Episodes
-
Експонати просто неба і кожен розповідає про побут українців десятки, а то й сотні років тому. Саме таким є музей “Шевченківський гай”. Кожна садиба там зберігає частинку історії. Часто запитують: “Як автентичні хати перевозять із різних куточків України у львівський музей?”. Про це і не тільки поговоримо у цьому епізоді.
-
Ловив рибу голими руками та носив вишиванку під костюм. У четвертому епізоді “Коду експоната” розповідаємо цікаві факти із життя Івана Франка, зокрема про його дім та сусідство із родиною Грушевських. Чому виникали непорозуміння у сусідів та яке дерево, посаджене Франком, досі росте у саду? Про це і не тільки слухайте у цьому епізоді.
-
Episodes manquant?
-
Як Соломія Крушельницька врятувала оперу “Мадам Баттерфляй”? У третьому епізоді подкасту “Код експоната” говоримо про золоту епоху опери та постать Соломії Крушельницької у ній. А ще про любов до казино та виступи оперної співачки.
-
На стелажах у “Музеї історії хвороб” близько 2 000 експонатів. Найновіший серед них – ковідні легені. Особистих даних людей, чиї органи там зберігають – не розголошують, а для того, щоб отримати тіло чи окремий орган для колекції музею – мають отримати дозвіл родичів.
Відколи COVID-19 став музейним експонатом та чи виживає вірус після занурення у формалін – розповімо у цьому епізоді.
-
Львів, 1950-ті роки. Із пересильної тюрми №25 депортованих ведуть до вагонів, які називали “телятниками”, щоб вивезти людей у заслання. Поїздка у вагоні-телятнику тривала тижнями, а то й місяцями, і до кінцевого пункту призначення доживали не всі.
Такий “вагон-телятник” є експонатом львівського музею “Територія терору”. Він є нагадуванням про масові повоєнні депортації. У цьому епізоді розповімо про спогади людей, яким вдалося вижити та повернутися додому.
-
Ідучи залами львівських музеїв, ми бачимо тисячі експонатів. У кожного із них – своя історія. Але про що вони мовчать? У подкасті “Код експоната” ми розшифруємо їхні історії, аби розповісти вам найцікавіші.