Episodit
-
Milline on Tartu observatooriumi galaktikate ja kosmilise võrgustiku uuringute uus tase ja kes on kaasatud kolmeaastasesse europrojekti? Saatekülaline on professor Elmo Tempel.
-
Millised on mittekodanike õigused ja vabadused,nende juriidiline ning poliitiline reguleerimine? Selgitusi jagab riigiõiguse kaasprofessor Paloma Krõõt Tupay.
-
Puuttuva jakso?
-
Kuidas on arenenud üle-eestilised õuesõppe nädalad ja mida tõotab eesolev. Millised on koolide kogemused, näitavad teadlaste uuringud ning mida ütlevad ülikooli liikumislabori soovitused? Mikrofoni ees on liikumisharrastuse nooremteadur Getter-Marie Lemberg.
-
Kuidas on korraldatud vaimse kultuuripärandi kaitse, selle mõtestamine, väärtustamine ja õpetamine ning rahvusvaheline koostöö? Saates on UNESCO õppetooli juhataja, professor Kristin Kuutma ja eesti ning võrdleva rahvaluule kaasprofessor Elo-Hanna Seljamaa.
-
Sarja 280.saade on naiste ja meeste tippjuhiks saamise teedest, arusaamadest, hoiakutest, nende muutustest ning äsjasest uuringust. Selgitusi jagavad professor Raili Marling ja kaasprofessor Margit Keller.
-
Mis lugu on kandnud eesti rahvast ja kuidas rahvusidenditeet on viimaste kümnendite jooksul muutunud? Saatekülaline on võrdleva poliitika lektor Alar Kilp.
-
Kes ja kuidas jagab seksuaalharidust koolides, millised on õpilaste teadmised ning hoiakud ja noorte seksuaaltervise uuringu tulemused? Selgitusi jagab sünnitusabi ning günekoloogia kaasprofessor Kai Part.
-
Mis on kudede regeneratsioon ja rakuväline maatriks, mida näitavad naha ning maksa taasloomise uuringud ja mida on loota patsientidel ning ravimitööstustel? Mikrofoni ees on riikliku preemia laureaat, rakubioloogia kaasprofessor ja nahahaiguste kliiniku juhataja Viljar Jaks.
-
Mida arvavad mitme maa filosoofid Vene-Ukraina sõjast ajakirja Studia Philosophia Estonica erinumbris? See on veebis kättesaadav kõigile huvilistele. Saatekülaline on peatoimetaja Toomas Lott.
-
Kuidas on korraldatud uussisserändajate õpetamine, mida näitavad lasteaedade ja koolide kogemused, teadusuuringud ja teiste maade kogemused? Saatekülaline on alushariduse nooremlektor Maiki Vanahans, kes ametis ka Saue lasteaaias.
-
Uuel õppeaastal vahetab koolides kehalise kasvatuse välja liikumisõpetus, mille ainekavas on viis valdkonda. Mida see muutus tähendab ning milliseid oskusi peab noortele andma selle seletavad lahti kehalise kasvatuse didaktika lektor Maret Pihu ja liikumisõpetuse nooremteadur Hasso Paap. Saatejuht on Madis Ligi.
-
Millised ravimijäägid jõuavad reoveega Läänemerre, mida need põhjustavad ja kuidas aitab probleeme leevendada käimasolev biokile europrojekt? Selgitusi jagab keemiainsituudi teadur Ivar Zekker. Saatejuht on Madis Ligi.
-
Millal pääsesid naised ülikooli õppima, millised olid esimesed erialad ja kuidas muutus suhtumine ning kujunes seltsielu? Mikrofoni ees on Eesti ajaloo lektor Janet Laidla. Küsib Madis Ligi.
-
Keda haaras pensionitarkuse uuring, millised on meie inimeste teadmised, aktiivsus, finantskäitumine ja tulevikutunnetus ning näitab võrdlus teiste riikidega? Uuringu võtab kokku nooremteadur Kristjan Pulk. Saatejuht on Madis Ligi.
-
Mida pakub terviseteaduste aluste mikrokraadiprogramm? Kui kaua ja kuidas õpe toimub ning millal lõpeb vastuvõtt? Teavet jagab kaasprofessor Kersti Pärna. Saatejuht on Madis Ligi.
-
Millised teemad tulevad üles Eesti tehisintellekti tippkeskuse
kolmeteistmes uurimisrühmas, mis sai riikliku rahastuse seitsmeks aastaks
ning mis ühendab Tartu Ülikooli,Tallinna Tehnikaülikooli ja Cybernetica
AS jõud? Eesootavast annab ülevaate juhataja,kaasprofessor Meelis Kull.
-
Väikesest ja suurest Norrast, rahvuslikust ning rahvusvahelisusest, keelest ja loodusest ning õpetamisest räägivad esimene norrakast eesti filoloog, külalislektor Øyvind Rangøy ning nooremlektor Hella Liira. Saadet juhib Madis Ligi.
-
Milline on merealuste kaablite ja torujuhtmete õiguslik kaitse sabotaažide vastu ja milliseid probleeme tuleb juristidel lahendada? Mikrofoni ees on haldusõiguse lektor Alexander Lott, kes on ametis ka Norras. Küsib Madis Ligi.
-
Millised ravivõimalused annab juurde 3D-tabletiprinter, mille soetas endale ülikooli kliinikumi apteek, kuidas see töötab ja kes on esimesed abisaajad? Selgitusi jagab kliinilise farmaatsia kaasprofessor Jana Lass. Küsib Madis Ligi.
-
Kes ja kuidas uurivad uues tippkeskuses eestlaste juuri ning millal on oodata tulemusi? Mikrofoni ees on Eesti Biokeskuse
asedirektor, professor Kristiina Tambets. Küsib Madis Ligi.
- Näytä enemmän