Episodit
-
У шостому епізоді герої розповідають, як відбувалася евакуація в Прип’яті. Дві версії подій — від радянської влади і від місцевих жителів. Через що довелося пройти мешканцям Прип’яті і як їм вдалося адаптуватися до нового життя?
-
У п’ятому епізоді герої згадують день аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Для більшості з них це був сонячний і теплий день, коли можна було справити весілля, прогулятися по сосновому лісу, провести чоловіка на роботу, відсвяткувати річницю весілля. Майже ніхто не розумів, що на станції стався серйозний вибух.
-
Puuttuva jakso?
-
У четвертому епізоді герої розповідають, якою була робота на ЧАЕС. Хтось здійснював дитячу мрію, хтось досягав керівних посад і присвячував цій роботі весь час, працюючи майже цілодобово. Чорнобильська атомна електростанція була чи не найпривабливішим робочим місцем у всьому Радянському Союзі.
***
РБМК-1000 (укр. РВПК, реактор великої потужності канальний) — тип енергетичного реактора. Саме такий реактор був встановлений на ЧАЕС. Однак конструкція реактора була змінена і внаслідок цього — нестабільна. Порушення з боку персоналу та зміни в конструкції реактора призвели до аварії на станції.
ППР (укр. планово-попереджувальні роботи) — це комплекс організаційних і технічних заходів на станції щодо догляду, нагляду, експлуатації та вчасного ремонту технологічного обладнання.
АЗ-5, СУЗ — система аварійного захисту реактора, яка складається з цілої низки пристроїв. Під час аварії у 4 блоці ця система спрацювала неправильно, внаслідок чого реактор не зупинився, а почав розганятися.
-
У третьому епізоді герої розповідають про життя в Радянському Союзі — про комсомол, «листопадовий переворот» у Прип’яті, а також про те, як місто стало пунктом призначення для людей з усіх куточків країни.
***
РЦ1, РЦ2 — реакторні цехи Чорнобильської атомної електростанції.
ТЦ1, ТЦ2, — транспортні цехи Чоробильської атомної електростанції.
ЮТЭМ (укр. ПТЕМ, «Південтеплоенергомонтаж») — у 1980-х будівельно-монтажна організація, яка направляла робітників на роботу на ЧАЕС.
ЛЭР — (укр. ЛЕР, Львівенергоремонт) — організація, яка надавала послуги ЧАЕС.
-
У другому епізоді герої розповідають про життя у Прип’яті. Як розважалися на дискотеці «Едісон», їздили за книжками в Білорусь на теплоходах, гуляли по шляндрі й були частиною великої дружної спільноти.
***
«Едісон-2» — дискотека в палаці культури «Енергетик» у Прип’яті, яка відбувалася під керівництвом Олександра Демідова. Єдина дискотека, яка після аварії на ЧАЕС працювала в 30-кілометровій зоні відчуження.
«Ракета», «Комета» — теплоходи, які рухалися на підводних крилах. На «Ракеті» могли подорожувати одночасно 66 пасажирів, «Комета» була більшою і перевозила до 120 пасажирів на борту.
Військово-патріотичне об’єднання «Червона гвоздика» — дитячо-юнацький клуб, мета якого була поглибити знання про батьківщину. Учасники клубу вирушали в експедиції, проводили пошукові роботи. Великою частиною їхньої діяльності була допомога ветеранам Другої світової війни та збереження пам’яті про загиблих на війні людей.
-
У першому епізоді герої аудіосеріалу розповідають, як потрапили у Прип’ять. Хтось вимушено подолав тисячі кілометрів через хворобу сина, хтось приїхав цілеспрямовано, щоб стати бібліотекарем, а хтось вирішив кардинально змінити життя й очолити будівництво міста.
***
«ПДУшки» — вагончики, в яких жили люди, які будували місто Прип’ять.
ДОСААФ (укр. ДТСААФ, добровільне товариство сприяння армії, авіації і флоту) — це масова оборонно-патріотична громадська організація СРСР, яка займалася покращенням обороноздатності країни й підготовкою працівників до захисту вітчизни. Також організація випускала книжки, плакати, зокрема і навчальні фільми.