Episodit
-
W ostatnim odcinku serii Hanna Cichy rozmawia z prezesem Siemens Polska Maciejem Zielińskim oraz Piotrem Glenem z SGH o wartościach, które powinny przyświecać biznesowi.
Zapraszamy do słuchania. -
W dzisiejszym odcinku rozmawiamy o postępie technologicznych, wpływie technologii na przemysł i kolejnych rewolucjach, które wywołuje.
Andrzej Korpak, prezes Stellantis Gliwice, mówi o najważniejszych wyzwaniach współczesnej motoryzacji. A Andrzej Drosik, dyrektor Zakładów Produkcyjnych Nutricia w Opolu, opowiada, jak zmienia się produkcja żywności.
Rozmowy prowadzi Karol Tokarczyk.
Zapraszamy do słuchania.
Partnerem serii jest Siemens Polska. -
Puuttuva jakso?
-
Dla przemysłu zmiany demograficzne to podwójny dylemat, bo wpływają zarówno na popyt (dla kogo produkujemy) jak i podaż (kto będzie pracował). W szybko zmieniającym się świecie zmienia się nie tylko wielkość popytu na pracę, ale też zapotrzebowanie na różnego rodzaju kwalifikacje, za czym często nie nadąża szkolnictwo. W dzisiejszym odcinku porozmawiam z dr Maciejem Albinowskim z Instytut Badań Strukturalnych o wyzwaniach, związanych ze starzeniem się ludności. W drugiej części z Krzysztofem Inglotem, prezesem Personnel Service przyjrzymy się sytuacji migrantów, pracujących w polskim przemyśle.
Rozmowy prowadzi Hanna Cichy.
Partnerem serii jest Siemens Polska.
Zapraszamy do słuchania. -
W dzisiejszym odcinku rozmawiamy o tym, jak przemysł radzi sobie z problemem ograniczonych zasobów, zarówno naturalnych, jak i niewystarczającym dostępem do pracowników o odpowiednich kwalifikacjach. W pierwszej części Piotr Kapuściński z Grupa CIECH i Szymon Paprocki z Siemens opowiadają, jak nowe technologie, upowszechnienie cyfryzacji i mądre korzystanie z danych mogą prowadzić do oszczędności dla firm i dla środowiska. W drugiej części Szymon Dziak-Czekan ze Stowarzyszenia Polski Recykling mówi o stanie i perspektywach dla gospodarki obiegu zamkniętego w Polsce. Wskazuje też, na co zwracać uwagę przy zakupach i segregowaniu odpadów.