Soitettu
-
Életképtelen Magyarországot szerettek volna az éhes szomszédok. Nem jött össze nekik. Hogy miért? Mert volt egy politikusnemzedék, amely tudta, merte és tette azt, ami a nemzet érdekében állt.
#MTVA #Kossuth Rádió
-
Ezerötszáz-kétezer ember vezetője volt Mikó Zoltán katonatiszt. A második világháború végén ő és alakulata embereket mentett. Hogy mennyit? Nem tudjuk. Magukat ugyanis nem sikerült megmenteniük.
#MTVA #Kossuth Rádió
-
Arról a politikusnemzedékről beszélünk, amely országot faragott a trianoni torzóból. Klebelsberg Kuno, Bethlen István, Teleki Pál, Horthy Miklós és társaik romokat örököltek Károlyi Mihálytól és Kun Bélától. Virágzó országot teremtettek a romok helyén alig tíz év alatt. De hogyan tették?
#MTVA #Kossuth Rádió
-
1889. január 30-án Rudolf trónörökös, Ferenc József császár egyetlen fia és az Osztrák-Magyar Monarchia trónjának várományosa rejtélyes módon életét veszítette. A korabeli tanúvallomások és a szemtanúk beszámolói számos helyen ellentmondanak egymásnak, a rendelkezésre álló ügyiratot a császári udvar és titkosrendőrség pedig megpróbálta eltüntetni. Mik vezettek a tragédiához és milyen elméletek léteznek a haláleset kapcsán, ezekről beszélgetünk legújabb adásunkban.
Források:
Bart István - A boldogtalan sorsú Rudolf trónörökös című könyveSigrid-Maria Grössing - Rudolf trónörökösMarie Louise von Wallersee-Larisch - Sisi udvarábanRubicon magazin 2008/7-8. https://nadasdiszabo.blogspot.com/2013/03/mayerling-egy-tragedia-helyszine.htmlhttps://hamvasztas.hu/rudolf-foherceg-es-a-habsburgok-atka/4 dolog, amit eddig biztosan nem tudtál Sisiről - Töri másképp (blog.hu)Királytemető Bécsben, avagy a bécsi panteon – Bécsi fekete (becsifekete.hu)
Elérhetőségek:
E-mail cím: [email protected] oldalunk linkjeHonlapunk linkjeYoutube csatornánk linkjeSpotify linkünk
Hirdetés és együttműködés:[email protected] www.betonenetwork.hu
Learn more about your ad choices. Visit megaphone.fm/adchoices -
A lelkész megmenti egy ávós életét az 1956-os forradalom idején. A mosonmagyaróvári ávós sortűz után lecsillapítja a bosszúvágyó tömeget. Megmenti egy ávós életét. 1957-ben mégis kivégzik. Három gyermek és az özvegy feleség marad utána. Meg a hősiesség, a példa. de van-e magyarázat a Kádár-rendszer brutalitására? Horváth Szilárd beszélgetőtársa Földváryné Kiss Réka és Erdős Kristóf.
#MTVA #Kossuth Rádió
-
A kommunista állambiztonság nagyjából négy évtizeden keresztül figyelte meg Csoóri Sándor költőt. Lakáslehallgatás, telefonlehallgatás, ügynökök tucatjai, jelentések ezrei és teleírt oldalak tízezrei, elképesztő munkamennyiség és emberi erőpazarlás – ez a mérlege a teljesen felesleges megfigyelésnek.
Az 1979-1980-as időszak megfigyeléseiből már kijött egy 600 oldalas kötet. Most került nyomdába a következő két év összefoglalója.
Hogy hol figyelték meg Csoórit? Mindenhol. Képzeljék, még külföldön is. No de miként avatkozott be a kádári titkosszolgálat Wass Albert és Márai Sándor műveinek kiadásába az Egyesült Államokban? Ez is kiderül az Emberemlékezet adásából, amelyben Horváth Szilárd beszélgetőtársa Bank Barbara és Kovács Attila Zoltán.
#MTVA #Kossuth Rádió
-
A koronavírus járvány és a gazdasági válság uralja a közbeszédet. Közben a kormány identitáspolitikai kampányba kezdett, amelynek a fókuszában a szexuális kisebbségek és a család értelmezésének kérdése áll. Ennek kapcsán elemezte Lakner Zoltán és Kiss Ambrus a belpolitikai napirend alakulását.
Az tény, hogy a politikai közbeszéd alakítását a Fidesz egy évtizede képes uralni – mondja Lakner Zoltán az Új Egyelőség eheti podcastjában. Ügyeket emeltek fel, és tettek a közbeszéd priorításává, így pl. éveken keresztül a menekültválságot. Mindezt persze konjunkturális időszakban tették, amikor a 10%-os béremelések mellett szinte mindegy volt miről beszél a kormányzat.
A helyzet 2020-ban alapvetően megváltozott. A fő téma az egészségünk védelme, és az egészségügy állapota, valamint a munkahelyek védelme, és megélhetésünk biztosítása. Ebben helyzetben már nem mindegy, hogy a közbeszéd alakítása során mit éreznek a választók. A Fidesz által indított identitáspolitikai vita akár kontraproduktív is lehet, mivel a választók úgy érezhetik,hogy nem az őket érintő kérdések vannak fókuszban.
A válság okozta negatív érzések talán önmaguktól is megépülnek a hétköznapok által. Ugyanakkor ez csak azt az érzetet erősíti, hogy valamit nem csinál jól a kormány. Az ellenzéki politikai pártoknak azt kellene megmutatniuk, hogy van alternatíva a válságkezelés kapcsán.
Az adásban azt is szóba került, hogy ez az identitáspolitika milyen gyökerekből ered. Sok tekintetben a magyar kormánypárt másolja az amerikai republikánusok identitáspolitikáját. Könnyen lehet, hogy az új mondanivaló a Fidesz szavazótáborának további cserélődését okozza, és még inkább nyitja az ollót a nagyvárosi kormány támogatottsági adatok és a 20 ezer fő alatti kistelepülések adatai között.