Episodit
-
Magikiem i iluzjonistą zapragnął być jako nastolatek, ale dość długo nie myślał o tym, że mógłby na tym zarabiać. Jego największym marzeniem było zostać informatykiem. Iluzja i magia miały być dodatkiem, po prostu hobby, "fajnym dodatkiem". Dziś ma niemal milion subskrybentów na YouTube. O tym, jak został iluzjonistą, o początkach w "branży" i o największym błędzie Magic of Y rozmawia z Rafałem Gęburą.
-
Gdy przyjechała do Warszawy, w kieszeni miała tylko 1000 zł. Po programie "Top Model" okazało się, że nie było na nią zleceń. Dorabiała jako sprzątaczka. Dziś Aleksandra Żuraw świetnie radzi sobie w świecie You Tuba, a także jako mama. Dlaczego na swoim kanale porusza tyle tematów intymnych i jak radzi sobie z hejterami? Sprawdźcie.
-
Puuttuva jakso?
-
Zaczynał jako nastolatek, dziś ma 22 lata i szczerze rozlicza się z przeszłością i polską sceną youtube’ową. Przyznaje, że przestał mu odpowiadać kierunek kreowany przez youtuberów, że wyrósł z gonienia za głupimi trendami z Zachodu, za statystykami i pajacowania. Bardzo ostro ocenia polskich youtuberów, uważa, że się nie rozwijają, choć mają możliwości. Żałuje, że algorytmy YT nie promują ambitnych treści, wolą klipy, w których „ktoś przywiązał kumpla do drzewa”. Jego najnowszy film to współczesna wersja Czerwonego Kapturka. Taka dla dorosłych. Rafał Gębura przyznaje, że po objerzeniu filmu z wrażenia opadła mu szczęka. Gościem nowego odcinka podcastu Rafała Gębury jest Igor Leśniewski. Twórca kanału Ajgor Ignacy.
-
Jego pierwszy "badziewny" film miał być superviralem, ale... nie wyszło. Szczęśliwie się nie poddał, bo teraz jego filmy mają na YT 300 mln wyświetleń. Cyber Marian. Człowiek, którego znakiem rozpoznawczym jest wygląd, dzięki któremu... nikt nie może go rozpoznać.
-
Gościem Rafała Gębury jest Karolina Wójcik z kanału "viva-a-viva". Dlaczego, spośród setek dziewcząt nagrywających vlogi o makijażu, to właśnie jej udało się przebić? Szczerze opowiada o swoich początkach, o pierwszych współpracach z markami kosmetycznymi i o tym, jak jest teraz. Co robi, kiedy przychodzi do niej marka z propozycją dużej kampanii za wielkie pieniądze, ale nie do końca pasuje jej produkt?
-
Gościem najnowszego odcinka podcastu Rafała Gębury jest Magda Bereda. Czy popularna 23-latka to "śpiewająca youtuberka", czy może wokalistka, która wrzuca swoje piosenki na youtube'a? Zaczynała jako 14-latka od "bigosu".., piosenek dla rodziny i od razu spotkała się z hejtem. Nie najlepiej wspomina też szkolne czasy - czuła, że nie wszystkim podoba się to, co robi. Tuż przed maturą zmieniła nawet szkołę. Czy to pomogło?
-
Radosław Kotarski w 2012 roku założył popularny kanał na YouTubie. Dlaczego skończył z "Polimatami" i powołał do życia "Polimaty2"? Co zrobić, by wiedza dłużej została w naszej głowie? Jak ważna jest autentyczność w pracy youtubera? I... dlaczego Eliza Orzeszkowa zlikwidowała w Polsce problem bezsenności?
-
Kaja Kraska prowadzi kanał "Globstory", jej stylem życia są podróże. Jak sama mówi o sobie, czuję się obywatelką świata i emigrantką. Zanim została youtuberką, pracowała w Turcji. Z uśmiechem na twarzy potrafi opowiadać nie tylko o ciekawostkach kulturowych, ale nawet o pożarze jej mieszkania. Czego najbardziej boi się kobieta za granicą? I dlaczego strach pozwala nam przetrwać? Posłuchajcie.
-
Filip Nowobilski prowadzi kanał "Duży w Maluchu". Ma 27 lat, pracuje po 16 godzin dziennie, a całe jego dorosłe życie składa się z wyrzeczeń. Podobnie jak jego goście, uważa, że sukces można osiągnąć tylko wielką determinacją. Każdy z jego rozmówców jest potwierdzeniem tego życiowego motta. W rozmowie z Rafałem Gęburą opowiedział o trudnych początkach pracy youtubera, o tym dlaczego odrzucał dobre propozycje pracy w mediach (choć miał długi) i nie chciał zostać dziennikarzem. Wyjaśnił także, dlaczego wywiad ze Zbigniewem Wodeckim był jedną z najważniejszych rozmów w jego maluchu i dlaczego zamierza prowadzić życie towarzyskie dopiero w wieku 50 lat.
-
Ostatni jego film wyświetlono dwa miliony razy, a skomentowano trzy tysiące razy. Jest zwany "youtube'owym śmieszkiem", ale czy ta łatka mu ciąży? Sam przyznaje, że stał się niewolnikiem swojego pomysłu. Ma poczucie, że ludzie nie do końca zrozumieli jego koncept - śmieszek kojarzy się z czymś płytkim i błahym. A jaki cel chciał osiągnąć, jaki był jego zamysł?
-
Co sądzi o tym, że nazywa się ich "Familiadą Youtube'a", jak patrzy na sukces kanału z perspektywy ośmiu lat nadawania i czy ma receptę na sukces? Adam Drzewicki w rozmowie z Rafałem Gęburą.
-
Autor jednego z największych kanałów na YouTube i internetowego talk-show, które gromadzi przed ekranami setki tysięcy odbiorców. Zaczynał jako nastolatek. Dziś ma już 1,6 miliona subskrybentów i przekonanie, że w internecie da się zarabiać. I to całkiem nieźle.