Episodes
-
Organizacijos įdeda nemažai pastangų, siekdamos tapti įtraukesnės, galėtų priimti ir įgalinti skirtingus žmones. Dažnai šis procesas nėra lengvas.
Šiame „Žmogiškųjų Iššūkių“ epizode siūlome jums išgirsti Solveigos Jaskunas istoriją; kaip išvykusi iš Lietuvos, ji siekė atrasti savo profesinę vietą JAV.
Istorija kupina asmeninių atradimų, apie tai:
-Kaip pritapti svetur
-Kaip ieškoti darbo
-Kokie iššūkiai kyla ir kaip juos įveikti
-Kaip dirbti su savimi
-Ir svarbiausia, kaip mes galime vieni kitiems padėti.
Klausydami šios istorijos, galime galvoti ne tik apie lietuvius svetur, bet ir apie žmones bandančius pritapti Lietuvoje. Įsiklausę, galbūt tapsime vieni kitiems jautresni, juk Kalėdos?
-
Dažnai girdime, kad ieškoti darbo–sunkus darbas. Tad šiame epizode su Indraja Balevičiūte-Zemle iš Motivate LT nusprendėme nagrinėti dažniausiai kandidatams kylančius klausimus:
CV:
Kaip turi atrodyti CV? Kokį šabloną pasirinkti? Ką rašyti ir ko nerašyti? Kokie dalykai CV dažniausiai pakiša koją? Ar CV skaito dirbtinis intelektas? Ar CV reikia koreguoti pagal darbo skelbimą? Ar Linkedin profilio užtenka vietoje CV? Ar reikia motyvacinio laiško?
Darbo paieška:Ką patartina pasidaryti ieškant darbo? Kaip išnaudoti savo kontaktų ratą? Kaip elgtis, jei esi medžiojamas kandidatas? Kokių etapų galime tikėtis atrankoje ir ką iš jų sužinome?
Darbo pokalbiai:Kaip pasiruošti darbo pokalbiui? Ko galima tikėtis iš pokalbio? Ties kokiais klausimais kandidatai dažniausiai pasimeta?
Jei šiuo metu dairotės naujų karjeros galimybių, kviečiame klausyti šio pokalbio ir linkime kuo greičiau susirasti savo svajonių darbą.
Epizodą remia CV Bankas – didžiausias ir lankomiausias darbo portalas Lietuvoje.
-
Episodes manquant?
-
Šis epizodas yra šeštasis ir paskutinis pokalbis apie personalo atrankos procesą (šešių epizodų serija), jame mes kalbame apie kandidatų testavimą.
Kartu su Agne Dzimidiene (SEB) ir Ieva Vaidiene (Girteka) nagrinėjome:
- Kodėl kyla poreikis testavimui atrankoje?
- Kokios yra testavimo galimybės, ką galime testuoti?
- Ką turime įsivertinti rinkdamiesi testavimo metodikas?
- Kuriame atrankos etape testuoti?
- Kaip paversti testavimą pridėtine verte kandidatui?
- Kaip teisingai panaudoti praktines užduotis atrankos procese?
- Ar gali kandidatai apgauti testus?
Epizodą remia CV Bankas – didžiausias ir lankomiausias darbo portalas Lietuvoje.
-
Daugelis mano, kad darbo pokalbio vedimas nėra sudėtinga užduotis, reikalaujanti ypatingų sugebėjimų, tačiau tuo pat metu neretai susiduriame su skirtingomis kandidatų istorijomis apie neprofesionalų elgesį atrankoje.
Apie tai, kaip efektyviai įvertinti kandidatą pokalbio metu ir palikti jam/jai teigiamą įspūdį kalbėjome su Justina Kalkiene (Festo) ir Sigita Šalte (Evolvery).
Mūsų pokalbyje išgirsite:
-Ar būtina ruoštis darbo pokalbiui? Ką svarbu numatyti?
-Kokia tinkamiausia pokalbio struktūra?
-Ko nevalia klausti? Koks elgesys netinkamas?
-Kaip tinkamai parinkti pokalbio klausimus?
-Kokia optimali pokalbio trukmė?
-Kokių situacijų gali pasitaikyti pokalbio metu ir kaip jas suvaldyti?
Praktiškai, pritaikomai ir lengvai – šis epizodas pravers kiekvienam besiruošiančiam samdyti ir vesti darbo pokalbį. Gero klausymo! -
Ar kada susimąstėte, kodėl ieškodami kandidatų vieni randa lengviau nei kiti? Arba kiek kandidatų reikia sukontaktuoti, kad įdarbintum vieną? Arba apie tai, kiek anekdotinių situacijų nutinka rašant žinutes nepažįstamiems žmonėms? Apie visa tai kalbėjome su Migle Pranckevičiūte (Nord Security) ir Laura Dallemagne (Dexcom).
Norint pasamdyti itin paklausios profesijos atstovą arba per trumpą laiką suformuoti didesnę naujų darbuotojų komandą, bene svarbiausiu įrankiu tampa proaktyvi kandidatų paieška (angl. talentsourcing). Kartu su Migle ir Laura aptarėme tokius klausimus:
- Kaip vyksta talentų paieška? Iš ko ji susideda?
- Kada būtina pro-aktyvi paieška ir kada galima apsieiti ir be jos?
- Kokie gali būti paieškos šaltiniai? Kur ieškoti kandidatų?
- Kokius originalius būdus galime pasitelkti kreipdamiesi į kandidatus, kad jie susidomėtų?
- Kokių klaidų pasitaiko ieškant kandidatų?
- Kaip paieškos procese pasitelkti personalizaciją?
- Kiek kandidatų reikia sukontaktuoti, kad įdarbintum vieną?
- Kaip skiriasi kandidatavusių ir pro-aktyviai pritrauktų kandidatų motyvacija?Kad būtų smagiau kalbėti, prisiminėme kiekvienai nutikusius juokingus atvejus iš bendravimo sukandidatais. -
Kas vykdo atrankas, tas žino, kiek staigmenų ir netikėtumų būna šiame procese:
„Pasiekėm dugną, kasam smėlį“, o kandidatų kaip nėra, taip nėra Radom „deimantą“, o jis atsisakė paskutiniame atrankos etape Darbuotojo reikėjo vakar, bet pokalbis su kandidatu gali įvykti tik po dviejų savaičių, visi užsiėmę Reikia būtinai vienaragio, ir būtinai su ragu iš dešinio šono ir su smulkiais žalsvais taškeliais. Kitokie netiks Iš vieno nesirinksiu, o jei daugiau nei vienas, nebežinau, kuriam pasiūlymą teiktiKaip valdyti atrankos procesą, kad pasiektume norimą rezultatą laiku, aptarėme su Justina Raškauskiene (Omnisend) ir Skirmante Patašiūte (Nortal). Išnagrinėjome nemažai praktinių sprendimų iššūkiams kylantiems atrankos procese, kviečiame klausyti.
Epizodo rėmėjas – kandidatų valdymo sistema Recrur – inovatyvi online platforma, kuri supaprastina atrankos valdymą atrankos specialistams, samdantiems vadovams ir kandidatams. Prieinama 5 kalbomis, integruojama su darbo paieškos portalais, sumažina administracinio darbo krūvį. Platesnę informaciją apie Recrur rasite: https://recrur.lt/
-
Su Karolina Ustilo–Kačinauske ir Dovu Zavadskiu kalbėjome apie technologinį personalo atrankų proceso stuburą:
- Kokie technologiniai sprendimai svarbiausi atrankų procesui
- Ką mums suteikia kandidatų valdymo sistema (ATS) , kokių galimybių ir sprendimų galime iš jos tikėtis
- Kaip technologijos gali pagerinti kandidatų patirtį ir kodėl turėtume audituoti savo įmonės sukurtą kandidatavimo procesą iš kandidato pusės
- Kaip protingai pritaikyti sprendimus paieškos procese
- Dirbtinio intelekto pritaikymas atrankų komandose.
Pokalbio metu buvo paminėti Glen Cathey ir knyga „The Algorithm: How AI Decides Who Gets Hired, Monitored, Promoted, and Fired and Why We Need to Fight Back Now”, Hilke Schellmann.
Epizodo rėmėjas – kandidatų valdymo sistema Recrur – inovatyvi online platforma, kuri supaprastina atrankos valdymą atrankos specialistams, samdantiems vadovams ir kandidatams. Prieinama 5 kalbomis, integruojama su darbo paieškos portalais, sumažina administracinio darbo krūvį. Platesnę informaciją apie Recrur rasite: https://recrur.lt/ -
Jūsų dėmesiui–6-asis „Žmogiškųjų iššūkių“ sezonas. Jį pradedame epizodų serija apie personaloatranką; šešiuose pokalbiuose detaliau aptarsime skirtingus atrankosaspektus ir nagrinėsimeiškart kelių įmonių patirtis. Pirmasis šios serijos epizodas apima personalo atrankos strategiją.
Jolita Surgutanovienė (Telia) ir Ieva Kuniejūtė (Vinted) nuotaikingai diskutavo apie tai:
-Kokia šiuo metu situacija darbo rinkoje
-Kaip atrodo jų įmonės atrankų komanda, jos sudėtis, atsakomybės, kokios samdos apimtys ir procesai
-Kaip vyksta bendradarbiavimas su samdančiais vadovais
-Ką numato personalo atrankos strategija, kiek įmanoma atrankas suplanuoti į ateitį
-Kaip matuojamas atrankų komandos veiklos efektyvumas, kokie KPI‘s keliami
-Kas sunkiausia vadovaujant atrankų komandai, su kokiais iššūkiais susiduriama.
Epizodo rėmėjas – kandidatų valdymo sistema Recrur – inovatyvi online platforma, kuri supaprastina atrankos valdymą atrankos specialistams, samdantiems vadovams ir kandidatams. Prieinama 5 kalbomis, integruojama su darbo paieškos portalais, sumažina administracinio darbo krūvį. Platesnę informaciją apie Recrur rasite: https://recrur.lt/ -
Per valandos pokalbį Vaida Paulauskiene leido mums pasisvečiuoti Wix įmonėje ir susipažinti su įmonės vidiniais procesais, praktikomis ir kultūra. Su Vaida aptarėme:
Kas yra veiklos vertinimas ir koks pagrindinis šio proceso tikslas Kaip kito veiklos vertinimas verslo bendruomenėje Wix pavyzdžiu nagrinėjome, kaip gali atrodyti veiklos vertinimo procesas praktikoje Kokia veiklos vertinimo proceso sąsaja su karjeros ir atlygio planavimu Kaip organizacijoje suteikti laisvę numatant palaikymo mechanizmus Kas yra saviorganizuojančios komandos Aptarėme vidinio vadovų forumo praktiką Kokie keblūs atvejai gali kilti per 1-on-1 susitikimus ir kaip galima juos spręstiŠiuo epizodu pabaigiame penktąjį „Žmogiškųjų Iššūkių“ sezoną ir linkime jums puikios vasaros!
-
Kodėl mums svarbu tapti konkurencingu darbdaviu – apie tai diskutavome su Živile Valeišiene, darbdavio konkurencingumą matuojančios įmonės „WitMind“ vadove.
Šiame pokalbyje girdėsite:
- Kokia šiuo metu Lietuvos darbo rinkos situacija: kurie sektoriai kandidatams atrodo patrauklesni;
- Kas motyvuoja darbuotojus ir ko jie pasigenda;
- Ką daryti, jeigu sektorius, kuriame veikiate, yra mažiau patrauklus;
- Kas apibrėžia darbdavio konkurencingumą;
- Kaip pamatuoti organizacijos konkurencingumą, su kuo lygintis ir kaip šią informaciją tinkamai panaudoti;
- Kaip tinkamai įvertinti darbdavio konkurencingumo stiprinimo veiklos grąžą. -
Kelias nuo užsidegimo ir visiško įsitraukimo į veiklą iki apatijos ir atsiribojimo gali būti ganėtinai trumpas. Apie perdegimą darbe kalbame su organizacijų psichologe Ugne Juodyte.
Pokalbyje palietėme:
- Kas yra perdegimas ir kokie yra šios kelionės etapai;
- Kaip atpažinti perdegimą;
- Kiek šiuo metu paplitęs perdegimas ir kodėl anksčiau apie jį negirdėjom;
- Kas turi didžiausią įtaką perdegimo progresavimui;
- Kaip padėti sau ir šalia esančiam;
- Sėkmingai veikiančių ir išvengiančių perdegimo žmonių įpročiai.Ugnės Juodytės rašoma knyga perdegimo tema jau netrukus išvys šviesą. Lauksime knygos, o kol kas pagrindinių minčių klausykime šiame pasikalbėjime.
-
Darbuotojų ambasadorystės programos yra šiuo metu gan plačiai paplitusi įmonių praktika; vienoms labiau pavyksta išjudinti darbuotojų entuziazmą dalintis žiniomis apie darbdavį, kitų pastangos norimo efekto neatneša. Apie tai, kaip teisingai prieiti prie darbuotojų ambasadorystės projektų kalbame su „We Are Marketing“ partnere, stratege Neringa Petrauskaite.
Pokalbyje nuskamba:
-Ar galime darbuotojų ambasadorystės projektą valdyti kaip pokytį įmonėje;
-Kokie gali būti ambasadorystės tikslai;
-Kaip vyko „Ignalinos Atominės Elektrinės“ darbuotojų ambasadorystės projektas;
-Kaip nustatyti ambasadorystės tikslus, įsivertinti rizikas ir matuoti rezultatą;
-Kaip apibrėžti taisykles ir suteikti darbuotojams pagalbą. -
2023 metais Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos inicijuota apklausa apie gyventojų požiūrį įvyresnius žmones parodė, kad net 75 proc. apklaustųjų mano, jog vyresnio amžiaus žmonių diskriminacija Lietuvoje yra iš dalies arba labai paplitusi. Su Nerija Paliulyte, „Motivate“ įkūrėja ir vadove, svarstėme, jei valstybę sėkmingai gali valdyti 80-metis, kodėl buhalteris ar pardavimų specialistas būdamas 50-ies jau per senas.
Tai ir pakalbėkime paprastai:
- Kas vyksta su vyresniais kandidatais ieškančiais darbo?
- Koks darbdavių požiūris į vyresnio amžiaus darbuotojus?
- Kokie stereotipai susiję su vyresniais žmonėmis darbo rinkoje?
- Kokio amžiaus esame tinkami darbo rinkai, o kada tampame „vyresniais“?
- Ir kaip mums atpažinti savo nuostatas ir nepasiduoti kitų primetamiems stereotipams?
Kalbėjome puikiai nusiteikusios, kviečiame taip pat klausyti. -
Ar kada susimąstėte, kodėl vieniems darbuotojams lengviau sekasi pasiekti puikių rezultatų nei kitiems? Kas išskiria sėkmingus darbuotojus?Gabrielės atliktas tyrimas įmonėje „Hostinger“ išskyrė 4 pagrindinius bruožus būdingus Top darbuotojams:
Ambicija; Platesnio konteksto matymas; Reiklumas komandai; „Aš galiu“ požiūris (angl. self-efficacy).Šiame epizode kalbame apie tai, kaip atpažinti potencialius Top darbuotojus, kaip juos motyvuoti ir išlaikyti.
-
Šio epizodo metu nuskambėjo frazė „Gaila, kad penkerių metų patirtis ateina tik per penkerius metus“. „Žmogiškųjų Iššūkių“ pokalbių tikslas–padėti dalintis nelengvai sukaupta patirtimi ir leisti kitiems iš jos mokytis lengviau ir greičiau, jei taip būna :)
Šį kartą pokalbis apie strateginį planavimą:
Ar įmanoma verslui veikti be aiškaus strateginio plano? Kaip vyksta strateginis planavimas? Ką svarbu įsivertinti ir numatyti? Kokį vaidmenį strateginiame planavime atlieka HR? Kaip atrodo strateginio plano ir HR praktikų prasilenkimas ir kaip to išvengti? Atskiriems įmonės skyriams keliami tikslai–kaip juos harmonizuoti ir išvengti konfliktų? Kaip strategiškai prieiti prie vadovų ugdymo?Linas Dungveckis yra atsargos karininkas, vadovų konsultantas, lektorius, knygos „Švyturiai“ autorius. Linas dirba su vadovų grupėmis ir šiame epizode dalinasi savo mintimis apie strateginį planavimą, taikliai panaudodamas pavyzdžius bei palyginimus iš savo itin įdomios patirties. Kviečiame klausyti!
-
This episode is a part of HR WEEK edition of „Žmogiškieji Iššūkiai”. It has been recorded at the largest annual HR conference in Lithuania (2023).
Chris Van Der Schoor is an organizational behaviour consultant and ex HR Director of Netflix EMEA Production and Netflix Nordics. Chris consults companies on their cultural journey in turbulent times: going from growing to profitability phase, experiencing merger and acquisition processes or going through the downturn. In the conversation we also discussed Netflix culture as an example:
farming for dissent selection at the gate leveraging culture cultural fitChris says it is such a brilliant time to be working in HR now. Listen to the episode and find out why.
-
This episode is a part of HR WEEK edition of „Žmogiškieji Iššūkiai”. It has been recorded at the largest annual HR conference in Lithuania (2023).
Richard de Hoop (Holland) uses music as a metaphor and a source of inspiration for business and teamwork. Which musical instrument do you take part of in the team orchestra? Check it out by trying a test: https://richarddehoop.com/lt/
And listen to Richard's shared ideas on teamwork and resilience.
-
This episode is a part of HR WEEK edition of „Žmogiškieji Iššūkiai”. It has been recorded at the largest annual HR conference in Lithuania (2023).
Honoured to host this conversation with one of the thought leaders on Human Resource management in Europe, Professor Armin Trost.
Professor shares his thoughts on cognizant leadership:
"An effective leader knows his or her leadership context, has a suitable and clear idea of leadership, communicates it to those he or she leads and acts accordingly.
"You will hear about the idea of cognizant leadership, 4 default leadership settings, leveraging expectations on leadership, and challenges on the way to result. We also talked about the book by Professor Armin Trost coming as well as topics which are on his mind at the moment. Tune in to listen!
-
This episode is a part of HR WEEK edition of „Žmogiškieji Iššūkiai”. It has been recorded at the largest annual HR conference in Lithuania (2023).
Daniel Wilson shares some interesting ideas on: major shifts impacting global workforce; definitions of talent intelligence and talent futurology; ways to apply talent intelligence internally; future workforce predictions.Asked if we will be able to predict employees' behaviour from the collected data in the future, Daniel gives a precious answer: "I have an easier way of predicting human behaviour; it is having an environment where you have open discussions with people. Not everything is data."
-
This episode is a part of HR WEEK edition of „Žmogiškieji Iššūkiai”. It has been recorded at the largest annual HR conference in Lithuania (2023).
Savvas Kechagias gives an example on how childhood games can lead you to choosing a career path. You will also hear ideas on how to watch out for your security and to stay safe.
- Montre plus