Episodit
-
Mistrz Polski w studiu Radia Wnet dzieli się przeżyciami, jakie towarzyszyły mu podczas całego mistrzowskiego sezonu RSMP. Jarosław Szeja również zapowiada Rajd Barbórka, w którym weźmie udział.
W programie również podsumowanie Grand Prix Kataru Formuły 1 i zapowiedź finałowego wyścigu w Abu Dhabi.
Goście programu:
Jarosław Szeja - tryumfator Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2024Roksana Ćwik - dziennikarka ,,ŚwiatWyścigów.pl".Prowadzą Kamil Kowalik i Piotr Nałęcz.
Z wszystkimi wydaniami audycji „Czas na Motorsport” można się zapoznać tutaj.
Audycja „Czas na Motorsport” w każdy wtorek o godzinie 20.00 na antenie Radia Wnet. Zapraszamy! -
O konieczności wsparcia dla Gruzinów, a także o sytuacji politycznej w Polsce mówi Jacek Wiśniewski.
-
Puuttuva jakso?
-
Podczas spotkania Rady NATO-Ukraina, przedstawiciele rządu w Kijowie uwypuklali potrzebę większych dostaw środków obrony przeciwlotniczej - relacjonuje korespondent Radia Wnet w Użhorodzie.
-
Tworzony przez Gruzińskie Marzenie rząd nie docenił emocji społecznych - mówi ekspert.
-
Przewodnikiem w rozmowie o konieczności nowego podejścia do zalewu informacji jest prof. dr hab. inż. Janusz Hołyst - specjalista w dziedzinie fizyki statystycznej.
-
"Turcja uznawana jest za państwo wspierające dżihadystów, którzy w Syrii rozpoczęli ofensywę przeciwko Baszarowi Al-Asadowi." - mówi ekspert z Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego.
-
Kadry zarządzające w Sądzie Apelacyjnym i Sądzie Okręgowym w Warszawie składają się z samych dyletantów - ocenia były wiceminister sprawiedliwości.
-
Między Chinami a USA trwa wojna handlowa, ale oba kraje potrzebują siebie nawzajem, żeby się rozwijać - zauważa gospodarz Studia Szanghaj. Andrzej Zawadzki-Liang koncentruje się na nowej odsłonie wojny handlowej. Naświetla jak te działania mogą wpłynąć na globalny rynek.
Rozmówca Jasminy Nowak zauważa, że różne agencje i analitycy z Chin podchodzą do gróźb Trumpa ze spokojem, starając się przewidzieć następne kroki administracji Biden'a, która również wprowadza nowe restrykcje: czarne listy firm chińskich oraz zakazy eksportu nowoczesnych technologii.Jak wskazuje gospodarz Studia Szanghaj, ważnym wątkiem jest również osobisty kontekst powiązań biznesowych pomiędzy rodziną Trumpa a Chinami, co może wpływać na podejmowane decyzje.
-
Niestety PSL w to wchodzi. To jest przerażające jak strasznie koryto cementuje - mówi poseł Wolnych Republikanów w kontekście prac nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt. Jarosław Sachajko uważa, że projekt w obecnym kształcie może mieć negatywny wpływ na produkcję zwierzęcą w Polsce:
Lewackie organizacje pozarządowe przygotowały ustawę „Żeby psy nie były na łańcuchach”, to jest dużo gorsze niż „Piątka dla zwierząt”.Następnie, poseł zauważa, że brak skutecznego zarządzania finansami w Polsce przekłada się na niepełne wykorzystanie budżetu na zbrojenia oraz wyraża swoje wątpliwości co do zapewnień rządu dotyczących wydatkowania zaplanowanych środków.
Jarosław Sachajko omawia problematykę bezpieczeństwa żywnościowego w Polsce, wskazując na umowę UE z krajami MERCOSUR. Zauważa, że Niemcy są zdeterminowane, by podpisać tę umowę, co zagraża polskim interesom rolnym. Poseł apeluje do premiera Donalda Tuska o współpracę z innymi krajami w celu zablokowania tej umowy, podkreślając, że brak odpowiednich działań może doprowadzić do zniszczenia polskiego rolnictwa.
-
Politolog analizuje wprowadzenie stanu wojennego w Korei Południowej, który budzi kontrowersje zarówno w kraju, jak i za granicą.Dr Bogdan Pliszka zauważa, że w Korei Południowej wprowadzenie stanu wojennego już było stosowane w przeszłości, a ostatnie takie wydarzenia w latach 80. były związane z brutalnymi stłumieniami protestów.
Gość "Poranka Wnet" wskazuje na zarzuty opozycji wobec żony prezydenta o korupcję i ingerowanie w rządy oraz oskarżenia prezydenta kierowane do opozycji o potencjalne kontakty z Koreą Północną, choć te ostatnie dr Bogdan Pliszka uznaje za mało wiarygodne. Zaznacza także możliwe skutki gospodarcze, takie jak przerwanie łańcuchów dostaw, co miałoby globalne implikacje, w tym dla Polski w związku z kontraktami zakupów zbrojeniowych.
Rozmówca Jaśminy Nowak zwraca uwagę na historię stosowania stanu wojennego w Korei Południowej, podkreślając, że był to już czwarty taki przypadek, często związany z protestami społecznymi i użyciem siły. W kontekście reakcji międzynarodowych politolog odnotowuje wyczekujące stanowisko USA oraz brak wyraźnych odpowiedzi ze strony innych krajów.
- Näytä enemmän