Letonia – Podcasts populares

  • Новый путь к языковой грамотности и уверенности в разговоре с опытным и небанальным преподавателем Инесе Розе. Познавательные уроки латышского языка прямо из эфира радио. Присоединяйтесь, чтобы изучать новые слова, преодолевать языковые барьеры и, главное, не бояться общаться на латышском языке. 

  • Komiķis Jānis Kreičmanis sniedz savu viedokli par ikdienas lietām, saviem piedzīvojumiem un stand-up komēdiju Latvijā. Kā arī kategoriski atsakās dot padomus!

  • Robeža starp zinātni un pseidozinātni bieži vien nav viegli pamanāma, ja neesi eksperts. Tāpēc palīgā nākam mēs – podkāsts “Zinātne vai muļķības”. Katrā epizodē “Delfi” žurnālisti Edžus Miķelsons un Jānis Sildniks uzdod reizēm ne pārāk gudrus jautājumus ļoti gudriem cilvēkiem. Ar zinātnieku un speciālistu palīdzību kliedējam mītus par aizraujošām tēmām – sākot no tā, vai būt resnam ir izvēle vai tomēr gēni, homeopātijas solījumiem un padomiem par redzes uzlabošanu mājas apstākļos, līdz pat cerībām par mūžīgo jaunību un pareizo taktiku akciju tirgū, lai izceltu lielo piķi.

  • Kultūrpētnieki un vēsturnieki skaidro dažnedažādus terminus, vēsta par interesantiem artefaktiem un neparastām idejām.

  • Dažreiz mēs mēdzam jautāt: “Vai tas ir normāli, ka mēs jūtam skumjas tik ilgi? Ka dusmojamies? Ka iemīlamies un tad atkal vairs nemīlam? Ka jūtam trauksmi bez acīmredzama iemesla? Ka nevaram iziet no mājām, nepārbaudot, vai aizslēdzām durvis… Ka draugi noliedz depresiju un saka, viss jau ir kārtībā…”

    Podkāstā īsti terapeiti sarunājas ar reāliem cilvēkiem par viņu problēmām.

    Savukārt iknedēļas raidījumā meklēsim atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar psihisko veselību, psiholoģiju, psihoterapiju un dzīves kvalitāti kā tādu. Kopā ar studijas viesiem mēģināsim “normalizēt” jeb izskaidrot, kas ir un kas nav normāli, un kāpēc psihologi vai psihoterapeiti reizēm izvairās no šī vārda.

    Vai tas ir normāli, ka vīrietis ir neizlēmīgs, bet sieviete ambicioza? Vai tas ir vai nav normāli, ka vairs negribas darīt darbu, kurš ir tik ierasts, bet no kura nav drosmes aiziet, kaut arī gandarījumu nejūtam? Jā, arī tā mēs varam jautāt, jo raidījumā aplūkosim visdažādākos tematus, kuri iekļauj arī sociālpsihooģisko skatījumu. 

    Raidījuma viesi būs nozares profesionāļi – psihologi, psihiatri, psihoterapeiti un citi speciālisti. Klausītājus aicināsim iesūtīt jautājumus un aktualizēsim tos raidījuma laikā.

  • Žurnālista Jāņa Dombura autorraidījums Latvijas Televīzijā un LSM.lv – sabiedrībai nozīmīgas diskusijas ar politiķiem, amatpersonām, dažādu jomu personībām un lietpratējiem par cilvēkiem un valstij, nacionālā un starptautiskā mērogā būtiskiem jautājumiem.

  • Iespējams, ka tā ir liktenīga nejaušība, ka Rīga ir dzimis viens no 20. gadsimta lielākajiem brīvības filozofiem Jesaja Berlins, kura domas un idejas par brīvību noteica 20. gadsimta filozofisko domāšanu. Berlins bija tas, kurš aicināja brīvību nejaukt ar laimi vai kaut ko citu un kurš cita starpā ir teicis, ka totalitāra vara vispirms iznīcina pirmos brīvas apziņas un ideju cilvēkus.

    Raidījums “Brīvības bulvāris” reizi nedēļā piedāvās tikšanās un sarunas ar cilvēkiem, kuru domas un idejas liek varbūt mums pašiem kļūt gudrākiem.

  • No politikas līdz biznesam, par sociālo dzīvi un krimināldrāmām – pētnieciskais raidījums “Atvērtie faili” iedziļinās mūsu laika svarīgākajos notikumos. Katrs raidījums ir dokumentāls audiostāsts par procesiem un cilvēkiem, kas veido mūsu sabiedrisko dzīvi.

    Ja vēlies ar mums sazināties, raksti uz [email protected] vai sūti balss ziņas WhatsApp vai Signal lietotnēs uz numuru 28001144.

  • Latvijas Televīzijas raidījuma ''Sporta Studija'' podkāsts. Katru nedēļu kāds no ''Sporta Studijas'' komandas cilvēkiem apspriež aktuālos procesus sportā un ne tikai.

  • Žurnāla "Ir" raidieraksts par ārpolitiku, kurš katras nedēļas noslēgumā dod pārskatu par iepriekšējo dienu svarīgākajiem notikumiem ārzemēs, dziļāk papēta kādu konkrētu notikumu vai procesu, un vēl norāda uz lietām, kuras pievērsušas mūsu uzmanību tāpēc, ka tās nu nekādi nevarētu notikt Latvijā. Raidījumu veido "Ir" komentētāji Pauls Raudseps un Aivars Ozoliņš, tajā regulāri parādās arī viesi — ārpolitikas ekspertes.

  • New Iknedēļas diskusiju raidījums par sporta aktualitātēm un problēmām. Par sportistu sasniegumiem — kāpumiem un kritumiem. Par aktuālo sporta laukumā un arī ārpus tā — sporta funkcionāru kabinetos. Par problēmu risināšanu, lai celtu sporta prestižu un lomu Latvijas sabiedrības dzīvē.

  • Labākais Latvijas Radio ekonomikas saturs - nauda, bankas, nodokļi, akcijas, IKP, preču un pakalpojumu tirgus un patēriņš, uzņēmumi un mājsaimniecības, pieprasījums un piedāvājums - žurnālistu intervijas, ieraksti un raidījumi par ekonomikas pasauli no individuālas pieredzes līdz globālajiem finanšu procesiem.

  • Portāla LSM.lv raidieraksts LSMnīca – vieta jautājumiem, viedokļiem un sarunām

  • Metālkāsts LV ir podkāsts latviešu valodā smagās mūzikas cienītājiem. Albumu apskati, dažādi topi, sarunas/intervijas, koncertu apskati u.c jaunumi \m/

  • "Lieliskais piecinieks" ir pirmā izklaidējošā radiospēle Latvijā. To 1992. gada decembrī, par pamatu ņemot BBC raidījuma "Brain of Britain" principus un pielāgojot tos reģionālajiem apstākļiem, izveidoja divi LU Vēstures un Filozofijas fakultātes absolventi Ainars Latkovskis un Ivo Krumholcs. Viens no galvenajiem raidījuma mērķiem - ar viktorīnas palīdzību noskaidrot erudītāko Latvijas iedzīvotāju. 1994. gadā par vienīgo "Lieliskā piecinieka" veidotāju un vadītāju kļuva Ivo Krumholcs, un viņš līdz šai dienai sūri, grūti nopūlas, lai radioklausītāji uzzinātu ko jaunu un nemēģinātu pārslēgt radiokanālu, izdzirdot raidījuma ievadsignālu.

  • Vai arī tev šķiet, ka dzīve virzās uz priekšu pārāk straujiem soļiem un notikumi ir tik absurdi, ka nav saprotams, kurp dodamies un kāpēc?

    Atbildes uz VISIEM jautājumiem sniedz jauns Latvijas Radio oriģinālpodkāsts “Noliktava” - vienīgais jaunumu apskats, kas runā nevis par to, kas notiek šobrīd vai notika vakar, bet par to, kas NOTIKS RĪT!

    Pašpasludinātie dīvāna eksperti un mikrofuturologi Elīna Geida, Jānis Kronis un Uldis Ziediņš katru otro nedēļu, liekot lietā apšaubāmu humoru un robus izglītībā, centīsies prognozēt nākotni, lai tas nebūtu jādara tev.

    No piektdienas, 13. septembra, klausies "Noliktavu" Latvijas Radio mobilajā lietotnē un citās populārākajās podkāstu straumēšanas vietnēs. 

  • Podkasts “Kā Tu jūties?” ir divu kolēģu saruna par drosmi ieskatīties sevī un sajust sevi!

    Mēs, Ilze Medne un Elīna Fīrmane, esam satikušās sarunās par tēmām, kurām bieži ikdienas skrējienā “pārskrienam pāri”.
    Raidierakstā runāsim par personisko izaugsmi, mūsu robežām, emocijām, pieņemšanu, piedošanu un daudziem citiem svarīgiem pašizziņas jautājumiem.
    Ja arī Tevi nodarbina jautājumi: kas es esmu? kāds es esmu? un kāpēc es daru tā, kā daru?, pievienojies mūsu sarunās.

  • Vai esat aizdomājušies, cik viegli vai sarežģīti ir orientēties tuvākajā dzelzceļa stacijā, poliklīnikā vai lidostā?

    Kādēļ uzmanību durvīm pievēršam vien tad, kad tās veras neloģiskā virzienā, gaismai – ja tā ir par spožu vai vāju, un ūdenskrānam, ja tā lietošanai ir nepieciešama instrukcija?

    Kāpēc kāda mājaslapa vai dokumenta aizpildīšana ir loģiska un saprotama, kamēr citā izvietotā informācija šķiet neatminama mīkla? Ar šiem piemēriem mēs saskaramies ik uz soļa, - pilsētu un elektroniskajā vidē, iegūstot izglītību, nospraužot personiskus, uzņēmuma un arī valsts lēmumus.

    Dizainam ir daudz lielāka nozīme, nekā to bieži nojaušam, saskatām vai apzināmies, tādēļ raidījumā "Kāpēc dizains? No karotes līdz pilsētvidei" meklējam atbildes uz šiem un citiem jautājumiem par lietām, procesiem un idejām, kas padara mūsu dzīvi vieglāku vai tieši otrādi — sarežģī to.

    Runājam par labu un arī par sliktu dizainu. Par to, kā tas top, kāds tas ir Latvijā un citviet pasaulē.

    Raidījumu "Kāpēc dizains?" pārmaiņus vada dizaina kritiķe, lektore un publikāciju autore Jeļena Solovjova, Latvijas Televīzijas raidījumu vadītāja un Latvijas Mākslas akadēmijas vieslektore Ilze Dobele, Latvijas Arhitektūras muzeja direktore Ilze Martinsone un dizainers Klāvs Priedītis.

  • Zinātnieku radio portreti par darbu, pētījuma objektu, mērķiem, sasniegumiem. Par šī brīža Latviju un zinātnes vai jomas vietu tajā. Par dzīvi ārpus darba – citiem aicinājumiem, hobijiem, dzīves piepildījumu.