Episodit

  • П’ятий епізод Rights Now! Podcast – про повернення Донецької та Луганської областей, не тільки територіально, а й в культурному та ментальному вимірах. Ми шукаємо відповіді на два найгостріших питання: чому так сталося, що росії вдалося вдертися у голови людей зі східних регіонів, та як інклюзивно Україні впровадити культурну та історичну реінтеграцію.

    Наші гості тісно пов’язані з Донбасом як з містом дитинства та об’єктом дослідження:

    Олексій Мустафін, публіцист, історик, медіаменеджер та автор книжки «Перлини в степу. Розмови про минуле українського Півдня»;

    Максим Віхров, журналіст, письменник та автор книги «Дикий Схід. Нарис історії та сьогодення Донбасу».

    Модератор розмови – журналіст Євген Павлюковський.

    Важливі висновки, які допоможуть зрозуміти, де ми тепер і куди нам рухатися далі вже на подкаст-платформах Radio SKOVORODA. Спільний проєкт Docudays UA та Radio SKOVORODA, записаний під час 21 Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини з подій правозахисної програми Rights Now!

  • Якими ми будемо після війни? Що зміниться, що зміцниться, а чого позбудемося? Який ми матимемо запит як нація: на безпеку і мир чи на українство та самостійність? Віталій Портніков, публіцист, письменник та журналіст, став гостем четвертого епізоду Rights Now! Podcast. Ми поговорили про місце на України на політичній мапі світу, про агресивно налаштовані автократії та демократії, які до останнього залишаються осторонь (як США у Другу світову), про нашу задачу на найближчий час, а також про те, що час після війни буде зовсім трошки щасливим і дуже діяльним.

    Радимо послухати весь епізод на подкаст-платформах Radio SKOVORODA. Бо знаємо, що нині ви, як і ми, як і всі в Україні, маєте запит на ці відповіді або принаймні на аргументовані роздуми з приводу майбутнього. Модераторка – телеведуча і блогерка Яна Брензей. Спільний проєкт Docudays UA та Radio SKOVORODA, записаний під час 21 Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини з подій правозахисної програми Rights Now!

  • Puuttuva jakso?

    Paina tästä ja päivitä feedi.

  • Людський капітал – найцінніший ресурс, завдяки якому Україна існує та функціонує зараз та розвиватиметься після війни. У третьому епізоді Rights Now! Podcast говоримо про те, як забезпечити роботу майбутнього: робочі місця та економічну можливість з одного боку та фахівців з іншого. Чи вистачає в Україні працездатного населення? Як повертати тих, хто виїхав? Чи потрібно залучати мігрантів з інших країн? Чому безпека стане основним фактором подальшого економічного розвитку та інвестицій?

    На питання відповідають Олександр Гладун, заступник директора з наукової роботи Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. Птухи, та Валерій Пекар, економіст, викладач Києво-Могилянської бізнес-школи та Львівської бізнес-школи УКУ. Модераторка – Софія Середа. Спільний проєкт Docudays UA та Radio SKOVORODA, записаний під час 21 Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини з подій правозахисної програми Rights Now!

  • Безпека – пріоритет України на довгі роки. Про те, як нам захищатись зараз та убезпечитись після перемоги, говоримо у другому епізоду Rights Now! Podcast. Павло Клімкін, український дипломат та глава МЗС України у 2014–2019 роках, та Олександр Мусієнко, військово-політичний експерт і керівник «Центру військово-правових досліджень» обговорюють безпековий договір та стійкість у продовженні війни. Як провести мобілізацію, не порушуючи прав людини? Які переваги ми маємо у війні? Чи є щось, що спонукає державу-агресора зупинитись? Про що досі дискутують міжнародні партнери в України? Модераторка – Юлія Тимошенко, інтерв’юерка, ведуча серії візійних інтервʼю «Що далі?» від Ukraїner. Актуальна, важлива та відвертіша, ніж здається, розмова – вже на Spotify, SoundCloud, Apple podcasts. Спільний проєкт Docudays UA та Radio SKOVORODA, записаний під час 21 Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини з подій правозахисної програми Rights Now!

  • Rights Now! Podcast повертається! Другий сезон традиційно записаний на Docudays UA під час події правозахисної програми Rights Now. Говоримо про нас теперішніх та про нас майбутніх, про ідентичність, зовнішню комунікацію зі світом та новими викликами, які треба прокомунікувати всередині суспільства. Перший епізод у другому сезоні про те, як не просто говорити з іноземцями, а бути почутими. А також про те, як відповідати на (не)риторичне питання: «Мені шкода, що відбувається з вашою країною, але чому ми маємо вам допомагати?»

    Модераторка: Ангеліна Карякіна, радниця голови правління Суспільного, журналістка й авторка документального кіно.

    Гості:

    Наталія Панченко, лідерка Euromaidan Warszawa, засновниця Stand with Ukraine foundation;

    Оксана Карпович, кінорежисера;

    Олександра Матвійчук, правозахисниця, лауреатка Нобелівської премії миру 2022 року.

    Як завжди, про те, що на часі й на думці, слухайте на Spotify, SoundCloud, YouTube Music, Apple podcasts. Спільний проєкт Docudays UA та Radio SKOVORODA, записаний під час 21 Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини з подій правозахисної програми Rights Now!

  • П’ятий та останній епізод Rights Now! Podcast вже на подкаст-платформах! Завершуємо цикл розмов-дискусій, записаних під час Docudays UA, темою відбудови України, точніше, як кожен і кожна з нас може впливати на те, що відбувається в наших громадах. Як має відбуватися процес відбудови та модернізації українських міст і сіл? Як говорити так, щоб бути почутими? Петиції ефективні? Чому активістів сприймають радше, як міських божевільних, а не як дорадчу силу? Що зробити, щоб змінити сприйняття і ставлення?

    Для пошуку відповідей залучаємо одразу кілька точок зору: юридичну, урбаністичну та практичну. Наші спікерки:

    Олена Купіна, юристка зі спеціалізацією в урбаністиці;

    Дар’я Пирогова, урбаністка;

    Уляна Джурляк, архітекторка та активістка;

    Модераторка розмови – комунікаційниця Анастасія Куриленко.

    Співорганізатори події – освітній проєкт STEM is FEM. Слухайте епізод на Spotify, SoundCloud, Google та Apple podcasts та долучайтесь до того, щоб зробити наші громади кращими й комфортнішими. Rights Now! Podcast – спільний проєкт Docudays UA та Radio SKOVORODA, записаний під час ювілейного, двадцятого Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини, з подій правозахисної програми Rights Now! та проєкту «Архів війни».

  • Українське суспільство зараз має загострений запит на світову справедливість. За час повномасштабного вторгнення в Україні було скоєно понад 90 тисяч воєнних злочинів, які мають розслідувати, щоб покарати винних. У четвертому епізоді Rights Now! Podcast говоримо про те, коли і яким чином відбудеться покарання воєнних злочинців та хто буде тією інстанцією, яка виноситиме вирок. Учасники дискусії, записаної під час Docudays UA, – Юрій Бєлоусов, керівник Департаменту протидії злочинам в умовах збройного конфлікту Офісу Генпрокурора та Дмитро Коваль, юридичний директор ГО «Truth Hounds», спеціаліст з міжнародного гуманітарного права. Чому міжнародні інституції не називають війною події в Україні? Якщо геноцид з боку росії буде доведено, то які наслідки це матиме? Хто має розслідувати воєнні злочини в Україні? Чому ми так мріємо про Гаагу? Модерує розмову журналіст «Українського радіо» Роман Коляда. Розповідаємо більше про те, чи можна досягти справедливості на війні та після неї, на Spotify, SoundCloud, Google та Apple podcasts.

    Rights Now! Podcast – спільний проєкт Docudays UA та Radio SKOVORODA, записаний під час ювілейного, двадцятого Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини, з подій правозахисної програми Rights Now! та проєкту «Архів війни».

  • Як говорити про Україну, аби світ почув? Шукаємо влучні відповіді й дієві поради у третьому епізоді Rights Now! Podcast, записаному під час Docudays UA. У дискусії беруть участь Наталка Гуменюк, журналістка та співзасновниця проєкту «Свідчить Україна», Мстислав Чернов, воєнний кореспондент, лауреат Пулітцерівської премії та режисер фільму «20 днів у Маріуполі» та Роман Любий, режисер фільму «Залізні метелики». Коментує погляди іноземців Том Дженнінгс, американський документаліст, сценарист і режисер фільму «Путінська атака на Україну: документування воєнних злочинів».

    Говоримо про досвід людей, які несуть важливі меседжі про Україну у світ – своїми репортажами, фотографіями, фільмами. Як розповідати про війну так, щоб бути почутими? Які наративи працюють, а які – ні? Яку позицію обирати: спротиву чи жертовності? Чи є межа болю в комунікації з іноземцями? Чим ми надихаємо світ? Модерує розмову Марія Бучельнікова, проєктна менеджерка «Архіву війни» та співавторка проєкту Ukraine Explainers.

    Rights Now! Podcast – спільний проєкт Docudays UA та Radio SKOVORODA, записаний під час ювілейного, двадцятого Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини, з подій правозахисної програми Rights Now! та проєкту «Архів війни». Слухайте на Spotify, SoundCloud, Google та Apple podcasts!

  • Другий епізод Rights Now! Podcast вже на платформах! Тут міг би бути жарт, але наш гумор дуже змінився за час повномасштабного вторгнення. Про трансформацію жартів та їх сприйняття, про психологічний самозахист та новий український міф говоримо з Олександром Шульгою та Світланою Чуніхіною. Олександр, доктор соціологічних наук, директор аналітичного центру «Інститут конфліктології та аналізу Росії», пояснює природу нашого гумору трьома теоріями: зверхності, розрядки та невідповідності. Світлана, політична психологиня, заступниця директора Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, вважає, що наші жарти – спосіб обжити трагічну реальність і водночас зберегти власну чуттєвість.

    Чи є моральна межа гумору? На які теми не можна жартувати? Як гумор допомагає нам вистояти? Жорстокі жарти – смішні? Як бути із дегуманізацією гумору? Чи спотворює гумор сприйняття реальності? Влада може жартувати? Журналіст, модератор розмови та людина, яка знає історію гумору під час війни – Євген Павлюковський. Слухайте та діліться жартом, який вас мотивує, у коментарях.

    Rights Now! Podcast – спільний проєкт Docudays UA та Radio SKOVORODA, записаний під час ювілейного, двадцятого Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини, з подій правозахисної програми Rights Now! та проєкту «Архів війни». Слухайте по суботах на Spotify, SoundCloud, Google та Apple podcasts!

  • Rights Now! Podcast – це розмови про права людини під час війни. Ми записали їх на Docudays UA під час подій правозахисної програми Rights Now! та проєкту «Архів війни».

    Перший епізод – про бюрократію, яку доводиться долати військовим під час відновленні після поранень. Поза осучасненням підходів та методів, ми досі маємо незрозумілі «форми-100», досі підписуємо аркуш у різних установах чи місяць розбираємось у тому, що ж взагалі потрібно і хто за це відповідає. Як систематизувати роботу, а головне, організувати її з повагою до бійців, запитали у гостей подкасту: Масі Найєм – військовослужбовець, юрист, співзасновник ГО Принцип, Любов Галан – правозахисниця, співзасновниця ГО Принцип, Аліна Михайлова – начальниця медичної служби 67-ї окремої механізованої бригади Вовки Да Вінчі. Модератор та ведучий – Євген Павлюковський. Складні, подекуди навіть неприємні, розмови сьогодні, щоб мати краще завтра.

    Rights Now! Podcast – спільний проєкт Docudays UA та Radio SKOVORODA, записаний під час ювілейного, двадцятого Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини, з подій правозахисної програми Rights Now! та проєкту «Архів війни». Слухайте по суботах на Spotify, SoundCloud, Google та Apple podcasts!