. Szwedzki socjal i polscy rodzice”. Reportażysta, który od lat przygląda się skandynawskim systemom socjalnym i temu, jak odnajdują się w nich polscy imigranci, opowiada o różnicach między polskim i szwedzkim podejściem do dzieci oraz roli państwa opiekuńczego.
Gość podcastu mówi także o słabych stronach szwedzkich rozwiązań oraz problemach, jakim muszą stawić tamtejsi urzędnicy, w tym gangach masowo rekrutujących w swoje szeregi nastolatków.
Zapraszamy do słuchania. -
Sprzedajemy do Ukrainy więcej niż przed pełnoskalową wojną Rosji z Ukrainą - Jak przez ostatnie lata wyglądał handel pomiędzy Polską, a Ukrainą? Kto najwięcej zyskał? A kto stracił? O tym porozmawialiśmy z Janem Strzeleckim z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
-
Donald Tusk przemawiał w Parlamencie Europejskim przedstawiając priorytety polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, wzywając do tworzenia silnej i zwartej Europy.
Słowa premiera Polski skierowane do europosłów oraz Europejczyków komentujemy z Tomaszem Bieleckim z Polityki Insight. Czy wizję Europy, którą przedstawił dziś Donald Tusk można sprawnie wprowadzić w życie poprzez zmiany europejskiego prawa? Naszego gościa pytamy czy przemówienie premiera było odpowiedzią na przemówienie inauguracyjne Donalda Trumpa. -
Nowy prezydent Stanów Zjednoczonych zapowiada ograniczenie handlu z sojusznikami.
Na samym początku drugiej kadencji brutalnie uderzył w imigrantów.
Piękoś: "To stary Trump grający na podobnych nutach". -
Program rozpoczynamy od tematu Austrii i przyszłości Austrii w Unii Europejskiej oraz rozmów kanclerza Austrii z szefem Rady Europejskiej. Czy nowy rząd Austrii będzie kroczyć drogą Węgier w Unii Europejskiej? Unia Europejska pracuje nad szesnastym pakietem sankcji na Rosję i rozmawia przyszłości Ukrainy. Czy Węgry i Victor Orban będą blokować wprowadzenie kolejnego pakietu sankcji? O tej sytuacji rozmawiamy z Michałem Wawrykiewiczem, posłem do Parlamentu Europejskiego.
-
Czy koty zagrażają kobietom w ciąży? Dlaczego sprzątanie po swoim psie to kwestia estetyki, ale i zdrowia? Czy człowiek może zarazić się robakami jelitowymi od swojego psa lub kota? Na temat zwierzęcych robaków i pasożytów funkcjonuje wiele fałszywych przekonań. Tymczasem temat jest bardzo poważny i żaden właściciel czworonoga nie powinien go bagatelizować. W kolejnym odcinku Zwierzopodcastu Karolina Wiśniewska wraz ze swoim gościem – dr Dawidem Jańczakiem adiunktem w instytucie medycyny weterynaryjnej UMK w Toruniu i kierownikiem laboratorium weterynaryjnego AnimalLab wyjaśniają najważniejsze kwestie związane z robakami u psów i kotów.
Z podcastu dowiemy się między innymi, jakie pasożyty zagrażają psom i kotom oraz w jaki sposób domowe zwierzęta mogą się nimi zarazić. Dlaczego zbieranie odchodów po psach jest istotne z punktu widzenia ich zdrowia oraz na jakim etapie życia zwierzęcia powinno się rozpocząć odrobaczanie i jak często to robić.
Ekspert wyjaśnia także, jakie są okresy życia pasożytów, w jaki sposób działają leki na robaki oraz
dlaczego warto regularnie obserwować kał psa czy kota i na jakie jego aspekty zwracać uwagę.
Na podcast zaprasza Vetoquinol.
"Głosem eksperta" to podcast, w którym rozmawiamy na ważne tematy, opowiadamy o istotnych zjawiskach, wyjaśniamy trendy i zastanawiamy się nad tym, co warto wiedzieć tu i teraz, a także już za chwilę, w przyszłości. To rozmowy przygotowywane przez uznanych i doświadczonych dziennikarzy, które zawierają lokowanie marki. -
O rządowych zapowiedziach zmian w ustawie o mobbingu mówiła dr Monika Wieczorek.
- Mostrar más