Episodit

  • Po raz pierwszy w Rap Kontenerze zagościł freestylowiec gotów na sprawdzanie się z tematami. A tematy były różne od pracy jako nauczyciel WFu, przez wiarę w Bog i rekolekcje, aż po samorozwój poprze freakfighty. Mowa o Edziu - zawodniku, który rozpala Tik Toka i IG swoimi wolnymi, a jego " 3 słowa generator" zebrał prawie 2 miliony obserwujących. Do sukcesu przebył długa drogę - nagrywał płyty, zwyciężył szereg bitew wolnostylowych, w tym 2 edycje legendarnego WBW. Swoimi działaniami i medialnym podejściem do rapu wzbudza oczywiście skrajne emocje, dostaje sporo hejtu, ale umie sobie z tym radzić o czym również opowie w rozmowie z CNE. Na koniec sesja freestylowa z losowaniem tematów z kapelusza, czyli "this is how it should be done". Zapraszam przed ekrany na Rap Kontener 35, oglądajcie i krzyczcie głośno "Edzio weź coś nawiń"

  • Ojciec chrzestny hip-hopu ze Szczecina. Wini, bo o nim mowa, w latach 90-ych sprzedawał winyle z Berlina polskim DJ'om, potem założył ciuchowy brand Stoprocent, który swoim stylem, kolorami i projektami wykraczał poza to co wtedy się szyło w Polsce, ubrania były takie jak Wini - wielkie, rubaszne, charakterystyczne ale była to tez pierwsza marka, która postawiła na patriotyzm w projektach (zanim stało się to modne wśród mocno ulicznych brandów). W międzyczasie powstał też label wydawniczy, o którym Winicjusz sporo opowie, bo począwszy od wydawania swoich kawałków, płyt Soboty i Sage'a oraz sporej szczecińskiej ekipy, jest także odpowiedzialny za spektakularny powrót Borixona na scenę, czy odkrycie geniuszu Kabe. Rozmowa będzie także dotyczyła nowszych czasów, w których Wini rozhulał swój kanał na YT, odsprzedał wytwórnię płytową - czy jest z tego zadowolony? Czy projekt FOREVAYANG stworzony z Mopsem znajdzie swoje miejsce we współczesnym rapie? Przekonacie się o tym oglądając Rap Kontener 33. Nie zabraknie też szalonych wersów na żywca od Zagłoby polskiego rapu, więc bądź przy tym. Przed Wami Wini...Essa!

  • Puuttuva jakso?

    Paina tästä ja päivitä feedi.

  • Po raz pierwszy w Kontenerze zagościł raper w towarzystwie muzyków i to nie byle jakich. Jest to nie lada gratka dla wszystkich fanów koncept albumów i multiinstrumentalnych podkładów, bo taki właśnie jest album "Taxi", który Łona nagrał wraz z Andrzejem Krupą i Kacprem Koniecznym. Poprzez teksty rapera przyjrzymy się Polsce z perspektywy kierowcy taksówki lub przewozu osób. Posłuchamy jak "kiedyś to było", a jak jest teraz. Dowiemy się o tym jak powstawały pomysły na utwory, teksty i trochę jazzowe tło muzyczne. CNE nie odpuścił też Łonie podróży do starych czasów - początków szczecińskiego rapu, wizyty w lokalnym radiu, od której się wszystko zaczęło czy działalności składu Wiele CT i ich pierwszego koncertu w warszawskim klubie "Scena". Chłopaki przywołują też followupy poukrywane w wersach tej płyty. Nie zabraknie smaczków takich jak krótki pojedynek na cytaty ze starych magazynów hiphopowych, oraz trudnych pytań np. czy Adam współpracuje jeszcze Webberem? Na koniec nie lada gratka dla rapowych melomanów, czyli występ "bez prądu" w Rap Kontenerze - na żywo jeden z najlepszych storytellingów z tego krążka. Który to kawałek? Sprawdźcie sami, bo przed Wami już teraz 32 odcinek podcastu. Zabieramy Was jako pasażerów tylnich siedzeń na kurs po nowym projekcie Łony, Koniecznego i Krupy. Jazda, jazda, jazda!

  • Odpalamy 4 sezon Rap Kontenera bardzo ciekawą rozmową 2 pionierów polskiej rap sceny. O.S.T.R. i C.N.E. znają się 25 lat stąd ogromna ilość tematów, która zostałą tutaj poruszona. Od najntisó - początków łódzkiego hiphopu, kiedy Ostry biegał jeszcze z z farbami po osiedlu, przez szkołę muzyczną , pierwsze demówki, początki freestyle'u i kolejne etapy popularności rapu. W tej podróży w czasie nie zabraknie też trudniejszych tematów zahaczających o konflikt z Redem czy polemika z młodym pokoleniem raperów. Adam przybliży też temat nadchodzącego mixtape'u "042 Sequentia" wychodzącego przy okazji Diaporama Tour. Obaj raperzy pod koniec rozmowy mieli wrażenie, że to dopiero początek, więc obu to był pierwszy odcinek całej kontenerowej serii z O.S.T.R.em. Przyjmijcie wygodną pozycję i dajcie się zabrać w hiphopową podróż do Rap Kontenera nr 31!

  • Zakończenie 3 serii podcastu uświetniło 2 warszawskich raperów - Żółf oraz Ziaja (obecny jego pseudonim to Namaste) reprezentujących skład Fenomen. Chłopaki od lat 90-tych, zaznaczają na mapie Jelonki jako kolejna rapową dzielnicę Warszawy, nagrywając płyty i nawiązując wspólpracę z Grammatikiem, czy choćby Endefisem. Zostaną przywołane początki i nagrywki u producenta Mazsy w domu, potem kontrowersje wokół wykorzystania singla "Szansa" przez Sylwestra Latkowskiego w swoim filmie. Potem rozpoczęłą się kariera bangerem "Sensacja", który otworzył dla nich całą Polskę. Nie zabraknie anegdot festiwalowych i koncertowych np. o nieletnim organizatorze, który nie mógł odebrać chłopaków z dworca. Dowiemy się tez co działo się w autokarze podczas słynnego RBK Hip Hop Tour - czyli wspólnej trasy z WWO i innymi składami, oraz czy w Fenomenie wciąż jest jeszcze Ekonom. Panie i Panowie fenomenalnie zapraszamy na wakacje 30 odcinkiem RAP KONTENERA. Odpoczywajcie, sprawdzajcie letnie festiwale i odpalajcie tę rozmowę, bo to slay!

  • Czerwin zaczynał ze składem Gocławska Opcja, potem współtworzył TWM (To Właśnie My) i przy produkcji pierwszego klipu w 2009 zaprosili spora ekipę znajomych pojawiła się tam też reprezentacja składu RPK z Bielan i tak zawiązała się przyjaźń i zaczęła się poszerzać ekipa CS.

    Obecnie Czerwin jest menadżerem grupy, realizuje nagrania w studio oraz ogarnia wszystkie muzyczne sprawy Ciemnej Strefy.

    Ma też stały kontakt z Bonusem, który odbywa 5,5 roku wyroku. W środowisku twierdzi się, że został skazany za pomówienia, a prokurator oskarżał opierając się też o teksty rapera co jest totalnym absurdem. Wielu raperów stanęło w obronie Bonusa przyłączając się do akcji #muremzabonusem, a Białas nagrał nawet płytę z różnymi gościnkami, z której dochód wsparł rodzinę osadzonego rapera.

    Czerwin obecnie kończy produkcję płyty „Uwolnić Bonusa” na której możecie spodziewać się niespodziewanych featuringów. W pierwszym singlu usłyszeliśmy Dobrego Dzieciaka – syna Bonusa, którego będzie więcej na tej płycie, ale nic więcej nie zdradzamy.

    O tym przedsięwzięciu, obecnym składzie Ciemnej Strefy, kontakcie z Rogalem DDL i wielu innych rozkminkach dowiecie się oglądając najnowszy Rap Kontener.

    Elo Bonus wracaj szybciutko, elo Ciemna Strefa, elo Czerwin!

  • Jeden z twórców legendarnego składu Molesta Ewenement, z warszawskiej Służeźni – Włodi przyszedł porozmawiać z CNE na kilka dni po wydaniu swojej solówki HH Ultras. Klasycznie została zachowana chronologia, więc rozmowa zaczyna się od czasów deskorolki muzyki hardcorowej, imprez DJ Volta i pierwszego koncertu w Hybrydach, potem czasy Molesty i wielkiego rozkwitu warszawskiego ulicznego rapu w stylu NY zanurzonego w gęstym dymie. Włodi spod półprzymkniętych powiek zawsze przyglądał się bacznie temu co dzieje się w kraju i stał w kontrze do władzy, zakazów, nakazów i tego jak chcą sterować nami – jego postawę mogliśmy już usłyszeć na płycie Ewenement w kawałku „System”, potem wraz z projektem Parias proroczo przewidział pewne zjawiska, które teraz mają miejsce. Oprócz tak poważnych tematów, pojawi się też oczywiście muzyka – inspiracje ze świata, jak Włodi ocenia nowe pokolenie i czy to jest przypał? Nie zabraknie też ankiety „1 z 2”,która jeszcze bardziej pozwoli Wam poznać jednego z absolutnych pionierów ulicznego rapu w Polsce. Gotowi na zażycie trochę szczerej gadki z WWA? Zapraszamy na Kontener 28!

  • OŚKA ztj. DJ 100 KARATÓW ztj. OSIOŁ to kolejna legendarna postać polskiej sceny hiphopowej z długą historią i niesamowitym warsztatem, który zaprezentuje na swojej bitmaszynie. Zaczynał jako raper i producent z Wilanowa w składzie OMP, z którym zaczął tworzyć pozytywny rap w kontrze do dominującego w Warszawie w latach 90-tych – stylu ulicznego. Tytus tworzył wtedy Asfalt Records i nawiązał współpracę z chłopakami i tak wydano pierwszą płytę składu. Ośka przywołał tamte czasy trochę w oparciu o stare wywiady z gazet znajdujących się na rapkontenerowym stole. CNE wraz z nim przeszedł przez rozdziały takie jak: nagrywanie wokali dla DJ 600V, tworzenie swoich Kompilacji z różnymi raperami, współpraca z Onarem i RRX, a potem dużą wytwórnią. Ważnym wątkiem są inspiracje producenta pochodzące z USA, a konkretnie „cykacze” i syntetyczne brzmienia, dzięki którym powstał projekt Hardkorowa Komercja i single takie jak „Platynowe Sombrero” czy „Bezele Kochana”. Czym jeszcze pasjonuje się Ośka i skąd u niego militarna zajawka? Gdzie teraz najlepiej tworzy mu się bity i z kim teraz nagrywa? To wszystko zostanie ujawnione w 27 odcinku Rap Kontenera. Sprawdzajcie Ośkę przez S jak dolar!

  • Uquad Squad, SNUZ, Spóldzielnia, Trzech Króli – to tylko część projektów, które łączy jeden szczeciński raper, czyli Sobota. Na przestrzeni 25 lat nagrał wiele mixtape’ów i płyt, dograł mnóstwo gościnek, miał romans z aktorstwem oraz brał udział we freak fightach. Szczera rozmowa zahacza o wszystkie te działania. Czy Sobota żałuje którejś współprac, a które najbardziej docenia? Co podzieliło go z Winim, z kim teraz nagrywa? Skąd wzięła się „Essa” i kto ją wymyślił? Jak pracowała się na planie z Patrykiem Vegą? Jakie przejścia miała jego rodzina i on sam po domniemanych zeznaniach potwierdzających małego świadka koronnego? Czy potrzebna była prywatna ochrona? Przed tym spotkaniem pytania wręcz wysypywały się z Kontenera i ciągle rodziły się nowe, dlatego potrzeba było prawie 2 godzin aby wszystko przybliżyć i wyjaśnić Wam. Na spokojnie ale bardzo prawdziwie Sobota opowiada o swoich wzlotach i upadkach, o sukcesach i mrocznych momentach w swojej karierze, oraz o tym gdzie znajduje się w obecnie w swoim życiu warz z rodziną oraz psami, które tym razem pilnowały porządku w Rap Kontenerze. Sprawdźcie jak rodził się rap w Szczecinie, jak powstawały hity ponad 10 lat temu na YT i czy cały hejt, który się potem wylał na S.O.B. miał rację bytu. ESSA!

  • Wyluzowane flow, muzyka rozgrzana kalifornijskim słońcem i oblepiona farmerskim leniwym teksańskim brzmieniem. Krótko mówiąc „Country Rap Tunes” czyli styl uwieczniony na pierwszym tatuażu naszego gościa - Kuby Knapa. Kilka lat temu wydziarał sobie czołg na znak długiej walki na froncie alkoholowym. Obecnie wolny od nałogu opowiada o swojej nowej płycie, która powstawała w odstępach przez ostatnie 3 lata. Rozciągnięcie czasowe spowodowała troska o rodzinę, obowiązki i przenosiny. Obecnie Kuba stacjonuje w Gdyni, a drugą nogą buduje się w Borach Tucholskich, gdzie zamierza w agroturystycznym stylu stworzyć miejsce dla spotkań wielu projektów, w które jest zaangażowany. Rozmowa wróci też do starszych czasów, bo Knapiwo jest już dekadę w rapgrze. Zaczynał jako Młody Wilk, potem był Lepszym Żbikiem będąc mocnym ogniwem labelu Alkopoligamia, potem zawitał na chwilę do Hemp Rec. pod skrzydła Bilona. Obecnie pracuje na swoją markę pod szyldem „Tipi Knapa”. O przemianach, rożnych okresach w życiu oraz działaniu w wielu projektach i konstelacjach dowiecie się z nowego Rap Kontenera. Ruszajcie z nami w rapowe poszukiwania miejsc i emocji z nowym, pełnym sił witalnych Kubą Knapem.

  • Długo siedział w ukryciu i nie udzielał się w naszej Rapgrze. Od jakiegoś czasu jego posty w mediach społecznościowych podgrzewają atmosferę, a na ten rok zapowiada swój bardzo oczekiwany drugi album producencki. Mowa o super utalentowanym producencie, muzyku i wokaliście – Waco. Człowiek, który ponad 20 lat temu wytyczył w polskim rapie nowe standardy jeśli chodzi o nagrywki, produkcje, brzmienie, mix i mastering. Wielu myślało, że przez ostatnie kilkanaście lat był nieaktywny muzycznie. Byli w błędzie, gdyż lista nagranych na przestrzeni tego czasu numerów i gości jest imponująca, a w tym odcinku będziecie mieli okazję ją poznać, Wacek nawet sypie wersami z tych utworów jak z rękawa. Poznamy także mnóstwo innych historii i anegdot dotyczących nagrywania legendarnych albumów z WWO czy Hemp Gru, a także początków tworzenia bitów i przyjaźni w jednej ekipie, w której był CNE . Waco opowie też dlaczego Kazik Kartel Klimat jest przez niego propsowany, jakich  popowych artystów chciano mu podsunąć do produkcji w czasach szczytu jego popularności, a to tylko kilka z wątków, które panowie będą wyciągać z rękawa. Pamiętajcie, że Waco to bit morderca! Weźcie sobie to do serca i ruszajcie w tę zawirowaną sentymentalną podróż.

  • Janusz Walczuk długo szlifował swój warsztat przy nagrywaniu płyt innych, będąc ich realizatorem. To on spędził godziny z Matą, Białasem, Lankiem i innymi z SBM w Nobocoto Studio. Jego talent rapowy po raz pierwszy został udowodniony na albumie „Hotel Maffija”, a kulisy spontanicznych nagrań tej płyty zostaną tutaj przypomniane. Za stworzenie typowo „polskiego” pseudonimu odpowiedzialny jest Beteo, który dzięki swojej kreatywności wymyślił jeszcze ksywę dla innej gwiazdy rapu. Jakiej? Sprawdźcie to się dowiecie. Rozmowa zbacza na różne tematy: NBA, patriotyzm lokalny względem Żoliborza (z którego pochodzi też CNE), odnalezienie swojego miejsca w środku szołbiznesu, zmiany pokoleniowe i osobowe w SBM labelu. Nie zabraknie oczywiście garści informacji o nowym LP pt. „Jan Walczuk”, ale jak to w Rap Kontenerze bywa, nie liczą się ostatnie miesiące i wydawnictwa tylko całą historia rapera. Zaczynał jako YahOO, a dzisiaj jest idolem młodzieży – Janem Walczukiem, Czy to jest przekleństwo, czy błogosławieństwo i jak sobie radzić ze sławą i rozpoznawalnością? Odpowiedzi znajdziecie w ponad godzinnej rozmowie. Czas START!

  • Tym razem przy stole zasiądzie Numer Raz czyli raper – obecnie solo, kiedyś część kultowego WFD, dziennikarz prowadzący swoje audycje w radio, aktywista hip-hopowy który społecznie działał już prawie 20 lat temu z projektem „Spoko Dzieciak”. W tym Kontenerze wygrzebiemy opowieści o warsztatach dla osiedlowych dzieciaków, historie z czasów powstawania Warszafskiego Deszczu np. kiedy i jak powstał pseudonim DJ’a Deszczu Strugi. Dowiemy się skąd u Numera zamiłowanie do funku i grania z żywym bandem i jak wspomina przyjęcie zespołu Sistars do Wielkeigo Joł, oraz jak współtworzył legendarne studio nagraniowe LWW (Lubię Wąchać Winyl) . Pojawią się też mroczniejsze tematy wygrzebane z zaułków Rap Kontenera: co jest zarzewiem konfliktu z DJ’em Janem Marianem, oraz czy raper uważa, że jest coś dłużny Tedemu za uliczny Zaiks i czy jest jakakolwiek szansa na zgodę i powstanie nowych rzeczy lub zagranie koncertu jako WFD. Wysłuchajcie Numera, będziecie wiedzieli więcej, macie też okazję posłuchać w rapsach jego ostatniego singla pt. „Bez Ceregieli”. Odpalamy Rap Kontener numer 22 z Numerem Raz, właśnie tak!

  • Startujemy z 3 sezonem Rap Kontenera i jedziemy na grubo! Goście tego odcinka udowadniają, że ani upływ czasu, ani ogromne odległości nie są w stanie powstrzymać ich wspólnego działania, bo Braci Się Nie Traci. MOR W.A. to jedna  z pierwszych ekip obok Molesty i ZIP Składu, która zaznaczyła Warszawę na mapie polskiego rapu i wpisała się w uliczny nurt już swoim pierwszym popularnym numerem „Unoszę Głowę” z legendarnego albumu DJ 600V „Hip-Hop Produkcja”. Raperzy opowiedzą zarówno o początkach w piwnicy Wigora, gdzie na zajawie układali razem teksty, o genezie największych hitów, które stały się klasykami, aż po dzisiejsze działania nad nową  płytą i klipami. Nie zabraknie rozkminek o korzeniach ich stylu i flow, o kontrakcie z Pomatonem, o warszawskim Ursynowie w latach 90-tych i o tym, czy gdyby Łyskacz nie zamieszkał w USA, to teraz wychodziłaby już 7 płyta zespołu. Będzie zresztą okazja, aby usłyszeć co Łysy ma do powiedzenia na ten temat, gdyż CNE połączy się z nim poprzez komunikator. Usiądźcie wygodnie, weźcie popcorn i zobaczcie co do powiedzenia  o swoim ćwierćwieczu w polskim hip-hopie mają do powiedzenia: Wigor, Pepper oraz Młody Łyskacz. Chłopaki są w przeddzień wydania 5 albumu pt. „Vademecum”, którego premiera przypada na 27.01.2023. Jeśli czekacie na ten krążek, to oto link do preorderu: https://preorder.pl/mor-wa

  • Nullizmatyk -  kiedyś Nullo z Trzeciego Wymiaru, obecnie Zabójca Królowej – zawitał do Rap Kontenera ze swoją najnowszą solową płytą, nad którą pracował dobre kilka lat, ponieważ zespół Queen pokrzyżował mu trochę szyki nie zgadzając się na użycie sampli. Raper pochodzi z postindustrialnego Wałbrzycha, gdzie życie nie rozpieszcza nikogo. W mieście biedy i braku pracy nawet jego ukochaną koszykówkę ciężko było profesjonalnie trenować, na szczęście 10 minut spaceru od miasta są już góry, które Nullizmatyk traktuje jako wyciszenie i medytację. CNE podpytał oczywiście o starsze czasy, kumpli z zespołu i zaszufladkowanie jako hiphopolo, ale także rapową rodzinę K.A.S.T.A. Poznamy genezę kawałka i refrenu utworu „Dla mnie masz stajla” i nie zabraknie oczywiście rapsów na żywo. Usłyszymy singiel z najnowszej płyty „Zabójca Królowej”, która jest swego rodzaju oczyszczeniem z ciężkich emocji i bagażu doświadczeń rapera. Już teraz sprawdzajcie co Nullizamtyk planuje w przyszłości i jak doskonale trzyma formę swoich metafor  i lirycznych tekstów. Przed Wami Rap Kontener 20 – czyli strzelił 2 krzyżyk i drugi sezon dobiegł końca!

  • Lanek - reprezentant Krakowa, który dzięki przyjaźni z Solarem i Białesem zasilił swoimi bitami szeregi wytwórni SBM. Jego produkcje szybko pokrywają się platyną, a nawet diamentem, a ostatnio ujawnił także swój talent jako raper na płycie „Extravaganza”. Jest współodpowiedzialny za sukcesy Białasa i Bedoesa oraz wielu innych projektów. Czy w jego życiu rzeczywiście są analogie do muzycznej drogi kontrowersyjnego producenta i rapera  Kanye Westa? Czy jest już spełnionym artystą, mając tyle talentów i niezły fame? W Rap Kontenerze dowiemy się też co to za słynna bluza wzbudziła zainteresowanie w Hotelu Maffija, dlaczego Kamil wszystkiego nauczył się robić sam – klipy, okładki, muzykę i rap. Lanek jest też niezłym wizjonerem i rzuci kilka przepowiedni odnośnie przyszłości brzmień, kobiecego rapu i tego co zamierza dalej robić. Całość zostanie okraszona najprawdziwszym, luźnym freestylem – bez żadnych pisanek! Musicie sprawdzić ten cypher i cały odcinek.

  • Juras to raper, który odnalazł w sobie dar storytellingu i na swoich płytach opowiada historie z podwórek, ulic i warszawskich klubów. Za małolata żył na krawędzi wraz z chłopakami ze składu WSP. Jednak  chęć rozwijania się muzycznie i talent do sportu – kickboxingu – pozwolił mu odciąć się od ulicznego kombinowania i wprowadziła go na drogę wojownika, prowadzać do wielu mistrzowskich tytułów i zawodostwa. Swoją historię przyniósł do Rap Kontenera, opowiedział o treningach, knockoutach, smaku zwycięstw i porażek na ringu. Podsumował też wraz z CNE swoje kolejne albumy i projekty – Juras/Wigor, Pokój z Widokiem na Wojnę oraz płyty solowe. Ponad 3 lata temu zaszła w nim wewnętrzna przemiana, założył rodzinę i wyeliminował wszystko co toksyczne ze swojego życia – ludzi, relacje i substancje. Na najnowszym albumie czuć energię , werwę oraz słychać  w wersach rozliczenie ze sztucznym wielkomiejskim życiem na pokaz. Nowy Juras obrazowo przedstawia relacje międzyludzkie, wskazuje życiowe priorytety i ma świadomość, co dał mu hip-hop i sport. Co planuje w przyszłości? Czy zobaczymy go jeszcze na ringu, a może we freak fightach? Odpowiedzi na te pytania schowane są w Rap Kontenerze. Juras wykona też na żywo jeden ze swoich ostatnich singli. Który? Przekonajcie się na swoich własnych uszach.

  • „Tak to bywa…” to zwrot, którego często używał podczas pojedynków freestylowych na bitwach. Teraz już od kilkunastu lat nie walczy, ale wciąż jest bardzo zaangażowanym dziennikarzem i aktywistą hiphopowym. Filip „Rudanacja” Antonowicz - bo o nim mowa – zajrzał do Rap Kontenera, by ziomalską gadkę z CNE, z którym pracował przy szeregu projektów w MTV Polska, a potem także w Hip Hop TV. Większość społeczeństwa może go kojarzyć z poranków w radiu Eska, gdzie funkcjonuje jako Rudy, ale on wciąż jest mocno osadzony w rapowym światku. Prowadzi bitwy freestylowe takie jak np. Red Bull Kontrowersy, jest MC na festiwalach – wszystko to zasługa jego charyzmy w połączeniu z ADHD. Trzyma ręke na pulsie polskiej sceny i dlatego opowie o rozwoju freestylu i co teraz się dzieje i kto jest gorący. Wspomniani zostaną też weterani, z którymi sam potykał się podczas finałów WBW. Nie zabraknie tematu telewizji rapowej, której dyrektorem ostatnio został – czy internet całkiem zawładnął oglądaniem klipów i słuchaniem muzy, czy jednak wciąż jest na to miejsce na wizji? Czy był jakiś toruński beef i kogo dotyczył? W jakiej topowej produkcji Netflixa wystąpiła ostatnio rodzona siostra Rudego? To tylko kilka ciekawych motywów z rozmowy wieloletnich pasjonatów i dziennikarzy hiphopowych, którzy wciąż bacznie przyglądają się wszystkim zjawiskom w tej masowej już kulturze. Wiemy, że lubicie smaczki i niuanse zawarte w naszych Kontenerach, dlatego wyjątkowo polecamy ten odcinek – jest wypełniony treścią po brzegi.

  • Ogniwo wspólne projektów takich jak JWP/BC i JETLAGZ, zawsze pozytywnie nastawiony i pełen energii. Ma wyjątkowe flow i rymy, które czasem zaskakują swoim twistem, a czasem są surowe i prostolinijne. Nie boi się autotuna i wie jak go używać, bo różne melodie w głowie. Któż to? Oczywiście Łajzol, który dopiero w tym roku wydał swoje solo „Łajzol Serious” i jak sam mówi - debiut w wieku 40 lat to wyjątkowo późno. Wielu twierdziło, że jego unikatowy styl był niedoceniany, a czy on sam uważa że po wydaniu swojego albumu się to zmieniło? Jak przebiega podział pomysłów w rodzinie JotWuPe, które podróże z ekipą były najciekawsze i jakie historie kryje kamper, którym podróżowali po Europie? Zaspokojenie Waszej ciekawości nastąpi po obejrzeniu 16 odcinka Rap Kontenera. Z rapsów na żywo dowiecie się i razy Łajzol lądował na dołku i co mieści się na ul. Kolskiej w Warszawie. Keep watchin’!