Episodit
-
Chciałbym wam przedstawić swoją najnowszą książkę pod tytułem "Jak (Nie) Grać w Europie". Kiedy dostałem od wydawnictwa SQN propozycję napisania o polskich klubach w europejskich pucharach, to nie chciałem, by było to ujęcie historyczne. Zresztą dokonania polskich klubów nie są na tyle bogate, a bardziej anegdotyczne, choć tego na tak szeroką skalę również chciałem uniknąć. Nie jest tak, że historię czy polskie przypadki ignoruję, ale wolałem przeanalizować to, co powoduje, że idzie… idzie nam tak źle.
Książka dostępna tu: https://bit.ly/jak-nie-grac
-
Co oznacza triumf Hiszpanii, jakie były jej największe atuty i które z zagrań z samego finału najwięcej nam powiedziały o nowych mistrzach Europy? Ile ich triumf da futbolowi reprezentacyjnemu, dlaczego wartością jest rozwój kadr z poziomu średniego, a komu skleiły się kartki w historii piłki nożnej?
Zapraszam do słuchania. Partnerami podcastu w trakcie Euro 2024 byli Wydawnictwo SQN oraz księgarnia internetowa Labotiga.pl.
-
Puuttuva jakso?
-
Jak zmieniła się reprezentacja Anglii względem finału z Euro 2020, który odbył się na Wembley? Czy (personalne, taktyczne, mentalne) lekcje z tamtej porażki z Włochami mogą przydać się przeciwko Hiszpanii? Co będzie kluczowe w meczu w Berlinie w Euro 2024 i które z pojedynków będą najważniejsze?
Patronami podcastu podczas #Euro2024 są Wydawnictwo SQN oraz internetowa księgarnia Labotiga.pl.
-
Czy odbiór Francji przez większość turnieju był niewłaściwy? Dlaczego Hiszpanie wykorzystali to, czego nie potrafili Portugalczycy? Czemu Didier Deschamps nie był jak Julian Nagelsmann? Czym grozi zdejmowanie z boiska N'Golo Kante? Jeden półfinał, a tyle pytań - staram się na nie odpowiedzieć.
W trakcie #Euro2024 patronem podcastu są Wydawnictwo SQN oraz księgarnia internetowa Labotiga.pl.
-
W tym odcinku podcastu analizuję to, jakich zmian dokonywali selekcjonerzy reprezentacji w ćwierćfianałach Euro 2024. Jak reagowali Luis de la Fuente, Julian Nagelsmann, Gareth Southgate i Ronald Koeman? Dlaczego najważniejszy był brak reakcji Roberto Martineza? Zapraszam do słuchania mojego podcastu.
W trakcie Euro 2024 partnerem podcastu jest Wydawnictwo SQN oraz księgarnia internetowa Labotiga.pl.
-
Czy nie za dużo mówimy o odwadze, gdy konkretów jednak brak? Kto i co wyraża tę cechę w grze reprezentacji Polski oprócz słów selekcjonera i samych piłkarzy? Co można w tej odwadze poprawić, rozwinąć? Zapraszam na odcinek podsumowujący nasz występ w Euro 2024.W trakcie Euro 2024 współpracuję z Wydawnictwem SQN i księgarnią internetową Labotiga. Z okazji Euro 2024 przygotowali oni specjalną ofertę #ZaczytaneEuro dla fanów piłki nożnej -> https://bit.ly/lektury-na-euro
-
Dlaczego struktura jest tak ważna w grze Niemców? Czym od początku zaskoczyli Szkotów na otwarciu Euro 2024? Dlaczego dwa pierwsze gole idealnie oddają to, czym ma być reprezentacja pod wodzą Juliana Nagelsmanna? Z czym wiąże się nadzieja na nową falę trenerów obecnych również w takim turnieju?
Zapraszam na pierwszy podcast o Euro 2024. -
Dlaczego Borussia Dortmund tak dobrze grała w pierwszej połowie i z czym największe problemy miał Real Madryt? Jak w przerwie zareagował Carlo Ancelotti i dlaczego jego korekty były ważniejsze od mocnych zmian Edina Terzicia? Którzy zawodnicy byli najważniejsi w finale rozegranym na Wembley?
Zapraszam do podsumowania finału. -
Fantastyczny mecz w Dublinie rozegrała Atalanta - niewiarygonie intensywny, oparty na indywidualnym pressingu i przebłyskach Ademoli Lookmana. Jak totalnie zgaszony został Bayer Leverkusen? Którzy zawodnicy zaimponowali, a którzy zawiedli? Co mógł zrobić lepiej Xabi Alonso? Analiza finału Ligi Europy.
-
W tym odcinku podcastu zastanawiam się, dlaczego Chelsea rozstała się z Mauricio Pochettino. Co przez ten rok osiągnął w tym klubie Argentyńczyk? Których piłkarzy rozwinął, czy nadał drużynie konkretny styl i czy zapowiadało się na lepszą przyszłość? A jeśli tak, to co zaszło za kulisami? Jak blisko Chelsea jest do Brighton, które też pożegnało swojego trenera, Roberto De Zerbiego? Co oznacza bycie mądrym klubem?
-
Dlaczego w tym sezonie strzelono tak wiele goli? Czemu najszumniej prezentowane "projekty" były w tym sezonie tak bardzo niestabilne? O czym świadczy rozwój roli bocznych obrońców schodzących do środka pola? Czemu w kontrolowaniu chaosu był największy atut oraz problem Liverpoolu? Jak napędzali się liderzy, Manchester City oraz Arsenal i ile wynosi róznica dzieląca te drużyny?
Zapraszam na moje podsumowanie tego sezonu Premier League. -
Arsenal wygrał na Old Trafford 1:0 po golu Leandro Trossarda. Nie był to wielki występ, ale nie musiał być. Drużyna faz przejściowych została w nich ograniczona pragmatycznym podejściem gości. Piłkarze Mikela Artety mogliby bardziej pogrążyć Manchester United, ale wystarczyła jedna akcja, która i tak obnażyła grającego ma stoperze Casemiro.
-
Prosto z Tottenham Hotspur Stadium o... bardzo dziwnym meczu. Jak Arsenal rozbroił Tottenham z derbowych emocji i jak wpuścili rywali później do meczu? Zapraszam do słuchania podcastu.
-
Niesamowita była ta niedziela w Premier League. Zarówno Arsenal, jak i Liverpool przegrały swoje domowe spotkania, nie strzeliły gola i pokazały... Mało charakterystyczne oblicze. Co się stało z ekipami Mikela Artety i Juergena Kloppa? Staram się na to spojrzeć chłodnym okiem i niekoniecznie od taktycznej strony.
-
Dlaczego Arsenal zagrał tak defensywnie i czy plan Mikela Artety miał uzasadnienie? Jak istotna będzie defensywa w tak szalonym sezonie Premier League i walce o mistrzostwo Anglii? Kto najlepiej radził sobie w tak ciasnym meczu? Jakich wyborów taktycznych dokonywał Guardiola, by zastąpić liderów i czemu nie do końca mu się to udało? Zapraszam na podcast prosto po ostatnim bezpośrednim starciu dwóch ekip walczących o mistrzostwo Anglii.
-
Remisem zakończyło się ostatnie ligowe starcie w Anglii Juergena Kloppa i Pepa Guardioli. Pewnie takim remisem po którym nikt się nie cieszy - ze względu na wynik lub sposób grania - ale samo spotkanie dostarczyło ogromnych emocji i wielu wątków pod dyskusję. O przygotowaniu pod obronę strefową Liverpoolu przy rzutach rożnych, odpowiedzi w typowy dla ekip Kloppa sposób i nieustannym parciu po największą nagrodę. A i słówko o Arsenalu na koniec - zapraszam więc do słuchania o tym, co wydarzyło się w 28. kolejce... Jeszcze tylko dziesięć przed nami!
-
Jak daleko jest United do City? W 192. derbach Manchesteru najlepiej pokazało to osiem minut po tym, jak Phil Foden wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. O tej różnicy, sposobie Erika ten Haga na mecz, myśleniu jak outsider i szukaniu sposobów na dogonienie rywali, a także spoglądaniu na mecz z perspektywy Guardioli, nagrałem podcast prosto po meczu z Etihad.
-
Liverpool triumfuje w finale Pucharu Ligi z Chelsea po golu Virgila van Dijka w końcówce dogrywki. Dlaczego właśnie to dogrywka pokazała, jak różne są etapy tych dwóch drużyn i dlaczego to Liverpool idzie w kierunku zdrowszym, pomimo decyzji Jurgena Kloppa? Jak bardzo na plany Mauricio Pochettino wpłynęły zmiany skrzydłowych i ile znaczy dla jego ekipy Cole Palmer?
Zapraszam na podsumowanie finału w wersji podcastu. -
Arsenal w hicie Premier League pokonuje Liverpool i utrzymuje swoje szanse w walce o mistrzostwo Anglii, ale najważniejsze było to, w jakim stylu udało się to osiągnąć ekipie Mikela Artety. O tym, jak i dlaczego plan hiszpańskiego szkoleniowca zaskoczył Jurgena Kloppa, czy Liverpool był w złym momencie i jak słabo zaprezentowali się jego liderzy jest ten odcinek podcastu. Ale to nie wszystko: w ramach bonusu kilka minut o tym, dlaczego Chelsea to nie jest inteligentna drużyna, ani żaden mądry klub. I co z Mauricio Pochettino?
- Näytä enemmän