Episodit
-
“Se időm, se pénzem arra, hogy megváltoztassam az életemet”... te milyen kifogást használsz, ami miatt nem kezded el a vágyott életedet élni? Vendégem Erdélyi Nikolett elengedés specialista, aki mesél súlyos balesetéről, az akkori döntéseiről, az elengedésről, megengedésről. Nikolett 2 szuper módszert is hoz az elengedésre. Tartsatok velünk!
-
Sok minden változott körülöttünk, egy valami viszont nem, hétfő az mindig nehezebb. Szülőként helytállni nem egyszerű ebben az időszakban. Saját munkánkat ellátni, gyerekekre figyelni, együtt tanulni, idősebb hozzátartozóinkról gondoskodni, lakást rendben tartani, gondoskodni a konfliktusok elsimításáról és emellett még jó lenne egy kis énidő is... Katával arról beszélgetünk, náluk milyen szokások válnak be, honnan lehet erőt meríteni és mit lehet tenni azért, hogy minden körülmény ellenére ez mégis egy szép időszak legyen.
-
Puuttuva jakso?
-
Most fokozottan hiányoznak életünkből az emberi kapcsolatok. Viszont tudományosan kimutatott, hogy jól-létünk és hosszú távú egészségünk miatt testünk sóvárog az emberi kapcsolódásra, érintésre, ölelésre, szeretetre. Mit tehetünk ebben a helyzetben?
-
“Ez nekem nem fog menni!” “Miért történik ez velem?” “Erre már végképp nem vagyok képes” - Ilyen és hasonló gondolatok jár(hat)nak most a fejedben és keresed a választ. Hogyan tudsz szabadulni a stresszes gondolatoktól, aggódástól, vagy átvészelni a munkahelyi és otthoni kihívásokat? Ezzel kapcsolatban osztok meg veled pár gondolatot Bob Proctor egy 3 napos szemináriumi anyagát hallgatva.
-
Adott a helyzet, vírus van meg válság. Félsz, aggódsz, szorongsz. De mégis mit tudsz tenni, hogy mentálisan egyensúlyban maradj, hogy átvészeld? A podcast adás segítségével a küzdőképesség “izomcsoportodat” tudod fejleszteni gyakorlatokkal. Hogy talpon tudj maradni, vagy hamar talpra tudj állni. Én adom a gyakorlatokat és a tudományt, ami mögötte van. Te eldöntheted, hogy élsz-e vele, jól akarsz-e lenni... Csak bíztatni tudlak arra, hogy vállalj felelősséget boldogságodért, mert rajtad múlik, légy hálás, szeress és nevess! Ha tetszett, megköszönöm, ha megosztod.
-
Kiss Bogi a 25 éves vendéglátós múltjával arra vállalkozott, hogy elindít egy szemléletváltó programok kifejezetten vendéglátásban dolgozóknak. Nem a legkönnyebb szakma ez, és ráférne az ebben dolgozókra, hogy megismerjék akár a Pozitív Pszichológia tudományos hátterét és gyakorlatait, akár azt rengeteg hasznos tapasztalatot, amivel Bogi tud segíteni. Miért? Hogy jobban élhessenek, boldogabban, szeretettel végezhessék munkájukat, megelőzzék a kiégést és hosszú távon és egészségesek tudjanak maradni. Hallgasd meg legfrissebb podcast adásunkat ebben a témában!
-
Egy neves szálloda jól fizető pozíciójából váltani? A biztonságot jelentő alkalmazotti létből belevágni az ismeretlenbe? Elköszönni egy szuper munkahelytől, szeretett munkatársaktól? Sőt, azóta még egyszer váltottam... :) Kész őrültségnek hangzik. A történetem 2016-ban kezdődött.
-
“Ez nekem úgysem fog sikerülni” hangzik a fejünkben a gondolat mielőtt behívnak a vizsgaterembe. Miért van ez így és mit tehetünk ellene? Vendégem ismét Dr. Márky Ádám a Longevity projekt orvosi igazgatója, aki az Élhetsz máskéPP workshop sorozat egyik vendégelőadója lesz.
-
Az új év jelenthet egy új esélyt. Lefogyok, sportolni fogok, felmondok, végre megcsinálom, abbahagyom... Bizony vannak fogadalmaink, céljaink, de mitől függ, hogy teszünk-e is érte és valóban meg is valósítjuk? Mi a csúcsteljesítmény, eredmény titka? Vendégem Faix Kata az XecutEase Kft megalapítója, aki nagyvállalatok csúcsteljesítő munkatársainak segít vezetővé válni.
-
Mintha mindannyian kicsit megzavarodnánk adventkor. A város tele van dugókkal, az áruházakban kígyóznak a sorok, a feladatlista pedig egyre hosszabb, ahelyett, hogy rövidülne. Rengeteg dolgot tehetünk máskéPP, hogy ez ne így legyen! Hallgassatok meg néhányat közülük. Beszélgetés Dr. Márky Ádámmal, akivel a mindfulness szemszögéből nézünk rá erre az időszakra.
-
Olyan, hogy boldogság érzése igazából nincs. Legalábbis tudományos értelemben. Akkor mégis mi a boldogság, és mi kell hozzá? Erről beszélek ebben az adásban, ezt is megnézzük a Pozitív Pszichológia szemüvegén keresztül.
-
Szokták mondani, hogy a kommunikáció nem magától értetődő. Valóban nem az és piszkosul nehéz mindig jól kommunikálni. De mégis ki kell ahhoz, hogy jobban, könnyebben megértsük egymást akár egy konfliktusos helyzetben is párkapcsolatunkban?
1. Elfogadni, hogy máshogy gondolkodunk 2. Kérdezni, kíváncsinak lenni. 3. Aktív figyelemmel hallgatni a másik felet 4. Pontosítani, biztosan megérteni.
Erről beszélek részletesen aktuális podcast adásomban.
-
Szánti Dominika vagyok, fejlesztő tréner, hálagondolkodó, két lábon járó Pozitív Pszichológia. A Pozitív Pszichológia gyakorlati alakalmazását tanítom és arra gondoltam, hogy első adásomban bemutatkozom neked, kicsit máskéPP :) Kis ízelítő, hogy én hogyan alkalmazom a PP módszereit.