Episodit
-
Jak zaczęła się jego przygoda z zagranicą, a jak z Panem Sadełko? Czy warto studiować dziennikarstwo i stosunki międzynarodowe (odp. Nie)? Czym był dla niego wyjazd na Erasmusa? Czy naprawdę polskiego czytelnika nie interesuje świat? Maciej Okraszewski w podcaście Dział Zagraniczny udowodnił, że wcale nie. I to mimo że przez lata największe redakcje w Polsce przekonywały go, że poza Europą, Stanami Zjednoczonymi i Rosją nie chcemy czytać i słuchać o niczym innym. Dziesięć lat temu stworzył serwis internetowy, a w ostatnich dwóch latach codziennego instagrama i podcast, które podbiły serca polskich słuchaczy. W czerwcu 2020 Maciej Okraszewski opowiedział nam, jak pracuje i jak zmieniło się jego życie od kiedy prowadzi Dział Zagraniczny.
Wspierajcie Dział Zagraniczny na patronite: https://patronite.pl/dzialzagraniczny (https://patronite.pl/dzialzagraniczny)
Kamil Bałuk (Bałuk gada) i Instytut Reportażu zapraszają do Faktycznego Domu Kultury na cykl, w którym rozmawiamy na żywo w centrum Warszawy z twórcami najciekawszych polskich podcastów i audioseriali. Kochamy fabuły non-fiction, więc priorytet dajemy temu gatunkowi, ale przecież Polska ma do zaoferowania dużo więcej!
Wpadajcie na fb https://www.facebook.com/balukgada/ (https://www.facebook.com/balukgada/) i instagrama https://www.instagram.com/kamilbaluk/ (https://www.instagram.com/kamilbaluk/) -
Czarny Roman - co nam zostało po legendarnej postaci warszawskiego śródmieścia? Podcast, który wyprodukowała Audioteka to próba rozliczenia się z mitami narosłymi wokół tej postaci. Reżyser Michał Marczak (Wszystkie nieprzespane noce, Fuck For Forest) i jego liczna ekipa opowiadają o przemianie Warszawy od PRL-u do dzisiejszych czasów, o zespole Lady Pank, cinkciarzach ze stolicy, roli alkoholu w Polsce i wielu innych ciekawych rzeczach.
Kamil Bałuk (Bałuk gada) i Instytut Reportażu zapraszają do Faktycznego Domu Kultury na nowy cykl, w którym porozmawiamy na żywo w centrum Warszawy z twórcami najciekawszych polskich podcastów i audioseriali. Kochamy fabuły non-fiction, więc priorytet dajemy temu gatunkowi, ale przecież Polska ma do zaoferowania dużo więcej!
W lutym 2020 gościliśmy audioserial Czarny Romans - żeby być jak najbliżej dawnych ścieżek Romana, autorzy audioserialu urządzili studio nagraniowe w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich w centrum Warszawy. Twórcy zajrzeli nie tylko na warszawskie ulice, którymi chodził Roman, ale też poza Warszawę i poza Polskę, do Berlina, Amsterdamu czy Nowego Jorku. Rezultat poszukiwań to portret nieszablonowej postaci i kronika polskiej transformacji.
Spotkanie we współpracy z Audioteką, gdzie odsłuchacie wszystkie odcinki podcastu.
Wpadajcie na fb Bałuk gada i instagrama @kamilbaluk. -
Puuttuva jakso?
-
Kim jest Okuniewska? Jak wpadła na pomysł podcastu? Dlaczego nie mogła go nagrywać w Polsce? Jaką rolę miała w jej życiu jej tajemnicza sąsiadka? Jak Okuniewska planuje odcinek, czy dużo edytuje? Ile dostaje mejli z historiami, jakie mają tytuły i jak bardzo przydają jej się w pracy? Czy wróci do Polski? O tym i dziesiątkach innych rzeczy porozmawialiśmy w pierwszym odcinku Wieczoru Fanów Podcastów.
Kamil Bałuk (Bałuk gada) i Instytut Reportażu zapraszają do Faktycznego Domu Kultury na nowy cykl, w którym porozmawiamy na żywo w centrum Warszawy z twórcami najciekawszych polskich podcastów i audioseriali. Kochamy fabuły non-fiction, więc priorytet dajemy temu gatunkowi, ale przecież Polska ma do zaoferowania dużo więcej!
Zaczęliśmy od przyjeżdżającej do nas z Islandii Królowej podcastu Joanny Okuniewskiej, znanej z dwóch świetnie przyjętych podcastów Tu Okuniewska i Ja i moje przyjaciółki idiotki. Okuniewska opowie o kulisach pracy nad swoimi produkcjami od zakamarków islandzkiej piwniczki do wielkiej społeczności „idiotek”.
Tu Okuniewska, czyli dźwiękowy zapis osobistych dramatów i komedii, wieczne zaczynanie od początku, nocne przemyślenia i rzutnik zorzy polarnej
Ja i moje przyjaciółki idiotki - złamane serca, miłosne rozczarowania i historie bez happy-endu. Czyli historie Twoje i innych mądrych dziewczyn, które miały odwagę się głupio zakochać, a teraz umieją się z tego śmiać.