Episodes
-
Krev na místě činu nemusí být vždy vidět pouhým okem. Jak se vyhledávají krevní stopy a jak se odebírají k analýze? Co všechno prozradí krevní stopy expertům? Dělal to Dexter správně nebo si to scénáristi přibarvili? Poslouchejte a zjistíte to na vlastní uši.
-
Jaké další otisky kromě otisků prstů můžeme na místě činu najít? A mohou nám posloužit jako důkazní materiál? O tom všem a konkrétních případech, kdy opravdu pomohly rozlousknout případ, se dozvíte v tomto díle podcastu Do detailu: Forenzní věda.
-
Episodes manquant?
-
Odkud jsou první dochované záznamy o pořizovaní otisků prstů? Věděli jste, že jeden z prvních daktyloskopických klasifikačních systémů byl vytvořen v jižní Americe? Jak se otisky vyhledávají, zobrazují a snímají přímo na místě činu? Opravdu zadáte otisk do databáze a za minutu vám vyjede shoda? Mají dvojčata shodné otisky prstů? A lze rýhy na prstech uměle změnit? Všechny odpovědi a mnohem víc najdete ve čtvrtém díle podcastu Do detailu.
-
Jak se ztotožňovali pachatelé ještě před zavedením otisků prstů nebo analýzy DNA? Přece pomocí antropometrie. A co to je? To se dozvíte v této epizodě.
Kromě toho vám povím, jak pomohla rozlousknout krádež 100kg zlaté mince.
A taky jak souvisí antropometrie s délkou penisu...
-
Co se děje na místě činu? Jak se zajišťují stopy? Kdo všechno se na místě činu pohybuje a co má na starosti? Jak předejít kontaminaci důkazů? To se do detailu dozvíte v druhé epizodě s názvem Místo činu.
-
Ahoj detailisti. V první epizodě se dozvíte o jednotlivých forenzních vědách a o historii kriminalistiky. Rozložím před vámi celou šíři tohoto oboru a ukážu, čemu se budeme detailně věnovat v příštích epizodách. Čekají na vás úžasné poznatky. Tak pojďme do toho!