Episodit
-
Схоже, у багатьох аспектах цей світ стає все більш анти-християнським. Втім, це не знімає з нас відповідальності продовжувати жити згідно з Божим Словом та триматися Його істини. Про те як ми проявляємо цей послух та якими стратегіями можемо користуватися для того, щоб бути сфокусованими на Христі, а не на цьому світі розповідає доктор Дерил Маккарті, лідер служіння Ковадло лідерства (Leadership Anvil).
-
Детальне дослідження слів Христа, які записані у Євангеліях дає нам не просто розуміння про велику мудрість, якою Він ділився з людьми, але також показує, що Він був Геніальним Вчителем. Разом з провідним дослідником Біблії Пітером Вільямсом ми починаємо серію відео-лекцій про Христа як дивовижного вчителя.
-
Puuttuva jakso?
-
Заповідь Христа про те, щоб ми йшли та робили інших людей Його учнями продовжує бути актуальною для нас і сьогодні. І це стосується не лише питання навернення людини до Бога і регулярного відвідування церкви. Це про особисте духовне зростання та допомогу іншій людині ставати зрілою у Христі. Про те, як це виглядає на практиці, говорили з Чарльзом Уайтом, професором християнської думки та історії Університету Спрінг Арбор.
-
Християнське служіння найкраще виконувати командам, а не людям, які працюють поодинці. У цьому відео буде розглянуто способи побудови та розвитку лідерських команд, сприяння здоровій динаміці команд та вирішення загальних проблем, що виникають у лідерських командах. В першу чергу ми зосередимось на біблійному вченні про керівництво командою, а також будемо спиратися на мудрість ділового світу. Лекцію читає Джон Стівенс, національний директор Спільноти незалежних євангельських церков (Fellowship of Independent Evangelical Churches).
-
"Це не дитячий садок, а університет". Це відома фраза, яку колись сказав колишній керівник Весліанського університету Оклахоми Еверетт Пайпер, коментуючи налаштування сучасної молоді, яка не готова чути істину, яка їм не подобається. Чому так важливо проповідувати істину, особливо в освіті, та до чого може призвести її відкидання — про це говорили з паном Пайпером в межах одного з наших інтерв'ю.
-
Сьогодні у західному світі спостерігається відверте протистояння проти Біблії та християнських принципів. Проте, як не парадоксально, саме ці Біблія і християнські принципи зробили Захід успішним. Про ідеї, що трансформували світ, поговорили на вебінарі Християнської відкритої академії з істориком, громадським діячем та автором книг Марком Білайлзом.
-
Сьогодні свобода як цінність сприймається в багатьох, особливо західних, суспільствах, як даність, без якої неможливе існування соціуму. Проте насправді ідея свободи є дуже цінним надбанням західної цивілізації, яку ретельно досліджували та обґрунтовували видатні мислителі. Лібералізм як ідеологія свободи має здорове християнське коріння, після відкидання якого він виродився у сьогоднішню вседозволеність, де свобода розглядається відірвано від реальності, чим спричиняє величезну шкоду людині та суспільству. Про ідейні витоки лібералізму йдеться у лекції політолога Миколи Харламенкова.
-
Питання євроінтеграції продовжує бути однією з найважливіших тем для українського суспільства. Адже безперечно, Україна є частиною європейського цивілізаційного простору. Формування української нації та держави завжди було тісно пов'язане з відродженням власної європейської ідентичності, яка передбачає певний набір цінностей, що історично були сформовані юдео-християнським світоглядом.
У той же час сьогодні Європа здебільшого асоціюється з Європейським Союзом, наднаціональним утворенням, яке охоплює більшість європейських держав і є потужним гравцем на міжнародній арені. В рамках лекції кандидата політичних наук Петра Байковського ми розглянемо особливості розвитку процесу євроінтеграції та тонкощі організації Європейського Союзу. Ми сподіваємося, що даний матеріал буде хорошою базою для розуміння цього питання.
Не потрібно сильно придивлятися, аби побачити, що прекрасна ідея об'єднаної Європи як «спільноти батьківщин», що була запропонована після Другої світової війни християнськими демократами, сьогодні проходить через кризу і перетворилася на осередок, який поширює глобальні деструктивні явища, такі як ЛГБТ-пропаганда, секуляризм, релятивізм, значне втручання держави в економіку тощо.
Дивлячись на такий стан речей в ЄС, ми можемо піддатися спокусі думати, що Україні не варто прагнути до Європи. Однак такий хід думок автоматично розвертає нас на Схід, де для України відкривається невтішний сценарій знову опинитися під прямим контролем Москви.
Чи ж не варто нам почати боротися за справжню Європу, віднайти ті втрачені витоки західної цивілізації і почати відроджувати їх? Бо цінності західної демократії є тим, що так потрібно нашому суспільству. Тому ціль даної лекції полягає у тому, щоб краще зрозуміти виклики Європи, а не розвивати песимізм щодо європейського розвитку України.
-
Постмодернізм проникає у різні сфери життя суспільства, впливаючи на них. Один з його проявів у публічній сфері — політика постправди, яка, зокрема, виражається у політиці ідентичності. Про витоки та вплив відкидання істини у цій сфері розповідає колишній дипломат, співробітник Інституту релігійної свободи Тодд Хайзінґа.
-
Що таке Європейський Союз? Важко знайти просту відповідь на це питання, адже ЄС є унікальним наднаціональним утворенням з безпрецедентними інституціями та системами керівництва. Разом з колишнім дипломатом Тоддом Хайзінґою розбираємося у тонкощах Європейського Союзу та викликах, які несе із собою його структура та засади існування для самих держав-членів та інших країн, таких як Україна, які із захопленням дивляться на рівень життя у Європі.
Вебінар було записано на початку 2021 року.
-
На початку 2021 року у межах Християнської Відкритої Академії ми записали інтерв'ю з Мирославом Мариновичем, відомим дисидентом, членом-засновником Української гельсінської групи, проректором Українського католицького університету. Розмова йшла про питання декомунізації та важливості цього процесу, про формування політичної традиції та еліти, а також про цінності. Ідеї цього інтерв'ю не втратили своєї актуальності і сьогодні, особливо на фоні повномасштабної війни.
-
Сьогодні медіа мають можливість надавати певним особам та оргнізаціям певного позитивного чи негативного статусу, навіть якщо це не відповідає об'єктивній дійсності. Церква покликана нести істину і це добре, якщо її образ у медіа є правдивим та позитивним. Про те, яким був образ Церкви в Україні протягом 2022-2023 років розповідає кандидат історичних наук Світлана Филипчук.
-
Сучасний інформаційний простір штучно переповнений. Кожен з нас, мабуть, відчував роздратування від великої кількості сповіщень. Наші смартфони ніби керують нами, змушуючи миттєво реагувати на вхідну інформацію. В результаті ми дуже часто розгублені, втомлені та перенасичені. А ще ми потрапляємо у ситуацію, що знаємо дуже багато, а розуміємо дуже мало. Про деякі питання, які варто сьогодні поставити кожному користувачеві при взаємодії з інформацією, а також про інші аспекти розвитку особистої інформаційної стійкості йшлося у лекції Віталія Голубєва, медіатренера, засновника Школи універсального журналіста, секретаря Національної спілки журналістів України.
-
Християнство у публічній сфері — одна з центральних тем навчання у Християнській Відкритій Академії. Тобто ми проповідуємо важливість принесення цінностей Божого Царства у кожну сферу життя людей, а не лише у духовні практики. Це вимагає певної відваги та неабиякої посвяти. Гостем цього інтерв'ю є Геннадій Мохненко, пастор, капелан, засновник та керівник найбільшого дитячого реабілітаційного центру «Республіка Пілігрим» та мережі реабілітаційних центрів для дорослих, автор книг, герой документальних фільмів. Його життя і служіння надихає розвиватися у суспільній сфері.
-
Прагнучи дати відповідь на виклики сучасності, ми обов'язково маємо прийти до того, що не можемо це робити самотужки, а потребуємо ширшої спільноти, яка рухається в одному баченні та об'єднує енергію та ресурси для того, щоб досягати більших результатів у поширенні Божого Царства. Гарним прикладом є служіння Християнської служби порятунку (ХСП). Про особливості цього служіння як інструменту для системної відповіді на історичний виклик поговорили з Андрієм Оленчиком, програмним координатором ХСП. Більше про Християнську службу порятунку можна дізнатися тут: https://crs-center.org/
-
Війна стала нашою повсякденною реальністю. Саме лише усвідомлення цього факту може негативно впливати на нашу психіку, якщо ми не навчимося стійкості в таких умовах. Адже історично війни, епідемії та інші страждання супроводжували розвиток людства. Тож нам потрібно навчитися бачити сенс у житті, навіть посеред війни, аби мати змогу рухатися далі. Про екзистенційну стійкість у часи війни розповідає Дмитро Шевчук, доктор філософських наук, професор Національного університету "Острозька академія"
-
Перед нами інтенсивний процес навчання у Християнській Відкритій Академії і команда проєкту дуже хотіла би, щоб для вас це був корисний та ефективний час. Тому до вашої уваги лекція про секрети ефективного навчання від Валерії Чорнобай, канд. філос. наук, магістра з держуправління. Успішного навчання!
-
Війна стала великим викликом для нашої країни. Але також вона є великим викликом для християнської теології. Багато хто, навіть після 2014 року, притримувався думки, що пацифізм є єдиною і найкращою реакцією християн на збройну агресію.
Послідовники Христа стикалися з війною постійно протягом усієї історії існування Церкви, на фоні чого постала теорія справедливої війни. Про християнський погляд на війну, зокрема про теорію справедливої війни, під час спеціального семінару в Києві розповів Пол Копан, християнський теолог, аналітичний філософ, апологет, який має українське походження.
-
11 квітня 2023 року в межах Християнської Відкритої Академії відбулася презентація освітніх можливостей Національного університету "Острозька академія", а також роз'яснення особливостей вступної кампанії у 2023 році. Зустріч провели Дмитро Шевчук, д.ф.н, проф., проректор з науково-педагогічної роботи, та Юлія Харчук, к.е.н., доц., відповідальний секретар Приймальної комісії Національного університету "Острозька академія".
-
Іноді політику сприймають лише з функціональної точки зору, як інструмент управління різними процесами в державі. Але ми ж розуміємо, що насправді велику роль у політиці відіграють цінності тих, хто приймає рішення. Що сьогодні сталося з мораллю у політиці і чи може політика в поточних умовах бути моральною. Про ці та багато інших цікавих питань команда ХВА спілкувалася з Майкою Уотсоном (Micah Watson), професором Університету Кальвіна, виконавчим директором Інституту імені Пола Генрі з вивчення християнства і політики.
- Näytä enemmän