Episodit
-
Döbbenetes, százmilliárdos nagyságrendű az a többlet, amelyet forgóeszközként kellene beletenni a hazai állattartó ágazatba annak érdekében, hogy az képes legyen áthidalni a jelenlegi, drágább termelési feltételek jelentette helyzetet. Félő, hogy ez sokaknak túl nagy feladat lesz. Erről beszélgetett Orosz Márton, a Portfolio heti podcastjának házigazdája Hollósi Dáviddal, a Takarékbank Agrár üzletágának ügyvezető igazgatójával, és Braunmüller Lajossal, a Portfolio szakújságírójával.
https://www.portfolio.hu/portfolio-podcaster -
Milyen lehetőségeink vannak gyorsuló világunkban a pénzügyi ismereteink bővítésére? Egyáltalán szükségünk van-e élethosszig tartó tanulásra? Mi az az m-learning, és mi a közös az ingatlanérték-becslésben, valamint a blokklánc-technológiában?
Egyebek mellett ezekről a kérdésekről is beszéltünk Fábián Gergellyel, a digitális tananyagokat fejlesztő MNB-EduLab Kompetencia Központ Kft. ügyvezetőjével a Portfolio Business Podcast új adásában. A műsorban szó lesz még arról, mik lehetnek a jövő sikerkurzusai, miben más a beconomist módszertana más online oktatási platformokhoz képest, hogy miképpen válhat valaki a beconomist oktatójává és arról is, hogy kapcsolódik mindehhez a Pénzmúzeum és az Aranyvonat legendája. -
Olyan mértékben drágultak meg az elmúlt két évben a balatoni ingatlanok, hogy sok helyen a budapestit is megelőzték az árak. Egyre több a vízparti telkeken épülő társasház, amelyek árazása a budai kerületekkel vetekszik. Úgy tűnik, a vásárlók egy része a fővárosból kiszakadva második otthonaként vásárol itt lakást, sőt vannak, akik egyenesen a főváros agglomerációjaként beszélnek róla. Mennyi ennek a valóságalapja? Mit jelent ez népszerűség az épülő lakások számában és azok árazásában? Hol érdemes Magyarországon nyaralót néznie annak, aki kisebb költségvetésből gazdálkodna? Többek között ezekről a kérdésekről beszélgetett Orosz Márton, a Portfolio heti podcastjának házigazdája Futó Péterrel, lapunk ingatlanpiaci elemzőjével.
https://www.portfolio.hu/portfolio-podcaster -
Hogy működik egy online közösségi piactér, és hogy vehetünk részt benne? Milyen megoldásokat, termékeket találhatunk, vagy épp hogyan validálhatjuk saját ötletünket? A Portfolio Heti podcastjének Extra epizódjában Kövesdi Gáborral, a nemrégiben indult „magyar Kickstarter”, a Brancs alapítójával, és két innovatív projekt, a Refilamer és a POP Tiny House tulajdonosaival, sorrendben Kiri Hunorral és Izrael Noreberttel beszélgettünk.A Portfolio Extra podcastjének vendégei Kövesdi Gábor – Brancs, Kiri Hunor – Refilamer, és Izrael Norbert – POP Tiny House voltak.
https://www.portfolio.hu/portfolio-podcaster -
Hiába cserélné le a forintot az emberek többsége, a kormány hallani sem akar róla – Mikor lehet magyar euró?A magyarok 69 százaléka támogatná az euró bevezetését, miközben egyetlen feltételt sem teljesítünk ehhez, a kormány pedig még középtávon sem akar hallani róla. Mi lehet az oka, hogy az emberek alig várják a forint lecserélését, a politikai akarat viszont több mint tíz éve hiányzik ehhez? Mi mozdíthatná ki a holtpontról a magyar euróbevezetési terveket? Erről beszélgetett Orosz Márton, a Portfolio heti podcastjának házigazdája Beke Károllyal, a makrogazdasági rovat elemzőjével.
https://www.portfolio.hu/portfolio-podcaster -
Az energiaválság és az ukrán háború után július elsejétől jövedéki adóemelés is sújtja a söripart, ami további áremelkedést fog okozni, de jó eséllyel nem haladja meg élelmiszerek piacán tapasztalt átlagos drágulást – mondta Kántor Sándor, a Magyar Sörgyártók Szövetségének igazgatója a Portfolio heti Podcastjében, ahol szó volt még a licenc sörök minőségéről, a magyar fogyasztók ízesített sörök utáni lelkesedéséről és a sörtörvény kisüzemi sörfőzdékre gyakorolt hatásáról is.
https://www.portfolio.hu/portfolio-podcaster -
Az elmúlt időszakban sokszor felmerült, hogy a valós inflációnál magasabb pénzromlást érzékelnek sokan a mindennapi életben, a témával kapcsolatban volt egy ütésváltás a KSH és a GKI között is. Mivel az érzékelt és a valós infláció közötti különbség az elmúlt időszakban valóban megnőtt, ezért a Portfolio heti podcastjében egy asztalhoz ültettük Quittner Pétert, a Központi Statisztikai Hivatal Fogyasztói árak osztályának vezetőjét és Molnár Lászlót, a GKI Gazdaságkutató Zrt. vezérigazgatóját.
www.portfolio.hu/portfolio-podcaster -
Milyen kihívásokat és lehetőségeket jelent a digitalizáció a kis- és középvállalati (KKV) szektor számára? Egyáltalán mely cégek tartoznak ebbe a kategóriába, hol tartanak a digitális fejlődésben, s milyen összefüggés van egy országban a GDP-növekedés, valamint a cégek digitalizációban megfigyelt szintje között? Egyebek mellett ezekről a kérdésekről volt szó a Portfolio Business podcast új adásában, melynek Dobó Mátyás, a Vodafone Vállalati Szolgáltatások Üzletág vezérigazgató-helyettese volt a vendége. A műsorban szóba kerültek továbbá azok a kézenfekvő digitalizációs lehetőségek, amelyek önmagukban jelentős változásokat hozhatnak a KKV-k életébe, de beszélgettünk arról is, hogy milyen kihívásokat támasztott a szektor felé a koronavírus-járvány, és hogy mennyire tudnak a magyar KKV-k azokra a készségekre támaszkodni, melyeket ebben az időszakban szereztek meg.
www.portfolio.hu/portfolio-podcaster -
A digitális transzformáció ma már nem csupán egy zsebből előrántott buzzword: szektorokon átívelő módon érinti a nagyvállalati élet mindennapi működését a dokumentumkezeléstől és tárolástól kezdve a számlázáson át a home office-on keresztül az ügyfél front-endekig. A szektorokon átívelő digitális transzformációs kényszerről, Magyarország digitális gazdaságának helyzetéről a banki digitalizációról és a fintech trendekről volt szó a Portfolio heti Podcastjében, amelyben a házigazda Orosz Márton lapunk pénzügy csapatának elemzőjével, Turzó Ádámmal beszélgetett.
www.portfolio.hu/portfolio-podcaster -
A Portfolio Heti podcast vendége volt Bod Péter Ákos, a Magyar Nemzeti Bank korábbi elnöke, az Antall-kormány minisztere, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, aki egyebek mellett beszélt a hazai gazdasági kilátásokról, a kormány potenciális mozgásteréről, az inflációs pályáról, de arról is, hogy miképpen lett ilyen magas az idei első negyedéves GDP-adat.
www.portfolio.hu/portfolio-podcaster -
Milyen kiaknázatlan lehetőségeket rejt a HR és a belső kommunikáció digitalizációja egy vállalatnál? Összehangolhatók-e a kék és a fehérgalléros munkavállalók esetében a kommunikációs folyamatok? Hogyan fejleszthető a vállalati elköteleződés és a dolgozók megtartása? Egyebek mellett ezekről a kérdésekről is beszéltünk Barathi Tamással, a belső kommunikációval foglalkozó Blue Colibri alapítójával a Portfolio Business podcast mostani epizódjában. A műsorban szóba került még, hogy magyar startupként milyen kihívásokat jelent akár a hazai, akár e nemzetközi piac, hogy érdemes-e tisztán hazai startupot indítani, illetve, hogy mikor érdemes startupként elgondolkodni a tőkebevonáson.
A podcast megjelenését az OXO Holdings támogatta. -
A Portfolio Heti Podcastben a magyar gasztronómia helyzetéről, az éttermi árak emelkedéséről, a vendéglátóhelyek lehetőségeiről és a szektorban dolgozók kilátásairól beszélgettünk a Piqniq Budapest két társalapítójával, Bánhalmi Katával és Rétfalvi-Kurucz Alexandrával.
-
Már több mint egy hete tudjuk, hogy Elon Musk ajánlata a Twitter felvásárlására jó eséllyel sikeres lesz. Arról azonban még alig hallottunk valamit a világ leggazdagabb emberétől, hogy mit is fog csinálni a platformmal, amitól az szebb, jobb, szabadabb és talán még üzletileg is sikeresebb lehet. Legfrissebb heti Podcast adásunkban az előzményekről, de még inkább a jövőbeni tervekről és a kockázatokat bőven hordozó tőzsdei vonatkozásokról beszélgetett Orosz Márton, a műsor házigazdája lapunk részvény rovatának senior elemzőjével, Faluvégi Balázzsal.
www.portfolio.hu/portfolio-podcaster -
Nagyon kevés olyan termék van, aminek az ára nem emelkedett jelentősen az elmúlt hónapok során. Az infláció egyre magasabbra nő, de a lakáspiacon sem álltak meg az árak. Hol tartunk most? Mit jelentenek az állami támogatások a mai árakhoz képest? Mit tapasztalhatunk a lakosság hitelfelvételi hajlandóságában? Többek között ezekről a kérdésekről beszélgettünk Futó Péterrel, az Portfolio ingatlanpiaci elemzőjével.
www.portfolio.hu/portfolio-podcaster -
Az az élmény, amit egy csapatsportban meg tud szerezni egy ember, és ezt minél fiatalabb korban teszi, az óriási előnyt jelent, amit később akár a munkában is kamatoztathat – fejtette ki Szabados Richárd. Az Erste Bank Hungary Zrt. vállalati üzletágvezetőjével a Portfolio Extra Podcastjában beszélgetett Csiki Gergely, a Portfolio lapigazgatója és Siklósi Gergely világbajnok párbajtőröző többek között arról, hogy hogyan került kapcsolatba a jégkoronggal, hogyan lett a szövetség alelnöke, milyen sportokat űzött, mit sportol jelenleg, azt hogyan egyezteti össze a munkával és a családi élettel, valamint hogy mit jelent számára a fairplay az üzleti életben. De szóba került az is, hogy egy vezető milyen fejlődésen megy keresztül ahogy lép egyre feljebb és feljebb. Elárulta azt is: ő személyesen a felhatalmazó vezetésben hisz. Meglátása szerint a magyar bankok közötti különbség ott dől el, hogy a dolgozók hogyan végzik a munkájukat.
-
A megújuló energia részvényekről beszélgetett a Portfolio heti podcastjéban Orosz Márton, a műsor házigazdája Faluvégi Balázzsal, lapunk Részvény rovatának elemzőjével.
www.portfolio.hu/portfolio-podcaster -
Mit jelent egy magyar cég életében a dinamikus optimalizálás, amikor a dolgok hirtelen változnak meg? Milyen a jó magyar bor és mi a kedvenc bora? Többek között ezekről beszélgettünk Soltész Gergővel, az Ostoros Pincészet Zrt. elnök-tulajdonosával a Portfolio heti podcast Extra adásában, melynek házigazdája Csiki Gergely, a Portfolio lapigazgatója és Siklósi Gergely, világbajnok párbajtőröző, aki arról is faggatta az üzletembert, hogy mit adott számára a sportolói múlt, mire tanította meg, és ezeket a tanulságokat ma hol és hogyan alkalmazza. A beszélgetésből az is kiderült, hogy milyen párhuzamok vannak az időjárás által lényegesen meghatározott bortermelés és a sportolói teljesítmények között.
www.portfolio.hu/portfolio-podcaster -
A választások előtti kiköltekezés megpecsételte az idei költségvetés egyenlegét, az első negyedéves hiányszám soha nem látott magasságokban van, közben a költségvetés stabilitását újabb tényezők veszélyeztetik. Egy ilyen helyzetben merül fel a kérdés, hogy mit tehet és mire készül a kormány. Erről beszélgetett a Portfolio heti podcastjéban Orosz Márton, a műsor házigazdája Beke Károllyal, lapunk Makro rovatának elemzőjével és Csiki Gergellyel, a Portfolio lapigazgatójával.
www.portfolio.hu/portfolio-podcaster -
A Portfolio heti podcast Extra adásának vendége volt Krisán László, a Széchenyi Kártya Programot koordináló KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója. A pénzügyi cég vezetője a podcastben beszélt egyebek mellett arról, hogy milyen volt Demján Sándor mellett dolgozni 20 éven keresztül, hogyan készült el a Korda Filmstúdió, hogy miképpen lehet felkészülni krízishelyzetekre, és hogy miért nem jönnek ki egymással a bankok és a vállalkozók – utóbbi okok a Széchenyi Kártya Program elindításában is szerepet játszottak. Krisán László egy különleges sorozatban volt a vendégünk, melynek házigazdája Csiki Gergely, a Portfolio lapigazgatóján túl Siklósi Gergely világbajnok párbajtőröző, aki sportolóként további réteget hoz be az alapvetően üzleti vezetőket megszólaltató interjúsorozatba.
-
Sem a magyar lakosság ízlése, sem az anyagiak nem tették eddig lehetővé, hogy tömegesen kövessék idehaza is a nyugaton már erőteljesen terjedő étkezési szokásrendszereket. Ez azonban hamarosan megváltozhat: amire a klímaváltozás elleni harc nem volt képes, azt hamarosan elérheti a gazdasági válság és az élelmiszer-drágulás. Erről, és a megváltozóban lévő élelmiszer-fogyasztási szokásokról beszéltünk a Portfolio heti podcastjében Sziráki Zsófi dietetikussal, valamint Braunmüller Lajossal és Orosz Mártonnal, a Portfolio elemzőivel. Adásunk előzménye néhány héttel ezelőtti műsorunk, melyben egyebek mellett a háború élelmiszerárakra gyakorolt hatásáról volt szó, és ezen a linken hallgatható meg: https://bit.ly/3jgbtdG
- Näytä enemmän