Episodit
-
Tym razem za mikrofonami usiedli Olek i Jacek (Kuba przyniósł usprawiedliwienie od lekarza). Kilka dni po wyborach w Stanach ZJednoczonych zastanawiamy się jak to jest z naszą edukacją historyczną dotyczącą USA. Czy dobrze jest tak, jak jest czy czegoś nie warto wspomnieć bardziej. Oczywiście, że rozmawiamy o Winetou! Jakże by inaczej.
Podcast został nagrany przez Aleksandra Pawlickiego i Jacka Staniszewskiego 14 listopada 2024 roku. Głosu na przywitanie i pożegnanie użyczyła Adriana Bąkowska. Nasza inicjatywa jest wspierana przez Szkołę Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego. Więcej informacji na stronie szkolaedukacji.pl. Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany studiami z nami znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje. Masz pytania? Chcesz byśmy zmierzyli się z pytaniem, które nie przyszło nam do głowy? Namawiamy do kontaktu z nami pod adresem podcasterix (at) szkolaedukacji.pl.
Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
-
Jacek i Kuba rozmawiają o nowych i starszych problemach związanych z omawianiem zagadnienia reformacji. Rozmowa toczy się wokół celu: z czym uczennice i uczniowie mają wyjść po naszych lekcjach. Z jakim wrażeniem, wnioskiem. W czasie rozmowy rozmawiający dochodzą do podobnych wniosków: lekcja o reformacji nie może być prowadzona jak kiedyś. Dlaczego? O tym w odcinku, który rozpoczyna drugą ich setkę
Podcast został nagrany przez Jakuba Lorenca i Jacka Staniszewskiego 5 listopada 2024 roku. Głosu na przywitanie i pożegnanie użyczyła Adriana Bąkowska. Nasza inicjatywa jest wspierana przez Szkołę Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego. Więcej informacji na stronie szkolaedukacji.pl. Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany studiami z nami znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje. Masz pytania? Chcesz byśmy zmierzyli się z pytaniem, które nie przyszło nam do głowy? Namawiamy do kontaktu z nami pod adresem podcasterix (at) szkolaedukacji.pl.
Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
-
Puuttuva jakso?
-
To jest nasz setny odcinek. Powracamy myślami do odcinka zero i go uaktualniamy. Mówmy, kim jesteśmy po paru latach, jak się z tym czujemy i dokąd zmierzamy. Trochę pozytywnych myśli, trochę marudzenia, ale także niepowtarzalny występ wampira z krypty. Poważnie i niepoważnie. Dziękujemy wszystkim, którzy z nami są od początku i tym, którzy niedawno do nas dolączyli.
.
Podcast został nagrany przez Aleksandra Pawlickiego, Jakuba Lorenca i Jacka Staniszewskiego (przedstawiamy się w specjalnym odcinku) 23 października 2024 roku. Głosu na przywitanie i pożegnanie użyczyła Adriana Bąkowska. Nasza inicjatywa jest wspierana przez Szkołę Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego. Więcej informacji na stronie szkolaedukacji.pl. Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany studiami z nami znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje. Masz pytania? Chcesz byśmy zmierzyli się z pytaniem, które nie przyszło nam do głowy? Namawiamy do kontaktu z nami pod adresem podcasterix (at) szkolaedukacji.pl.
Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
-
W ostatnim, przed jubileuszowym, odcinku rozmawiamy o opublikowanym na stronach Instytutu Badań Edukacyjnych dokumentu "Profil Absolwenta i Absolwentki. Droga do zmian w edukacji". Dość wnikiliwie przeczytaliśmy tekst i zachęceni zaproszeniem do konsultacji społecznych poświęciliśmy dokumentowi cały odcinek.
Podcast został nagrany przez Aleksandra Pawlickiego, Jakuba Lorenca i Jacka Staniszewskiego (przedstawiamy się w specjalnym odcinku) 15 października 2024 roku. Głosu na przywitanie i pożegnanie użyczyła Adriana Bąkowska. Nasza inicjatywa jest wspierana przez Szkołę Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego. Więcej informacji na stronie szkolaedukacji.pl. Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany studiami z nami znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje. Masz pytania? Chcesz byśmy zmierzyli się z pytaniem, które nie przyszło nam do głowy? Namawiamy do kontaktu z nami pod adresem podcasterix (at) szkolaedukacji.pl.
Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
-
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej rozmawiamy o ty, jak uczymy i o tym ja nie uczymy o powstaniu KEN. Naszą rozmowę prowadzimy w kontekście tego, jak uczyć o wydarzeniach, które zasługują na więcej niż tylko wspomnienie i zaznaczenie, że "są ważne". Zastanawiamy się np. czy odpowiednio podkreślamy skutki tej reformy. W tym świątecznym odcinku brakuje Aleksandra Pawlickiego.
Podcast został nagrany przez Jakuba Lorenca i Jacka Staniszewskiego (przedstawiamy się w specjalnym odcinku) 7 października 2024 roku. Głosu na przywitanie i pożegnanie użyczyła Adriana Bąkowska. Nasza inicjatywa jest wspierana przez Szkołę Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego. Więcej informacji na stronie szkolaedukacji.pl. Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany studiami z nami znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje. Masz pytania? Chcesz byśmy zmierzyli się z pytaniem, które nie przyszło nam do głowy? Namawiamy do kontaktu z nami pod adresem podcasterix (at) szkolaedukacji.pl.
Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
-
Z oczywistych względów poprosiliśmy sztuczną inteligencję o napisanie zajawki do tego odcinka. Nie wszystko się zgadza więc trzeba posłuchać odcinka, by poznać odpowiedzi na tytułowe pytanie:
W najnowszym odcinku naszego podcastu trzech doświadczonych nauczycieli historii dyskutuje na temat wykorzystania sztucznej inteligencji w edukacji. Jak AI może wzbogacić lekcje historii? Czy technologia pomoże uczniom lepiej zrozumieć wydarzenia z przeszłości, czy może wprowadzić więcej problemów niż korzyści? Rozmawiamy o praktycznych zastosowaniach narzędzi AI, takich jak analiza historycznych dokumentów, tworzenie interaktywnych lekcji i rozwijanie krytycznego myślenia u młodzieży. Dołącz do nas, by dowiedzieć się, jak AI może zmienić przyszłość nauczania historii!Podcast został nagrany przez Aleksandra Pawlickiego, Jakuba Lorenca i Jacka Staniszewskiego (przedstawiamy się w specjalnym odcinku) 2 października 2024 roku. Głosu na przywitanie i pożegnanie użyczyła Adriana Bąkowska. Nasza inicjatywa jest wspierana przez Szkołę Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego. Więcej informacji na stronie szkolaedukacji.pl. Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany studiami z nami znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje. Masz pytania? Chcesz byśmy zmierzyli się z pytaniem, które nie przyszło nam do głowy? Namawiamy do kontaktu z nami pod adresem podcasterix (at) szkolaedukacji.pl.
Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
-
W tym odcinku mierzymy się z problemem znanym chyba każdej i każdemu z nas. Odwołujemy się do podstawowej, jak nam się wydaje wiedzy uczennic i uczniów a tu...nic. |"Ani be ani me" -jak się to kiedyś mówiło/ Zastanawiamy się, skąd się to bierze, jak sobie z tym poradzić nie popadając w zbyt dużą frustrację i depresję nauczycielską.
Podcast został nagrany przez Aleksandra Pawlickiego, Jakuba Lorenca i Jacka Staniszewskiego (przedstawiamy się w specjalnym odcinku) 24 września 2024 roku. Głosu na przywitanie i pożegnanie użyczyła Adriana Bąkowska. Nasza inicjatywa jest wspierana przez Szkołę Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego. Więcej informacji na stronie szkolaedukacji.pl. Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany studiami z nami znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje. Masz pytania? Chcesz byśmy zmierzyli się z pytaniem, które nie przyszło nam do głowy? Namawiamy do kontaktu z nami pod adresem podcasterix (at) szkolaedukacji.pl.
Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
-
W tym odcinku odwołujemy się do Cycerona? Czy miał rację mówiąc, że przedmiot którego uczymy uczy życia? Nie podejmujemy jednak dialogu z filozofem, a raczej staramy się odpowiedzieć jak rozmawiać o tym z uczennicami i uczniami. Wiemy bowiem, że wielu z nich uważa, że uczymy się historii bo przecież tam pokazujemy, co ludzie robi "tak" i "nie tak" i z tego tytułu można czerpać naukę od potomnych. Nagrywamy ten odcinek w trakcie kolejnej, wielkiej powodzi na Śląsku , nie umiemy tez do końca abstrahować od tego tragicznego wydarzenia.
Podcast został nagrany przez Aleksandra Pawlickiego, Jakuba Lorenca i Jacka Staniszewskiego (przedstawiamy się w specjalnym odcinku) 17 września 2024 roku. Głosu na przywitanie i pożegnanie użyczyła Adriana Bąkowska. Nasza inicjatywa jest wspierana przez Szkołę Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego. Więcej informacji na stronie szkolaedukacji.pl. Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany studiami z nami znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje. Masz pytania? Chcesz byśmy zmierzyli się z pytaniem, które nie przyszło nam do głowy? Namawiamy do kontaktu z nami pod adresem podcasterix (at) szkolaedukacji.pl.
Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
-
W tym odcinku rozmawiają Kuba i Jacek. Tematem są bliscy Jackowi Krzyżacy. Zastanawiamy się, dlaczego niemiecki zakon rycerski wciąż ma przypisaną czarną legendę. O czym zapominamy mówić, a co poza klasycznym Grunwaldem warto podkreślić? Z odcinka dowiedzą się Państwo również, jak intymną relację ma Jacek z obrazem Jana Matejki.
Podcast został nagrany przez Aleksandra Pawlickiego, Jakuba Lorenca i Jacka Staniszewskiego (przedstawiamy się w specjalnym odcinku) 11 września 2024 roku. Głosu na przywitanie i pożegnanie użyczyła Adriana Bąkowska. Nasza inicjatywa jest wspierana przez Szkołę Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego. Więcej informacji na stronie szkolaedukacji.pl. Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany studiami z nami znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje. Masz pytania? Chcesz byśmy zmierzyli się z pytaniem, które nie przyszło nam do głowy? Namawiamy do kontaktu z nami pod adresem podcasterix (at) szkolaedukacji.pl.
Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
-
Witajcie ponownie! Znowu jesteśmy. Trzech nauczycieli historii, którzy rozpoczynają kolejny rok szkolny i stawiają przed sobą nowe cele. W pierwszym odcinku najpierw wyjaśniamy, dlaczego w czerwcu nie pojawił się żaden odcinek, a następnie... zabieramy się za temat, który początkowo miał dotyczyć uczennic i uczniów, a ostatecznie okazał się dotyczyć nas samych. Jak to u nas bywa, trochę się posprzeczaliśmy, trochę pożartowaliśmy, ale w końcu doszliśmy do pewnych wniosków. W rozmowie usłyszycie o przerwach na notatki, patyczkach i innych kwestiach, które naszym zdaniem warto przekazać naszym podopiecznym na początku roku.
Podcast został nagrany przez Aleksandra Pawlickiego, Jakuba Lorenca i Jacka Staniszewskiego (przedstawiamy się w specjalnym odcinku) 3 września 2024 roku. Głosu na przywitanie i pożegnanie użyczyła Adriana Bąkowska. Nasza inicjatywa jest wspierana przez Szkołę Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego. Więcej informacji na stronie szkolaedukacji.pl. Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany studiami z nami znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje. Masz pytania? Chcesz byśmy zmierzyli się z pytaniem, które nie przyszło nam do głowy? Namawiamy do kontaktu z nami pod adresem podcasterix (at) szkolaedukacji.pl.
Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
-
Czy możemy sobie czasami odpuścić i poprowadzić tradycyjną, nudną lekcję. Czy musimy być atrakcyjniejsi od Tik Toka i kanałów na YouTube. Czy naszym obowiązkiem jest dopasować się do tego, co przykuwa uwagę młodych ludzi?
Podcast został nagrany przez Aleksandra Pawlickiego, Jakuba Lorenca i Jacka Staniszewskiego (przedstawiamy się w specjalnym odcinku) 22 maja 2024 roku. Głosu na przywitanie i pożegnanie użyczyła Adriana Bąkowska. Nasza inicjatywa jest wspierana przez Szkołę Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego. Więcej informacji na stronie szkolaedukacji.pl. Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany studiami z nami znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje. Masz pytania? Chcesz byśmy zmierzyli się z pytaniem, które nie przyszło nam do głowy? Namawiamy do kontaktu z nami pod adresem podcasterix (at) szkolaedukacji.pl.
Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
-
Nad tym odcinkiem wisiała atmosfera pecha. Kuba wyjechał a Olek i Jacek mieli problemy z połączeniem i dźwiękiem. A temat ważny. Często w klasie pojawia się człowiek, który pasjonuje się historią, ciągle zadaje pytania, często bardzo szczegółowe, wręcz szczególarskie.
Okazuje się, że jeden z rozmówców ... takim uczniem był.
Podcast został nagrany przez Aleksandra Pawlickiego, i Jacka Staniszewskiego (przedstawiamy się w specjalnym odcinku) 14 maja 2024 roku. Głosu na przywitanie i pożegnanie użyczyła Adriana Bąkowska. Nasza inicjatywa jest wspierana przez Szkołę Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego. Więcej informacji na stronie szkolaedukacji.pl. Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany studiami z nami znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje. Masz pytania? Chcesz byśmy zmierzyli się z pytaniem, które nie przyszło nam do głowy? Namawiamy do kontaktu z nami pod adresem podcasterix (at) szkolaedukacji.pl.
Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
-
Jubileuszowy, 90. odcinek poświęcamy filozofii. Dokładniej temu, JAK wplatać ją w nasz kurs i nie sprowadzać naszego wysiłku do wymieniania imion, tytułów, tez, które koniec końców i tak niczego nie osobom uczącym się nie powiedzą. Tym razem za mikrofonami Kuba i Olek.
Podcast został nagrany przez Jakuba Lorenca i Aleksandra Pawlickiego(przedstawiamy się w specjalnym odcinku) 7 maja 2024 roku. Głosu na przywitanie i pożegnanie użyczyła Adriana Bąkowska. Nasza inicjatywa jest wspierana przez Szkołę Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego. Więcej informacji na stronie szkolaedukacji.pl. Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany studiami z nami znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje. Masz pytania? Chcesz byśmy zmierzyli się z pytaniem, które nie przyszło nam do głowy? Namawiamy do kontaktu z nami pod adresem podcasterix (at) szkolaedukacji.pl.
Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
-
Odcinek publikujemy dzień wcześniej. 1 maja, niegdyś dzień pochodów i cukrowej waty, jest dniem kojarzonym ze świętem PRL-u. Wiemy przecież jednak, że to święto o wiele starsze związane ogólnie z ruchem robotniczym na świecie. Po ponad 20 latach od upadku komunizmu zastanawiamy się, czy jest święto stracone (w takim razie, dlaczego mamy wolne?) czy należy mu przywrócić miejsce?
Podcast został nagrany przez Jakuba Lorenca, Aleksandra Pawlickiego i Jacka Staniszewskiego (przedstawiamy się w specjalnym odcinku) 22 kwietnia 2024 roku. Głosu na przywitanie i pożegnanie użyczyła Adriana Bąkowska. Nasza inicjatywa jest wspierana przez Szkołę Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego. Więcej informacji na stronie szkolaedukacji.pl. Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany studiami z nami znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje. Masz pytania? Chcesz byśmy zmierzyli się z pytaniem, które nie przyszło nam do głowy? Namawiamy do kontaktu z nami pod adresem podcasterix (at) szkolaedukacji.pl.
Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
-
Jacek i Kuba rozmawiają praktycznie o tym, w jaki sposób zrealizować zagadnienie I wojny światowej. Kiedy nauczycielki i nauczyciele mierzą się z tak obszernym zagadanieniem muszą dokonywać wiele trudnych decyzji. Rozmawiamy o tym, co jest dla nas ważne, na co kładziemy nacisk a co musimy poświęcić
Podcast został nagrany przez Jakuba Lorenca, i Jacka Staniszewskiego (przedstawiamy się w specjalnym odcinku) 22 kwietnia 2024 roku. Głosu na przywitanie i pożegnanie użyczyła Adriana Bąkowska. Nasza inicjatywa jest wspierana przez Szkołę Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego. Więcej informacji na stronie szkolaedukacji.pl. Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany studiami z nami znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje. Masz pytania? Chcesz byśmy zmierzyli się z pytaniem, które nie przyszło nam do głowy? Namawiamy do kontaktu z nami pod adresem podcasterix (at) szkolaedukacji.pl.
Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
-
Odcinek poświęcamy Niemcom, a raczej temu skąd bierze się, mimo różnych wysiłków, zła historyczna narracja o Niemcach. Nowi uczniowie wciąż przychodzą do szkoły i w większości, jak ta Wanda, nie mają najlepszej opinii o tym, w jaki sposób nasi zachodni sąsiedzi wpłynęli na dzieje Polaków.
Podcast został nagrany przez Jakuba Lorenca, i Jacka Staniszewskiego (przedstawiamy się w specjalnym odcinku) 16 kwietnia 2024 roku. Głosu na przywitanie i pożegnanie użyczyła Adriana Bąkowska. Nasza inicjatywa jest wspierana przez Szkołę Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego. Więcej informacji na stronie szkolaedukacji.pl. Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany studiami z nami znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje. Masz pytania? Chcesz byśmy zmierzyli się z pytaniem, które nie przyszło nam do głowy? Namawiamy do kontaktu z nami pod adresem podcasterix (at) szkolaedukacji.pl.
Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
-
W tym odcinku Kuba i Jacek (Olek nie stawił się) rozmawiają o tym, w jakim celu powinniśmy uczyć historii powszechnej. Przyjęło się, że ta "powszechna" historia to wszystko co nie dotyczy naszej narodowej historii. Czy na pewno jednak tak jest? Czy tematy, które poruszamy dotyczą faktycznie "świata"? Może tylko stanowią tło dla dziejów Polski?
Podcast został nagrany przez Jakuba Lorenca, i Jacka Staniszewskiego (przedstawiamy się w specjalnym odcinku) 9 kwietnia 2024 roku. Głosu na przywitanie i pożegnanie użyczyła Adriana Bąkowska. Nasza inicjatywa jest wspierana przez Szkołę Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego. Więcej informacji na stronie szkolaedukacji.pl. Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany studiami z nami znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje. Masz pytania? Chcesz byśmy zmierzyli się z pytaniem, które nie przyszło nam do głowy? Namawiamy do kontaktu z nami pod adresem podcasterix (at) szkolaedukacji.pl.
Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
-
Po tygodniowej, świątecznej przerwie rozmawiamy o zapraszaniu do szkół osób, które widziały bądź byli świadkami historii. Jak wykorzystać potencjał, który stoi w spotkaniu młodzieży z osobą, która "tam była". Nie mamy jednego zdania.
Podcast został nagrany przez Jakuba Lorenca, Aleksandra Pawlickiego i Jacka Staniszewskiego (przedstawiamy się w specjalnym odcinku) 19 marca 2024 roku. Głosu na przywitanie i pożegnanie użyczyła Adriana Bąkowska. Nasza inicjatywa jest wspierana przez Szkołę Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego. Więcej informacji na stronie szkolaedukacji.pl. Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany studiami z nami znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje. Masz pytania? Chcesz byśmy zmierzyli się z pytaniem, które nie przyszło nam do głowy? Namawiamy do kontaktu z nami pod adresem podcasterix (at) szkolaedukacji.pl.
Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
-
Ten 30-minutowy odcinek został zainspirowany informacją, że w Singapurze, każdy nauczyciel i każda nauczycielka MUSI chodzi na dokształcające kursy przez 100 godzin w trakcie roku. Postanowiliśmy więc wypuścić wodze fantazji i marzeń i porozmawiamy, na jakich obszarach chcielibyśmy wiedzieć i umieć więcej. Rozmowa skrzy się od mniej dowcipnych żartów, prowadzona jest z charakterystycznym dla Panów dystansem i niekrywaną miłością do swojego zawodu.
Podcast został nagrany przez Jakuba Lorenca, Aleksandra Pawlickiego i Jacka Staniszewskiego (przedstawiamy się w specjalnym odcinku) 19 marca 2024 roku. Głosu na przywitanie i pożegnanie użyczyła Adriana Bąkowska. Nasza inicjatywa jest wspierana przez Szkołę Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego. Więcej informacji na stronie szkolaedukacji.pl. Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany studiami z nami znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje. Masz pytania? Chcesz byśmy zmierzyli się z pytaniem, które nie przyszło nam do głowy? Namawiamy do kontaktu z nami pod adresem podcasterix (at) szkolaedukacji.pl.
Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
-
Tym razem rzecz wyniesiona prosta z lekcji jednego z nas. Dyskutujemy o tym, czy powinniśmy wymagać od naszych uczennic i uczniów tego, by prawie zawsze posiadali zdanie, poglądy na omawiany temat. W odcinku posłuchacie Państwo o tym, czy lepiej, by ucz* nie mieli żadnych, czy "złe" poglądy.
Podcast został nagrany przez Jakuba Lorenca, Aleksandra Pawlickiego i Jacka Staniszewskiego (przedstawiamy się w specjalnym odcinku) 5 marca 2024 roku. Głosu na przywitanie i pożegnanie użyczyła Adriana Bąkowska. Nasza inicjatywa jest wspierana przez Szkołę Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego. Więcej informacji na stronie szkolaedukacji.pl. Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany studiami z nami znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje. Masz pytania? Chcesz byśmy zmierzyli się z pytaniem, które nie przyszło nam do głowy? Namawiamy do kontaktu z nami pod adresem podcasterix (at) szkolaedukacji.pl.
Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
- Näytä enemmän