Episodit
-
Az online kommunikáció során is fontos, hogy milyen nonverbális jeleket küldünk. 👀 De hogyan alakíthatunk ki magunkról pozitív képet a digitális térben?
🎙️ A Kossuth Rádióban ilyen és hasonló kérdésekről beszélgettünk, ahol az online testbeszéd és a digitális világban való megjelenés volt a fókuszban. Ebben a podcast adásban ezt az interjút hallgathatjátok vissza.
-
Milyen egy ütős Reels vagy TikTok videó?
Hogyan lesz virális egy rövid formátumú tartalom?
Mire figyeljünk oda mielőtt belevágunk a videókészítésbe?
Podcast témánk: Így készíts TikTok-ra videót!
Meghívott vendég: Biegelbauer Pál, az OFFSET visual alapítója, kreatív direktor, videós szakember.
Célja, hogy olyan történeteket alkosson csapatával, amelyek odaszögezik a nézőket a képernyőkhöz.
-
Puuttuva jakso?
-
Hogyan építs egy összetartó közösséget? Milyen csapatépítési, bevált módszerek vannak hozzá? Ehhez a LEGO mit adhat hozzá? Miben különbözik egy női vezetői közösség, más közösségektől?
Legújabb témánk: Így építs közösséget!
Meghívott vendég: Molnár Judit, az MVÜK Női Vezetői Klub közösségépítési menedzsere és a Siker-nő Kft. alapítója, amely élményprogramokat szervez. Emellett LEGO-val is foglalkozik szakmai szinten.
A közösség erejéről, élményekről beszélgetünk adásunkban. -
Mi az az ajánlatbomba-stratégia? Miből áll, milyen egy sikeres árajánlat?
Mit kezdjünk az el nem fogadott ajánlatokkal?
Mai témánk: A titkos ajánlatbomba-stratégia
Meghívott vendégem, Buda Áron, Pinterest marketing szakértő, egyetemi előadó, a Pintguru alapítója. Pinterest-marketing ügynöksége piacvezető a közép-kelet európai régióban ebben a témában.
Az ajánlatbomba-stratégiát több ízben is használta már saját személyes brandje ismertebbé tételére és a céges ügyfelek megszerzésére, ügyfélélmény javítására.
A legjobban működő módszereiről beszélgetünk.
-
Szlafkai Évi a Szikra - Kreatív Nézőpont podcast adásában kérdezett, melyet most elhoztunk Nektek a MOST Podcastre is.
Az alábbi rendhagyó kérdésekre kapsz választ az adásból:
1 Melyik az a terület, amelyben elemedben érzed magad, amelyben megtaláltad a kreatív potenciálod forrását?
2 Ha egy idegen civilizációból érkező lénynek kellene tanítanod a Földön elfogadott testbeszédi jeleket, melyek lennének az első három, amit megmutatnál, és miért?
3 Ha csak egyetlen dolgot emelnél ki, hogy miért fontos a testbeszéd az életünkben, mi lenne az?
4 Mi a 3 leggyakoribb tanács, amit a testbeszéddel kapcsolatban szoktál adni?
5 Miként lehet azonosítani és javítani a leggyakoribb testbeszédi hibákat, amelyek akaratlanul is félrevezetőek vagy negatívak lehetnek?
6 Képzeld el, hogy egy napra testbeszédet cserélhetsz valakivel a világon. Ki lenne az és miért?
7 Hogyan használhatjuk a testbeszédet hatékonyan a konfliktuskezelésben és a nehéz beszélgetések során, hogy elősegítsük a pozitív kimenetelt?
8 Ha szeretnénk megfejteni a velünk beszélőt, mi az a 3 dolog, amire figyeljünk a testbeszédével kapcsolatban?
9 Melyik híres történelmi vagy popkulturális személyiség testbeszédét tartod a legmeghatározóbbnak a személyes márkaépítés szempontjából, és miért?
10 Milyen markáns jelben látjuk a testbeszédből, ha hazudnak nekünk?
11 Melyik ismert embernek tartod a legizgalmasabbnak vagy leginkább ellentmondónak a testbeszédét?
12 Képzeljük el, hogy a testbeszédünkkel tudunk "varázsolni". Milyen "varázslatokat" használnál a személyes márkaépítés erősítésére és hogyan változtatná meg ez a kommunikációnkat és önkifejezésünket?
13 Melyik módszer nyújt a legnagyobb segítséget a testbeszéd tudatosításában és fejlesztésében?
14 Ha egy testbeszéd alapú szupererőt adhatnál valakinek a személyes márkaépítéséhez, mi lenne az és hogyan működne?
15 Mi a legfontosabb szerepe a testbeszédnek a személyes márkaépítésben?
16 Hogyan lehet a testbeszédet stratégikusan használni a személyes márka online jelenlétének erősítésére a különböző platformokon?
-
Álmodoztál már arról, hogy milyen lehet a koktélodat szürcsölve a tengerparton dolgozni és onnan építeni a céged?
A digitális nomád életforma többféle üzleti modellt is takarhat, de a helyfüggetlen munkavégzés az alapja, ezt járjuk ma körbe meghívott vendégemmel.
Podcast témánk: A digitális nomád életforma
Ez az epizód az Üzleti modellek sorozatunk 3. része.
Meghívott vendég: Vigh Bori digitális nomád, mentor, aki utazó-bloggerként, Backpacker Bori néven lett ismert. Mára már workshop-okat, előadásokat tart a digitális nomád létről és a hozzá kapcsolódó hatékony munkavégzésről.
-
Ez az az adás, ahol Györffy Kinga retorikai-storytelling tanácsadóval nem a felszínt kapargatva arról beszélünk, hogy mi az a történetmesélés és miért ütős egy előadásban, hanem egy sztori elmondásához szükséges készségeket vesszük sorra, amit beépítve valóban hatásos és emlékezetes maradhatsz a hallgatóban.
Mélyebbre ástunk, és előkerültek azok a történetek is, amivel sérülékeny oldalunkat is bátran megmutathatjuk a közönségnek.
Meddig érdemes elmenni?
Többek között ezekről is beszélgettünk adásunk második részében.
-
Miért egyre népszerűbbek az előfizetéses rendszerek? Hogyan lesz egy előfizetőből klubtag, egy közösség értékes tagja? Milyen megszerzési és megtartási stratégiák működnek a gyakorlatban?
Podcast témánk: Így lesz 0 feliratkozóból 1500. Előfizeteses modell a gyakorlatban
Meghívott vendég: Kovács Orsolya női mentor, a YURKOV szalon alapítója. Orsi a Stíluserő c. könyv szerzője és a Yurkov Akadémia Stílusklub tulajdonosa, ami előfizetéses üzleti modellben működik és piacvezető ezen a területen.
-
Szeretnéd megtudni, melyek azok a világszerte hódító üzleti modellek, amelyek a legújabb innovációk és trendek mentén formálják a jövőt? Milyen jól működő, bevált üzleti modellek vannak? Ezeknek mi az előnyük, hátrányuk?
Többek között ezekről beszélgettünk új sorozatunk első epizódjában.
Előfizetés, online kurzusok, kihívások, high-ticket sales és még sok minden más is szóba került az adásunkban.
Podcast témánk: Innovatív üzleti modellek
Meghívott vendég: Mándó Milán marketing és üzleti modell tanácsadó, a Minner Akadémia CEO-ja, a minner.hu vállalkozóknak szóló üzleti, gazdasági oldal alapítója.
-
A szakértők szerint az emberek közötti kommunikáció nagyjából 55-60 százaléka nonverbális.
💬 De mi mindent árul el rólunk a testünk és hogy érthetjük meg mások jelzéseit?
📺 A Petőfi TV - Ez így OK?! c. televíziós műsorában Fodor Imrétől ilyen és ehhez hasonló kérdéseket kaptunk Kátai Elek volt nyomozóval, testbeszéd témában. -
Hogyan használják a vállalkozók a közösségi médiát? Hogyan építenek közösségeket?A social média több mint csak egy platform az önkifejezésre; ez egy dinamikus terület, ahol valódi közösségek születhetnek és növekedhetnek. Az online közösségépítés nem csak arról szól, hogy követőket gyűjtsünk, hanem hogy értékes kapcsolatokat alakítsunk ki, amelyek túlmutatnak a virtuális világon. 🌐✨Gundel Takács Gábor és beszélgetőtársai a heti adásunkban:Lévai Richárd: Közösségi és online marketing szakértő. A Liftup Kft. ügyvezetője és egyik tulajdonosa. Célja, hogy ügyfelei szemében üzleti eredményeket szállító közösségi marketing specialista legyen. Hiszi, hogy az önazonos online kommunikációval csodákat lehet elérni.Bíró Nóra: Értékesítési tréner, testbeszédszakértő A Master of Sales Training (MOST) alapítójaként segíti a kommunikáció hatékonyságának növelését. Kiemelt területei: a testbeszéd, értékesítés és online kommunikáció, LinkedIn. Podcast csatornája -a “MOST Podcast Bíró Nórával” - már átlépte a 100. adást.Nebehaj Vanda: Online marketing és CEO szakértő. A Mazuri Marketing ügyvezetője. Cégük már az EU több országában is szolgáltat három idegen nyelven, és több száz projektet kezelnek havi szinten.* Hogyan használjátok a social média platformokat a hálózatotok bővítésére és új kapcsolatok kiépítésére más vállalkozókkal és iparági szakemberekkel?* Milyen módon adaptáljátok a tartalmakat a különböző social média platformok igényeihez és jellemzőihez?* Hogyan mérlegeltek a social médiában a személyes és az üzleti tartalom között, hogy fenntartsátok a követők érdeklődését és hűségét?Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Gundel Takács Gábor meghívott vendégeivel, azaz Lévai Richárddal, Nebehaj Vandával és Bíró Nórával.Business Flow 8 podcast stáb:Műsorvezető: Gundel Takács GáborSzerkesztők: Tarsoly Norbert, Varga DorkaOperatőr/Vágó: Csordás Richárd
-
Hét másodperc - ennyi idő alatt döntjük el, hogy valaki szimpatikus-e vagy sem. Az első benyomás kulcsfontosságú a kapcsolatainkban, legyen ez személyes vagy szakmai.Honnan tudjuk, milyen benyomást keltünk másokban? Mit rontunk el? Hogyan tudjuk ezt javítani, fejleszteni?Ebben az adásban minden olyan tanácsot, praktikát, tapasztalatot megosztunk, ami segít abban, hogy sikeresebben boldoguljunk a kapcsolatainkban, a munkánkban és minden olyan platformon, ahol jó benyomást szeretnénk tenni a másikra.Meghívott vendégek: Bíró Nóra testbeszéd specialista, Wolf Gábor kisvállalati marketing-tanácsadó és Borbély László vezető tréner, elemző, tanácsadó és színész.Többek között ezekről is beszélgettünk a Ridikül c. televíziós műsorban. Forrás: https://ridikul.hu/cikk/2023/10/09/cs...#onervenyesites #ertekesites #kommunikacio #bironora #masterofsalestraining #most
-
Mikor és hogyan érdemes új pozíciókat nézni, ha úgy érezzük, hogy a jelenlegi cégünknél nem adott az előrelépés?
Azok számára, akik más szakmában szeretnének elhelyezkedni, felmerül a kérdés, hogy hogyan mutassák be korábbi tapasztalatukat, úgy, hogy az illeszkedjen az új irányvonalhoz?
Hogyan érdemes elmenni egy állásbörzére? Hogyan találjuk meg a megfelelő cégeket és pozíciókat az állásbörzéken?
Podcast témánk: Így lépj szintet a karrieredben!
Meghívott vendégem, Hajdú Csongor, a Jobverse és a frissdiplomas.hu alapítója, aki már több, mint két évtizede szervez toborzási rendezvényeket. A nevéhez fűződik a HVG állásbörze és a Műegyetemi állásbörze is. Idén ősszel egy igazi újdonságra készül Csongor és csapata, mivel a Jobverse állásbörze keretén belül két konferenciát is szerveznek.
-
Valóban csak annyi ideig tudunk figyelni mint egy aranyhal?
Hogyan tudjuk fenntartani a figyelmet?
Milyen eszközeink vannak a figyelem fenntartásához és a figyelem felkeltéséhez? Ebben hogyan tud segíteni az üzleti történetmesélés?Többek között ezekről beszélgettünk új évadunk első epizódjában.
Meghívott vendég: Györffy Kinga retorikai-storytelling tanácsadó és tréner, egyetemi oktató. Legutóbb megjelent könyve a Szabadulás a sztorifóbiából: Mesélj és győzz meg!
-
Ez egy rendhagyó epizód, amelyben lerántjuk a maszkot ezúttal a podcast háziasszonyáról.
Valami igazán különlegeset hozunk, hiszen ez a 100. adás.
Ki az igazi Bíró Nóra? Hogyan dolgozik? Hogy lesz valakiből élvonalbeli értékesítési és kommunikációs tréner Milyen skillek kellenek ahhoz, hogy valaki 2023-ban üzletileg és a magánéletében is jól boldoguljon? Történetek, kulisszatitkok, amiket még sehol máshol nem mesélt el. No, és persze alaposan leteszteljük Nórit a MOST Podcast vendégeiről is. Hogy lesz egy ötletből egy 100+ részes, népszerű podcast csatorna? Elfogynak-e valaha a témák? Mit tanácsol azoknak, akik még csak most fontolgatják a podcastolást?Aki kérdez: Vági-Tóth Lilla a Gerilla Mentor Klubtól.
Fogadjátok szeretettel a 100. jubileumi adást!
-
Mit tudunk a LinkedIn új algoritmusáról és hogyan lehet ezt kihasználva nagyobb közönséghez eljuttatni a posztjainkat?
Tudtad, hogy a text-only azaz kizárólag szöveges posztoknak rendkívül nagy elérése van a LinkedIn-en?
Hogyan lehet ezt a lehetőséget felhasználni a tartalommarketing stratégiánkban?
Milyen képek szoktak a legjobban működni ezen a platformon?
Milyen típusú tartalmak hozzák el számodra a legnagyobb elérést és interakciót?
Közösségi média sorozatunk 6. és egyben záró epizódjában a LinkedIn-re fókuszálunk.
Podcast témánk: LinkedIn hack-ek - az új algoritmus kulisszatitkai
-
Miért van az, hogy némely közösségi média bejegyzésnek óriási az elérése, míg másik hasonló poszt csupán egy tucatnyi embert ér el?
Milyen meggyőző bevezetők működnek jól? Mi az, ami minden esetben kattintásra ösztönözve hat az agyunkra?
Ezekre a kérdésekre keressük a választ ebben az adásban.
Mai témánk: Ilyen egy meggyőző poszt!
Meghívott vendég: Dr. Újszászi Bogár László, aki a Corvinus Egyetemen tanít meggyőzéstechnikát és ebből doktorált az ELTE-n.
Számos nagyvállalat rendszeresen meghívott szakértője. Gyakran láthatjuk cikkeit pl. a Forbes-ban, az Üzlet és Pszichológiában, illetve konferenciák rendszeres előadója. -
Igaz, hogy már csak a nyugdíjasok Facebook-oznak, az Instán pedig szelfiző huszonéveseket találunk?
Milyen tévhitek vannak a Meta világában és milyen jól működő marketing stratégiát alkalmazzunk a tartalomkészítés során?
Podcast témánk: Facebook és Instagram titkok egy profitól
Meghívott vendég: Ignáth Julianna, digitális marketing szakértő, a Facebook és Instagram specialistája.
Julianna a marketing alapjait nagy brand-eknél, pl. a Microsoft-nál szerezte meg, majd az Acershop marketing vezetőjeként is tevékenykedett. Már egy ideje saját cégét építi, ahol a KKV szektort segíti az online jelenlétük fejlesztésében és a potenciális ügyfelek elérésében.
-
Mi az a BeReal social platform és hogyan működik? Milyen trendek vannak a Z generáció médiafogyasztásában? Igaz, hogy csak az egy percen belüli videók kötik le a fiatalok figyelmét?
Most nem statisztikák és elemzések, hanem egy hús-vér Z generációst kérdezünk a korosztálya közösségi média használatáról, trendekről és betekintést nyerhetünk a tartalomgyártási szokásokba is.
Mai podcast adásunk témája: Egy 14 éves gondolatai a BeReal-ről és a Z generáció médiafogyasztásárólMeghívott vendégem, Födő Noa, 9.osztályos tanuló, aki a tanulmányai mellett videókat készít, rendez, és ezzel már első helyezést is elért. Angolul felsőfokon beszél és szabadidejében napi szinten használja a BeReal, TikTok és Instagram oldalakat.
-
Miért van az, hogy közel fél milliárd ember van fenn a Pinteresten, mégis kevesen számolnak a platform marketing, sales erejével?
Mi a legfőbb különbség a Pinterest és a többi közösségi média felület között?
Kinek érdemes a Pinteresttel foglalkoznia és hogyan kreáljunk tartalmat erre a social oldalra?
Adásunk témája: Pinterest, a titkos marketingfegyver
Meghívott vendégem, Viszkocsil Veronika, Pinterest marketing specialista (Red Pin Marketing).
Vera közel két évtizede dolgozik marketingesként. Pinterest oldalak menedzsmentjét egy amerikai ügynökségtől tanulta, és kifejezetten erre a platformra specializálódott. - Näytä enemmän