Episodios
-
Podcastu „Beauty Roast & Toast” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz oglądać na YouTube.
-
Podcastu „Love is on the air” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
-
¿Faltan episodios?
-
Podcastu „Deal with Queer” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz oglądać na YouTube.
-
Z Aleksandrą Beltą-Iwacz, psycholożką zajmująca się tematami wychowania i rodzicielstwa oraz autorką popularnego bloga Mamologia, rozmawiamy o tym, z czym mierzą się dziewczynki w życiu społecznym, jakie wyzwania stawia przed nimi dorastanie i jak mogą budować swoją siłę i niezależność. Sięgamy do badania LEGO Play Well 2024 by pochylić się nad presją perfekcjonizmu – w kreatywności rozwoju oraz pasjach. Zastanawiamy się, dlaczego presja wywierana na dziewczynki jest większa, niż ta wywierana na chłopców i jak można to zmieniać będąc rodzicem. Rozważamy, jaki wpływ na postrzeganie swoich możliwości przez dziewczynki może mieć wybór zabawek, zajęć twórczych, lektur, czy języka, jakim o dziewczyńskości mówimy. Wspominamy to, jakimi byłyśmy dziewczynkami i jak dzieciństwo wpłynęło na nas i nasze życiowe wybory. Przyglądamy się te własnemu rodzicielstwu.
Odcinek specjalny powstał w partnerstwie z Grupą LEGO w nawiązaniu do kampanii LEGO „Dziewczynki Mogą Wszystko".
Podcastu „Jak ona to robi” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz oglądać na YouTube. -
Podcastu „Glaktyki” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz oglądać na YouTube.
-
Podcastu „Moja droga” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz oglądać na YouTube.
-
Podcastu „Czułe miejsca” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
-
Gościem pierwszego odcinka cyklu jest Zygmunt Borawski, architekt, adiunkt na Akademii Architektury w Mendrisio, wychowanek jednego z najwybitniejszych szwajcarskich architektów, Christiana Kereza, a także założyciel pracowni A-A Collective, z którą realizuje obecnie projekt Placu Centralnego w Warszawie. Zygmunt opowiada mi o swoim życiu w Szwajcarii oraz o tym, jak mocno trzeba kochać zawód architekta, aby go szybko nie znienawidzić. Jak wygląda śnieg w sierpniu? Dlaczego Szwajcarzy nie czują potrzeby zmiany na nowe, jeśli stare wciąż jest sprawne? Czy to prawda, że w Szwajcarii jest obecnie taniej niż w Polsce? Na czym polega tamtejszy brak pruderii?
Podcastu „Emigranci” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
-
Czy branża mody jest gotowa na realną transformację? Razem z ekspertką od cyrkularności, Alicją Jordan, oraz blogerką modową Harel, podsumowujemy 5. edycję konferencji Business Fashion Environment Summit poświęconą zrównoważonej modzie w czasach kryzysów.
Dyskusja dotyka nie tylko problemów, ale i konkretnych rozwiązań, od nowych technologii recycklingu po nowatorskiej podeście do odpadów. Rozmawiamy też o sile edukacji i komunikacji, o tym jak konsumenci mogą wpłynąć na przyszłość branży mówiąc „sprawdzam” swoim ulubionym markom. Cyrkularność, jak podkreśliła jedna z panelistek Valerie Lang z organizacji Canopy, potrzebuje działań nas wszystkich. -
Podcastu „Dobry skład” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
-
Podcastu „Jak ona to robi” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
-
Podcastu „Czas odzyskany” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
-
Podcastu „Męskie światy” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
-
Od czego zależy to, czy czujemy się bezpieczni? Czym jest i jak do budowania poczucia bezpieczeństwa ma się nasza tzw. prawdziwa natura? Jakimi sposobami do niej dotrzeć?
W dzisiejszych czasach nasze poczucie bezpieczeństwa w ogromnej mierze zależy od zmiennych i niestabilnych czynników zewnętrznych. Fundamentalne poczucia bezpieczeństwa wynika ze świadomości, że jesteśmy elementem życia. Dotarcie do takiej świadomości i utrzymanie tej perspektywy wymaga jednak koncentracji i ciszy w umyśle.
Zatrzymując się w ciszy, odczuwamy większe połączenie ze światem. Cisza i zadawanie sobie odpowiednich pytań może być najlepszą odpowiedzą na życie w coraz bardziej spolaryzowanym społeczeństwie i świecie.
Jak wybijać się z nawykowego myślenia? Jakie prowokacyjne pytania możemy sobie zadawać, by dotrzeć do głębszych poziomów świadomości?
Wojciech Eichelberger jest twórcą idei i programu Instytutu Psychoimmunologii, gdzie pełni funkcję dyrektora programowego. Od lat odgrywa kluczową rolę w polskiej psychologii, m.in. współtworzył Oddział Terapii i Rozwoju Osobowości – OTIRO oraz Laboratorium Psychoedukacji. Jest autorem wielu bestselerowych książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości. Od wielu lat obecny w mediach: w radiu, telewizji, prasie. Odwołuje się do terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość. Za działalność konspiracyjną w latach stanu wojennego został odznaczony Krzyżem Oficerskim Polonia Restituta. -
Podcastu „Ikony stylu lat 90.” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
- Mostrar más