Episodit
-
S podjetnikom Petrom Žmakom o davčnem sistemu, ki bolj tepe kot podpira. O tem, v katerem primeru bi z veseljem plačevali davke. Kaj si ljudje želijo slišati od politikov? Na osnovi česa se odločamo v volilni kabini in še kaj.
-
Poslanec Aleksander Reberšek ne špara besed in tudi tokrat jih ni. Čarobna beseda omrežnina - v enem tednu se vse obrne na glavo. Je bolje da vlada dela, ali naj raje počiva? V državno blagajno dajemo vse več, dobivamo vse manj. Kaj imata z Urško Klakočar Zupančič in kakšen nov naziv si je prislužila Tina Gaber?
-
Puuttuva jakso?
-
Trumpova zmaga bo zagotovo zatresla svet. Bo Evropska unija omahnila, ali se bo končno postavila na noge? Kje je Nemčija izgubila svojo moč? O domačem političnem prizorišču in o tem, ali je Lojze Peterle zapravil svoj ugled osamosvojitelja.
-
Ne se kregat, dajmo nekaj skupaj narediti. Je to v Sloveniji danes sploh možno, ali gre za iluzijo? Kot kaže, je na desni več smeri do desne vlade. Bi Anžeta Logarja sprejeli na AGRFT? Se temelji družbe razkrajajo? Vprašanj je veliko, tistih, ki imajo kaj povedati ne toliko, Vladimir Prebilič pa modro molči. Ostanejo nam še navidezna resničnost in nerealna pričakovanja.
-
Kako skozi svoj filmski pogled na svet vidi slovensko stvarnost in politiko znani filmski režiser Klemen Dvornik? Je mogoče romsko problematiko rešiti po ameriško? Je prekletstvo zdravstva velikanska količina denarja? Nasvet politikom, volivcem in medijem za končno umiritev in normalizacijo družbe.
-
Po poletnem premoru nadaljujemo z analizo dogajanja v Sloveniji in EU. Saga o izbiri našega EU komisarja se nadaljuje, je Marta Kos res zadnje ime, ali se lahko zgodi še kakšno presenečenje. Priča smo novemu odstopu ministra, kadrovsko je Golobova vlada očitno v vedno večjih škripcih. Ali v tem mandatu sploh še lahko pričakujemo reforme in zakaj Mirko Mayer ne bo stalni sokomentator tega podcasta.
-
Kje je Slovenija pred dolgim vročim poletjem in še bolj vročo jesenjo? Nas športniki samo razveseljujejo, ali se lahko od njih tudi kaj naučimo? Je dežela sijajnih posameznikov res obsojena na povprečnost?
-
Kot se za podkast, ki analizira politiko, spodobi, v tej epizodi analiziramo rezultate evropskih volitev. Kdo so zmagovalci in kdo poraženci ter kaj izidi pomenijo za prihodnje delovanje glavnih akterjev.
-
Volilna tekma za poslanske mandate v Evropskem parlamentu je na vrhuncu. Kako so stranke in njihovi glavni kandidati izkoristili medijske nastope in komu je uspelo v javnost lansirati dileme in vsebine po svoji meri. Zakaj SDS poziva k bojkotu predčasnih volitev in kakšno vlogo bodo igrala referendumska vprašanja.
-
Zakaj se odstotki na zadnjih anketah pred evropskimi volitvami nikakor ne izidejo? Katere stranke služijo kandidatom kot karierni rent-a-car, ki ga po uporabi hitro pozabijo? Česa se je v dveh letih vladanja v resnici naučil Robert Golob in ali mu to bolj koristi ali škodi? Zakaj se v SDS javno trepljajo oz. bratijo z zamaskiranimi pripadniki samooklicanih straž, za katere policija pravi, da so povratniki?
-
Analiza prvega velikega televizijskega soočenja pred evropskimi volitvami in ali je na obzorju nova stranka. Kako močno Robert Golob še lahko napenja elastiko z zdravniki in upravnimi enotami ter kaj manjka slovenski strategiji, ko gre za upravljanje pomembnih investicij.
-
Liste za volitve v Evropski parlament so vložene, koliko bo »Lista vrženih čez ramo« odvzela Svobodi in kdo je še v igri. Kaj se dogaja desno od sredine in kako Hrvatom uspeva kupovati slovenska podjetja. Pa tudi o prehitrem zelenem prehodu, poti Luke Mesca z vlakom v Bruselj in maškaradi na Evroviziji.
-
Slovenija je že 20 let članica EU, kaj smo v tem času pridobili, kaj izgubili oz. kje zaostajamo in kaj nas kot državo še čaka. Kaj si lahko koalicija obeta od referendumskega trojčka na evropskih volitvah, Mirko pa pojasni, kaj je to balkanska storitev.
-
Vroča Darsova zgodba, mučno sestavljanje evropske liste Svobode, s čim se bomo sploh še greli, je Slovenija zapravila svojo dediščino, za kaj se splača dve uri stati v vrsti. Pa še kaj.
-
Tokrat v debati o zmagovalcih in poražencih referendumskega vrenja v državnem zboru ter kršenju poslovnika, dogajanju na kongresu SD in izbiri evropskega komisarja iz Slovenije v novem mandatu. Brez heca pa seveda ni šlo.
-
Je kampanja za evropske volitve že v teku, kaj bodo glavne teme in kdo lahko računa na dober rezultat. Kakšni so scenariji za pot stranke SD po kongresu, kjer volijo novo vodstvo. In še o komunikaciji Policije ob grožnji, da se v slovenskih šolah ponovi nedavna tragedija iz Finske.