Education – Polonia – Podscasts recomendados

 • W tym podcaście rozmawiamy o wszelkich aspektach związanych z pielęgnacją, składach kosmetyków, regulacjach prawnych z nimi związanymi, a także o samej branży kosmetycznej. Obalamy popularne mity, dyskutujemy o self-care i radzimy jak słuchać potrzeb swojej skóry. Rozmów z gośćmi też możecie się spodziewać. Załóżcie słuchawki i dołączcie do naszej dyskusji. Do usłyszenia!

 • Follow the podcast of a fictional character Grażyna Mak, who posts in Polish and teaches you in a way that is fun and enjoyable.
  Don't forget to check out Grażyna's website and download additional materials for each episode.
  Let's begin!

 • Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o życiu, wszechświecie i całej reszcie.

  Fanpage: http://facebook.com/zycionomia
  Grupa FB: https://www.facebook.com/groups/149915552389571

 • Jak powstał wszechświat i co go czeka? Czym jest czas? Czy roboty i sztuczna inteligencja zabiorą nam pracę?
  Tego typu pytania towarzyszą nam każdego dnia, na szczęście są ludzie, któzy chociaż w części znają na nie odpowiedzi.

  Rozmowy z ludźmi nauki i specjalistami w dziedzinach astronomii, astrofizyki, fizyki czy nowoczesnych technologii.

 • Psychoaktywne grzyby, napary z amazońskich roślin, kaktusy Pejotlu, czy w końcu stworzone w laboratoriach substancje przez lata otwierały ludziom wrota do magicznego świata ludzkiego umysłu. Poznaj Psychodeliki i niezwykłą moc Twojej własnej świadomości.

 • Dla każdego, kto uważa, że historia jest nudna. Zawsze uważałem, że historia pisze najlepsze scenariusze - tym podcastem udowadniam, że tak właśnie jest. W każdym epizodzie wybieram temat, o którym sam chciałbym słuchać. Nie praktykuję dłużyzn, zalewania datami, recytowania życiorysów.

 • Bazując na dowodach naukowych staram się wraz z gośćmi przekazywać wiedzę na temat żywienia, żywności i suplementacji w sposób jak najbardziej przystępny i praktyczny. Popularyzacja rzetelnych informacji w tematyce dietetyki jest w dzisiejszych czasach wybitnie potrzebna, ze względu na wszechobecną dezinformacje i powszechność wielu mitów (które nie tyle co są neutralne, a nawet mogą nieść za sobą wiele negatywnych konsekwencji w obszarze szeroko pojętego zdrowia). Niestety moda w dziedzinie żywienia jest dość zmienna, stąd umiejętność odsiania dietetyki w wersji "pop" od tej opartej na faktach, może pozwolić na uniknięcie wielu błędów (w postaci niepotrzebnego wydania pieniędzy lub robienia sobie potencjalnie krzywdy). Posiadanie już swego rodzaju podstaw, lecz tych zgodnych z dowodami, pozwala na szybkie zorientowanie kiedy dana informacja jest tą raczej z pokroju science-fiction.

  Co więcej - aspekt sportowy także jest tutaj niebagatelny. Podjęcie odpowiedniej, opartej na dowodach naukowych strategii żywieniowej może przynieść wiele pozytywów w tej materii. Niestety i tutaj panuje wiele niedomówień oraz twierdzeń niezgodnych z aktualnym stanem wiedzy...

  Nie bez znaczenia jest także proces odchudzania. Ta sfera jest już swego rodzaju kwintesencją pod względem ilości bzdurnych i nieprawdziwych informacji. Mam nadzieję, że ten podcast pozwoli na odnalezienie się w gąszczu nieporozumień...
  Radosław Smolik

 • Lepsza Wersja Siebie to podcast dla tych którzy posiadają lub chcą rozwijać własny biznes, chcących łączyć pracę zawodową z wychowaniem, jednocześnie pragnących nadal się rozwijać i dbać o siebie - niekoniecznie mieć czas wolny tylko między 1 a 3 rano :) Po materiały z odcinków, transkrypcje i więcej informacji zapraszam na www.rozwojorganizacji.com. Ola Suchowiejko:)

 • Jestem psychologiem, pedagogiem, trenerem umiejętności społecznych, ale przede wszystkim żoną cudownego męża i mamą jeszcze cudowniejszego Frania. Mamologia to historia o tym jak psychologiczne teorie sprawdzają się w codziennym życiu mamy.

 • Jarosław Gibas lecture podcast form. Subjects: emotional quotient, mindfulness and self development paths.

  Author is a sociologist who used to work as a journalist but today he is know as a teacher and author of several books about spiritual and emotional intelligence. He conducts workshops and trainings focused on EQ skills and mindfulness. He works with clients within models originating from transpersonal psychology. In his private life he is devoted motorcyclist lover living with his wife and dog in Katowice, Poland.

 • Audycja Albrecht o nieruchomościach to podcast prowadzony przez Pawła Albrechta na temat inwestowania w nieruchomości oraz rozwoju biznesowego.

 • Podcast o pracy w domu, prowadzeniu małego biznesu, a także prowadzeniu sklepu internetowego. Zaprasza Agnieszka Skupieńska.

 • Audycje z gośćmi Horeca Radio, którzy chcą wypowiedzieć się na wybrany przez siebie temat. Audycje nie mają cyklicznego charakteru. Raz rozmawiamy o marketingu w hotelu, innym razem o podatkach w gastronomii. To spotkania z osobami, które mają pogląd na dany temat i chcą się podzielić swoimi spostrzeżeniami.

 • En este podcast aprenderás sobre emprendedurismo, negocios, tecnología, innovación y marketing de la mano de nuestros invitados y equipo.

  Tenemos el objetivo de brindar la mejor educación y es por eso que además de los cursos que dictamos, te ofrecemos este podcast para agregar valor a tus capacitaciones.

 • Wszechnica.org.pl to internetowa baza wykładów popularnonaukowych oraz debat na tematy społeczno-polityczne. Nasze materiały to nagrania zrealizowane we współpracy z prestiżowymi instytucjami nauki i kultury. Wśród naszych partnerów znajdują się m.in. Festiwal Nauki w Warszawie, Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Ziemi PAN w Warszawie, Muzeum Historii Żydów Polskich oraz stołeczne kawiarnie naukowe. Projekt realizowany jest przez Fundację Wspomagania Wsi. Do korzystania z naszego serwisu zapraszamy wszystkich, którzy cenią sobie rzetelną wiedzą oraz ciekawe dyskusje.

 • Nicola Lockwood-Hall and Evette Stobo are Two Smart Blondes. Entrepreneurs committed to changing the world of business through honest dialogue about the reality of life at work and the impact it has on individuals and businesses. Their professional experience spans recruitment, human resources and organizational development in the worlds of law, logistics, financial services, consulting and legal publishing.

 • Pokój Adwokacki prezentuje: Pani od Pokoju - podcast nie tylko o prawie

 • Django Riffs is a podcast for learning web application development in Python using the Django web framework. We explore all of Django's features to equip listeners with the knowledge to build a web app.

 • Strefa Zarządzania Uniwersytetu SWPS to ogólnopolski projekt popularyzujący wiedzę z zakresu zarządzania. Proponujemy nowe podejście do zarządzania, które uwzględnia zmiany, jakim podlega współczesny świat. To szybki rozwój nowych technologii, załamanie się dotychczasowego modelu gospodarczego czy masowość mediów społecznościowych.
  Na Strefę Zarządzania Uniwersytetu SWPS składają się cyklicznie organizowane wykłady i warsztaty, podczas których eksperci zarządzania oraz psychologowie z pasją i znawstwem przybliżają takie zagadnienia, jak: zarządzanie i przywództwo w czasach zmian, tworzenie innowacji w biznesie, budowa gospodarki relacyjnej w miejsce transakcyjnej, tworzenie efektywnej komunikacji wewnętrznej etc. Jednocześnie nasi eksperci pokazują, w jaki sposób wiedza z zarządzania i psychologii może być wykorzystana w praktyce, np. w biznesie.
  Choć poszczególne wykłady różnią się tematyką, łączy je oparta na dowodach naukowych pewność, że zarządzanie i psychologia zawsze idą w parze i nie sposób ich rozdzielić bez szkody dla obydwu dziedzin, a przede wszystkim – dla biznesu.

  Więcej o projekcie: https://www.swps.pl/strefa-zarzadzania