Episodit
-
Kasia Wolszczak, mentorka kariery i doradca zawodowy, opowiada o postawie asertywnej rekrutera i kandydata.
Co służy procesowi zatrudniania pracowników ❓Co robić jeśli rekruter zachowa się dyskryminacyjnie lub zadaje niezgodne z prawem pytania ❓
Jak postawa asertywna kandydata wpływa na to, co siędzieje podczas rozmowy rekrutacyjnej ❓
-
Ochrona siebie i swoich granic jest możliwa, gdy „wiemy o co gramy”, powiedziała Gabrysia Borowczyk jako Gościni Asertywności przy kawie. 🩷☕
A jak Gabrysia narysowałaby asertywność? Na ile można wyjaśnić zachowania asertywne naszymi archetypami? Jakie są archetypy i jaki płynie z nich użytek?
Jak humor wpływa na asertywność – przeszkadza czy pomaga?
Stanowczość czy wytrwałość – co zbliża do zachowań asertywnych?
-
Puuttuva jakso?
-
Dziś zapraszam na spotkanie z Martą Fiłoń - trenerką biznesu beauty. Marta szkoli z zakresu sprzedaży i marketingu salony i kliniki beauty. 💄💅
Jakie postawy – od uległości, asertywności przez agresję – dominują u osób pracujących w branży beauty? Na ile postawa asertywna może wspierać efektywność w biznesie? Jak reagować na trudne sytuacje z klientami?
I „Po co Ci to?” – jak sami sobie utrudniamy życie 🧬❓
-
Jak reagujesz na komplementy i pochwały❓ Co to Ci mówi o Tobie i Twojej pewności siebie❓ A jak reagować w asertywny sposób❓
Zapraszam na odcinek o reakcji na pochwałę… A o co chodzi z tym przepisem babci 👩🦳🍪❓❓❓
-
Tanie komplementy i pochwały… Dlaczego bywają „tanie” 🤑❓ I co możesz zrobić, że były „drogie” 💰 – bliskie 💗
Jak chwalić, aby pochwała odniosła swój skutek – sprawiała przyjemność i motywowała do powielania działań ❓… czyli jak chwalić w asertywny sposób ❓
-
Zapraszam na spotkanie z Tomkiem Trelą - Global Brand Sales Director @ Mowi
Na ile wysoka pozycja w biznesie jest zobowiązaniem wobec pracowników? Kiedy jest czas na asertywność w biznesie? Co jest źródłem mocy? Jaka jest recepta na budowanie sukcesu?
-
Jak asertywność łączy się z odpoczynkiem? Na ile jakość odpoczynku może świadczyć o szacunku do siebie? Na ile dajemy sobie prawo do odpoczynku? Czym są strategie unikania w sytuacji stresowej i jaki wpływ na odpoczynek mają rozpraszacze?
Gościnią odcinka jest Urszula Rudzka-Stankiwicz – psycholożka behawioralna, Change Manager, twórczyni projektu Odetchnij oraz podcastu Odetchnij.
Ula poleca również fantastyczną literaturę pogłębiającą temat – posłuchaj odcinka i dowiedz się co warto przeczytać 📗📘 😊
-
W zeszłym tygodniu nagrałam odcinek polecający📘 książkę Marshalla Rosenberga – Porozumienie bez przemocy. Dzisiejszy odcinek jest w tym samym duchu. Każdy z nas może wybrać sposób komunikowania się – przemocowy, który Rosenberg nazywał językiem szakala lub bez przemocy, czyli język żyrafy 🦒 ❤️ …
Jak sposób komunikowania się wybierasz?
-
Ostatnio prowadzę sporo warsztatów o tematyce porozumienia bez przemocy.
Świat płonie 🔥 hejtem i koncepcja Marsalla Rosenberga dot. używania języka faktów i uwzględniania potrzeb jest coraz bardziej aktualna.
Z całego 🩷 serca polecam ❣️
-
Z uczestnikami szkoleń, które prowadzę, często dyskutujemy o słowie MUSZĘ / MUSISZ. Najczęściej tłumaczą mi, że tak naprawdę to oni nie czują żadnego przymusu, ani nie chcą zmuszać, ale to słowo tak po prostu mówią…
Moim zdaniem, kiedy używamy słowa, to najczęściej jednak czujemy przymus…
Dzisiejszy odcinek jest o 3 wymiarach słowa „muszę”:
1. Kiedy ktoś Ci mówi, że TY MUSISZ
2. Kiedy Ty mówisz, że KTOŚ MUSI
3. Kiedy sobie samej / samemu, w dialogu wewnętrznym mówisz MUSZĘ
Zapraszam do słuchania 🎧
-
Jeśli swoją energię życiową wpuszczasz w to czego zrobić nie możesz, to raczej nie jesteś proaktywna / proaktywny…
Kiedy sterujesz swoim życiem, bierzesz odpowiedzialność i wpływasz na to co możesz? A kiedy w dodatku to będzie asertywne?
Zapraszam na rozważania o kręgach: zainteresowań i wpływu oraz o tym, kiedy Ci to służy!
-
Z Anną Pyrek – przedsiębiorczynią i coachem – rozmawiamy o zachowaniach asertywnych w biznesie: o wolności, własnych wyborach, wymaganiach, współpracy, władzy i wyrozumiałości. Anna dzieli się przykładami z relacji szef – pracownik, ze stawiania granic, asertywnego „tak” i szacunku do cudzych wyborów.
-
Dziś Piotr Iwanicki będzie mówił o tym, jak ważne jest blendowanie się światów osób z niepełnosprawnościami z osobami sprawnymi, a także jak asertywność wspiera relacje i… osiąganie wyników w sporcie. Piotr zdradza kulisy przygotowań do ceremonii otwarcia Igrzysk Paralimpijskich w Paryżu 2024, w których występował.
Piotr jest tancerzem, wielokrotnym mistrz świata w tańcu integracyjnym (tj. taniec, w którym (przynajmniej) jeden z partnerów jest na wózku dla niepełnosprawnych). W grudniu 2024 r. Piotr został odznaczony przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia sportowe, osiągnięcia w pracy szkoleniowej i trenerskiej oraz za propagowanie aktywizacji społecznej osób z niepełnosprawnościami.
-
Każdy człowiek ma prawo do subiektywnego punktu widzenia i własnych opinii. Tylko… sposób wyrażania opinii może przybrać charakter hejtu lub komunikacji asertywnej. Również reakcja na czyjąś opinię bywa z poziomu hejtu, a może być zakorzeniona w filozofii asertywnej i szacunku.
A jak Ty głosisz opinie? Jak reagujesz na czyjeś zdanie?
Zapraszam na najnowszy odcinek podcastu Asertywność przy kawie 🩷☕ o hejcie i wyrażaniu opinii.
-
Kultowa pozycja dla tych, którzy chcą się rozwijać i pracować nad sobą. „Z wielką odwagą” Brene Brown czytałam i czytam, bo jest to dzieło, które ukazuje swoje wartości za każdym razem gdy po nie sięgam.
O odwadze, wrażliwości, wstydzie, zbrojach, które na siebie zakładamy i sposobach jak je zdejmować. O tym, jak z odwagą i ku odwadze prowadzić dzieci i o tym, żeby być wystarczającą / wystarczającym.
-
Gościnią odcinka jest Zofia Skrzeczyńska – wieloletnia trenerka umiejętności miękkich menedżerów.
Rozmawiamy z Zosią o asertywności do samego siebie, szczególnie kiedy bliżej osobowościowo do preferencji introwertycznych. A jak się ma do tego samoakceptacja?
-
Ze mną się nie napijesz? 🍷
Zjedź trochę rybki! 🦈
No jeszcze tylko kawałeczek ciasta… proszę… 🍰
To tradycja! Musisz wszystkiego spróbować!
Nie. Dziękuję! A czasem samo Nie.
Tyle wystarczy i nadal będzie asertywnie.
To kolejna odsłona odmawiania – szczególnie aktualna na czas świąt…
-
Jeśli godzisz się na czyjąś prośbę, mimo, że nie do końca Ciz tym po drodze to… kiedy to jest zachowanie uległe? A kiedy asertywny wybór?
Asertywne „TAK” to wyraz Twojej siły i świadomej zgody, anie wymuszonej uległości. Jak to poprawnie zakomunikować? Odpowiedź w najnowszymodcinku Asertywności przy kawie 🩷☕ZAPRASZAM!
-
Zapraszam na rozmowę z Wojtkiem Strózikiem - menedżerem, liderem, trenerem, mówcą motywacyjnym i podcasterem - Rozwój osobisty dla każdego, Bajkowy Podcast.
Rozmawiamy o tym, kiedy, po co i jak efektywny menedżer może (i powinien) odmawiać, ale też być gotowym na odmowę współpracowników… Wojtek opowiada o swoichdoświadczeniach i „dojrzewaniu” do roli menedżera, delegowania i rozumienia w pełni roli liderskiej.
-
Z Moniką Chutnik rozmawiamy o tym, jak asertywność jest ostrzegana w różnych kulturach (USA, Niemcy, Czechy, kraje skandynawskie, Meksyk, Azja – Korea, Japonia, Indie) i naile wspiera pracę na odległość, w wirtualnych, różnorodnych zespołach.Gościnią odcinka jest Monika Chutnik, coach, trenerka, prowadząca firmę szkoleniową ETTA Go Global. Monika pracuje z międzynarodowymi klientami, którzy prowadzą międzykulturowe, wirtualne zespoły. Monika jest podcasterką – nagrywa podcast w wersji języka polskiego - „O Krok Do Przodu”, w wersji języka angielskiego „A Step Ahead”.
- Näytä enemmän