Episodios
-
Kiedyś chciał zginąć w ringu, a dziś prosi Boga, żeby to się nigdy nie wydarzyło. Kiedyś zapisywał w zeszycie walki, które stoczył, dziś wychodzi na ambonę i mówi ludziom o swojej drodze. Wraz z Hubertem Kęską napisał książkę "Zawsze ten sam", ale ewidentnie przeszedł wielką przemianę. Artur Szpilka, bo o nim mowa, to jeden z najlepszych polskich pięściarzy wagi ciężkiej, a dziś zawodnik MMA. Człowiek, który z jednej strony walczył z Deontayem Wilderem o mistrzostwa świata w boksie zawodowym, a z drugiej strony toczył boje z demonami, które dopadały go na każdym kroku. Śmierć ojca, trudne dzieciństwo, pobyt w więzieniu, uzależnienia. To nie była droga usłana różami. Ale jak sam podkreśla, to były sytuacje, które go ukształtowały. W rozmowie z Łukaszem Kadziewiczem opowiada o relacji z rodzeństwem i z ojczymem, tłumaczy, co przeżywał podczas pobytu w więzieniu i jakie miał do tego podejście, wraca do bardzo trudnych wspomnień z dzieciństwa. Ile zarobił za walkę za mistrzostwo świata? Czy wciąż są ludzie, na których widok budzi się w nim stary Artur? Czy ten dawny Artur jeszcze istnieje? O tym wszystkim dowiecie się z najnowszego odcinka podcastu "W cieniu sportu".
-
#płatnawspółpraca
To on był największym bohaterem półfinałowego starcia ze Stanami Zjednoczonymi w Paryżu. Wszedł na parkiet i uratował naszą reprezentację. To on odmienił jej oblicze i był architektem sukcesu. Człowiekiem, który genialnym rozgrywaniem wprowadził reprezentację Polski do finału igrzysk olimpijskich. Grzegorz Łomacz, bo o nim mowa, w rozmowie z Łukaszem Kadziewiczem wspominam moment, w którym choć na chwilę stał się najważniejszą kartą w ręku Nikoli Grbicia. Opowiada o tym, co czuł, kiedy zagrał tak fenomenalne spotkanie i jak udało mu się spełnić marzenia z dzieciństwa. Wraca jednak także do trudnych momentów swojej kariery. Momentów, kiedy się pogubił i woda sodowa uderzyła mu do głowy. Z perspektywy czasu jednak, więcej dzięki temu zyskał niż stracił.
Dlaczego siatkarka reprezentacja Polski nie wyglądała w 2024 roku tak dobrze, jak w 2023? Czy wierzył, że Marcin Janusz zostanie rozgrywającym na największym, światowym poziomie? Jak wygląda komunikacja z Nikolą Grbiciem? Dlaczego pracuje z psychologiem? Czy przeraża go jego PESEL i kim będzie, kiedy już skończy sportową karierę? Tego wszystkiego dowiecie się z najnowszego odcinka podcastu "W cieniu sportu". -
¿Faltan episodios?
-
W czasie godzinnych rozmów w podcaście "W cieniu sportu" trafia się czasami jeden fragment, który idealnie pasuje na popularną "rolkę". W tym odcinku gościem Łukasza Kadziewicza jest Ada Sułek. I całą tę rozmowę można określić jako "rolkę". Najlepsza polska wieloboistka zaczyna z wysokiego "C", a później jest tylko lepiej. Ada Sułek wraca do czasu ciąży i porodu, opowiada o hejcie, z którym musiała się zmierzyć, o wyrzutach sumienia, z którymi wciąż się mierzy i o tym, czy gdyby drugi raz znalazła się w takiej sytuacji, czy postąpiłaby w ten sam sposób. Zaskakująco, wraca także do czasów, w których była dobrze zapowiadającą się siatkarką i tłumaczy, dlaczego zrezygnowała z tego sportu i jaką rolę odegrali w tej decyzji działacze. W tej rozmowie jest oczywiście nie tylko o siatkarskich działaczach, ale przede wszystkim o tych lekkoatletycznych. Ada Sułek nie bierze jeńców. Mówi to, o czym wielu lekkoatletów myśli, ale boi się powiedzieć. Kto jest nowym trenerem Ady Sułek? Dlaczego Tomasz Majewski nie nadaje się do pracy w Polskim Związku Lekkoatletycznym? Jak się żyje i jak się trenuje z ADHD? O tym wszystkim dowiecie się z podcastu "W cieniu sportu".
-
Na początku swojej kariery siatkarskiej nie do końca wierzył w swój potencjał. Nie spodziewał się, że dojdzie do takiego poziomu. A dziś jest mistrzem Europy, wicemistrzem świata i wicemistrzem olimpijskim, a do tego ma dwa mistrzostwa Polski i dwie wygrane Ligi Mistrzów na koncie. Marcin Janusz jest przykładem tego, że ciężką pracą połączoną z talentem można osiągnąć naprawdę bardzo wiele. Jakie emocje wywołał u niego Paryż i wioska olimpijska? Dlaczego nie przepada za imprezami po wygranych turniejach? Co zamierza robić po zakończeniu kariery i czy chce zostać blisko siatkówki? Który z trenerów był tym najlepszym i którego rozgrywającego podziwia najbardziej. Zapraszamy na najnowszy odcinek "W cieniu sportu" z niespodziewanym, gościnnym udziałem Bartosza Kurka.
-
Aleksandra Kałucka to brązowa medalistka olimpijska we wspinaczce sportowej. To osoba, dla której bardzo ważny jest rozwój. Dlatego zdecydowała się na wyjazd do Szkocji, do Edynburgu, żeby studiować tam matematykę. Dlatego także podjęła pracę z psychologiem, bo jak mówi, praca z psychologiem odmieniła jej świat sportu. Męczy ją to, że mimo wielkich sukcesów sportowych, kluczową informacją jest to, że mają problemy ze wzrokiem. W rozmowie z Łukaszem Kadziewiczem wraca do najtrudniejszych chwil swojego życia, kiedy czuła, że straciła jego sens. Opowiada o tym, jak żyje się ze świadomością, że jeden, nawet najmniejszy błąd, może przekreślić marzenia. Tłumaczy, dlaczego zdecydowała się na pracę z psychologiem i jak zmienił jej postrzeganie. Zapraszamy na najnowszy odcinek "W cieniu sportu" .
-
Tomasz Fornal to jeden z najlepszych przyjmujących nie tylko w Polsce, ale także na świecie. Na swoim koncie ma wiele sukcesów. Trzy mistrzostwa Polski i dwa finały Ligi Mistrzów - to jego dorobek w barwach Jastrzębskiego Węgla. Z reprezentacją natomiast zdobył mistrzostwo Europy, wicemistrzostwo świata i wicemistrzostwo olimpijskie. Ale boisko to nie wszystko. Fornal jest także jednych z najbardziej rozpoznawalnych siatkarzy w naszym kraju. W rozmowie z Łukaszem Kadziewiczem zdradza, czy mu to przeszkadza, czy wręcz przeciwnie - bardzo to lubi. Co będzie robił po zakończeniu karieru? Jak ważną rolę w jego życiu odegrał Bartosz Kurek? Jakie wrażenia zrobiły na nim igrzyska olimpijskie? Czy kiedykolwiek woda sodowa uderzyła mu do głowy? Kto jest według niego naturalnym następcą Nikoli Grbicia? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w najnowszym odcinku podcastu "W cieniu sportu".
-
Odniosła ogromny sukces w Paryżu, zdobywając srebrny medal w kolarstwie torowym w kategorii Omnium. W tym roku zdobyła swój pierwszy medal mistrzowski w kolarstwie szosowym - brąz na mistrzostwach Europy. I to szosę właśnie traktuje jak królową kolarstwa. Kolarstwo torowe natomiast nazywa bardzo stresującym sportem i cieszy się, że przynajmniej na jakiś czas jest to za nią. Daria Pikulik w rozmowie z Łukaszem Kadziewiczem opowiada, kiedy zaraziła się sportem, dlaczego w Polsce utrudniamy życie sportowcom zamiast im pomagać i tłumaczy, dlaczego kolarstwo to jeden z najbardziej niebezpiecznych sportowców. Co w kolarstwie znaczy mocna noga? Czy przerasta ją rozpoznawalność, która przyszła wraz ze zdobyciem olimpijskiego medalu? Co jest trudniejsze - szosa czy tor? O tym wszystkim dowiecie się z rozmowy Łukasza Kadziewicza z Darią Pikulik w podcaście "W cieniu sportu".
-
[WSPÓŁPRACA REKLAMOWA] Trener, pedagog, absolwent AWF, mówca motywacyjny, propagator sportu, ale przede wszystkim ampfutbolista. Przemysław Świercz - to kolejny gość Łukasza Kadziewicza w podcaście "W cieniu sportu". Człowiek, który zaraża uśmiechem i który w nawet najtrudniejszej sytuacji szuka pozytywów, w każdym trudnym doświadczeniu znajduje coś, z czego może korzystać. W rozmowie z "Kadziem" wraca do momentu wypadku motocyklowego, w który stracił część nogi, opowiada o pierwszym po wypadku spotkaniu z rodzicami, wspomina historię z basenu, która pokazała mu, że młode pokolenie trzeba i można oswajać z niedoskonałościami. Co oznacza niewidzialna ręka, która ciągnęła go w trakcie operacji? Dlaczego tak kocha życie? Czy z ampfutbolu da się wyżyć? O tym wszystkim Przemysław Świercz opowiada Kadziewiczowi.
-
[WSPÓŁPRACA REKLAMOWA] Tytuł "W cieniu sportu" idealnie pasuje do kolejnego gościa Łukasza Kadziewicza. Historia Michała Dąbrowskiego to coś wyjątkowego. To historia bardzo trudna, ale zarazem inspirująca. Obecność Michała w studio to obecność superbohatera. Człowieka, który radzi sobie z wszelkimi przeciwnościami losu i jeszcze potrafi dostrzegać w tym wszystkim pozytywy. Ale nie radzi sobie sam. Kilka razy w trakcie rozmowy podkreśla, jak ważna jest dla niego żona. Kobieta, która była z nim na dobre i na złe. Która nie zostawiła go, kiedy jej potrzebował. A - jak sam twierdzi - to wcale nie jest takie oczywiste.
-
[WSPÓŁPRACA REKLAMOWA] W tym odcinku będzie szybko, dynamicznie i z uśmiechem na ustach, choć czasami zamiast uśmiechu na twarzy gościa Łukasza Kadziewicza pojawiały się łzy. Tak było na igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Najpierw - jak sama mówi - dała ciała w eliminacjach, ale udało się awansować do półfinału. W półfinale zanotowała bardzo dobry bieg, ale do finału zabrakło niewiele. Igrzyska ukończyła z dziewiątym wynikiem. Wie jednak, że stać ją na więcej. Pia Skrzyszowska, bo o niej mowa, w rozmowie z "Kadziem" wraca wspomnieniami do występu w Paryżu i opowiada, jakie uczucia jej wtedy towarzyszyły i czy dziś potrafi do tego podejść z dystansem. Czy wyobraża sobie pracę z innym trenerem niż jej ojciec? Kiedy tata zrozumiał, że jego córka ma wielki potencjał sportowy? Ile to jest jedna setna i jak długo trzeba pracować, aby osiągnąć taki progres? Czy za pieniądze z biegania da się kupić mieszkanie? Wreszcie jak nawiązywać relacje, kiedy większość roku nie ma Cię w domu. O tym wszystko Pia Skrzyszowska opowiada Łukaszowi Kadziewiczowi. Zapraszamy na "W cieniu sportu".
-
[WSPÓŁPRACA REKLAMOWA] Urodziła się z ręką, która kończy się na nadgarstku, bo dłoń i palce się nie wykształciły. Jest reprezentantką Polski w szermierce na wózkach. Sport łączy z pracą na pełen etat. Żeby pojechać na igrzyska paraolimpijskie, wzięła bezpłatny urlop. W Paryżu zdobyła srebrny medal. To pierwszy krążek dla Polski w szabli na igrzyskach paraolimpijskich. Jej życiowe motto to "uśmiechnij się i zasuwaj". W te słowa wierzy do tego stopnia, że napisała je nawet na jednej ze ścian swojego mieszkania. Tak w skrócie można opisać gościa kolejnego odcinka podcastu "W Cieniu sportu". Kinga Drózdż w rozmowie z Łukaszem Kadziewiczem opowiada o swojej pasjonującej pracy, o tym, czy mimo wielkiego sukcesu w Paryżu czuje niedosyt oraz wraca do trudnych chwil swojego życia.
-
[WSPÓŁPRACA REKLAMOWA] W kolejnym odcinku "W cieniu sportu" wchodzimy na sam szczyt sportowego topu. Gościem Łukasza Kadziewicza jest Anita Włodarczyk. Trzykrotna mistrzyni olimpijska, czterokrotna mistrzyni świata, czterokrotna mistrzyni Europy i sześciokrotna rekordzistka świata w rzucie młotem. W Rozmowie z "Kadziem" opowiada o najpiękniejszych chwilach i najtrudniejszych momentach kariery. Wspomina pierwszy rekord świata i zdziwienie, które wywołały zarobione za to pieniądze. Na których igrzyskach olimpijskich była najmocniejsza? Dlaczego czasami mniej znaczy więcej? Z kim najczęściej ludzie mylą ją na ulicach? Co zrobi tuż po zakończeniu kariery? Na te wszystkie pytania i wiele innych znajdziecie odpowiedź w najnowszym odcinku podcastu "W cieniu sportu".
-
Całość bezpłatnie TYLKO w aplikacji Onet Audio. Łukasz Kadziewicz i jego gość zapraszają na niesamowitą podróż dookoła świata. W najnowszym odcinku "W cieniu sportu" będziemy poruszać się po miejscach, w których pewnie wielu z nas nie chciałoby się znaleźć. A wszystko to będzie przeplatane ciekawym smakiem, zapachem, ostrymi przyprawami walką i treningiem. Ale także bardzo ważnymi decyzjami, które każdy z nas powinien w życiu podjąć, ale nie każdemu z nas starcza siły i determinacji. Piotrowi Pająkowi jednak starczyło. Zwiedził ogromną liczbę miejsc na świecie. Wiele przepięknych, ale były też takie, które ociekały syfem i brudem, w których najzwyczajniej w świecie się bał. Łukaszowi Kadziewiczowi opowiada o wizytach w Afganistanie, Indiach czy Somalii. Tłumaczy, który z krajów jest najniebezpieczniejszy, a który najpiękniejszy. Odpowiedzi zaskakują. Opowiada, dlaczego po każdej podróży w nieznane, coraz bardziej docenia kraj, w którym się urodził i wychował - Polskę. Dlaczego wybrał Tajlandię i czy to z tym krajem wiąże swoją przyszłość? Jak poznał swoją partnerkę i dlaczego paradoksalnie pomogła mu tym w pandemia? Co czuł, kiedy miał przystawiony pistolet do głowy? Czego nie wolno robić w brazylijskich fawelach? To wszystko w pierwszym odcinku nowego sezonu "W cieniu sportu".
-
[AUTOPROMOCJA] Całość bezpłatnie TYLKO w aplikacji Onet Audio. W ostatnim odcinku tego sezonu "W cieniu sportu" gościem Łukasza Kadziewicza jest Bartosz Kwolek. Siatkarz Zawiercia opowiada o tym, co czuł, kiedy po świetnym sezonie Nikola Grbić nie powołał go do reprezentacji. Tłumaczy także, czego mu brakuje, żeby zostać żołnierzem Serba i analizuje, co różni go od Aleksandra Śliwki, Kamila Semeniuka czy Tomasza Fornala. W całej opowieści o graniu w siatkówkę nie pomija rodziny, która jest dla niego najważniejsza. Bo jak sam mówi, siatkówka nie jest dla niego całym życiem. Jest nim właśnie rodzina. Zapraszamy na kolejny odcinek "W cieniu sportu".
-
Całość bezpłatnie TYLKO w aplikacji Onet Audio.
Gościem Łukasza Kadziewicza w kolejnym odcinku podcastu "W cieniu sportu" jest Adam Marciniak. Były już piłkarz, który przed chwilą zawiesił buty na kołku. Karierę wycisnął jak cytrynę, czy mógł osiągnąć zdecydowanie więcej? Na to pytanie odpowiada w podcaście "Kadzia". Ten odcinek to kopalnia anegdot, wspomnień i zdroworozsądkowe spojrzenie na środowisko piłkarskie. Czy szkoła była ważniejsza od piłki? W czym tkwi siła Adama Nawałki? Co będzie robił po zakończeniu kariery? Dlaczego nie zostanie agentem? Zapraszamy na "W cieniu sportu"
-
[AUTOPROMOCJA] Całość bezpłatnie TYLKO w aplikacji Onet Audio.
Czy zwolnienie z pracy może wyjść komuś na dobre? Gość Łukasza Kadziewicza jest najlepszym przykładem na to, że może. Jakub Kwiatkowski, były rzecznik PZPN, a dziś dyrektor TVP Sport w rozmowie z "Kadziem" wraca do momentu zwolnienia z PZPN, opowiada o "rozmowach" z Michałem Probierzem oraz Cezarym Kuleszą, wspomina, z którym trenerem współpracowało mu się najlepiej, a który nie zdążył wykorzystać swojego dużego potencjału. Mówi także o tym, jak wygląda dziś jego praca w TVP Sport, dlaczego "odświeżył" Dariusza Szpakowskiego i co ciekawego szykuje nam na Euro i igrzyska olimpijskie. Zapraszamy na "W cieniu Sportu".
-
Całość bezpłatnie TYLKO w aplikacji Onet Audio.
W kolejnym odcinku podcastu "W cieniu sportu" gościem Łukasza Kadziewicza jest Małgorzata Glinka-Mogentale. Siatkarka, która odniosła wiele sukcesów. Zarówno na poziomie reprezentacyjnym, jak i klubowym. Dwukrotnie wygrała mistrzostwo Europy, była mistrzynią Polski, Turcji, Hiszpanii i Francji, zwyciężała w lidze mistrzów. Indywidualnie była MVP Mistrzostw Europy, najlepszą siatkarką Europy, MVP ligi hiszpańskiej i francuskiej oraz najlepszą zawodniczką turnieju finałowego ligi mistrzów. To była przepiękna kariera, podczas której zawsze była liderką. Ten czas to jednak nie tylko niesamowite sukcesy i przepiękne momenty. Ten czas to także wiele wyrzeczeń i problemy psychiczne. Małgorzata Glinka prowadzi nas przez sentymentalną podróż po swojej karierze. W rozmowie z "Kadziem" wraca do najtrudniejszych, ale także najlepszych momentów jej życia. Mieszkanie w garażu w Cannes, niewiarygodne warunku w Murcii, trudne, ale wyjątkowe relacje z Andrzejem Niemczykiem, bardzo bolesne zakończenie kariery i trudna próba wejścia w normalne życie po zakończeniu kariery. O tym wszystkim opowiada Małgorzata Glinka-Mogentale w najnowszym odcinku podcastu "W cieniu sportu".
-
Całość bezpłatnie TYLKO w aplikacji Onet Audio.
W 2010 roku był na szczycie. Miał w swoim dorobku srebrny i brązowy medal mistrzostw świata w piłce ręcznej, grał w bardzo mocnym, niemieckim klubie i był uznawany za jednego z najlepszych piłkarzy ręcznych globu. Wszystko zmienił jednak jeden dzień. 11 czerwca 2010 roku w spotkaniu towarzyskim z Chorwacją, Karol Bielecki doznał koszmarnej kontuzji. Bieleckiemu pękła gałka oczna. Pomimo prób, oka nie udało się uratować. Wielu by się załamało i nie wróciło do sportowej kariery, ale nie on. "Kola" wrócił i to w świetnym stylu. Z reprezentacją Polski zdobył w 2015 roku brąz mistrzostw świata, a z Vive Kielce zwyciężył w Lidze Mistrzów w sezonie 2015/16. W podcaście "W cieniu sportu" opowiada o tym, co czuł w tym feralnym dniu, kiedy doznał kontuzji, jak wyglądał jego powrót, dlaczego trener Dujszebajew był dla niego jak ojciec, gdzie tkwiła siła drużyny Bogdana Wenty i dlaczego dzisiaj polska piłka ręczna przeżywa zapaść. Zapraszamy na rozmowę Łukasza Kadziewicza z Karolem Bieleckim. -
Całość bezpłatnie TYLKO w aplikacji Onet Audio.
Pracę w telewizji zaczęła w 1996 roku. Bardzo szybko przesiadła się tam do redakcji sportowej. Dziś wyznacza trendy, jeśli chodzi o kobiety w świecie dziennikarstwa sportowego. Jeszcze kilkanaście lat temu pewnie niewielu mogło to sobie wyobrazić. Dziś to normalna sytuacja. Paulina Chylewska w rozmowie z Łukaszem Kadziewiczem opowiada o swoich początkach w telewizji, o tym, co w pracy robi na niej największe wrażenie, czego się boi i jak funkcjonuje się w domu, w którym nie tylko ona zajmuje się dziennikarstwem sportowym. Tłumaczy także, dlaczego najpierw odeszła, a teraz wraca do TVP. Gorąco zapraszamy.
-
[AUTOPROMOCJA] Całość bezpłatnie TYLKO w aplikacji Onet Audio.
Gościem Łukasza Kadziewicza w najnowszym odcinku podcastu "W cieniu sportu" jest Tomasz Frankowski. Były reprezentant Polski, czterokrotny król strzelców Ekstraklasy, a dziś europarlamentarzysta wspomina czasy piłkarskiej kariery oraz opowiada o przejściu ze sportu do polityki. Jak tak naprawdę wyglądał konflikt z Michałem Probierzem i z czego się wziął? Czy już wtedy było widać, że Probierz ma wystarczające umiejętności trenerskie, by został w przyszłości selekcjonerem reprezentacji Polski? Jak pomógł Szymonowi Marciniakowi? Czy jest jeszcze szansa na zgodę między politykami przeciwnych opcji? To wszystko w najnowszym odcinku podcastu "W cieniu sportu".
- Mostrar más