Episodit

  • У цій розмові Стасіс Каушиніс проводить паралелі між становленням державності в Литві та Україні, спільні та відмінні риси цього процесу, про важливість культури, особливо пісенний сегмент, що надихає та мобілізує населення. Про важливість ідеології, що відображається через культуру.

    Стасіс Каушиніс – литовський правозахисник, учасник Литовської Гельсінської групи. Його діяльність була пов’язана з підготовкою звітів щодо порушення прав людини в Литві для IHF. Стасіс часто буває в Україні, і разом з іншими представниками литовських неурядових організацій шукає можливості посприяти нашій країні у спротиві російській агресії.

    Ігор Арбатов – військово-культурний аташе Республіки митців та романтиків Заріччя (Ужупіс)

  • Мову круто вчити через музику/пісні, можемо собі намріяти, що українську вчитимуть у всьому світі з творчості гурту Blooms Corda. "Крутість в тому, що ти пишеш пісні українською, бо всі нарешті викупили фішку української мови". Данило Галико та Олексій Петренко після концерту у Вінниці завітали в Піч на горнятко розмови. Як пишуться пісні під час війни, не буває непотрібних людей, як маленьких донатів, про вміння дискутувати і перші хвилини повномаштабного вторгнення.

    Критики неодноразово визнавали Blooms Corda як одну з найоригінальніших та найцікавіших груп незалежної музичної сцени України. Також група отримувала високі оцінки від журналів Buro 24/7 Ukraine, Harper's Bazaar Ukraine і ELLE Ukraine.

    Слухайте і надихайтесь

    Blooms Corda — українська музична група, створена Данилом Галиком у 2014 році. Особливістю групи є поєднання самобутньої фанкової, навколоджазової музики разом із поетичними україномовними текстами.

    У 2020 році Blooms Corda були відібрані до участі у фестивалі The Great Escape в Брайтоні (Велика Британія). Подія була скасована через спалах Covid-19.

    Влітку 2022 року, в часи війни, група випустила свій 4-ий повноформатний альбом «Найдорожчі речі у світі».

    Розмовляла Олександра Венславовська.

    __

    Створення асоціації «КУТ» стало можливим завдяки підтримці Стипендіальної програми Європейського Союзу для лідерів громадянського суспільства країн Східного партнерства. Цей подкаст відображає позицію Асоціації «КУТ» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

  • Puuttuva jakso?

    Paina tästä ja päivitä feedi.

  • Подкаст-концерт. Ціла година щирих і важливим розмов під супровід співаної поезії та народних пісень у стилі "Пирогів".

    «Пиріг і Батіг» — український фольк-гурт, заснований 2020 року у Львові; створений Мар'яном Пирогом як музично-поетичний проєкт, метою якого є дослідження української мови та поетики і популяризація їх через музику . Співана поезія гурту «Пиріг і Батіг» ретранслює українських поетів, зокрема Павла Тичини, Степана Руданського, Тараса Шевченка, Богдана-Ігора Антонича, Володимира Сосюри, Василя Стуса, Михайла Петренка.

    Розмовляли Олександра Венславовська та Володимир Подолян. 

  • Тетяна Колесніченко та Олександра Венславовська.

    Розмова з Танєю відбулась між її переміщеннями Миколаїв-Хмельницький-Миколаїв. З перших вуст про реальну домедичну допомогу після прильотів, рятівний загін і медичку для військових, про український дух волонтерства і війну, про дім, з яким попрощатись було найважчим.

    Тетяна Колесниченко - тренер миколаївського клубу Septem crossfit, волонтер Миколаїв Military Support волонтер Миколаївського Загону швидкого реагування. Займається допомогою військовим підрозділам, містянам після прильотів по Миколаєву та топить за аптечки у кожного українця.

    Олександра Венславовська - культурна діячка, співзасновниця Асоціації культури «КУТ», керівниця Мистецького об'єднання «ПЛАЙ», засновниця мистецького простору ПІЧ.

    ____

    Створення асоціації «КУТ» стало можливим завдяки підтримці Стипендіальної програми Європейського Союзу для лідерів громадянського суспільства країн Східного партнерства. Цей подкаст відображає позицію Асоціації «КУТ» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

  • Руслана Порицька та Олександра Венславовська.

    Говорили про українську культуру та театр, зокрема під час війни, про волонтерський рух і місію митців, менеджерів культури - всіх, хто працює на перемогу, про незалежні простори й безкомпромісність, радикалізм в умовах російської агресії в Україні.

    Руслана Порицька - керівниця та режисерка незалежного театру «Гармидер», співзасновниця та викладачка театральної майстерні «Догори Дриґом», співзасновниця та волонтерка "Волонтерського штабу "Ангар"

    Олександра Венславовська - культурна діячка, співзасновниця Асоціації культури «КУТ», керівниця Мистецького об'єднання «ПЛАЙ», засновниця мистецького простору ПІЧ.

  • Коля Сєрга та Олександра Венславовська.

    Розмова про “Культурний десант”, про важливість організації мистецьких проектів на деокупованих містах, про те як правильно організувати гуманітарну допомогу так, щоб вона стала інструментом турботи, підтримки та єдності, який руйнує ілюзорні бар’єри між заходом і сходом України.

    Коля Сєрга — поет, музикант, телеведучий, військовослужбовець ТРО та очільник мистецького підрозділу ЗСУ «Культурний десант», що займається культурно-психологічним забезпеченням українських військових і жителів деокупованих українських міст.

    Олександра Венславовська - культурна діячка, співзасновниця Асоціації культури «КУТ» (Асоціація «КУТ»), керівниця Мистецького об'єднання «ПЛАЙ», засновниця мистецького простору ПІЧ.

  • Марина Лосєва та Олександра Венславовська.

    Розмова про новий український стиль, про переїзд до Івано-Франківська і продовження роботи у фешн-індустрії, про розуміння часу і місію, яка ще більше проявилась в період війни.

    Марина Лосєва — засновниця та директорка UFEG (Ukrainian Fashion Education Group), фешн-аналітикиня, авторка книги "Теорія моди: концепції та практики".

    Олександра Венславовська (Olexandra Venslavovska) - культурна діячка, співзасновниця Асоціації культури «КУТ» (Асоціація «КУТ»), керівниця Мистецького об'єднання «ПЛАЙ», засновниця мистецького простору ПІЧ.

  • Максим Демський та Олександра Венславовська.

    Розмова про «лист до путіна», Майдани та не прорефлексовані травми через мистецтво після цих революцій, про важливість саме сучасної української культури, що як дзеркало, має відображати правду про те, хто ми є.

    Максим Демський — директор фестивалю ГОГОЛЬFEST. А до цього встиг побувати актором театру ДАХ, режисером на ТБ (TVI, СТБ), продюсер та режисер Засновник Art Space «6 level» (Київ) та андерґраундного «ZixZixOneFEST».

    Олександра Венславовська (Olexandra Venslavovska) - культурна діячка, співзасновниця Асоціації культури «КУТ» (Асоціація «КУТ»), керівниця Мистецького об'єднання «ПЛАЙ», засновниця мистецького простору ПІЧ.

  • Антон Слєпаков, Андрiй Соколов і Богдан Куценко. Розмова про те, як війна відбирає слова, а потім дає друге дихання для творчості, про важливість того, щоб люди культури продовжували творити, про проект Warнякання та волонтерську роль музичної індустрії.

    Антон Слєпаков та Андрiй Соколов – дует, що утворили друзі, учасники проєктів ВГНВЖ" (раніше "Вагоновожатые") та walakos. Антон Слєпаков документує свою рефлексію подій повномасштабного російського вторгнення, а Андрій Соколов створює музичний супровід до цих віршів.

    Богдан Куценко — поет, культурний та громацький діяч Вінниччини, президент ГО «SUN», засновник Асоціації культури «КУТ»

  • Катерина Калитко і Богдан Куценко. Розмова про взаємодію культури та держави, передчуття війни та те, яке майбутнє нас чекає.

    Катерина Калитко — українська письменниця, перекладачка. Володарка премії імені Джозефа Конрада. Увійшла до рейтингу 25 кращих літераторів України. Її Земля Загублених стала Книгою року BBC-2017.

    Богдан Куценко —поет, культурний та громацький діяч Вінниччини, президент ГО «SUN», засновник Асоціації культури «КУТ»

  • Максим Кільдеров та Олександра Венславовська. Розмова про готовність творити мистецтво за будь-яких умов, про те, як бути переселенцем з окупованого міста, війну, волонтерство.

    Максим Кільдеров — впізнаваний своїми графічними розписами новокаховський художник. Створює картини й композиції у стилі стріт-арт.

    Олександра Венславовська - культурна діячка, співзасновниця Асоціації культури «КУТ», керівниця Мистецького об'єднання «ПЛАЙ», співзасновниця мистецького простору «ПІЧ».

  • Олег Каданов і Богдан Куценко. Розмова про культуру та війну, волонтерство на Сході України.

    Олег Каданов — український музикант, поет, актор. До 2016 року був лідером харківського гурту Оркестр Че. Він також є учасником гуртів Мантри Керуака та Лінія Маннергейма.

    Богдан Куценко —поет, культурний та громацький діяч Вінниччини, президент ГО «SUN», засновник Асоціації культури «КУТ»