Episodit
-
Sylwetki polskich duchownych i ich kontrowersyjne działania i wpływ na polski Kościół katolicki. O książce "Skandaliści w sutannach. Od kardynała Wyszyńskiego do arcybiskupa Jędraszewskiego" mówi jej współautor prof. Stanisław Obirek, teolog, antropolog kultury, były jezuita. Książkę napisał razem z Arturem Nowakiem.
-
Gościnią audycji jest dr Agnieszka Kwiatkowska - socjolożka i politolożka z Instytutu Nauk Społecznych Uniwersytetu SWPS.
-
Puuttuva jakso?
-
zapraszają Anna Wacławik i Anda Rottenberg
-
Na temat otyłości, leczeniu, przyczynach oraz wsparcia zapobieganiu chorobbie otyłościowej mówi dr hab. n.med. Mariusz Wyleżoł
-
Jaki plan na gospodarkę ma Donald Trump? Czy jego plan jest “typowy dla Republikanów? Jaką rolę odegra Susie Wiles? Kto jeszcze może znaleźć się w administracji Trumpa? O tym porozmawialiśmy z dr Tomaszem Makarewiczem, junior profesorem na Uniwersytecie w Bielefeld związanym z Dobrobytem na Pokolenia.
-
O sztuce, o życiu nawet polityce i Gruppie rozmawiamy z jej członkiem Pawłem Kowalewskim oraz dziennikarzem kulturalnym Aleksandrem Hudzikiem. Bohaterką dzisiejszej Godziny Kultury jest książka "Sztuka to jest wszystko", w której Paweł Kowalewski opowiada Aleksandrowi Hudzikowi.
-
Zaprasza Tomasz Stawiszyński.
-
"Neokolonialna mentalność w polskim Sejmie" - W dzisiejszym programie m.in. o depenalizacji aborcji, komisjach śledczych, wyborach prezydenckich w Polsce i Stanach Zjednoczonych.
M. Bosacki, D. Gosek-Popiołek, R. Fritz, K. Lipiec, A. Orliński -
Pekin uważa, że celem amerykańskiego establishmentu politycznego jest osłabienie Chin. "Trump może próbować namawiać państwa europejskie do uczestnictwa w wojnie handlowej z Chinami" - mówi Michał Bogusz z OSW.
-
Amerykańska kampania wyborcza przeszła już do historii. 47. prezydentem Stanów Zjednoczonych został Donald Trump, który wraca na urząd po czteroletniej przerwie. Kampanię wyborczą w Stanach Zjednoczonych podsumowujemy z dr. Marcinem Fatalskim z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Co o dzisiejszej Ameryce mówią nam wyniki wyborów i wygrana Donalda Trumpa?
-
Na Poranek zaprasza Maciej Głogowski
-
Zakończył się szczyt COP16. Dlaczego nie powstanie fundusz bioróżnorodności? Jakie były argumenty za i przeciw? Czy możemy mówić o skandalu? Kto najbardziej straci na tym, że fundusz nie powstanie? O sytuacji pomiędzy państwami bogatymi, a biednymi porozmawialiśmy z dr Szymonem Zarębą, analitykiem Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych i koordynatorem programu “Sprawy Globalne”.
-
Co dla Europy będzie znaczyć wygrana Harris lub Trumpa? W Brukseli rozpoczęły się przesłuchania komisarzy UE, w trakcie których określane są kierunki polityki europejskiej na najbliższe lata. Wśród poruszanych tematów można znaleźć m.in. odbudowę Ukrainy, konflikt izraelsko-palestyński, czy rozwój i innowacyjność.
-
Polka rozegrała swój pierwszy mecz po prawie dwumiesięcznej przerwie. Pokonała w swoim inauguracyjnym meczu WTA Finals w Rijadzie Barborę Krejcikovą, choć nie bez problemów.
-
"Miałam dużo szczęścia" - Rozmowa wspomnieniowa z Elżbietą Zającówną
-
W czasie II wojny światowej amerykańscy producenci, reżyserzy i aktorzy byli zatrudniani na rządowych etatach by tworzyli filmy o antywojennym i antyhitlerowskim przekazie. To wtedy
Pentagon otworzył swoje biuro w Hollywoodzie. W czasach zimnej wojny o antysowiecki wydźwięk hollywoodzkich produkcji dbał między innymi John Wayne. Relacja amerykańskiego rządu z tamtejszym przemysłem filmowym trwa do dziś, ale czy współcześnie Hollywood ma taki wpływ na społeczeństwo ja w czasach swojej świetności? O tym w kolejnym odcinku „Półki z książkami” Anna Sobańda rozmawia z Maciejem Jarkowcem autorem książki „Na bulwarach chyhają potwory” będącej częścią amerykańskiego tryptyku non fiction.
Z rozmowy dowiemy się między innymi tego, czym Alfred Hitchcock naraził się agentom CIA, jaki film wpłynął na rozwój Ku Klux Klanu, kim byli fixers oraz dlaczego film „Civil War” jest raczej rozrywką, niż ważnym głosem w amerykańskiej debacie.
Zapraszamy do słuchania. -
Wczorajszą konferencję generała Jarosława Stróżyka, przewodniczącego komisji ds. zbadania wpływów rosyjskich i białoruskich, komentujemy i analizujemy z gen. broni rez. dr Mirosławem Różańskim, senatorem RP. Rozmawiamy o Antonim Macierewiczu, na którym wczoraj swoją uwagę skupiał gen. Stróżyk.
-
"Fryzjer" opuścił więzienie przedterminowo. Wyrok za kierowanie piłkarską mafią ustawiającą na potęgę mecze w naszej lidze miał odsiadywać do maja.
- Näytä enemmän