Episodes
-
Opäť sme neprekročili svoj tieň. Zas len štvrťfinále a zas prehra s Fínskom. Zdá sa, že semifinále majstrovstiev sveta je pre pre hokejovú juniorku "mission impossible". A to sme mali v Kanade k dispozícii silné ročníky hráčov.
Kde hľadať príčiny našich opakovaných zlyhaní v dôležitých zápasoch, ideme do horších časov a je vhodné uvažovať o trénerských zmenách?
Odpovedia bývalý reprezentant Branko Radivojevič a hokejový expert Ondrej Rusnák. -
Episodes manquant?
-
Postup do štvrťfinále majstrovstiev sveta, povinná kvalifikačná jazda s olympijskou miestenkou do Milána, ale aj reprezentačná rehabilitácia hráčov z KHL, či nejasné a ťažko čitateľné postoje zväzu pri tejto téme na čele s prezidentom Miroslavom Šatanom. Pohľad do zámoria, kde slovenská hokejová stopa síce pretrváva, ale je stále menej viditeľnejšia.
Stagnujeme, alebo sa nádejáme, že lepšie hokejové časy nás ešte len čakajú. A priblížili sme sa aspoň o dĺžku klziska k svetovej špičke?
Odpovedia redaktor Denníka N Štefan Bugan a redaktor STVR Peter Zagiba. -
Solídne výkony futbalovej reprezentácie na majstrovstvách Európy, ale ja v Lige národov, kde v novom roku zabojujeme o postup do B-divízie. Pridal sa aj Slovan Bratislava, ktorý senzačne postúpil do skupinovej časti Ligy majstrov. Výsledky v nej už také oslnivé nie sú, ale Manchester City k nám predsa len nelieta každý víkend. V tieni neostali ani ďalšie slovenské kluby v európskych pohároch.
Futbalový rok 2024 hodnotíme s Vladimírom Goffom a redaktorom STVR Tomášom Kotlárikom. -
Slovenský šport potrebuje financie ako soľ. Oveľa viac ako doteraz. Nikdy ich nebude dosť, ale aj to, čo ponúka novelizácia
Zákona o športe je neoceniteľná pozitívna zmena pre viaceré športové zväzy. V zásade platí, že čím viac, tým lepšie, ale dôležité bude ich racionálne využitie. Silné športové zväzy ako hokej, či futbal, majú už teraz dostatok, ale ak sa naplní vízia pripravovanej zmeny, mali by si polepšiť aj tí menší. Je tu však problém, zákon neprešiel parlamentom.
Ako vnímajú pripravované zmeny v Zákone o športe bývalý štátny tajomník pre šport Ivan Husár a prezident Slovenského zväzu biatlonu Peter Vozár? -
Tri zápasy, tri prehry, slabé výkony a posledné miesto. Taký je rezultát slovenských hádzanárok na majstrovstvách Európy. Ešte viac ako samotné prehry s dvojciferným rozdielom skóre mrzí predvedená hra. Účasť našej reprezentácie na šampionáte po desiatich rokoch bola trpkým vytriezvením s konštatovaním, že nielen svet, ale aj Európa nám dramaticky utiekla a cesta späť nebude jednoduchá.
Účinkovanie našich žien na ME hodnotíme s prezidentom Slovenského zväzu hádzanej Jaroslavom Holešom a redaktorkou STVR Petrou Ázacis. -
Obštrukcie, pokračujúce nezhody a dva súperiace tábory. Napätie v hnutí vodného slalomu neukončilo ani volebné zhromaždenie a plánovaná voľba predsedu Sekcie divokých vôd Slovenskej kanoistiky. K voľbám sa totiž delegáti ani nedostali. Jediným kandidátom bol súčasný predseda Martin Stanovský. Protistrana zastúpená trénermi a športovcami nemala svojho kandidáta pre pochybenie, ktoré však pripisuje obštrukciám zo strany Martina Stanovského pri príprave volieb.
Aktuálnu situáciu v hnutí sme rozobrali s Gabrielou Stacherovou, kandidátkou na predsedkyňu Sekcia a bývalým vodným slalomárom Alexandrom Slafkovským. -
Po 22 rokoch mal náš ženský tenis na dosah veľkú tenisovú trofej. Vo finále Pohára Billie Jean Kingovej však boli nad sily Sloveniek obhajkyne z Talianska. Šramková, Hrunčáková, Mihalíková, Jamrichová, Schmiedlová - pätica tenistiek, ktorá síce nezopakovala triumf z roku 2002, vtedy ešte v Pohári federácie, ale španielsky príbeh bude patriť medzi najvýznamnejšie v histórii nášho športu.
Ako vníma tento úspech bývalá tenistka Karin Habšudová a ako s ním musíme naložiť do budúcnosti odpovie kapitán tímu Matej Lipták. -
November 89 priniesol radikálne spoločenské zmeny, ktoré do veľkej miery ovplyvnili aj existenciu športu v našej krajine. Boli to veľké zmeny. Na mnohé sme neboli pripravení a nedokázali, alebo aj nechceli, sme im čeliť. Čiastkové úspechy hokejistov, futbalistov, občas atlétov, či lyžiarov nemohli zakryť miestami až macošský prístup politickej garnitúry k športu, ako nositeľa úspechov, či zdravého životného štýlu.
K téme prišli diskutovať bývalá podpredsedníčka Slovenského olympijského a športového výboru Mária Mračnová a športový historik Ján Grexa. -
Až do posledného víkendu sme si trochu nahovárali, že neohrozená pozícia Maxa Verstappena by mohla dostať trhlinu. Onedlho 4-násobný majster sveta, však v Brazílii predviedol výkon hodný svojho mena a po hluchom období bez víťazstva sa pripomenul grandióznym spôsobom. Sú spôsoby Verstappena mimo "limitov trate" a vytvoria Fernando Alonso s Adrianom Neweym víťaznú dvojicu v roku 2025?
Odpovedia Maťo Homola, náš kolega Martin Bruňanský a redaktor portálu f1online.sk Matúš Pavlík. -
Zranenie v živote profesionálneho športovca je vždy mimoriadne stresujúcim obdobím. V tejto fáze kariéry sa ocitla naša hviezdna lyžiarka Petra Vlhová, ktorá sa snaží o plnohodnotný návrat na svahy. Skúsenosti má aj Adam Žampa, ktorý tvrdí, že každé zranenie je zároveň príležitosťou byť silnejším. Ako si spomína na ťažké obdobia svojej dcéry Veroniky tréner Timotej Zuzula a ako najefektívnejšie bojovať s následkami zranení povie športový psychológ Tomáš Gurský.
-
Vzťahy v slovenskej kanoistike si prešli tento rok skúškou odolnosti. Športovci tréneri a funkcionári z divokej vody sa pustili do otvoreného boja a rýchlostní kanoisti zažili fiasko, keď sa do Paríža nekvalifikovala ani jedna naša loď. Dokáže zastaviť tento historický pád nový šéf sekcie hladkých vôd a ako sa chce dopracovať k tomu, aby na Zemníku vyrástlo moderné centrum zodpovedajúce svetovým trendom?
Odpovie nový šéf sekcie hladkých vôd Erik Vlček a generálny manažér Boris Begendi. -
22 rokov uplynulo odvtedy, čo ani jeden z grandslamových turnajov nevyhral niekto z trojice tenisových velikánov Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovič.
Po tom, čo Federer ukončil kariéru, sa lúči so svetovým tenisom aj Rafael Nadal.
Ostáva už len grandslamový rekordér Novak Djokovič.
Prečo bola ich dominancia pre súperov doslova zdrvujúca a bola ich rivalita najslávnejšou érou svetového tenisu? Aj o tom diskutovali naši hostia - komentátor STVR Tomáš Košec, bývalý reprezentant Dominik Hrbatý a bývalý fyzioterapeut Rafaela Nadala Michal Novotný. -
Hokejoví tréneri a hráči na jednej a rozhodcovia na druhej strane barikády. Dva svety, ktoré vždy narážali miestami až na drsnú realitu. Spory nie sú ničím výnimočným. História si pamätá rad situácii, kedy to medzi tábormi poriadne vrelo. Akú odbornosť majú muži zákona v našej extralige a je ich vzdelávania postavené na moderných trendoch?
Diskutovali hokejový expert Ondrej Rusnák a člen komisie rozhodcov SZĽH Peter Jonák. -
Tri slovenské medaily na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike sú mimoriadne pozitívnym faktom, ale aj záväzkom do ďalších rokov. Nikde totiž nie je napísané, že úspešní juniori budú žať úspechy aj medzi seniormi. Ako by mal Slovenský zväz cyklistiky naložiť s medailami z Zürichu, nebudeme si len zakrývať oči pred realitou absencie cyklistov typu Peter Sagan, alebo Peter Velits?
Práve náš bývalý špičkový cyklista diskutoval v štúdiu na túto tému spoločne s prezidentom zväzu s Petrom Privarom. -
Jedna vec je pôsobiť v lige, ktorá ponúka profesionálne výkony športovcov a druhou sú ekonomické výsledky svojej činnosti a tu prichádza veľký problém.
V hokejovej extralige nájdete len zopár klubov, pre ktoré je ich existencia v našej najvyššej súťaži ziskovou. Miliónový biznis v nej ale nehľadajte.
O finančnom pozadí extraligových klubov debatovali v štúdiu odborník na športový marketing Roman Krajniak a športový manažér HC Nové Zámky Imre Valášek. -
Slovan Bratislava v lukratívnej európskej súťaži je nepochybne veľkou udalosťou. V čase, keď svetovým futbalom vládnu kluby s takmer miliardovými rozpočtami a kde platy hviezd už dávno prekročili únosnú mieru pochopenia. O to viac musíme belasým zatlieskať. Pre Slovan je to však len začiatok cesty. Čo čaká klub v najbližších mesiacoch, ako by mal naložiť s týmto úspechom z pohľadu budovania značky a aký prínos má účasť Slovanistov v Lige majstrov pre domácu ligu? Debatovali Marcel Merčiak a Vladimír Goffa.
-
Slovenská kanoistika dostala tento rok jednu ranu za druhou. Rýchlostní kanoisti, tiež po interných sporoch, sa do olympijského Paríža ani len nepozreli a sekcia divokých vôd sa zmieta v nevyberaných interných hádkach, ktorých podstatu oba tábory odkryli po skončení olympiády. V štúdiu ŠPORT :24 diskutovali na túto tému prezident Slovenskej kanoistiky Miroslav Haviar a tréner Elišky Mintálovej Peter Cibák.
-
Boli olympijské hry v Paríži úspešné aj s jednou bronzovou medailou Mateja Beňuša?
A čo tak oceniť aj umiestnenia Schmiedlovej, Hockovej, alebo Grigara, ktorým na pódium chýbali milimetre alebo stotiny?
Chceme viac olympijských medailistov alebo viac športujúcej mládeže?
Máme vôbec na to, aby sme pumpovali peniaze do každého športu?
Odpovede sme žiadali od našich hostí Ivana Husára, Romana Bučeka a Romana Krajniaka. -
Keď Jude Bellingham vyrovnal v nadstavenom čase a Harry Kane v predĺžení dokonal dielo našej skazy v osemfinále EURA, mnohí fanúšikovia zostali ako obarení.
Slzy Róberta Boženíka po poslednom hvizde rozhodcu prehovorili za celý národ.
Futbalový expert Peter Ďuriš a bývalý reprezentačný tréner Ján Kocian vysvetľujú, prečo v nás musí prevládať hrdosť nad trpkosťou a frustráciou.
Tréner Francesco Calzona skrátka naučil Slovákov hrať svetový futbal. - Montre plus