Episodit
-
Kultūros publikacijų spaudoje apžvalga.
Klaipėdoje prasideda devintas TheATRIUM festivalis.
Vilniuje ir Kaune savaitgalį vyks jau antrasis tarptautinis chorų festivalis „Sing in Lithuania“.
Eglė Baliutavičiūtė apžvelgia Miglės Anušauskaitės komiksą „Agento byla „Ivanov XII“ ir Margaret Atwood ir Douglo Preston sudarytą romaną „Keturiolika dienų“.
Vilniuje rytoj įvyks jau dešimtasis Nacionalinis kultūros forumas „Kūrybiškumas: miestai dėmesio centre“.
Prasideda šių metų festivalis „Poezijos pavasaris“.
Lietuvos žydų istorijos muziejuje atidengiama neofreska skirta Marcui Chagalui.
LNOBT ruošiasi Louiso Josepho Ferdinando Héroldo baleto „Tuščias atsargumas“ premjerai.
Dainininkė Agnė Sabulytė ir pianistas Darius Mažintas pristato laisvės kovų ir kovotojų atminimui skirtą performansų seriją „Laisvės Kovų Dainos Miškuose“.
Savaitgalį Vilniuje bus atkurtas 1908 m. gegužės 17 d. M. K. Čiurlionio surengtas pirmasis Lietuvių dailės draugijos koncertas.
Ved. Marius Eidukonis -
Kultūros savaitraščio „7 meno dienos“ apžvalga.
Tado Ivanausko zoologijos muziejaus paroda „Fauna grįžta“ pristato sovietų cenzūros sustabdytą Rimanto Šulskio stelų projektą, kuris turėjo puošti muziejaus fasadą.
Užsienio kultūrinių naujienų apžvalga.
Šiandien prasideda vienas ilgaamžiškiausių šiuolaikinės muzikos festivalių Lietuvoje – „Druskomanija“. Jau 41 metus vykstantis renginys išlaiko ne tik tęstinumą, bet ir maištingą, eksperimentinę dvasią.
Žurnalistikos studijų Lietuvoje šimtmetis: ar universitetai kuria pasitikėjimą žiniasklaida?
Kaune pristatytas transmedialus projektas „Šiaurė“, kviečiantis į meditacinę kelionę į save.
Naujas kultūrinis židinys: Druskininkuose kuriama Žako Lipšico memorialinė ekspozicija. Kuo ji svarbi?
Ved. Justė Luščinskytė -
Puuttuva jakso?
-
Kultūros publikacijų spaudoje apžvalga.
Kuo ypatingas parfumerijos žodynas ir kokie jo istoriniai terminai?
Paskelbti Lietuvos kompozitorių 2024 metų kūrinių rinkimų nugalėtojai.
Kodėl Tauragės Birutės Baltrušaitytės biblioteka nusprendė įkurti lysvę ir kas laukia ateityje bibliotekoje?
Naujamiesčio kultūros centro – dailės galerijos vario dūdų orkestras „Aukštyn“ iškovojo II vietą Norvegijoje vykusiame Europos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato „Development“ kategorijoje. Orkestro narė Jovita Kasperavičiūtė pripažinta geriausia kategorijos soliste.
Kokiais būdais, pasak Nepriklausomybės akto signataro Arūno Degučio, kultūra gali kurti pasitikėjimą kariuomene?
Vilniaus mažasis teatras žiūrovams pristato Augusto Gornatkevičiaus premjerą pagal Gerharto Hauptmanno pjesę „Žiurkės“.
Dvidešimt keturi 14-18 metų jaunuoliai organizuoja pilietiškumo iniciatyvą – „Misiją Kalavijas“.
Muzikinis istorijų pasakojimas „Partizanių dainos“ pradeda kelionę po Lietuvą.
Ved. Marius Eidukonis -
Spaudos apžvalga.
„Švietimo vadovų brandą liudija suvokimas, kad politikui dera atlikti tarpininko vaidmenį tarp ekspertinio vertinimo ir visuomenės lūkesčių“, – komentare sako istorijos mokytojas ekspertas Domas Boguševičius.
Panevėžyje „Stasys Museum“ pristatyta nauja tarptautinė paroda „Ir vėjas mus nuneš“. Ekspozicija nagrinėja globalias krizes – nuo karo ir migracijos iki klimato kaitos.
Klasikos koncertų salės rekomendacijos su Gabija Narušyte.
Vilniaus geležinkelio stotyje įvyks menininkės Monikos Dirsytės performansas „Sienos“, skirtas pabėgėlių integracijos temai.
Klaipėdos Parodų rūmuose atidaryta paroda „Ne apie lietų“. Didžiosiose salėse antrame aukšte susitinka skirtingų kultūrų – Airijos ir Lietuvos – grafikos kūrėjai.
Felicijos Bortkevičienės atminimą įamžinanti Kalbos premija šiais metais skirta dr. Tatjanai Vologdinai – filologei, lituanistei, Vroclavo universiteto dėstytojai, Lietuvių kalbos ir kultūros studijų centro Vroclave vadovei.
Įvyks šokio spektaklio pradinukams „Kuris kurį“ premjera. Spektaklis pasakoja apie dviejų skirtingų tautybių sportininkų kelionę per įvairių sporto šakų varžybas.
Ved. Justė Luščinskytė -
Susipžaįstame su spaudos publikacijomis kultūros tema.
Pasaulio kultūros įvykių apžvalga.
Lietuvos kompozitorių sąjunga paskelbė Lietuvos kompozitorių 2024 metų kūrinių penkioliktuką. Šiandien kviečiame susipažinti su Vykinto Baltako kūriniu „Cumulus“ simfoniniam pučiamųjų orkestrui.
Minint Stasio Ušinsko 120-ąsias gimimo metines, Pakruojyje surengta paroda, pristatyta pagal jo brėžinius atkurta viena iš marionečių.
Lietuvoje pristatyta pirmoji Baltijos šalyse palestiniečių poezijos rinktinė „Alyvmedžio garsai“.
Penklioliktuosiuose „Ąžuolo“ apdovanojimuose pagrindinį „Ąžuolo“ kategorijos prizą pelnė Narvydas Naujalis, o „Gilės“ prizas atiteko Mildai Juodvalkytei.
Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos parodų salėje galima aplankyti kolekcininko Ramučio Petniūno retų knygų parodą iš asmeninės bukinistinės kolekcijos.
Helsinkyje šiuolaikinio meno erdvėje „Myymälä2“ pristatoma Dalios Mikonytės, Adomo Žudžio, kompozitorės Marijos Jociūtės ir rašytojos Linos Simutytės projektas „Buitinė astronomija“.
Domanto Razausko muzikinės naujienos. -
Naujuoju popiežiumi išrinktas amerikietis Robertas Prevostas – Leonas XIV.
Kultūros publikacijų spaudoje apžvalga.
Filmą „Nusidėjėliai“ apžvelgia kino kritikas Dmitrij Gluščevskij.
Dovilė Kuzminskaitė apžvelgia latvės Annos Auziņos romaną „Buveinė. Terezės dienoraštis“ ir kroatės Martinos Vidaić „Patalinės blakės“.
Lietuvos kompozitorių sąjunga paskelbė Lietuvos kompozitorių 2024 metų kūrinių penkioliktuką. Šiandien kviečiame susipažinti su Loretos Narvilaitės kūriniu „Kur veda kopų kelias“ smuikui ir kameriniam orkestrui bei Martino Vilumo kūriniu „Marss“ 24 balsams.
Kretingoje šiandien prasideda Šiaurės Europos mėgėjų teatro aljanso (NEATA) jaunimo teatrų festivalis.
Kiek laisvai galima eksponuoti socialiai jautrių visuomenės grupių nuotraukas, o kiek jos turėtų būti palikto tik fotografijos ir socialinių reiškinių tyrinėtojams?
Vilniaus Rotušėje įvyko XXIV konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ nugalėtojų apdovanojimų ceremonija.
M.K.Čiurlionio dailės muziejuje Kryžių kiemelyje įvyks šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ koncertai „Čiurlionis. Slowed and Reverb“.
Ved. Marius Eidukonis -
Kultūros savaitraščio „7 meno dienos“ apžvalga.
„Esu pilna noro dalintis, padėti kitiems taip, kaip man padėjo žmonės“, – sako menininkė Monika Dirsytė. Performansų kūrėja pristatė pirmąją savo knygą „NE/RIBA“.
Menininkas Gvidas Latakas Kaune kviečia į personalinę tapybos ir mažosios plastikos darbų parodą „Už kalno“.
Užsienio kultūrinių naujienų apžvalga.
Vakar buvo paskelbti „Zabolis Art Prize“ laimėtojai. Tai – nuo 2009 m. vykstantis renginys, laikomas jaunųjų šalies tapytojų „Oskarais“.
Lietuvos kompozitorių sąjunga paskelbė Lietuvos kompozitorių 2024 metų kūrinių penkioliktuką. Šiandien susipažinsite su Martyno Bialobžeskio ir Jono Jurkūno kūriniu „Stella Hermetica. Scherzo III“ sopranui, kameriniam orkestrui ir elektronikai, bei Dominyko Digimo kūriniu „De-Focus“ smuikui, altui ir simfoniniam orkestrui.
Gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, paskelbti dvidešimtą kartą vykstančios akcijos „Metų knygos rinkimai 2024“ nugalėtojai.
Ved. Justė Luščinskytė -
Kultūros publikacijų spaudoje apžvalga.
Literatūrologas Mantas Tamošaitis „Kalbos ryte“ pasakoja apie šiuolaikinių lietuvių autorių drąsą ir aukštos literatūrinės ambicijos būtinybę skaitytojui.
Konkursą vadovauti M. K. Čiurlionio dailės muziejui laimėjo Virginija Vitkienė.
Nacionalinis Kauno dramos teatras kviečia į paskutinę šio sezono premjerą. Teatro scenoje atgimsta Icchoko Mero romanas „Lygiosios trunka akimirką".
Lietuvių kalbos institutui jau savaitė kaip vadovauja daktaras Darius Ivoška. Kokius iššūkius lietuvių kalbai mato naujasis institucijos vadovas?
Vilniaus miesto savivaldybei likvidavus Vilniaus memorialinių muziejų direkciją, Vinco Mykolaičio Putino, Vinco Krėvės ir Venclovų namo ekspozicijos keičia pavadinimus ir dabar veiks, kaip „Vilnius Unesco literatūros miestas“ padaliniai.
Europos Sąjungos (ES) programos „Kūrybiška Europa“ biuras Lietuvoje kartu su Lietuvos kultūros institutu rengia konferenciją „Įtrauktis profesionaliame mene: mada ar siekiamybė?“
Lietuvos kompozitorių sąjunga paskelbė Lietuvos kompozitorių 2024 metų kūrinių penkioliktuką. Šiandien kviečiame susipažinti su Martos Finkelštein ir Agnės Matulevičiūtės kūriniu „Dear, dear“ fortepijonui ir sintezatoriams.
Kokie iššūkiai kyla mažuosiuose Lietuvos miestuose veikiantiems knygynams?
Ved. Marius Eidukonis -
Spaudos apžvalga.
„Didysis Getsbis“ tebėra aktualus liudijimas apie amerikietišką tikrovę dabar ir prieš šimtą metų, turintis neabejotiną lyginamąją vertę“, – apie prieš šimtą metų išleistą romaną sako filosofas Aldis Gedutis.
Kupiškyje pristatyta prieš dešimtmetį Anapilin iškeliavusio medžio skulptoriaus Rimanto Idzelio darbų paroda. „Esu nenusakomas, nesušukuotas, netelpu į jokius rėmus. Vaikystėje, kai iškrypom iš to kelio, tai vis mėginam į vėžes sugrįžti, bet niekaip neišeina“, – dar būdamas gyvas kalbėjo Rimantas Idzelis.
Klasikos koncertų salės rekomendacijos su Gabija Narušyte.
Lietuvoje vis labiau įsitvirtina lėtojo turizmo kryptis – tai kvietimas keliauti ne greitai, o prasmingai: atrasti vietos istoriją, skonius, bendruomenes ir tylos pilnas erdves. Kaip lėtas turizmas keičia mūsų kelionių įpročius ir regionų gyvenimą?
Lietuvos kompozitorių sąjunga paskelbė Lietuvos kompozitorių 2024 metų kūrinių penkioliktuką. Šiandien kviečiame susipažinti su kompozitorės Justės Janulytės kūriniu „Confluere“ kameriniam orkestrui.
Rytoj prasideda „Japonijos dienos Kaune WA“. Šis festivalis jau ne vienerius metus kviečia miestiečius ir svečius pažinti Japonijos kultūrą per šiuolaikinio meno pasirodymus, tradicinių amatų dirbtuves, paskaitas, parodas bei bendrus Lietuvos ir Japonijos menininkų projektus.
Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro interjeras pripažintas geriausiu pasaulyje savo kategorijoje ir įvertintas aukso medaliu prestižiniame „A’ Design Award & Competition“. Kuo šis projektas ypatingas, kodėl verta kalbėti ne tik apie formą, bet ir apie jausmą interjere?
Ved. Justė Luščinskytė
M. Zaremnos nuotr. -
Spaudos apžvalga.
Pasaulio kultūros įvykių apžvalga.
Į Lietuvos kompozitorių 2024 metų kūrinių penkioliktuką pateko Mariaus Baranausko „Supernova“ simfoniniam orkestrui.
Šiauliuose, Fotografijos muziejuje eksponuojami fotografo Virgilijaus Šontos fotografijų ciklas „Mokykla – mano namai“.
Kelis mėnesius klaipėdiečiai rinko pačias klaipėdietiškiausias knygas. Pagaliau žinomi konkurso rezultatai.
LMTA periodiniame mokslinių straipsnių rinkinyje „Ars & Praxis“ pasirodė muzikologo Eirimo Veličkos parengta pianistės Ievos Dūdaitės knygos „Muzika visiems“ recenzija, kurioje muzikologas atranda daug netikslumų, muzikos istorijos ir teorijos klaidų. Kaip muzikologo pastebėtus faktus vertina knygos autorė ir kodėl sudėtinga parašyti meno populiarinimo knygą?
Rokiškyje jau dvejus metus galima išgirsti simfoninį orkestrą, kuriame groja ir mokiniai, ir mokytojai.
Domanto Razausko muzikinės naujienos.
Ved. Marius Eidukonis -
Užsienio kultūrinės spaudos apžvalga.
Kauno rotušėje atidaryta paroda „Miesto atmintis: archeologai“. Joje pristatomi du tos pačios archeologų kartos atstovai, pradėję darbuotis XX a. 9 dešimtmečio pradžioje: Dainius Balčiūnas ir Mindaugas Bertašius.
Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre – paskutinė sezono premjera – Aleksandro Špilevojaus „Arrivederci“. Šiuo spektakliu A. Špilevojus atsisveikina ir su Juozo Miltinio dramos teatru bei palieka meno vadovo pareigas.
Vytauto Bikulčiaus knygų apžvalga.
Vytauto Didžiojo universitete buvo parengtos rekomendacijos dėstytojams, padedančios kurti įtraukesnę, aiškesnę ir supratingesnę mokymosi aplinką studentams, turintiems autizmo spektro sutrikimą.
Lietuvos kompozitorių sąjunga paskelbė Lietuvos kompozitorių 2024 metų kūrinių penkioliktuką. Kviečiame susipažinti su kompozitoriaus Felikso Bajoro kūriniu „Arkos“ simfoniniam orkestrui.
Rytoj Vilniuje prasideda XXVI Tarptautinis universitetų teatrų forumas. Šių metų forumo tema – ANBO kodas, skirta paminėti inžinieriaus Antano Gustaičio sukurto lėktuvo šimtmetį ir Lietuvos aviacijos kūrėjų metus.
Sekmadienį, Motinos dienos proga, LRT Klasikoje bus pristatytas radijo spektaklis „Baltieji prieš juoduosius“, sukurtas pagal rašytojos Danutės Kalinauskaitės romaną.
Ved. Justė Luščinskytė -
Spaudos apžvalga.
Seniausia Šiauliuose „Valerijono“ vaistinė tapo Europos istorinių vaistinių tinklo dalimi. 155 metus gyvuojanti vaistinė jau seniai tapo svarbia Šiaulių dalimi ir turistų traukos vieta.
Kaip atrodo vertėjų žodžiu darbas Europos Sąjungos institucijose?
Lietuvos nacionalinio muziejaus Istorijų namuose atidaroma paroda „Istorija vizgina uodegą“ siūlo žvilgtelėti į tūkstančius metų trunkantį žmogaus ir šuns ryšį ir pamatyti šunį kaip visavertį istorijos veikėją.
Šiandien pasaulyje minima Tarptautinė džinsų diena, siekiant parodyti solidarumą su nuo seksualinio smurto nukentėjusiais žmonėmis.
Klaipėdoje prasideda Tarptautinis lėlių teatro festivalis „Materia Magica“.
Į Lietuvos kompozitorių 2024 metų kūrinių penkioliktuką pateko Žibuoklės Martinaitytės kūriniu „Ekaggata“ smuikui ir kameriniam orkestrui.
Tarptautinės džiazo dienos proga šįvakar 19 val. per LRT KLASIKA vyks tiesioginė „Dvidešimt pirmojo amžiaus kvinteto“ koncerto transliacija.
Ved. Karolina Bieliauskaitė -
Spaudos apžvalga.
Ar Klaipėda pasirengusi tapti Europos kultūros sostine?
Adelės ir Pauliaus Galaunių namuose-muziejuje Kaune atidaryta knygos meno paroda – „Pirmas leidimas“. Čia pristatomos 24-ių esamų ir buvusių Vilniaus dailės akademijos studentų knygos yra vienetinės arba išleistos mažu tiražu – nuo vos kelių savilaidos egzempliorių iki kelių šimtų vienetų.
Klasikos koncertų salės rekomendacijos su Gabija Narušyte.
Šiandien minime Tarptautinę šokio dieną. Ar Lietuvai reikia nacionalinės šokio trupės? Ką toks sprendimas galėtų duoti šokio laukui, kokių galimybių atvertų, bet kartu – kokių iššūkių sukeltų?
Lietuvos kompozitorių sąjunga paskelbė Lietuvos kompozitorių 2024 metų kūrinių penkioliktuką. Šiandien kviečiame susipažinti su kompozitorės Justinos Repečkaitės kūriniu, patekusiu į geriausių sąrašą – tai jos kompozicija „La muë“ serpentui, vaikų chorui ir elektronikai.
Nemunas – didžiausia ir svarbiausia Lietuvos upė, turinti išskirtinę istorinę, kultūrinę ir ekologinę reikšmę. Tačiau jos būklė kelia vis didesnį nerimą. Šiai situacijai spręsti įkurtas fondas „Nemunas 2.0“, kuris siekia nuosekliai stebėti Nemuno ir kitų upių būklę, mažinti taršą, investuoti į mokslinius tyrimus bei skatinti bendruomenių įsitraukimą.
Domanto Razausko muzikinės naujienos. -
Spaudos apžvalgoje – balandžio literatūros mėnraštis „Metai“.
Tauragės Birutės Baltrušaitytės bibliotekoje 12-ą kartą surengti Tauragės metų knygos rinkimai. Šiame konkurse nominuojamos tik Tauragės krašto žmonių sukurtos knygos.
Anykščiuose kuriančios keturios kūrėjos kviečia aplankyti jungtinę parodą „Kūrybinė laboratorija numeris 2: tušas”. Tai paroda apie balansą: tarp meno ir dizaino, tarp eksperimento ir praktiškumo, tarp vidinio pasaulio ir kasdienybės.
Į Lietuvos kompozitorių 2024 metų kūrinių penkioliktuką pateko Jurgio Kubiliaus „Ant00-2.0“.
Metų pradžioje leidykla „Lapas“ pristatė prestižinės Vokietijos leidyklos „Spector Books“ išleistą knygą anglų kalba „Tara: tada ir dabar, čia ir ten“ (Tara: Then and Now, Here and There). Tai knyga, pasakojanti apie Vilniuje XX a. 7–9 deš. veikusią svarbiausią grafinio dizaino instituciją – Eksperimentinį taros ir įpakavimo konstravimo biurą ir jame kūrusius dailininkus.
Pasaulio kultūros įvykių apžvalgoje žvilgsnis į per Velykas mirusio popiežiaus Pranciškaus ryšį su menu ir kultūra.
Stresą dažnai laikome neigiamu reiškiniu, tačiau Vilniaus universiteto psichologė doc. Inga Truskauskaitė kviečia pažvelgti į jį kitaip – kaip į natūralią organizmo reakciją, kuri evoliuciškai padėjo žmonijai išgyventi.
Scenos menų kritikė Aušra Kaminskaitė apžvelgia Caroline Guiela Nguyen spektaklį „Lacrima“.
Ved. Karolina Bieliauskaitė -
Spaudos apžvalga.
Į Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro sceną sugrįžtanti Jacques'o Offenbacho opera „Hofmano istorijos“ pristato ir operos solisto, boso Liudo Mikalausko debiutą šiame veikale.
Knygų apžvalga.
Savaitgalį Vilniuje — tarptautinė dizaino diena.
Pasaulis atsisveikina su popiežiumi Pranciškumi.
Lietuvos kultūros institutas išleido naująjį kultūros žurnalo * as a Journal numerį – „Escape As a Journal“, skirtą Čiurlioniui.
Lietuvos kompozitorių 2024 metų kūrinių penkioliktukas ir geriausio kūrinio rinkimai.
Prieš trejus metus Panevėžyje, dėl „Ekrano“ marių šliuzo gedimo, patvino per miestą tekantis Nevėžis. Ši avarija virto idėja naujam spektakliui.
Ved. Karolina Bieliauskaitė -
Savaitraščio „7 meno dienos“ apžvalga.
Užsienio spaudos apžvalga.
Po „Pietinia kronikas“ sėkmės daugiau mažiau visi žino Pietinį Šiaulių rajoną. O kuo išsiskiria Rėkyva ir jos kultūrinis gyvenimas?
Vilniaus mažasis teatras publikai pristato ilgai lauktą Oskaro Koršunovo premjerą „Kantas. Kambarys, kuriame negalvojama“.
Kas yra įsimintiniausi pastarųjų metų šiuolaikinio šokio šokėjai, choreografai ir reiškiniai? Šiuolaikinio šokio įvairovę, galią ir poveikį visuomenei atskleidžiančius darbus išskyrė Šiuolaikinio šokio asociacija.
Lietuvos kompozitorių 2024 metų kūrinių penkioliktuke varžosi Rūtos Vitkauskaitės Koncertas smuikui su orkestru.
Naujuoju Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos valdybos pirmininku tapo dizaineris, Lietuvos dizaino asociacijos pirmininkas Algirdas Orantas.
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka šiandien mini 100-metį.
Ved. Indrė Kaminckaitė
Rolando Parafinavičiaus nuotr. -
Spaudos apžvalga.
LRT KLASIKA pristato Lietuvos kompozitorių 2024 metų kūrinių penkioliktuką.
Lietuvių ir anglų kalbomis kurianti atlikėja Petunija sako, kad kūrinys padiktuoja, kokia kalba kurti. „Kalbos ryto“ pasakojimas pie muzikos kalbą ir kalbą muzikoje.
Minint kūrėjo 120-ąsias gimimo metines, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje atidaryta paroda „Stasys Ušinskas: Lietuvos modernizmo ledkalnis“.
Klaipėdoje prasideda Mecenatystės forumas ir Meno bei kultūros mugė.
Prasideda Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Kuo šiandien gyvena šalies bibliotekos, su kokiais iššūkiais susiduria ir kaip keičiasi ateinant dirbtiniam intelektui?
Kanados lietuvių fondo įsteigta Dausų šeimos literatūrinė premija tęsia šimtametes mecenavimo tradicijas, siekia paremti ir paskatinti lietuvių rašytojus bei garsinti lietuvių literatūrą. Šįvakar bus apdovanoti premijos laureatai.
„Šiais metais programa bus stipriausia per devynerius mano vadovavimo festivaliui metus“, – teigia šiandien prasidedančio tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ vadovė Gintarė Masteikaitė.
Ved. Jolanta Kryževičienė -
Spaudos apžvalga.
In memoriam: pirmadienio rytą Vatikane, eidamas 89-uosius metus, mirė popiežius Pranciškus.
Rokiškio kultūros centre pradėjo dirbti nauja režisierė Ignė Barkauskaitė, daugelį metų praleidusi užsienio teatruose ir nuo šių metų perėmusi vadovavimą vaikų ir jaunimo teatrui.
Klasikos koncertų salės rekomendacijos.
Šiandien paskelbtas Valdo Adamkaus gamtosauginės premijos nugalėtojas. Šiemet juo tapo gamtininkas Selemonas Paltanavičius už šviečiamąją veiklą ir ilgametes pastangas ugdyti atsakingą ir gamtą mylintį žmogų.
Kaune prasideda šiuolaikinės muzikos koncertų ciklas NICHE. Trečiąjį ciklo sezoną pristatantys Kauno menininkų namai keičia įprastą formatą ir kviečia ne tik išgirsti muziką, bet ir atsigręžti į istorinę miesto architektūrą.
Šiandien sukanka 50 metų vienam ryškiausių Lietuvos operos balsų – tenorui Edmundui Seiliui.
Domanto Razausko muzikinės naujienos.
Ved. Justė Luščinskytė -
Kultūros publikacijų spaudoje apžvalga.
Energetikos ir technikos muziejuje atidaryta paroda „DI vizijos: algoritminiai žaidimai“.
Šilutės rajone Balčiuose galima aplankyti tautodailininkų įkurtą Angelės ir Vytauto Raukčių muziejų.
Mantas Balakauskas apžvelgia Arno Ališausko knygą „Užkadrinis balsas“.
Kolekcininkas Petras Kaminskas kartu su Regina Mačiulyte išleido knygą „Knygų nameliai, biblotekėlės Lietuvoje ir užsienyje“.
Lietuvos muziejų kelias šiemet kviečia atrasti barokinį kultūros paveldą.
Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode atidaryta nauja lauko paroda „Miškas. Mano meilė“.
Įvairialypes „kiaušinio“ prasmes parodoje „Kiaušiniams – NE“ tyrinėja Panevėžio fotografų draugijos nariai.
Su kokias įspūdžiais ir emocijomis iš Ukrainos grįžo pianistas Rokas Zubovas?
Ved. Marius Eidukonis -
Kultūros savaitraščio „7 meno dienos“ apžvalga.
„Nesu tikra, dėl kokių priežasčių šiam spektakliui reikėjo didžiosios scenos“, – apie režisieriaus Antano Obcarsko premjerą „Fermentacija“ Lietuvos nacionaliniame dramos teatre sako apžvalgininkė Dovilė Zavedskaitė.
Užsienio spaudos kultūros naujienų apžvalga.
Šiaulių regione ir vėl skambės velykinės muzikos festivalis „Resurrexit“. 42-ejus metus vykstantis festivalis yra vienas seniausių šalyje. Šiemet bus surengta 12 koncertų.
Vilniaus universiteto Teisės fakultetas sulaukė svarbaus tarptautinio įvertinimo – už projektą „DI žinių dvyniai“. Tai – pirmas toks atvejis pasaulyje, kai į studijų procesą integruoti dėstytojų dirbtinio intelekto antrininkai, kuriuos studentai gali naudoti kaip interaktyvius, personalizuotus konsultantus.
Šiandien prasideda aštuntasis „Virtualios filosofijos skaityklos“ sezonas – Molėtų viešosios bibliotekos vykdomas projektas, kurio metu susitinka filosofija besidomintys žmonės iš įvairių Lietuvos regionų.
Mantas Martišius paskirtas Lietuvos radijo ir televizijos komisijos pirmininku.
Ved. Justė Luščinskytė - Näytä enemmän