Episodit
-
Puuttuva jakso?
-
“Visām cilvēku darbībām pamatā ir iemesls, kāpēc viņš to dara. Mums patīk darīt to, ko mēs saprotam, kāpēc mēs to darām. Mūsdienās bērni reāli nesaprot, kādēļ viņiem tā matemātika ir vajadzīga,” stāsta Ernests Kazakevičs, kurš TikTok platformā jauniešiem māca matemātiku.
-
“No kognitīvās psiholoģijas pētījumiem zināms, ka cilvēka informācijas apstrādes spēja ir ierobežota. Piemēram, cilvēks spēj īslaicīgi paturēt prātā un apstrādāt diezgan ierobežotu daudzumu informācijas. To sauc par darba atmiņu. Ja skolēnam darba atmiņa visu laiku ir pārslogota, tas paņem resursus no viņa “procesora”, runājot līdzībās ar datoru terminoloģiju,” tā saka psiholoģijas doktore, Latvijas Universitātes Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultātes vadošā pētniece Liena Hačatrjana.
-
“Mēs esam sākuši patērēt sevi. Mēs prasām savam tēlam novērtējumu no citiem,” tā par patērētājiem digitālajā vidē saka RTU pētniece, zinātņu doktore Ilze Jankovska, kura veikusi pētījumu “Patērētāja dubultā dzīve”. Kā sarunā atzīst I. Jankovska, būtiskākās atšķirības starp dzīvi digitālajā un reālajā vidē saistās ar patērētāju attieksmi pret notikumiem, dzīvesstilu, viedokli par dažādiem jautājumiem un uzdrīkstēšanos darīt, proti, digitālajā dzīvē mēs par kaut ko iestājamies, bet reālajā dzīvē to nerealizējam. Par to arī saruna šajā podkāsta epizodē – par cilvēku dubultajām dzīvēm.
-
"Dažreiz dabūt pirmos trīs klientus ir pat grūtāk, tādēļ ir vērts stāstīt arī par to," saka žurnāliste un jaunuzņēmuma finday.lv līdzdibinātāja Anda Asere. Noklausies jaunāko “Tele2” podkāsta “Bez Limita” epizodi par jaunuzņēmumu vidi Latvijā un to, cik būtiski jaunuzņēmumiem ir stāstīt par sevi, lai gan pašiem varbūt šķiet, ka nav vērts, jo nekas nav paveikts.
-
“Tas, kādēļ cilvēki spēlē digitālās spēles, ir atkarīgs no cilvēku tipa. Vai cilvēks ir izzinātājs, vai tāds, kuram patīk socializēties, vai kuram patīk dominēt, uzvarēt,” saka Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācijas vadītājs Jāzeps Rutkis. Noklausies jaunāko “Tele2” podkāsta “Bez Limita” epizodi, kurā uzzināsi gan par to, kā spēļu izstrādātāji domā par to, lai cilvēki pārāk ilgu laiku nepavadītu pie ekrāniem, gan spēļu biznesu, tā modeļiem un attīstību Latvijā un pasaulē kopumā.
-
Publiskajā telpā daudz tiek runāts par to, ka mēs dzīvojam ārkārtīgi straujā laikmetā. Vienlaikus ikdienas temps nav tik ātrs, lai mēs rakstu valodā aizrautos ar tādu saīsinājumu lietošanu kā plds. (paldies) vai vnk. (vienkārši). Noklausies iedvesmojošu sarunu ar valodnieci Aigu Veckalni par latviešu valodas lietojumu digitālajā laikmetā, par tukšvārdību un atkārtošanos, kas tik ļoti raksturīga mūsdienām.
-
“Digitālā vide zināmā mērā vienkāršo lēmumu pieņemšanu. Tā daudzas lietas padara tikai melnas vai baltas jeb tās vienkāršo, lai gan tas tā nav. Līdz ar to mums ir jābūt intelektuāli piezemētiem, lai izvairītos no manipulēšanas,” saka LU profesors, Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorijas vadītājs Jurģis Šķilters.
Kā mūsdienu digitālajā laikmetā trenēt uzmanību? Ar ko atšķiras cilvēki, kas lasa grāmatas digitālajā vidē, no tiem, kuri lasa papīra formātā? Kādēļ atsevišķu tehnoloģiju iespaidā samazinās cilvēku abstraktā domāšana? Par šiem un daudziem citiem interesantiem jautājumiem noklausies sarunu ar J.Šķilteru.
-
“Pēdējo gadu notikumi pasaulē un karš Ukrainā ir spilgti parādījis, cik būtiska loma ir komunikācijai. Tas ir iedevis citu perspektīvu un nozīmi tam, kādēļ es strādāju šajā nozarē,” saka “Tele2” komercdirektors Raivo Rosts.
Par mobilo sakaru un komunikācijas milzīgo lomu mūsu ikdienā un krīzes apstākļos, par ilgtermiņa attiecībām ar klientiem, tendencēm mobilo sakaru nozarē un vēl daudz ko citu varat noklausīties sarunā ar Raivo.
-
Medijpratība nav apgūstama pāris stundās. Tas ir ilgstošs un mūža garumā apgūstams process, jo saistīts ar zināšanām kopumā, kritisko domāšanu un intelekta līmeni. Tā šajā Tele2 podkāsta “Bez Limita” epizodē saka medijpratības eksperte Liene Valdmane. Par medijiem, viltus ekspertiem, lasītprasmes lomu medijpratībā un daudz ko citu uzzini šajā sarunā.
-
“Mākslīgais intelekts medicīnas nozarē nav jāuztver kā panaceja vai cilvēka aizvietotājs, bet drīzāk kā instruments vai iespējotājs,” saka digitālās veselības jaunuzņēmuma “Longenesis” līdzdibināts un izpilddirektors Emīls Sjundjukovs. Noklausies jaunāko “Tele2” podkāsta “Bez Limita” epizodi, kurā podkāsta vadītāja Kristīne Virsnīte sarunājas ar Emīlu Sjundjukovu par tehnoloģiju un datu nozīmi veselības nozarē, kā arī to, ko būtu nepieciešams mainīt, lai veselības nozare Latvijā kļūtu modernāka, cilvēkam draudzīgāka.
-
“Modernās tehnoloģijas sniedz iespēju mums saprast, vai trenējamies pareizi. Taču iegūtajiem datiem un cipariem svarīgs ir konteksts,” tā šajā Tele2 podkāsta “Bez Limita” epizodē saka sporta zinātnieks Edgars Bernāns, kurš uzskata, ka lielākais tehnoloģiju sasniegums sporta jomā ir dati, ko tehnoloģijas sniedz.
Par to, kā modernās tehnoloģijas ietekmē treniņu procesu, kā tās palīdz sasniegt labākus rezultātus un vēl daudz ko citu, uzzini šajā sarunā.
-
“Neuzticēties nevienam, pat saviem vecākiem,” tā Elviss Strazdiņš ieskicē situāciju, kāda pavisam drīz jau var būt saistībā ar drošību digitālajā vidē, jo krāpnieki rada arvien jaunus instrumentus un izmanto arvien sarežģītāk metodes, lai izkrāptu līdzekļus.
Noklausies “Tele2” podkāsta “Bez Limita” epizodi ar Elvisu par drošību digitālajā vidē, mākslīgā intelekta attīstību un to kā tehnoloģijas ietekmē mūsu ikdienu.
Atvainojamies par skaņas kvalitāti. Šoreiz tehnika mūs nedaudz pievīla.
-
“Tehnoloģijas man ir veids, kā ar varu radīt jaunu pasauli. Tehnoloģijas ir jauns izteiksmes veids vai dimensijas, kā es cilvēkiem varu radīt jaunu pieredzi, kurā iesaistītas daudz vairāk maņas. Tas nodrošina lielāku ceļošanu prātā,” saka multiinstrumentālists un producents Rihards Fedotovs, kurš pazīstams ar skatuves vārdu Rick Feds. Kas īsti ir mūzika mūsdienu pasaulē? Vai mākslīgais intelekts ir sabiedrotais vai pretinieks mūzikas pasaulē? Par to un daudz ko citu uzzināsiet, noklausoties jaunāko “Tele2” podkāsta “Bez Limita” epizodi.
-
Informācijai un tehnoloģijām mūsdienu pasaulē ir ārkārtīgi liela loma.
Par kiberdrošību, informatīvo karu un to, cik droši varam būt tehnoloģiju laikmetā, kad mākslīgais intelekts arvien vairāk ietekmē mūsu ikdienu un ar “Tinder” palīdzību iespējams pat koriģēt šāviņu precizitāti, “Tele2” podkāsta “Bez Limita” jaunākajā epizodē saruna ar NATO Stratēģiskās izcilības komunikācijas centra vadītāju Jāni Sārtu.
-
Romantiskais scams jeb romantiskā krāpšana, pikšķerēšana, vangiri … tie ir tikai daži no krāpniecības veidiem, ar kuriem varam saskarties digitālajā vidē un lietojot mobilo tālruni.
Šoreiz “Tele2” podkāstā “Bez Limita” saruna ar CERT.LV vadītāju Baibu Kaškinu par drošību digitālajā vidē, t.sk., sociālajos tīklos, un kas ir tie “sarkanie karogi” jeb brīdinājumi, kam pievērst uzmanību, lai neiekristu krāpnieku lamatās.
“Lai arī it kā nav viens universāls līdzeklis, kā sevi pasargāt digitālajā vidē, viss tomēr noved pie kritiskās domāšanas un tā, ka nedrīkst darīt pārsteidzīgas lietas,” tā B.Kaškina.
- Näytä enemmän