Episodit
-
Hooaja viimane saade tuleb Sibulateest ja kuidas edeneb turism Peipsi ääres,kus on üks piirkond,kaks rahvust ja kolm kultuuri. Jutuks tulevad rõõmud ning osasaamised nii kaldal kui järvel,nii soojal kui külmal ajal. Selgitusi jagavad Sibulatee eestvedaja Liis Lainemäe,Varnjas oleva Mesi Tare perenaine Herling Jürimäe ja Kallaste kala- ja sibulalaada peakorraldaja Jekaterin Tõlnikova.
-
Torist, Tori põrgust, hobusekasvandusest, kirikust kui Eesti sõjameeste mälestuskirikust ning seltsielust räägivad ajalooprofessor Aadu Must,talitaja Tuuli Rätsep ja koguduse juhatuse liige ning Tori kultuurijuht Argo Juske.
-
Puuttuva jakso?
-
Jutuks tulevad postitee ja ta viimased leiud, maanteemuuseum ning tema näitus Masinate valitsemine, Varbuse muusikamõisa laagrid ja kontserdid, Karilatsi kalamajand ning Norra kalad ja rododendronid. Mikrofoni ees on muuseumi juhataja Kadri Valner,mõisa peremees ja koorijuht Kalev Lindal, kalakasvataja Mati Vaino ning aednik Urmas Roht.
-
Mida uudistada ja teha Olustevere suures mõisakompleksis, sellest räägivad juhataja Tiina Randaru,keraamika- ja klaasitöökoja meister Astra Aavik, käsitöö ja villakoja kudujad-õpetajad Anneli Meerbach ning Marge Veelma ja leivatare perenaine Annika Rink.
-
Mida pakub, keda paelub ning kutsub Värska? Juhatusi ja selgitusi jagavad talumuuseumi perenaine Külli Kaur, sanatooriumi juhataja Vello Saar, Seto kuningriigi päeva korraldaja Aarne Leima, Setomaa vallavolikogu esimees Rein Järvelill ja Seto tsäimaja toitlustusjuht Eike Koppel. Neid käis usutlemas Madis Ligi.
-
Põltsamaast, tema ajaloost ning tänapäevast, veinikeldrist, toidumuuseumist, roosiaiast, Sõpruse pargist ja ta kujudest ning rajatavast veekeskusest räägivad Rutt Tänav, Marge Maine, Annela Orasi, Tiit Kulu ning Toivo Tõnson. Neid käis küsitlemas Madis Ligi.
-
Suveseletused ja juhatused tulevad Otepää turismiinfokeskusest, Tehvandi Spordikeskusest, seikluspargist, Pühajärve rannast ja Otepää vallavalitsusest. Mikrofoni ees on Külliki Pikk, Jaak Mae, Taivo Tigane, Jana Mae ning Kaido Tamberg.
-
Mooste mõisakompleksi ennistamisest,sealsete töökodade,folgikoja,veskiteatri ja taaskasutuskoja tegevusest ning nende üritustest linalaadast suitsusauna sümfooniani räägivad Ülo Needo,Ulla-Maia Timmo,Meelis Hainsoo ja Kristi Zolgo. Moostes käis Madis Ligi.
-
Suvesarja avasaade tuleb Saadjärvest, Kalevipoja seosest sellega, Jääaja Keskusest, purjetamisest, katamaraaniklubist, Äksi motorantšost ja Saadjärve festivalist.
-
Sellesuvises viimases saates teeme tutvust väga olulise asjaoluga, et tänavu möödub 100 aastat hetkedest kui Eesti laevad hakkasid sõitma Eesti lipu all. Lennusadamas toimuva näituse "Sada aastat kiilu all, Eesti lugu laevades" juurest kõneleb saates Eesti Meremuuseumi direktor Urmas Dresen.
-
24. novembril 1918 lasti müügile esimesed Eesti Vabariigi postmargid. Lillemustriga, väärtuseks 5 kopikat. Saates Läbi Eesti teeb saatejuht Liis Seljamaa juttu Rahvusvahelise Eesti Filatelistide Seltsi juhatuse liikme Kaido Andresega eesti postmargi sünniloost, arengust ja tänasest päevast. Räägitakse ka filateeliast, ülemaailmsest margikogujate võrgustikust ning selle hobi püsimise võimalikkusest.
-
Jaanuaris 1918 asutati kunstiühing Pallas, mille liikmed lisaks Pallase nimelise kunstikooli käivitamisele andsid aastakümneid tooni Eesti kunstielus ja kultuurielus üldisemalt. Saates Läbi Eesti räägivad sajandivanustest sündmustest, Pallase tähtsusest läbi okupatsiooniaastate ning tegevusest ja tähendusest täna kunstiühing Pallas juhatuse esimees Enn Lillemets, kunstnik Lembit Küüts ning Kõrgema Kunstikooli Pallas rektor Vallo Nuust. Saatejuht on Liis Seljamaa.
-
Mida arvab oma riigist ja rahvast,elust,tööst ning inimestevahelistest suhetest äsja 105 aastaseks saanud Vally-Emilie Heinola.Kuulete ka kuidas elurõõmus proua oma tervise eest hoolitseb,mida Postimehest loeb ja lugemata jätab.Sõna saab veel poeg Uno.
-
Seekordne Läbi Eesti saade jõuab eetrisse Toompea jalamilt, peastaabist mis koduks ühe sügisel 100-aastaseks saava suurele organisatsioonile. Oleme külas Kaitseliidus ning vaatleme selle ligemale 26 000 liikmelise riigikaitseorganisatsiooni lugu.
-
Koos Eesti riigi ja paljude teiste oluliste asutustega saab tänavu saab saja aastaseks info-, teadus-, arendus- ja kultuurikeskus Eesti Rahvusraamatukogu. 1918. aastal Riigikantselei juurde loodud 2000 eksemplariga Toompea lossis alustanud rahvusraamatukogu on sajandiga läbi teinud uskumatu teekonna võimsaks kultuuritempliks keset Tõnismäed ja mitte ainult… Rahvusraamatukogu külastas Timo Tarve.
-
Kuusalu vallas asuv Kõnnu kool tähistab kesk suve kokkutulekuga saja aasta möödumist kooli asutamisest. Ehkki viimased õpilased saadeti lendu juba 1975. aastal, meenutavad kunagised õpilased kooliaega soojalt ja kokkutulekud on rahvarohked. Kuku suvesaates räägivad Liis Seljamaale elust Kõnnu külas tänased aktiivsed külaseltsi eestvedajad.
-
Vabariigi juubeliprogrammi kuulub ka 100 aastaste inimeste uurimisprojekt võrdluses 25 aastastega,mida viivad läbi Tartu Ülikooli teadlased. Mida täpsemalt teada tahetakse,kui kaua projekt kestab ja mida näitavad varasemad väga erinevas eas inimeste uuringud mujal maailmas seda käis emeriitprof. Marika Mikelsaare käest küsimas Madis Ligi.
-
Läbi Eesti alustab! Sel aastal külastavad KUKU „Läbi Eesti“ saatejuhid institutsioone, asutusi, organisatsioone ja muid kooslusi ning kollektiive, mis kõrvuti Eesti Vabariigiga tähistavad oma 100. sünnipäeva. Avasaates siirdume külla Riigikantseleile, mis alustas tööd 11. novembril 1918 Ajutise Valitsuse asjadevalitsejana. Ülevaate Riigikantselei tööst ning ajaloost annab selle juht – riigisekretär Heiki Loot. Saatejuht on Timo Tarve.
-
Suvesarja viimane saade tuleb Mulgimaast ja sellest mille üle on mulgid uhked, kuidas on läinud haldusreform, mida tehakse oma meele ning keele hoidmiseks, Mulgi turust, elamuskeskusest ja lauludest. Selgitusi jagavad Mulgimaa vanem,Tõrva linnapea Maido Ruusmann, Mulgi Kultuuri Instituudi juhataja Kaja Allilender ja raamatute koostaja Aili Laande. Reporter on Madis Ligi.
- Näytä enemmän