Episodit
-
Šioje serijoje pristatoma Simo Čelutkos, Alvydo Jokubaičio ir Aistės Noreikaitės knyga „Politika ir moralė.
Ontologinė perspektyva“.Pokalbyje paliečiamos temos: moralės ir politikos santykis, pasiaukojimas, asmeninį santykį su politika ir įkvepiantys pavyzdžiai.
(00:00) Pradžia.
(01:00) Knygos idėja ir autorių tarpusavio diskusija.
(13:02) Kas yra ontologija ir kodėl reikia giliau žiūrėti į moralės ir politikos santykį.\
(17:06) Pasiaukojimas karo Ukrainoje kontekste.
(21:01) Asmeniškas požiūris į politiką.
(29:03) Pasiaukojimas, siejantis svarbiausius politinės bendruomenės momentus
(31:45) Kitų žmonių asmeniškumo pripažinimas ir momentai, kai gyvybė neatrodo tokia svarbi
(46:40) Herojiškumas ir įkvepiantys pavyzdžiai politikoje
(55:25) Iš praeities ateinantys įpareigojimai1:00:16 Ką svarbu suprasti kiekvienam Lietuvos piliečiui -
Šioje „Klausiame daktaro“ serijoje su VU TSPMI daktare Lina Strupinskiene kalbame apie Jugoslavijos karo atmintį. Naujajame tyrėjos straipsnyje nagrinėjamas Tarptautinio tribunolo buvusiai Jugoslavijai vaidmuo ir priverstinė elitų kaita Bosnijos Prijedoro mieste. Laidoje aptarėme Balkanų regiono specifiką, tribunolo veiklą bei gyvenimą Bosnijoje ir Hercegovinoje.
-
Puuttuva jakso?
-
Dvyliktojoje „Klausiame daktaro“ serijoje džiaugiamės neeiliniais pasiekimais – VU TSPMI dėstytojo ir KTU mokslininko Mažvydo Jastramskio ir VU TSPMI docento Vytauto Kuokščio straipsnis buvo išspausdintas „Party Politics“ žurnale. Laidoje kalbame apie ekonominį balsavimą, Lietuvos ir Estijos išskirtinumą regione bei straipsnio leidybos procesą.
-
Naujoje„Klausiame daktaro“ serijoje – pokalbis su VU TSPMI docente Nerija Putinaitę apie šį rudenį pasirodžiusią knygą „Skambantis molis: Dainų šventės ir Justino Marcinkevičiaus trilogija kaip sovietinio lietuviškumo ramsčiai“. Joje autorė analizuoja sovietinio tautiškumo specifiką bei retai pastebimą sovietmečio įtaką mūsų tautiškumo simboliuose.
-
Dešimtojoje „Klausiame daktaro“ serijoje – pokalbis su VU TSPMI profesoriumi Tomu Janeliūnu apie ką tik pasirodžiusią jo monografiją „D.Grybauskaitės doktrina: Lietuvos užsienio politikos kaita 2009–2019“. Laidoje su profesoriumi apžvelgėme LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės doktrinos bruožus, jos įtaką Lietuvos užsienio politikos formavimui bei naują mokslinę prieigą, taikomą monografijoje.
-
Pasiliekame prie Apšvietos, tačiau keliamės kur kas arčiau – į Abiejų Tautų Respubliką. Kartu su VU TSPMI daktaru Viliumi Mačkiniu aptarėme Apšvietos įtaką ATR politinei minčiai, jungtis tarp ATR ir šių laikų Lietuvos bei amžinuosius politologijos klausimus.
-
Ar garbės idėja gali tapti vaistu moderniai demokratijai? Kaip pasireiškia įtampos tarp demokratijos ir atstovavimo idėjos bei politinės santvarkos idėjos? Aštuntojoje „Klausiame daktaro" laidoje kartu su VU TSPMI daktaru Gintu Karaliumi diagnozavome šiuolaikinės demokratijos ligas ir ieškojome būdų jas išgydyti.
-
Septintojoje „Klausiame daktaro" serijoje kalbinome VU TSPMI daktarą Lauryną Jonavičių. Pirmas mūsų žingsnis į tarptautinių santykių diagnostiką – kalbėjome apie Rytų partnerystės priemonių efektyvumą, ligas, kamuojančias posovietines valstybes ir naudą, kurią suteikia tarptautiniai tyrimų projektai.
-
Šeštojoje „Klausiame daktaro" serijoje kalbinome VU TSPMI dėstytoją, Kembridžo universiteto daktarą Vilių Bartninką. Įdomus pokalbis apie Platono tyrimus, sveiko proto metodo taikymą bei atsakymas į vieną svarbiausių filosofinių klausimų – Heraklis ar Ksena? Nauja serija – jūsų dėmesiui!
-
Penktojoje „Klausiame daktaro" serijoje kalbinome VU TSPMI profesorę Ainę Ramonaitę. Su pašnekove aptarėme rinkiminės diagnostikos įrankį manobalsas.lt, rinkiminių komitetų injekciją, kurią patiria Lietuvos politinė sistema bei tyrimų inovatyvumą.
-
Ketvirtojoje „Klausiame daktaro" serijoje kalbinome VU TSPMI partnerystės profesorę Violetą Davoliūtę ir Lietuvos istorijos instituto tyrėją Tomą Balkelį. Su pašnekovais kalbėjome apie kolektyvines traumas, memuarų karštinę XX a. pabaigoje ir dabartinius atminties naratyvus.
-
Trečiojoje „Klausiame daktaro" serijoje kalbinome VU TSPMI daktarą Mažvydą Jastramskį. Su juo aptarėme galimybes prognozuoti rinkimų rezultatus, rinkiminės sistemos tyrimus ir politinę visuomenės sveikatą.
-
Antrojoje „Klausiame daktaro" laidoje – pokalbis su VU TSPMI daktare Inga Vinogradnaitę apie sovietmečio tyrimus, sakytinės istorijos metodą ir procedūras, padedančias atgaivinti žmonių atmintį.
-
Pirmojoje „Klausiame daktaro" laidoje su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto tyrėja dr. Jogile Ulinskaite kalbamės apie demokratijos būklę ir vaistus nuo populizmo.