Episodit
-
Paljud inimesed seisavad mure ees, kuidas aidata lähedasi, kes kas ea või terviseprobleemide tõttu ise kodus hakkama ei saa. Kuidas toetada hooldekodus elavaid inimesi nutikamalt ja efektiivsemalt? Tehnoloogial on siin nii mõndagi pakkuda.
-
Puuttuva jakso?
-
Mida uut on sel aastal põhjamaises aianduses? Millised on uued trendid, seemned, värvid ja elemendid aiakujunduses?
-
Kuidas valmivad filmid, telesaated ja videod ajal, mil tehisintellekt suudab luua aina realistlikumaid pilte ja videoid?
-
Saates on juttu tomatitest, nende külvamisest, kasvutingimustest, sortidest ja haigustest.
-
Täna räägime muusikaõppest. Miks on kasulik muusikat õppida, kuigi sa ei pruugi muusikuna tööle hakata? Kui palju ja kuidas peab aga pilli harjutama, et muusikuks saada?
-
Mis asi on kvantarvuti ja kuidas erineb see meie tavalisest arvutist?
-
6. märtsil oli üleeuroopaline logopeediapäev, selle aasta teema on "Mitmekesine keskkond rikastab suhtlust".
-
Märts on frankofooniakuu. Sel puhul räägime Prantsusmaa ülemeremaast. Väike õpetajate seltskond käis veebruari lõpus Réunioni saarel, mis on üks Prantsusmaa ülemerepiirkondest. Külastati üht kooli ja vaadeldi sealset koolisüsteemi ja loodust.
-
Microsoft lõpetab sügisest Windows 10 toe. Eksperdid soovitavad kasutusele võtta Windows 11. Mida see tähendab ja mida Windows 11 teisiti teeb?
-
Kui varem käisid lapsed kehalise kasvatuse tunnis, siis alates sellest õppeaastast jõustus koolides uus liikumisõpetuse ainekava. Kuidas on kohanenud õpilased, kuidas õpetajad ja kas uus ainekava paneb lapsed rohkem liikuma?
-
Räägime hispaania keelest ja kultuuriruumist. Sellest, kui rikkalik see on ning mida on hea teada hispaaniakeelsetesse riikidesse reisides.
-
Vanuse kasvades ja tervisehädade süvenedes tuleb ikka ette, et tasakaal pole enam päris see, mis võiks ja juhtub ka kukkumisi.
-
Botaanik Jaan Mettikuga räägime orhideedest.
-
Tartu Ülikooli aasta keeleteo pälvib sedapuhku automaatne tõlkemootor Neurotõlge, mis tõlgib väikeseid soome-ugri keeli.
- Näytä enemmän