Episodios
-
Kas oled kunagi mõelnud, mis toimub telefonitoru teises otsas, kui helistad hädaabinumbril 112? Kes vastab sinu kõnele elu kõige kriitilisematel hetkedel ja kuidas tagatakse abi saabumine? Siseministeeriumi podcasti „Turvatunde telgitagused“ viiendas episoodis räägib Häirekeskuse peadirektor Kätlin Alvela sellest, kuidas nad juhivad organisatsiooni, mis on kriisiolukordades inimeste esimene tugi.
-
Tänapäeval ei mõisteta turvatunde all enam ainult füüsilist turvalisust, mida aitavad tagada politsei, päästeamet ja teised asutused, vaid ka näiteks infosüsteemide toimepidevust, ilma milleta muutuks inimeste elu üsna kiiresti päris kibedaks. Millised turvalisusega seotud infosüsteemid on kasutusel Eestis ja Euroopa Liidus ning kuidas neid julgeoleku suurendamise tarbeks kasutatakse, tutvustab seekordses saates siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse (SMIT) EL-i infosüsteemide üldkoordinaator Rene Vihalem.
-
¿Faltan episodios?
-
Ilmselt on nii mõnigi täiskasvanu unistanud väikesena tuletõrjuja ametist. Aastate jooksul on tuletõrjujatest saanud aga üldisemas mõistes päästjad ja tulekahjude kustutamine moodustab päästjate tööst vaid väikese osa. Millega siis päästjad tegelevad ja milliste põhimõtete alusel korraldatakse elanikkonnakaitset, selgitab seekordses saates Päästeameti peadirektor Margo Klaos.
-
Mõeldes ühiskonna ja riigi turvatunde peale, torkab sageli esimese asjana pähe politsei. Podcasti „Turvatunde telgitagused“ teises episoodis räägivadki Eesti riigi turvalisuse hetkeolukorrast ja arengust Lääne prefektuuri kriminaalbüroo juht Margus Raspel ning Lääne-Harju politseijaoskonna juht Lea Bärenson. Saadet juhib Tanel Talve.
-
Taskuhäälingu „Turvatunde telgitagused“ esimeses saates räägime Eesti riigi siseturvalisuse olukorrast, kriisiteadlikkusest ning sellest, kuidas iga kodanik saab riigi turvalisusesse panustada. Turvatunde telgitaguseid avab siseministeeriumi kantsler Tarmo Miilits. Saadet juhib Tanel Talve.