Episodit

  • Culemborg-Oslo. Rasa ir Lina.

    Apie laisvę ir viską po truputį su Rasa Sage

    Ved. Lina Baltrukonienė


    Rasai esu dėkinga už impulsą pradėti podcastą ir šioje srityje laikau ją savo lyg ir krikšto mama. Šiuo epizodu išeinu į vasarą ir darau pauzę iki rudens, todėl norėjau užbaigti būtent pokalbiu su Rasa Sage. Ir išleidžių šį epizodą į gyvenimą pirmają vasaros dieną, birželio 1d.

    Rasa Sagė yra rašytoja, išleidusi keturias knygas, pagal išsilavinimą sociologė ir kurią podcastą apie kūrybą. O prieš tai rašė blogą apie santykius. Iš truputį kito kampo Rasa žiūri į pasaulį, jaučiu, visai panašiai į mane. Tokio lengvo pokalbio, kuris ėjo lyg kvėpavimas net nepamenu, nors visi mano pokalbiai man buvo smagūs ir įdomūs, bet šis išsiskiria tuo, kad bė įkvėpimo, buvo daug ir iškvėpimo, jei suprantate apie ką kalbu. Ikvėpimas turi sekti iškvėpimas, stimuliaciją - atsipalaidavimas, susidomėjimą - ramybė. Toks yra nesutrikdytas, pilnas harmonijos ratas. Galbūt ir klausant tai bus justi.

    Rasa Sagė neseniai išleido romaną "Burbulas", aš jį suprantu, kaip fantastinį romaną. Jame kalbama apie ateitį, kurioje žmonės nutaria nebesidauginti, negimdyti vaikų. Kokius konfliktus tai sukelia ir kaip jie išsisprendžia, sužinosite perskaitę knygą. Aš savosios dar laukiu susidomėjusi ir rekomenduoju. O kokios yra Rasos rekomenduojamos knygos, net trys, sužinosite pokalbyje.

    Rasos Sagės podcast "Ir nėr kūrybai pabaigos" bei blogas "Apie santykius"
    Ir nėr kūrybai pabaigos, kas buvo polėkiu, lai būna ugnimi, besisukančiu kūnu, atokvėpiu gi – niekados. J. W Goethe

    Daugiau apie mane bloge linchia.blog lietuviškai ir tinklapyje foreldrekommunikasjon.no norvegiškai.

    Už vizualą dėkoju dailininkei ir dizainerei Jekaterinai Budrytei

  • Kaunas-Oslo. Irena ir Lina. 

    Po pasakų ir dailės terapijos pasaulį su Irena Bulotiene 

    Ved. Lina Baltrukonienė  

    Netveriu savo kailyje iš džiaugsmo atradusi nuostabią meno terapijos specialistę Ireną Bulotienę bei galinti su jumis pasidalinti pokalbiu apie meno terapijos rūšis - dailės, pasakų, o taip pat kortų. Pasakos man brangios dar nuo literatūros studijų laikų ir vaikystėje mylimiausio Hanso Kristiano Anderseno. O dailės terapiją dar tik tik jaukinuosi ir vis daugiau atrandu sau vertingo. Yra dalykų, kuriuos sunku išreikšti žodžiais, bet spalvomis juos galime švelniai išnarstyti.

    Irena Bulotienė konsultuoja ir veda seminarus ir mokymus geštalt psichologijos metodais, yra eneagramos meistrė, sertifikuota meno (dailės, pasakų, MAK), specialistė,  dviejų metodinių priemonių – kortų „ 48-ių metaforinės asociatyvinės kortelės 13-os pasakų motyvais“ ir „Spalvų indai“ autorė. Irena sutiko su manimi pasikalbėti apie šį įtraukiantį spalvų, įvaizdžių, simbolių bei siužetų pasaulį, kuris mums išraiškingai pasakoja apie mus pačius, mūsų emocinį pamušalą, konfliktus, traumas, svajones, norus, poreikius. Netgi tuos kurių neįsisąmoniname. Sakysite, piešti ar pasakėles sekti yra tik vaikams? Betgi mes visi esame iš vaikystės. Viduje tebegyvena mūsų vidinis vaikas. Leiskime jam žaisti, piešti, pasakoti ir sužinosime apie save daug naujo. Ir taip, jei pamėginsite šiuo būdu bendrauti su vaikais, jie neįsitempdami išsakys daugiau ir įsileis arčiau.  

    Šis mano pokalbis yra penkioliktas, o namų užduotį gavau pirmą kartą. Aš tikrai ketinu atlikti, siūlau pamėginti ir jums. Ji nuskambės pabaigoje. O mano bloge linchia.blog kaip visada rasite ir viešnios Irenos Bulotienės rekomenduojamą knygą.  

    Už vizualą dėkoju dailininkei ir dizainerei Jekaterinai Budrytei

  • Puuttuva jakso?

    Paina tästä ja päivitä feedi.

  • Eglė ir Lina. Maynooth-Oslo. 

    Svetimos, savos, rašančios ir migruojančios moterys ir motinos su Egle Kačkute Hagan 

    Ved. Lina Baltrukonienė

    Šį epizodas išties tiktų motinos dienai, nes su literatūros kritike Egle Kačkute Hagan aptarėme motinos balsą literatūroje migruojančių ir mobilių šiuolaikinių žmonių pasaulyje. Šiuo metu Eglė gyvena Meinute, Airijoje ir analizuodama britų ir prancūzų moterų literatūrą tirinėja motinystės spalvas. Eglė Kačkutė išleido monografiją "Svetimos ir savos" apie moterų literatūrą su puikia įžanga apžvelgiančia feminizmo istoriją ir apraiškas Lietuvoje, taip pat knygą ir parodą "(Dirbančios) motinos portretas" apie išsilavinusių motinų migrančių gyvenimo ir profesinius pasirinkimus bei galimybes. Parodą ji sukūrė gyvendama Ženevoje kartu su italų fotografe Marina Cavazza, visai neseniai ji buvo pristatyta ir Vilniuje. Lyčių, mobilumo bei motinytės temos kalbantis su mokslininke man šaukte šaukė apie įvairovę, skirtingus būdus išgyventi tavo tapatybę, jos unikalumą ir kaitą keičiantis kartoms, kultūrai, tendencijoms. Kviečiu išsimaudyti šiose mintyse.

    Daugiau apie mane bloge linchia.blog lietuviškai ir tinklapyje foreldrekommunikasjon.no norvegiškai.

    Už vizualą dėkoju dailininkei ir dizainerei Jekaterinai Budrytei

  • Kaunas-Oslo. Evelina ir Lina. Įrašyta 29.4.21 Miego supergalia su Evelina Pajėdiene Ved. Lina Baltrukonienė Miegas dabar absoliučiai ant bangos. Daug kalbama apie tai, kas yra sveika ir ne, kaip gerai išsimiegoti, kaip neapvogti savęs ir nenustekenti mūsų organizmo ir protinio pajėgumo. Miego trūkumas, anot Matthew Walker, garsaus miego guru, buvo nenumatytas motinos gamtos, nes kam gi šautų į galvą savo noru atimti iš savęs poilsį, jei nepuola plėšrūs žvėrys, netyko pavojai, dėl kurių turi budėti. Todėl gamta nepasirūpino gintis ir apsisaugoti nuo tokio mūsų elgesio. Mes spoksom į ekraną, o ryte neatplėšiam akių, kai reikia keltis. Ir tai dar toli gražu ne blogiausia, kas nutinka dėl miego stokos. Bet mes neketiname sustoti, ar ne? Tai yra be galo keista. Nesuprantama. Bet taip yra. Podcasto naujame epizode kalbuosi su Evelina Pajėdiene, gydytoja neurologe Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Neurologijos klinikoje bei Kaune medicinos centre “Neuromeda”. O taip pat tinklaraščio "Meškos miegas" kūrėja. Jame pasakojama apie miego mokslą paprastai ir suprantamai. Informacijos yra daug, tačiau, kai su Voksne for Barn Tillit ruošiausi laidai "Apie mus ir vaikus", kur turėjau kalbėti apie miegą ir vaikų migdymą, daug geros informacijos radau būtent tinklaraštyje "Meškos miegas". Rodos, straipsnių ir informacijos apstu, Google meta šimtus nuorodų, bet kai reikia konkrečiai, logiškai ir praktiškai, tai naudingiausias pasirodė būtent Evelinos kuriamas tinklaraštis. Vėliau net surašiau viską savo blogo įraše, jei pamenate. Tai "Meškos miegą" labai rekomenduoju! 

    Daugiau apie mane bloge linchia.blog lietuviškai ir tinklapyje foreldrekommunikasjon.no norvegiškai.

    Už vizualą dėkoju dailininkei ir dizainerei Jekaterinai Budrytei

  • Florida-Oslo Vaida ir Lina. Įrašyta 25.4.21 

    Viltis ir ištvermė emigracijoje - su Vaida Kursevičiene 

    Ved. Lina Baltrukonienė  

    Pokalbis su Vaida Kursevičiene, netrukus tapsiančia klinikinės psichologijos mokslų daktare iš saulėtosios Floridos, JAV, kurios mokslų daktarės disertacijos tyrimo tema buvo lietuvių emigrantų adaptacija. Savo tyrime Vaida apklausė net 900 lietuvių iš viso pasaulio, nes ją domino, kodėl vieni emigracijoje sužydi, o kiti paskęsta nostalgijoje ir depresuoja.

    Ar viltis - durnių motina? Kaip manote, kokios vidinės savybės nulemia sėkmingą emigraciją? Viltis? Ištvermė, atkaklumas? Ar todėl dažnai girdime - nepasiduok, kovok iki galo. O gal viltis - durnių motina? Apie tai ir dar daugiau pokalbyje su miela Vaida.

    Daugiau apie mane bloge linchia.blog lietuviškai ir tinklapyje foreldrekommunikasjon.no norvegiškai.

    Už vizualą dėkoju dailininkei ir dizainerei Jekaterinai Budrytei

  • Vilnius-Oslo. Įrašyta 13.4.2021

    Diasporos portretai - su Inga Hilbig

    Kalbuosi su humanitarinių mokslų daktare, lingviste Inga Hilbig iš Vilniaus universiteto. Dvigubas džiaugsmas man, nes iš gimtojo Vilniaus ir iš mano Alma Mater. Su Inga kalbamės apie lietuvių kalbos išsaugojimą diasporoje, t. y. už Lietuvos ribų, taip pat apie dvikalbystę, šeimos kalbų politiką, kartų klausimą, tradicijas, meilę Lietuvai. Taip pat aptariame ir atvejus, kai tėvams, ypač mamoms, nepavyksta šeimoje su vaiku / vaikais kalbėti lietuviškai. Didelė dalis mūsų pokalbio suksis apie tapatybę, nes kalba juk yra mūsų identiteto dalis ir reprezentuoja tautybę

    Inga Hilbig buvo viena iš tyrėjų projekte “Klaba emigracijoje: mokėjimas, vartojimas, nykimas”. Mokslininkės sukūrė keturių diasporos lietuvių gausiau gyvenamų miestų sociolingvistinius portretus. Mano bloge yra daugiau informacijos ir nuoroda. Šiuo metu Inga dalyvauja multikultūriniame europiniame projekte "Mothernet". Čia mokslininkai iš skirtingų universitetų domisi

    Ved. Lina Baltrukonienė

    Daugiau apie mane bloge linchia.blog lietuviškai ir tinklapyje foreldrekommunikasjon.no norvegiškai.

    Už vizualą dėkoju dailininkei ir dizainerei Jekaterinai Budrytei

  • Vilnius-Oslo 10.04.2021

    Pakelk mane aukštai - pokalbis su Genovaite Bončkute Petroniene

    Pas mane svečiuose Genovaitė Bončkutė Petronienė – profesionali psichoterapeutė, jau 25 metus konsultuojanti žmones, nuolat dėstanti psichologiją studentams ir vedanti psichologinius seminarus, kurianti radijo laidas, rašanti populiarius straipsnius įvairiems leidiniams ir dažnai kalbinama televizijoje. Ir kartu ji – grožinės literatūros kūrėja, rašytoja, išleidusi jau tris grožines knygas.

    Psichoterapinis romanas „Pakelk mane aukštai" – knyga apie moters psichologinę transformaciją, prasidedančią po išsiskyrimo. Knygoje išsamiai aprašyta herojės psichoterapinė patirtis, dvasiniai ieškojimai, vidinio pasaulio išgyvenimai susipina su išorinių įvykių, santykių, kelionių detalėmis. 

    Man ši knyga pasirodė ypatinga tuo, kad atidžiai ir atvirai aprašytos psichoterapeutinės technikos. Mano pašnekovė ir autorė praskleidžia ekspertinę uždangą ir atskleidžia, kaip iš tikrųjų dirba psichologai bei kaip vyksta vidiniai pokyčiai.

    Daugiau apie Genutės Bončkutės Petronienės terapeutinę praktiką: psichologas.info 

    Daugiau apie mane bloge linchia.blog lietuviškai ir tinklapyje foreldrekommunikasjon.no norvegiškai.

    Už vizualą dėkoju dailininkei ir dizainerei Jekaterinai Budrytei

  • Vienna - Oslo. 2.4.2021

    Psichoterapija kūdikiams su Vaida Asisi

    Dr. Vaida Asisi – Austrijoje sertifikuota klinikinė ir sveikatos psichologė, specializacija – vaikų, jaunimo ir šeimos psichologija, Graco universitete apgynė daktaro disertaciją tema „Ryšys tarp mažų vaikų psichikos problemų ir tėvų ir vaikų santykių“. Šiuo metu Vaida dirba Vienoje, autizmo terapijos centre.

    "Dar vis labai neįprasta, kad tėvai su pačiais mažiausiais vaikais – kūdikiais ir mažyliais iki maždaug trejų metų – ieškotų psichologų pagalbos (labiau įprasta dirbti su kiek vyresniais). Jei kūdikiai labai neramūs, dirglūs, nenumaldomai klykia, nemiega, atsisako valgyti, o kiek vyresni vaikai labai neramūs, neprisitaiko naujoje aplinkoje, yra pilni baimių ar netikėtai ima reaguoti agresyviai ar destruktyviai, tėvai paprastai klausia pediatro patarimo, tačiau šias ir dar daugelį kitų ankstyvosios vaikystės problemų sprendžia didelis būrys psichikos sveikatos priežiūros specialistų: klinikiniai psichologai, vaikų ir suaugusiųjų psichiatrai, psichoterapeutai, šeimos terapeutai, ankstyvosios pagalbos į namus konsultantės ir kt. Visais atvejais pagalba yra reikalinga, kad dideli sunkumai auginant vaiką arba „įsivaizduojami“ simptomai netaptų „tikrais“ sutrikimais. Todėl klausiame – ar neišvengiami sunkumai užgriūva tik mamos pečius, ar yra ir kitų asmenų, ją pavaduojančių? Kaip tėvui pavyksta susidoroti su vaiko problemomis, su chronišku žmonos nuovargiu, su savo paties rūpesčiais, stengiantis padalyti dėmesį darbui, vaikui, savo partnerės lūkesčiams ir savo paties poreikiams, pačiam pailsėti?" - tai citata iš Vaidos Asisi straipsnio "Psichikos sutrikimai kūdikystėje ir ankstyvoje vaikystėje. Kas tai?"

    Daugiau apie mane bloge linchia.blog lietuviškai ir tinklapyje foreldrekommunikasjon.no norvegiškai. 

    Už vizualą dėkoju dailininkei ir dizainerei Jekaterinai Budrytei

  • Stockholm-Oslo 31.3.2021
    Mėgstu susikurti sunkumus ir juos spręsti - pokalbis su Vida Kilikevičiene
    Iš Oslo jungiuosi su kaimyninės Švedijos sostinėje gyvenančia ir dirbančia vaikų ir suaugusiųjų gydytoja psichiatre - psichoanalitine terapeute Vida Kilikevičiene. Šiuo metu Vida dirba Stokholmo vaikų ir paauglių psichiatrijos psichoterapijos centre ir sutinka tiek švedus, tiek lietuvius, tiek ir daugelio kitų šalių atstovus. Vida konsultuoja vaikus, paauglius, jaunimą ir visą šeimą. Kalbėjome apie saugumą šeimoje, prieraišumą, depresiją, nerimą ir panikos atakas bei tapatybės kūrimą per dvi šalis ar kultūras, o dažnai dar ir naujose tėvų šeimose. Pralėkėme per nevaikiškas vaikų ir jaunų žmonių istorijas, Vida pasidalino savo įžvalgomis ir suteikė viltingų patarimų.

    Pokalbyje paminėta JAV New Jersey Rutgers universiteto profesorė psichoanalitikė Nancy Mc Williams. Vida rekomenduoja jos knygas "Psichoanalitinė psichoterapija" ir "Psichoanalitinio atvejo formulavimas", pastaroji, beje, yra išversta ir į lietuvių kalbą.

    Daugiau apie mane bloge linchia.blog lietuviškai ir tinklapyje foreldrekommunikasjon.no norvegiškai.
    Už vizualą dėkoju dailininkei ir dizainerei Jekaterinai Budrytei

  • Žydrė ir Lina. Kaunas-Oslo. 23.3.2021 

    Trisdešimt milijonų žodžių su Žydre Dargužyte-Černiauske 

    Pasikalbėjome su neuroedukatore ir rašytoja Žydre Dargužyte-Černiauske dar kartą. Apie TMŽ arba trisdešimt milijonų žodžių, dr. Danos Suskind ankstyvojo vaikų ugdymo programą, kurios ambasadorė Lietuvoje Žydrė yra. Inspiracija atėjo iš perskaitytos knygos, kuri, beje, yra išversta ir į lietuvių kalbą. Žydrė pasidalino savo darbo su šeimomis ir asmenine patirtimi taikant šią programą. Žydrės dukrelė Vėtra yra šios programos dalyvė nuo pat gimimo ir net nėštumo. Pirmagimę Vėtrą Žydrė vadina savo mokytoja-įkvėpėja, o motinystę – ledlaužiu arba senų svajonių išsipildymo tramplinu. Išgirsite, kada mergytė ėmė kalbėti, kas yra matematinė kalba, kokios keturios esminės atraminės dalys sudaro programą, tangramos ir dar daug įdomių dalykų. 

    Daugiau apie neuroedukatorės ir rašytojos Žydrės Dargužytės-Černiauskės ankstyvojo vaikų ugdymo programą "Kalbančios šeimos" 

    Daugiau apie mane bloge linchia.blog lietuviškai ir tinklapyje foreldrekommunikasjon.no norvegiškai. 

    Už vizualą dėkoju dailininkei ir dizainerei Jekaterinai Budrytei

  • Žydrė ir Lina. Kaunas-Oslo. 13.3.2021 

    Būti čia ir dabar su Žydre Dargužyte-Černiauske

    Jei reikėtų įvardinti energija trykštantį žmogų, iš karto galvočiau apie Žydrę Dargužytę-Černiauskę. Šios jaunos moters biografijoje gausu pasiekimų, drąsos, daug šauniai įgyvendintų projektų. Žydrė stipriai dirbo žurnalistikos, viešųjų ryšių, televizijos srityse, energingai ėmėsi iššūkių ir įvairių eksperimentų arba, kaip pati sako, avantiūrų. Bet mes kalbėsime ne apie tai. Dabar, anot Žydrės, ji atrado naują tempą, vietoje "daugiau" ir "greitis" atsirado vietos "mažiau" ir "lėtas gyvenimas" bei "čia ir dabar". Šitaip Žydrę pakeitė orientacija į šeimą ir psichoterapijos studijos. Visgi, net ir šiuo, ramiuoju, periodu Žydrė nuveikė labai nemažai. Dirba geštalto psichoterapijos praktike, susilaukė dukrelės, tapo neuroedukatore bei ankstyvojo ugdymo programos "30 milijonų žodžių" ambasadore ir parašė savo antrąją knygą "Rašymo terapija: nuo žodžio iki jausmo". Tiesą sakant, manau, kad tai būtų galima vadinti labai aktyviu ir produktyviu etapu, ar ne? Tai paklausykite mūsų pokalbio - žmogus negali pakeisti savo esmės, tačiau gali į savo gyvenimą įsileisti naujas vertybes, prisijaukinti geresnius įpročius, išmokti ir suprasti naujų dalykų. O jei jums patinka rašyti, mėgstate žaisti žodžiais, labai rekomenduoju paskaityti ir knygą: jus pasitiks atspindinčios terapinę dvasią iliustracijos, švelnūs tekstai ir daug receptų, kaip įveiklinti rašymą, atsipalaiduoti, panaršyti po savo vidų ir nustebinti save.

    Daugiau apie rašytojos ir neuroedukatorės Žydrės Dargužytės-Černiauskės psichoterapinę praktiką Dialogo principas 

    Daugiau apie mane bloge linchia.blog lietuviškai ir tinklapyje foreldrekommunikasjon.no norvegiškai.

    Už vizualą dėkoju dailininkei ir dizainerei Jekaterinai Budrytei

       

  • Raimundas ir Lina. Oslo-Vilnius-Oslo. 11.3.2021 

    Išpažįstantis psichoterapiją psichiatras - su Raimundu Alekna 

    Šiandien svečiuose Raimundas Alekna - žinomas skirtingais pjūviais žmogus, specialistas ir politikas. Raimundas yra penkiakovės čempionas, psichiatras ir psichoterapeutas, politikas, buvęs Vilniaus meru ir Lietuvos sveikatos ministru, taip pat įkūręs garsią Ažuolyno kliniką Vilniuje, kur sėkmingai dirbama su priklausomybėmis, turintis psichoterapijos praktiką Klinikk Alekna Norvegijoje ir jau keletą metų gyvenantis viena koja Vilniuje, o kita Osle. Tai psichiatras, siekiantis padėti pacientui švelniai atsisakyti arba optimaliai sumažinti medikamentų ir išpažįstantis, kaip pats įvardijo, psichoterapiją, o tiksliau - transakcinės analizės atstovas. Ramus, įtaigus Raimundo balsas nutraukia minčių lietų galvoje ir priverčia klausytis, tai nekeista - dėstytojo patirtis. Pirmą kartą sutikusi Raimundą Osle ambasadoje buvau nustebusi, kaip greitai jam pavyko pilna koja įžengti į gana uždarą ir aukštą įėjimo barjerą turinčią Norvegijos psichoterapijos erdvę. Neslėpsiu, man padarė įspūdį tvirti, pasitikėjimą keliantys ir struktūruoti atsakymai, kai ieškojau pagalbos nuo panikos atakų kenčiančiam žmogui. Turėdama galvoje, kiek daug emigrantų kenčia nuo nerimo, panikos atakų, psichozių ir neretai imasi pavojingos medikamentinės savigydos, noriu pakviesti pasiklausyti mūsų pokalbio ir pasakyti, kad efektyvi pagalba yra prieinama.

    Plačiau apie Raimundo Aleknos įkurtą Ažuolyno kliniką ir Klinikk Alekna

    Daugiau apie mane bloge linchia.blog lietuviškai ir tinklapyje foreldrekommunikasjon.no norvegiškai.

    Už vizualą dėkoju dailininkei ir dizainerei Jekaterinai Budrytei

  • Vilma ir Lina. Vilnius-Oslo. 2.3.2021 

    Psichologas online before it was cool. 

    Šiandien laidos viešnia psichologė-psichoterapeutė Vilma Kuzmienė iš Vilniaus. Dar vienas pirmas kartas - grįžtu į gimtąjį Vilnių ir kalbinu Lietuvoje gyvenančią ir dirbančią Vilmą, nes jos akiratyje emigrantų istorijos yra nuolatos. Vilma su grupe bendraminčių pirmieji ėmėsi psichologinių konsultacijų internetu, ir nors daug kolegų žiūrėjo skeptiškai, dabar ši praktika beveik visiems tapo įprasta. Vilma Kuzmienė pasidalins pirmaisiais žingsniais IRC ir stringančio interneto eroje, taip pat pakalbėsime apie tai, koks yra lietuvio svetur paveikslas, iššūkiai, mentalitetas. Kas mums trukdo ir padeda išgyventi ir adaptuotis už Lietuvos ribų. Atsiminsime ir mūsų bendradarbiavimą bei seminarus Norvegijoje 2013-15 m. Aš iš jo išsinešiau žinojimą, kad Vilma - žmogus, į kurį galima tvirtai atsiremti, o pagalbos ar patarimo kreiptis lengva ir saugu. Tuo metu Psyvirtual komanda turėjo daugiausiai patirties konsultuojant nuotoliniu būdu ir labai stipriai dirbo ne tik su emigrantais, bet ir lietuviškosios diasporos labui. Būtent Vilmos Kuzmienės dėka po ilgai mintų kelių pas Seimo politikus buvo įrodyta psichologinės pagalbos pasaulio lietuviams poreikis ir nauda. Šiuo metu paslaugos nebefinasuojamos, tačiau pati psichologo paslauga internetu įsitvirtino, o lietuviai visame pasaulyje suranda pagalbą gimtąja kalba. Na, ir kaip galėčiau nepaminėti - kaip ir kiti mano pašnekovai, Vilma kartu su dar dviem kolegomis yra knygos "Vaiko bamba: vaikų klausimai ir psichologų atsakymai" autorė. Į šį epizodą apie tai, deja, netilpo, bet palaukime kitų susitikimų. 

    Plačiau apie Vilmos komandą ir paslaugas: Psyvirtual.lt 

    Daugiau apie mane bloge linchia.blog lietuviškai ir tinklapyje foreldrekommunikasjon.no norvegiškai. 

    Už vizualą dėkoju dailininkei ir dizainerei Jekaterinai Budrytei

  • Svetlana ir Lina 2021.02.18 Oslo-Oslo   Apie jausmus ir drugelius

    Šį sykį kviečiu klausytis pokalbio su Svetlana Dudaitiene, psichologe-psichoterapeute gyvenančia ir dirbančia pagal specialybę Norvegijoje ir auginančia du sūnus. Štai po Prancūzijos ir Anglijos esame Norvegijoje - džiaugiuosi galėdama pakalbinti savo bendramintę iš organizacijos Voksne for barn, kurioje abi savanoriaujame. Esame Tillit skyriaus narės nuo pat pradžios jau penkerius metus. Ypatingai didžiuojuosi Svetlana ir jos parašyta knyga "Drugeliai pilvelyje" (Sommerfugler i magen), kurią išleido organizacija Mėlynasis kryžius (Blå kors), kur Svetlana dirba. Visos pardavimų generuojamos lėšos yra skiriamos šios organizacijos veikloms - altruistinis Svetlanos gestas. Pagal "Drugelius pilvelyje" yra sukurtas animacinis filmukas, knyga šiuo metu verčiama į dvi kalbas ir bus išleista Švedijoje bei Farerų salose. Nedaug autorių iš Lietuvos yra išleidę savo knygas užsienio šalyse, o Norvegijoje, drįstu manyti, Svetlana Dudaitienė yra vienintelė.

    Daugiau apie knygą ir filmą "Sommerfugler i magen"

    Susisiekti su Svetlana Dudaitiene galite per Lyse Tanker.
    ...
    Daugiau apie mane bloge linchia.blog lietuviškai ir tinklapyje foreldrekommunikasjon.no norvegiškai. 

    Už vizualą dėkoju dailininkei ir dizainerei Jekaterinai Budrytei
     

  • Loreta ir Lina 2021.02.05 York-Oslo  
    Dvikalbystės džiaugsmas  
    Šį kartą kalbuosi su vaikų raidos psichologe Loreta Vilkyte, gyvenančia Yorke, Jungtinėje Karalystėje ir parašiusia knygą "Kaip padėti vaikams užaugti dvikalbiams". 2014 m. pasirodžiusi knyga buvo pirmoji lietuviška knyga šia tema. Anot autorės ji atsirado iš vakuumo bei būtinybės ir yra skirta tėvams, auginantiems vaikus emigracijoje. Tikslas buvo nuraminti, suteikti praktinių patarimų ir įlieti optimizmo ir džiaugsmo tėvams jų kartais nepaprastoje emigrantiškos šeimos kasdienybėje. Knygos šiuo metu jau neįmanoma rasti, nes visas tiražas išpirktas, tačiau atsirado ketinimų knygą perleisti. Labai norėtųsi palinkėti šiems šiems planams išsipildyti, nes ir šiandien nesugebėjau rasti kitos lietuviškos knygos tėvams šia tema. Be lingvistinės informacijos, mokslinių tyrimų čia labai svarus psichologinis aspektas, atskleisti vaiko raidos procesai, paaiškintos emocinės buklės ir daug santykių patarimų.

    Daugiau apie mane bloge linchia.blog lietuviškai ir tinklapyje foreldrekommunikasjon.no norvegiškai.
    Už vizualą dėkoju dailininkei ir dizainerei Jekaterinai Budrytei

  • Lina ir Aurima 2021.01.29 Bordeaux-Oslo

    Šeima - komandinis žaidimas

    Kalbamės su vaikų ir paauglių psichiatre iš Bordo Aurima Diliene antrą kartą. Tęsiame pokalbį apie šeimą, dinamiką, santykius ir galimybę mokytis sugyventi ir bendrauti šeimoje, pirmoje svarbioje treniruočių arenoje, kurioje yra ir treneriai-autoritetai, ir įvairios pozicijos. Aurimos šeimoje auga septynetas vaikų, tad čia daug galimybių išmokti pyktis ir susitaikyti, pagloboti mažesnius ir pakovoti už save. Šį sykį labiausiai remiamės tokio paties kaip epizodas pavadinimo Aurimos Dilienės knyga "Šeima - komandinis žaidimas".

    Daugiau apie Aurimą Dilienę jos tinklapyje aurimadiliene.com
    Daugiau apie mane bloge linchia.blog lietuviškai ir tinklapyje foreldrekommunikasjon.no norvegiškai.

  • Lina ir Aurima 2021.01.19 Bordeaux-Oslo  

    Psichoterapija emigrantams 

    Kalbamės su Aurima Diliene, psichiatre-psichoterapeute iš Bordo, Prancūzijos. Aurima konsultuoja lietuvius, gyvenančius ne Lietuvoje ir yra parašiusi tris knygas: "Šeima - komandinis žaidimas", "Laiškai iš Bordo" ir "Privati praktika". Aptarėme emigrantiškas saugumo, prisitaikymo, atvirumo temas, Aurimos sukurtas psichoedukacines programas,  emocines kompetencijas ir jų ugdymą, asmenybės brandumą, kultūrinius skirtumus švietime.
    Daugiau apie Aurimą Dilienę jos tinklapyje aurimadiliene.com
    Daugiau apie mane bloge linchia.blog lietuviškai ir tinklapyje foreldrekommunikasjon.no norvegiškai.