Episodit
-
Aki hallgatta már a korábbi adásokat az találkozhatott már mindkét Lehmann testvérrel. A barcelonai ironmanen nemrég a második legjobb magyar ironman időt teljesítő, Bence és a párizsi olimpiain kiválóan szereplő, és azóta Európa bajnok és világbajnok ötödik helyet elért Csongor után, most a mikrofon túloldalán az apa ül: Lehmann Tibor
Tibor páratlan duatlon és hosszú távú versenyzői múlttal rendelkezik, ráadásul most már elég régóta a hazai triatlonos élet egyik meghatározó egyesületét a Tiszaújvárosi Triatlon Klubot vezeti.
A sportolói pályafutáson kívül, beszélgettünk a párizsi olimpiai szereplésről, a nemzetközi triatlonos helyzetről, a klubműködésről és a következő olimpiáig körvonalazódó hazai triatlonos életről. 35 évet átölelő adás régen volt, tartsatok velünk most is!
-
Pályán kívül minisorozatom elérkezett a harmadik részéhez. A sportfotós és versenyszervezői rész után, most egy olyan szereplő jön, aki nélkül nincs verseny. Mai vendégem Rózsa Dóra nemzetközi versenybíró akivel betekintünk a bírói hivatás kulisszái mögé. Hogyan lesz valaki versenybíró, mit kell tennie verseny előtt, alatt és után? Hogyan dolgoznak, miként tevénykedednek, milyen hierarchiát használnak? Egy érdekes műsor amiből a triatlont szemléljük versenybírói szemmel. Tartsatok velünk!
-
Puuttuva jakso?
-
Mai vendégem a negyedik olyan nő, aki hosszútávon magyar bajnok lett. A nyolcadik nagyatádi 'FUJI IRONMAN-T' ugyanis egy 22 éves lány nyerte, Kovács Fatima. A korábbi atléta évek miatt Ő a hátulról jövő triatlonos, a versenyen is 8.5 óra után vette át a vezetést. A sportág a nagyatádi győzelem után teljesen átszippantotta, annak is a hosszútávú ága. Pénzdíjas versenyeken indult, megjárta a Hawaii IRONMAN világbajnokságot, a gyerekek után pedig a terepfutásban találta meg a kihívásokat. Fatima azon kevesen közé tartozik aki diplomás triatlonedző, de sok más képzéssel is kiegészítette már tevékenységét.
Mi a hasonlóság Fatima és Lucy Charles között? Milyen volt az edzés, a nevezés, a frissítés a triatlonos élet a sportág hajnalán? Hogy lesz kerek egy karrier, és miért is kell több lábon állni manapság?
Sok kérdés, amire választ ad mai vendégem, Szűcs Fatima
-
Egy hónap telt el az Olimpia óta, ahol Lehmann Csongor egy egészen viszontságos körülmények között az előkelő 11. helyen végzett, minden idők második legjobb helyezését érve el. A párizsi kalandhoz vezető útról beszélgettünk, egészen a kezdetektől, a jelenleg a legjobb magyar világranglistás eredménnyel büszkélkedő Csongorral aki most az 5. helyen áll. Az olimpiai futam részletes beszámolója után pedig kitekintettünk a jövőre is, így alkotva kerek egészet pályafutásában. Tartsatok velünk ebben az exkluzív részben is.
-
Akasztják a hóhért, avagy hogyan kerültem a mikrofon másik oldalára? Pár hete volt szerencsém a SONKASZELETELŐ PODCAST-ban vendégeskedni, ahol engem faggattak edzés filozófiámról, szemléletmódomról edzéselméleti kérdésekről. Utólag visszahallgatva szerintem sikerült egy hiánypótló szakmai anyagot rögzíteni az utókornak, amit most ezen a csatornán is közzéteszek. A jubileumi 40. adásból tehát sok szakmai kérdés megválaszolásra kerül, tolmácsolásomban. Furcsa volt a túloldalon ülni, de örülök hogy megoszthattam hogyan is látom a hivatásom. Nem lett rövid, cserébe darabokban is meg tudod hallgatni! Tartsatok velünk ma is!
-
Elérkezett a PÁLYÁN KÍVÜL minisorozatom következő része, ahol most a versenyszervezés kulisszatitkaiba kaphatunk egy rövid betekintést. Mai vendégem több mint 10 éve szervez triatlon versenyeket Magyarországon, a Balatonman brand alatt. Zelcsényi Miklós mindenki MUKIJA osztotta meg velem tapasztalatait és gondolatait a témában.
Átbeszéltük honnan is indult a cég, mi kell egy jó versenyhez, milyen engedélyeket kell beszerezni, mennyire fontos a biztonság. Választ kapunk arról arra milyen lépésekből áll egy verseny és hogy mikor is nyugszik meg a versenyszervező az esemény alatt. Informatív anyag született, tartsatok velünk!
-
Bátran mondhatom hogy mai vendégem Nagyatád Örökös Bajnoka. Major József ugyanis hét éven keresztül 2005 és 2011 között legyőzhetetlen volt a hosszútávú magyar bajnokságokon. A magyar sikerek mellé pedig kíváló nemzetközi eredmények is kísérik a több mint 60 ironmant is teljesítő karrierjét. Többször járt KONÁN a profi mezőnyben, sokszor állt a dobogón, vagy atop 10-es eredménnyel ért célba. Joe több mint 10 éve az USÁBAN él, s ugyan most már nem versenyez volt miről beszélnünk. Jöjjön Joe,aki egész életében elő nézett és ment, aki szerint a futás mindig nehéz az IRONMAN végén, és aki szerint mindig keményen kell dolgozni.
-
ÚT AZ IRONMAN PROFIK KÖZÉ
“Mindenkinek ajánlom aki szeretné magát rosszul érezni” - mondta el beszámolójában Lehmann Bence aki pár hete a klagenfurti IRONMAN-en debütált. A kiválóra sikeredett versenyen a 12. lett a PRO atléták mezőnyben., a 8:14:33-as kiváló célidejével pedig letette névjegyét a nemzetközi IROMAN mezőnyben. A tiszaújvárosi triatlonos család legidősebb tagjaként Bence nagyon kicsi kora óta ott van a hazai triatlonos élet élmezőnyében, s azóta végigjárta a ranglétrát amit eljutott a teljes távig. Ezt az egyenlőre rövid de eseménydús életutat beszéltük át, kezdve a gyerekkori élményekről, sikerekről, kudarcokról és a családi kötelékről, a fél és most már teljes táv felé fordulásról. Fény derül az Ironman felkészülés kulisszatitkairól, az edzésmunkáról, és magáról a versenyről is kapunk egy részletes beszámolót. Mai vendégem Lehmann Bence -
Egy Multisport esemény mindig több szintű.
Vannak versenyekfajták: triatlon, duatlon, aquatlon, swimrun s még megannyi Multisport esemény.
Vannak a résztvevők, elitek, amatőrök, utánpótlás, pára versenyzők. Vannak a szervezetek: World Triatlon, ETU, WTC, PTUVannak versenysorozatok: WTCS, PRO SERIES, Super League, T100, Aréna Games …
Ebben a rengetegben fogunk rendet tenni mai vendégemmel Lipták Tamással aki a Magyar Triatlon Szövetség szakmai igazgatója. Lipinek (legtöbben csak ismerik a triatlonosok között) szakvezetőként és egykori elit versenyzőként mély rálátása van a sportágra.
Lesz majd szó honosításról, pénzdíjakról, szponzorációról, tv-s közvetítetésekről, Megnézzük a versenyrendszereket, vázoljuk a azai triatlon helyzetét, Felrajzoljuk a triatlon térképét, Boncolgatjuk továbbá sportág jövőjét….Merre is tart a triatlon? -
Aki követi a hazai hosszú távú triatlon történetet, FLANDER MÁRTON nevét biztosan hallotta. FA Flander Érának is nevezhető időszakban Marci a nagyatádi országos bajnokságon 2010 és 2019 közötti 10 évben hétszer állt dobogón, sőt 2014 és 2017 zsinórban 4x meg is nyerte azt. Nevéhez fűződik minden idők legjobb amatőr világbajnoki eredménye Hawaiion, 2014-ben ugyanis második lett korosztályában. Többször nyert féltávon is OB-t, de a nemzetközi versenyeken is meg-meg csillogtatta tehetségét, IRONMAN Európa bajnoki címe mellett további érmeket hozott haza….Egy szó mint száz nem kis név a “szakmában” ráadásul jó pár éve “Istállót” is üzemeltet, sikeres tanítványoknak segít edzéstervekkel. Következik most Flander Márton részletes életinterjúja rengeteg történettel, eredmények, élménnyel.
-
Évek óta a a hazai női triatlonos mezőny legjobbja Kuttor-Bragmayer Zsanett. Nemcsak mert a világranglistán a legelőkelőbb magyar nő, hanem mert az elmúlt tokiói olimpián a 12 helyig jutott, ami minden idők legjobb hazai teljesítménye, ráadásul ott lesz a második olimpiáján Párizsban is idén. Zsani egyre jobb eredményeket ér el, Kuttor Csaba edző-férj kezei alatt a szisztematikus versenyekre épülő felkészülés , úgy látszik kifizetődő. Ott van például a tavaly Aquatlon világbajnoki cím, vagy a tavaszi debütáló IRONMAN 70.3-as harmadik hely a Fülöp Szigetekről, de a világkupákon is sorra jönnek a top 10-es eredmények.
Hogyan jutunk a Margitszigeti hobby öttusás nevelkedésből az Olimiai triatlonig? Milyen az amikor nem lineáris a fejlődési görbe? Milyen amikor a COVID áldásos helyzet hoz, s miért fontos a magaslati edzőtábor az olimpián előtt? Mai vendégem. Kuttor-Bragmayer Zsanett
-
Ha azt mondom az első olyan férfi triatlon edző, akinek sportolója kijutott az olimpiára, kevesen tudják hogy Bajai Péterre gondolok.Pedig Faldum Gábor 2016-os RIOI olimpiai felkészülése és kijutása már az Ő munkáját dícséri, mintahogy Flander Márton zsinórban négy hosszútávú magyar bajnoki címe is.
Péter igazi világutazó triatlonos, hiszen a 13 év élsport, a korosztályos és felnőtt válogatottsággal hat kontinenset bejáró 71 nemzetközi versenyindulást hozott, ez a világutazás az edzőséggel nem állt meg azóta is folyamatosan úton van, hol edzőtáborban, hol versenyen láthatjuk. Péter az edzősködés mellett jó pár éve vezeti a bajai Mogyi SE triatlon egyesületet, és a Magyar triatlon szövetségben tagja a szakmai bizottságnak. Két külföldi út között Baján beszélgettünk a kezdetekről, nosztalgiáztunk a versenyek és az edzői sikerek között. -
“Ha úgy csinálod a sportot, hogy nincs outputja, akkor ne csináld!” -vallja mai vendégem. Hamarosan itt a párizsi Olimpia így ennek jegyében is kerestem fel Kuttor Csabát, aki háromon is képviselte hazánkat 2000-2008-között, sorrendben Sydney Athén és Peking olimpikonja ült velem szembe. A páratlan pályafutásttól 70.3-as versenyekkel búcsúzó Csaba most is olimpiára készül, hiszen az első számú női versenyzőt s egyben feleségét Brangmayer Zsanettet, készíti fel az idei ötkarikás játékokra.
Csaba életpályájának mérfőldkövein lépdelve beszélgettünk a kezdetekről, az olimpiákról, szót ejtettünk az edzősködésről és a sikeres újbudai triatlonklub vezetésről. Mai vendégem: Kuttor Csaba alias Trikutya
-
Ha jártál már triatlon versenyen, akkor biztosan kíváncsian keresgélted magad a versenyen készült képek között. A versenypálya mellett vagy a célkapuban pedig biztosan találkoztál fotóssal. Mai vendégem, Bellus Áron aki több tíz éve foglalkozik ezzel a tevékenységgel. Áron maga is triatllonozott, így szeretett sportágától sem szakadt el. A triatlon mellett azonban szinte minden “outdoor” versenyt fotózott már: Balatonman, Vienna Triatlon, Tour De Hongorie, Ultra-Trail Hungary, Cyclocross világkupa, hogy csak a legnagyobbakat említsük. Egy német székhelyű cégnek dolgozik be saját fotós vállalkozásával, döntő többségében már nemzetközi versenyeket járva.
.
.
Hogyan kerül valaki a pálya másik oldalára? Milyen egy sportfotós élete? Hogyan születik egy jó kép?
.
.
Életút, Élmények, pillanatok, egy sportfotós életéből, vendégem Bellus Áron. -
Mai vendégemet sokan csak a közösségi médiás posztjairól ismerik, pedig az amatőr futó és triatlonos eredményei is figyelemreméltóak. Túróczi Rékával ültem le egy asztalhoz, akit az instagramon IRUNMOM-ként ismerhet a tisztelt hallgató. Réka három gyerekkel a háta mögött kezdte a felnőtt kori sportolást, és az amatőr futóból később triatlonos lett. Az állóképességi sportok világa pedig annyira “beszippantotta” hogy a modell pályát maga mögött hagyva mára futó és triatlonedző is. „Mindennap van egy lehetőséged, amivel élni kell” vallja, s ő él ezzel. Percre pontosan betáblázott életébe a családnak és sportnak egyaránt jut hely. Beszélgettünk életútról, a női triatlon világáról, a jó versenyélményekről, és a jövőbeli álmokról. Jöjjön most az akinek a futás örök szerelem marad, aki szereti a kiegyensúlyozott versenyeket, aki szerint a sportban is nőiesnek kell maradni, és aki mindig kijavítja a saját hibáit. .Vendégem, Túróczi Réka, alias IRUNMOM (@irunmom)
-
Török Dániel és Török Alfréd (alias Dusi) neve jól cseng annak aki ismeri a hazai elit triatlon történelmet. A tiszaújvárosi gyökerekkel rendelkező testvérpár profi karriert futott be, a 2000-es években. Amíg a három évvel idősebb Dani két ciklusban próbált válogatottként kvótát szerezni az olimpiákra, Dusi pénzdíjas külföldi futamokon gyűjtötte a pénzt és a tapasztalatokat. A világ minden tájára eljutott karrierek végével mindketten a sportágban maradtak, s edzőként, sportvezetőként dolgoznak a triatlonban. TUTTOBICCI Botecchia, a TD CREW, a SZANDUSWIM “brandek” mind mind széles lábakon álló tevékenységüket tükrözi, legyen az triatlon egyesület, edzői tevékenység, vagy úszás köré épített vállalkozás.
De mIlyen is az amikor házhoz jön a triatlon? Milyen út vezet a profi világba? Hogyan lehet megélni a sportágból? Miért kifizetődő a hosszú távú tervezés a triatlonban is?Ezekről és még sok másról is beszélgettem a Török testvérekkel Törökbálinton.
-
A mentális egészség megszerzése és fejlesztése korunk egyik divatos ám hasznos tevékenysége. Nagyon sok csapból halljuk legyen az dukumentumfilm, könyv vagy egy ilyen podcast beszélgetés. A tudatosság nemcsak hogy egyensúlyt teremt a mindennapokban, hanem a sport területén teljesítményfokozást is elérhetünk vele. Az élet egy folyamatos változás, amiben mentalitásunk is változik - vallja mai vendégem Nagy Cynthia, sport és mentáltréner, aki 6 éve dolgozik aktívan sportcoachként és trénerként. Nemzetközi akkreditációjú Master Life és business coach végzettséget politólógiai diplomája után szerezte, de szakirányban tanult face to face és önismereti és sportmentáltréninget is. Cynthia maga is 10 évig versenysportolt, így saját tapasztalatait, és a coaching eszköztárát összegyúrva alakította ki munkamódszerét.
Vele beszélgettem a mentáltréning és az azt körülvevő világról.
-
Ha Csőke Balázsra gondolok, akkor az "Utolsó Akcióhős" című film jut eszembe, Ő volt ugyanis az utolsó magyar PRO a konai ironman világbajnokságon tíz éve, 2013-ban. Több mint 20 éves profi pályafutás rengeteg élményt, jelentett, sokszor képviselte a hazánkat a nemzetközi triatlonos mezőnyben. Balázs kőzel 10 éve Svájcban él, házas, nemrég született meg első gyereke. Nevéhez fűződik a SWIMATIC és a TRIMATIC márkenév. Előbbiben felnőtteknek tart úszástoktatást, elemzést testvérével, utóbbiban pedig triatlonos tanítványainak sportkarrierjét egyengeti. A beszélgetés apropóját pedig az adta, hogy Balázs a tavalyi 2023-as év végén visszavonult a versenyzéstől…
Hogyan lesz egy szegedi úszóból profi triatlonista?
Hogyan jutott el Balázs a 44 teljesített iromnan versenyig?
Melyik ezek közül a legnehezebb?
Hogyan működik a profi trlatlon versenyzés?
Jöjjön Egy kis betekintés a profi triatlon világába, egy életútinterjúba szőve. Vendégem Csőke Balázs.
-
Ahogy van ultrafutás, úgy van ultratriatlon is. Míg előbbi a maratonnál hosszabb futóversenyeket takarja, triatlonban ez a vízválasztó az ironman. Az ennél hosszabb távokat már az ultra jelzővel kell illetni. Mai vendégem Fritz Balázs sok hazai pályatársával egyetemben jó pár éve ultrázik a triatlonban. Teljesített már dupla, tripla és quantuple azaz ötszörös versenyt is. A mai adásban Balázs életútját bontjuk ki, az ultra versenyek köré építve.
.
.
Miért kezd el valaki ultrázni?
Hogyan készül fel egy ultratriatlonos?
Miért nem tömegrendezvény egy ultratriathlon?Miben kell jónak lenni az ultrához?
.
.
Ilyen és ehhez hasonló kérdésre kerestük a választ, Balázzsal.
A műsor azért nem lett ultrahosszú de kicsit hosszabb az átlagnál. Tartsatok velünk! -
Mai vendégem tíz éves korától fogva élsportszerűen kerékpárversenyzett ebből 6 évig hivatásos sportolóként a nemzetközi porondon. 2015-ben felhagyott az élsporttal s erönléti edzőnek állt. Jelenleg együtt dolgozik olimpiai szintű atlétákkal; pld a kerékpáros Valter Attilával és Vas Kata Blankával de számos más sportág képviselője is a kezei alatt erősödik legyen az triatlonos vagy futó vagy teniszező. Az idei évtől az UTE női röplabdacsapatának erönlétinfejlesztését is ő koordinálja. A folyamatos önképzésének köszönhetően szinte minden hazai és nemzetközi erönléti fejlesztési rendszert ismer amiből sajátos szemlélettel alakította ki precíz és innovatív munkamódszerét.
S hogy miről is lesz szó? Átbeszéljük az erönléti edzés feladatait, végigmegyünk a triatlon sportágain, megnézzük az teljesítményfokozás lehetőségeit, beszélünk funkcionális tesztekről, erőfejlesztésről, mindezt a triatlon szemüvegén át! Tartsatok velünk!
- Näytä enemmän